24 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
1 ura
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
1 ura
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
1 ura
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
1 ura
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
2 uri
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
3 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
4 ure
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
6 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
6 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
8 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
8 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
8 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
8 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
8 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 1
9 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Sanje o stanovanju v naši predragi deželi

Strani: 1

anon-10316 sporočil: 621
[#2170579] 15.07.13 01:02
Odgovori   +    5
Po diplomi sem se zaposlil in sanjal s svojo drago, kako bova kupila stanovanje z nekaj prišparanega denarja. Na začetku sva gledala koliko bi prišlo 2-sobno stanovanje v Ljubljani. Po tehtnem razmisleki sva naše sanje preskočili na en nivo višje in začeli gledat koliko bi stalo 3-sobno stanovanje v Ljubljani. Med leti 2005 do 2008 ko se je cena stanovanj dvigala v nebo po eksponentni krivulji, sva s punco spremenili sanje iz nakupa stanovanj v Ljubljani v "kaj če bi dobila glavni dobitek na lotu in kaj bi si potem privoščila".

No po osmih letih na lotu še vedno nisva zadela pa stanovanja še vedno nimava kljub temu, da imava nekaj več denarja že prišparanega. Razlog?
1. Ne mudi se.
2. Še vedno predraga stanovanja.
3. Ceneje je biti v najemnini - če upoštevaš, da cene v Ljubljani počasi a vztrajno padajo ter vežeš odvečni denar v depozite. S to potezo bom imel v prihodnosti nižji in krajši kredit.

P.S.: Prav vesel sem, da nisem kupil stanovanja. Niti malo mi ni žal tega, poleg tega pa mi ne rabi skrbet koliko bom lahko spraskal za dopust na Hrvaški obali.

Strani: 1


vm-qetesh