Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: agrobanka?!?

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-110766 sporočil: 252
[#54745] 01.03.07 00:35 · odgovor na: anon-18903 (#54725)
Odgovori   +    0

0121ST1 je napisal(a):
Recimo zakaj jst dokapitaliziram in takih je tam še velik. Pač ne boš vidu AGBN na 32.000 da bi jo lahka kupu, hkrati pa vem da je pred 60k ne prodam. Simple ko pasulj.
 
hehe sam počak, da tole bob in črt prebereta;)) tema bo spet oživela;))

jz pri vseh (ne)odličnih novicah ne vem vem, če bom še vztrajal..se mi zdi prevroče..no ja une šleperje dokapitaliziranih pez bonbonov bom še kupil v marcu oz aprilu..pol pa mal oddiha od agbn;))
sem pa prejšn teden AIKB po 6199 kupil..srečko sm bil, ravn zadnji dan pred skokom..glede na mnenja s forumov in novic, lahko da bom tam kr nekaj časa..lp vsem
anon-18903 sporočil: 1.408
[#54749] 01.03.07 01:43 · odgovor na: anon-110766 (#54745)
Odgovori   +    0
Kake veze pa mata tu Črt pa Bob? Verjamem da sta na svojem področju oba strokovnjaka, ampak ticker AGBN pač ni njuno področje :)))
U bistvu njuno stališče glede Balkana na splošno poznam, upam pa si trdit da konkretno o AGBN težko povesta kaj, kar sam že ne bi vedel in vkalkuliral v ceno.
anon-110766 sporočil: 252
[#54750] 01.03.07 01:50 · odgovor na: anon-18903 (#54749)
Odgovori   +    0

je blo mišljen kot hec;))

in kaj so bistveni dejavniki (znane spremenljivke), ki si jih vkalkuliral? lp
anon-112926 sporočil: 71
[#54799] 01.03.07 09:07 · odgovor na: anon-18903 (#54749)
Odgovori   +    0
Tako kot ti razmišlalš, jih ramišla oh oh oh.... taku da bo pestro, k bo cena okol 60. Bomo vidl. Glede nakupa AIK, je to odlična poteza, jst v njej vstrajam že od 2411 pa tud mau ne razmišlam o prodaji, sm jo pa po 6300 še dokupovau. Glede boba in črta, je pa tako, da se oglašata na področju, ki jimi ni poznan. Navsezadne sta to sama priznala, a vseeno ne vidita problema, da bi solila pamet vsem po spisku in ko jima kdo to pove, sta neverjetno užaljena. Pa sj ne vidm problema, naj poveta to kar mislita, to je smisel foruma...
anon-2062 sporočil: 99
[#54818] 01.03.07 09:48 · odgovor na: anon-112926 (#54799)
Odgovori   +    0
Bob in Crt se zelo dobro spoznata na borzo ter tudi na borzno psihologijo in sta videla in preživela že nekaj podobnih evforij, zato bi jaz na vašem mestu njune nasvete jemal zelo dobronamerno.

Seveda pa podobno kot pri dot.com evforiji za Balkan običajna borzna pravila ne veljajo, saj bodo tečaji rasli vsaj še toliko časa, da bomo vsi Slovenci prodali (ne ve se še sicer, komu, a zagotovo se bodo za AGBN na 60k kupci kar tepli)
anon-10743 sporočil: 2.011
[#54834] 01.03.07 10:45 · odgovor na: anon-112926 (#54799)
Odgovori   +    0

scar je napisal(a):
 Glede boba in črta, je pa tako, da se oglašata na področju, ki jimi ni poznan. Navsezadne sta to sama priznala, a vseeno ne vidita problema, da bi solila pamet vsem po spisku in ko jima kdo to pove, sta neverjetno užaljena.
Mislim da se bobu in crtu gladko jebe za to kaj si vi mislite o njiju.
anon-10003 sporočil: 2.478
[#54866] 01.03.07 11:27 · odgovor na: anon-10743 (#54834)
Odgovori   +    0


Nobeden na tem svetu,ne ve vsega in to je OK.Trenutno je AGBN na 43000,AIK na 7345,PRBN na 78990,kar je za letos,kar solidna rast.
crt sporočil: 27.478
[#54885] 01.03.07 12:35 · odgovor na: anon-112926 (#54799)
Odgovori   +    0

scar je napisal(a):
Glede boba in črta, je pa tako, da se oglašata na področju, ki jimi ni poznan. Navsezadne sta to sama priznala, a vseeno ne vidita problema, da bi solila pamet vsem po spisku in ko jima kdo to pove, sta neverjetno užaljena.

