Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Mostarsko letališče bodo upravljali Američani
Strani: 1
sporočil: 1.606
Otok pri Otrantskih vratih, letališče pri Mostarju in - Hercegovci
očitno niso Albanci!? (Ali pa to morda še pride, z nekaj
zakasnitvije ...)
sporočil: 6.616
Območje, kjer je nekoč bila tovarna SOKO.
V njej so 40 let izdelovali letala za JLA. (Jugoslovanska ljudska armada)
V tovarni SOKO so bili zaposleni tudi inženirji iz Slovenije.
V vojski pa številni piloti, inštruktorji, testni piloti Slovenci.
Na tem letališču so kot vojaki služili tudi številni Slovenci.
Pod letališčem je bil podzemni hangar Buna za nekaj 10 lovskih letal.
Lepi dobri stari časi.
V njej so 40 let izdelovali letala za JLA. (Jugoslovanska ljudska armada)
V tovarni SOKO so bili zaposleni tudi inženirji iz Slovenije.
V vojski pa številni piloti, inštruktorji, testni piloti Slovenci.
Na tem letališču so kot vojaki služili tudi številni Slovenci.
Pod letališčem je bil podzemni hangar Buna za nekaj 10 lovskih letal.
Lepi dobri stari časi.
sporočil: 912
Namen Američanov je isti, kot pri otoku v Albaniji. Očitno hočejo
popoln nadzor nad Jadranskim morjem.
Strani: 1