tebi se pa malo sanja, a :))
anon-18903 sporočil: 1.408
[#54886] 01.03.07 12:49 · odgovor na: crt (#54885)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-18903 01.03.2007 12:51
Ewo, da se ne bomo menli o Črtu in Bobu, se raje menmo o Balkanu, pa zožimo to na banke. Kakšne vzporednice vidite z sesutjem dot.comov. Ok poleg tega da je tam raslo po izjemnih stopnjah. Sam ne vidim baš mnogo podobonosti, predvsem kar se hardwara tiče. Pri dot.comih se je kupovalo neko prihodnost, za katero večinoma neke oprijemljive podlage ni bilo. Se lahka to trdi tudi za srbske banke z nekaj 100 poslovalnicami po državi.

En prej je vprašal, kaj so moji aduti. Sem jih že parkrat naštel, pa naj sam po alinejah dodam.

- srbija koraka proti EU
- tamkajšnji vzajemni skladi šele začenjajo
- certifikati na košarico blue chipov
- stopnja zapufanosti je v Srbiji izjemno nizka
- tuje banke lahko vstopajo na trg samo preko domačih
- ugodni kazalci (recimo pri AGBN, MTBN, AIKB)
- že pokazan interes za prevzeme
- idealna lastniška struktura
anon-112926 sporočil: 71
[#54887] 01.03.07 12:51 · odgovor na: crt (#54885)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


tebi se pa malo sanja, a :))
 
oh črt, pa mnde ne misliš, da se bom s tabo po fromu preganjal... naprimer tko kot se alain in aleš neki časa s tabo ukvajrata, pol pa omagata...
mam svoje mnenje in če ga ne prenešeš, tvoj problem...
tud teb lepe sanje naprej...
crt sporočil: 27.478
[#54901] 01.03.07 13:22 · odgovor na: anon-112926 (#54887)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 01.03.2007 13:22
ocitno se ze preganjas, saj nisi zdrzal, da se ne bi ukvarjal z mano. pa sem se ti pac oglasil, ce me ze klices.

z alainom in alesem se sicer tako online kot v zivo poznam vrsto let, mislim, da se fino razumemo tudi glede tega, v cem se ne stinjamo. ce pa ne, bosta znala gotovo sama to lepo povedati.

z enim tipom tam za vogalom, ki si predstavlja, da so baje drugi uzaljeni in da ne prenesejo njegovega mnenja (wtf), se pa dejansko nima smisla kaj dosti niti strinjati niti ne-strinjati, saj je stvar neomejene domisljije ze sama oseba, kaj sele njene predstave.

vsekakor lahko ponovim: velika podobnost med sedanjim balkanskim dogajanjem in nasdaqom zlasti v casu 1999-2000 je totalni komunikacijski prepad. kot forum lepo kaze, se to vedno znova potrjuje.

have fun.
anon-14157 sporočil: 173
[#54909] 01.03.07 13:38 · odgovor na: anon-18903 (#54886)
Odgovori   +    0

0121ST1 je napisal(a):
Ewo, da se ne bomo menli o Črtu in Bobu, se raje menmo o Balkanu, pa zožimo to na banke. Kakšne vzporednice vidite z sesutjem dot.comov. Ok poleg tega da je tam raslo po izjemnih stopnjah. Sam ne vidim baš mnogo podobonosti, predvsem kar se hardwara tiče. Pri dot.comih se je kupovalo neko prihodnost, za katero večinoma neke oprijemljive podlage ni bilo. Se lahka to trdi tudi za srbske banke z nekaj 100 poslovalnicami po državi.

En prej je vprašal, kaj so moji aduti. Sem jih že parkrat naštel, pa naj sam po alinejah dodam.

- srbija koraka proti EU
- tamkajšnji vzajemni skladi šele začenjajo
- certifikati na košarico blue chipov
- stopnja zapufanosti je v Srbiji izjemno nizka
- tuje banke lahko vstopajo na trg samo preko domačih
- ugodni kazalci (recimo pri AGBN, MTBN, AIKB)
- že pokazan interes za prevzeme
- idealna lastniška struktura
 Pa poglejmo tvoje adute:
- Srbija stopica proti EU in je vprasanje kdaj bo tam
- vzajemci in certifikati so dejstvo - vzajemci bodo startali ampak vprasanje kako hitro certifikati pa lahko hitro povzrocijo tudi dodatno volatilnost na dol in ne samo zenejo tecaje visje
- razlog temu je predvsem odpis velikega dela dolgov in prodaja drzavnega premozenja - ce gledas normalizirano bilanco vidis drzavo, ki ima enega vecjih primanjkljajev v trgovinski bilanci in velik proracunski primanjkljaj ce izvzames prodaje - torej ko bo zmanjkalo premozenja pride na vrsto dolg
- to je trenutno administrativna ovira - kdo lahko za taksne drzave trdi da ne bodo jutri vpeljali kaksne dodatne ovire, ki bo po zepu udarila tebe (ne tujih bank) ali sprostila sedanje omejitve
- kje so ugodni kazalci 2x visji PBji in nakajkrat nizje donosnosti kapitala/sredstev od velikih emerging retail corporate bank (HSBC) oziroma podobni PB in se slabso razmerje pri donosnostih z bankami v regiji (OTP)
- predvsem interes za prevzeme je odvisen od prepricanja prevzemnika, da bo lahko denar dobil nazaj in tega visoke cene in se vecji apetiti po premiji odvracajo (glej AGBN, razplet pri makedonskih bankah)
- sorry idealne lastniske strukture pa ne razumem

Samo v razmislek

P: delnicar AIK, roke stran od AGB dokler se drzave ne izrece o tistem malem dolgu, ki lahko zbrise obstojeci kapital priblizno polovica portfelja ex YU, nekaj maleg Slovenija in vecji emerging 30% likviden od druge polovice januarja
anon-60736 sporočil: 6
[#54936] 01.03.07 15:31 · odgovor na: anon-18903 (#54886)
Odgovori   +    0

0121ST1 je napisal(a):
Ewo, da se ne bomo menli o Črtu in Bobu, se raje menmo o Balkanu, pa zožimo to na banke. Kakšne vzporednice vidite z sesutjem dot.comov. Ok poleg tega da je tam raslo po izjemnih stopnjah. Sam ne vidim baš mnogo podobonosti, predvsem kar se hardwara tiče. Pri dot.comih se je kupovalo neko prihodnost, za katero večinoma neke oprijemljive podlage ni bilo. Se lahka to trdi tudi za srbske banke z nekaj 100 poslovalnicami po državi.

En prej je vprašal, kaj so moji aduti. Sem jih že parkrat naštel, pa naj sam po alinejah dodam.

- srbija koraka proti EU
- tamkajšnji vzajemni skladi šele začenjajo
- certifikati na košarico blue chipov
- stopnja zapufanosti je v Srbiji izjemno nizka
- tuje banke lahko vstopajo na trg samo preko domačih
- ugodni kazalci (recimo pri AGBN, MTBN, AIKB)
- že pokazan interes za prevzeme
- idealna lastniška struktura
 
           Morm  tvoje razloge mal prečtat:

           - Tujim banka je dovoljeno s strani NBS izvrševati takoimenovane greenfield investicije ali po domače graditi svojo banko in mrežo, kolk se jim pa to splača je pa druga pesem
          
anon-110766 sporočil: 252
[#54946] 01.03.07 16:04 · odgovor na: anon-14157 (#54909)
Odgovori   +    0

0817Po3 je napisal(a):


P: delnicar AIK, roke stran od AGB dokler se drzave ne izrece o tistem malem dolgu, ki lahko zbrise obstojeci kapital priblizno polovica portfelja ex YU, nekaj maleg Slovenija in vecji emerging 30% likviden od druge polovice januarja
 
a lahko malo bolj razložiš ta del?hvala

drgač se mi pa zdi resnica nekje vmes..EU je vprašanje časa, administrativna ovira je za tuje banke še kako neugodna;zgodba ne bo vedno ista,ampak sej ne bomo ceu življenje v srbske banke metal, prevzemni interesi bodo do takrat vsekakor bolj aktualni kot kasneje..AIKB banka nima tako nizkih donosnosti kapitala/sredstev..
jz mam s to AGBN kr mal problem; se mi zdi da se je počas izpela ampak blo je pa veselje z njo in ne vem a naj še mal počakam oz. prodam ob marca/aprila al že zdj?kaj pa vem, amaterji se nekak navežemo na kuro, ki nese(je nesla) zlata jajca..zato pa tukaj sprašujem, kaj bi vi naredil oz. kaj bojo naredil tisti k AGBN mate?
hvala za vsak odgovor..lp
anon-78672 sporočil: 4
[#63682] 28.03.07 19:21 · odgovor na: anon-110766 (#54946)
Odgovori   +    0
Kaj mislite je bolje kupiti agrobanko sedaj, ali počakati na konec dokapitalizacije?
anon-110766 sporočil: 252
[#64093] 29.03.07 20:04 · odgovor na: anon-78672 (#63682)
Odgovori   +    0

jz bi b pa obratno vprašanje postavil.a mi lahko kdo svetuje..kdaj prodati agbn in aikb?..ne vem a bi še vztrajal al končam..v vsakem primeru bom bežal najkasneje maja..ne vem pa a naj počakam do aikb skupščine k se bo delil dividende(mogoč tut v akcijah) in pa do drugega kroga dokapitalizacije agbn ko bo tut po izkušnjah še šlo na gor..sam če ne bo balkanski jeti prej napadu..očitn me žene pohlep..k tehle 5% na dan v srbiji me pa že živčnga dela...kaj mislite?bo še zdržal do takrat..al gremo vn pa smo zadovoljni s plusom k ga nikol več ne bomo zaslužl tok na hit?
zaželjena vsa mišljenja..hvala
anon-18903 sporočil: 1.408
[#64128] 29.03.07 22:46 · odgovor na: anon-110766 (#64093)
Odgovori   +    0
Kje piše, da ko bo vse padalo, da bo tud AGBN? Men se pa ravno to zdi super, da bo takrat dnar letel tja, kamor do zdej ni raslo.....
anon-110766 sporočil: 252
[#64133] 29.03.07 23:01 · odgovor na: anon-18903 (#64128)
Odgovori   +    0

0121ST1 je napisal(a):
Kje piše, da ko bo vse padalo, da bo tud AGBN? Men se pa ravno to zdi super, da bo takrat dnar letel tja, kamor do zdej ni raslo.....
 če bo padal bo dnar letu vn..slovenija ma pol agbn..in ko bomo bežal bo agbn prva na spisku za rekorde..se mi zdi še bolj rizična kot aikb..
anon-17914 sporočil: 66
[#64149] 30.03.07 00:03 · odgovor na: anon-110766 (#64133)
Odgovori   +    0
AIK - jaz bom zagotovo počakal na razplet skupščine. Morda pade še kakšna dividenda v denarju oz. delnicah. Nenavsezadnje so imeli odličen dobiček in znesek ni simboličen kot pri drugih srbskih bankah. Skratka še najmanj špekulativna banka v Srbiji. Znamenj, da bi padla ni videti, sentiment je dober.

AGBN - Če si bil junak in nisi iztopil pred skupščino (lahko bi  bila res štala), potem ne vidim vzroka, da bi sedaj šel ven. Delnica že dalj časa stagnira oz. je od max vrednosti odaljena 15%. Tudi njena PB vrednost je najnižja med bankami (povsem upravičeno, a za marsikoga je ta številka ključnega pomena za določitev bestbuy banke v Srbiji). Po mojem je bolje, da z iztopom počakaš na konec dokapitalizacije. 

Kakorkoli se že boš odločil, najprej pomisli na dober spanec!

Pozicija: imam obe, AGBN sem zaradi boljšega spanca po preseku za dokapitalizacijo prepolovil. 

 
anon-7595 sporočil: 46
[#64154] 30.03.07 00:15 · odgovor na: anon-17914 (#64149)
Odgovori   +    0
Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali je delnica Agrobanke sedaj privlačna za nakup, al še mal počakam? Kdaj pa naj bi bilo konec dokapitalizacije?
anon-110766 sporočil: 252
[#64236] 30.03.07 09:54 · odgovor na: anon-17914 (#64149)
Odgovori   +    0
hvala peerus1..
AIKB; v dnevnem redu skupščine je tut razdelitev dobička..po mojem mnenju to ne bo malo..ampak vprašanje je kdaj bo presek..ker jz sm AIKB kupil po 6199 v februarju..torej če bo presek  na dan skpščine ok,drgač bom pa po skupščini še dol šel z vami..p/b=4..to se men zdi špekulativno in se tega zavedam..sentiment je pa res dober ampak kok časa še..lahko še eno leto..
lahko pa veliko prej,najkasneje pa ko se zalomi s kosovom(beri odcepitev)..družinski prijatelj, sicer zaposlen na ministrstvu za kulturo(v prejšnjem mandatu sekretar za kulturo) mi pravi, da bo do tega vsekakor prišlo..sicer se z borzo ne ukvarja a pravi da se bo odrazilo na vseh nivojih..jz mu kar se tiče politike ful zaupam

AGBN; p/b po dokap. bo manjši kot 2. po tem kriteriju res daleč najcenejša banka..moti me pa to kar sm napisal..ko začnejo/začnemo bežat slovenci iz balkana bo prva k bo padla..ne vem če nam bo vsem uspel zadost hitr rep med noge dat;))

aja moj odgovor kolegu k sprašuje a se splača kupit agbn? ob predpostavki, da bo tale evforija še trajala je agbn zicer med bankami..vsekakor kupi pred koncem dokap. oz. ne čakat do drugega kroga ker takrat bo šlo sam še gor;neki časa..če pa rata panika bo pa agbn zicer za popušit..
ps.še dva meseca nazaj nisem vedel kaj je p/b, p/e, roe itd..tko da ne imet mojega mnenja za neki posebnega..je pa res da velik berem;))
anon-110766 sporočil: 252
[#64256] 30.03.07 10:12 · odgovor na: anon-7595 (#64154)
Odgovori   +    0

X1_MI472 je napisal(a):
Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali je delnica Agrobanke sedaj privlačna za nakup, al še mal počakam? Kdaj pa naj bi bilo konec dokapitalizacije?
 
"Svet novca" Studio B objavljeno
Oglas 31.03.
PPK  05. 04. - 25. 04.
za ostale 25. 04. - 04. 05.

torej prvi krog do 25.4..po tem datumu drugi krog kjer bo veselica..če se odločiš pejt pred tem datumom not...v načelu bi mogl do takrat po prejšnih izkušnjah stagnirat oz. počas padat..amap tale evforija lohk prtisne agbn že v tem času na gor..čist iracionalno ampak tko je če je povpraševanje..tko da tajming si pa kr sam izber če se odločiš z nami igrt tole nevarno igrico..
anon-7595 sporočil: 46
[#64417] 30.03.07 14:20 · odgovor na: anon-110766 (#64256)
Odgovori   +    0
Misliš pred datumom 25.4.07 al ne?

Kaj menite al je boljš kar drug teden kupit, al počakat in kupit enkrat tik pred 25.4?

Hvala!
anon-17914 sporočil: 66
[#64464] 30.03.07 17:15 · odgovor na: anon-7595 (#64417)
Odgovori   +    0
Postavljaš nevarna vprašanja. Preden greš v investicijo skušaj sam razmisliti z lastno glavo kako in kaj. Trenutno so na beograjski borzi zelo nevarne razmere za devičnike. 

AGBN -  predpostavimo lahko, da bo še kar nekaj iztopov iz AGBN zaradi vplačil za dokap.
Zadnji dan za vplačilo bo 25.4. Vendar bo treba delnice prodati vsaj tri-štiri dni prej, da bo dovolj časa da se denar usede na račun in od tod naprej na račun za dokap. Do takrat imaš po tej logiki čas za vstop. Nato nastopi čas ko bi v teoriji delnica lahko pridobivala na ceni. Nov moment se zgodi, ko v centralni register vpišejo nove delnice (v mesecu maju). Zagotovo se bo takrat našlo nekaj ljudi, ki bodo hoteli prodati te novo pridobljene delnice, saj bo treba poplačati kakšen kredit. 




       
anon-110766 sporočil: 252
[#64501] 30.03.07 19:33 · odgovor na: anon-17914 (#64464)
Odgovori   +    0

peerus1 je napisal(a):
Postavljaš nevarna vprašanja. Preden greš v investicijo skušaj sam razmisliti z lastno glavo kako in kaj. Trenutno so na beograjski borzi zelo nevarne razmere za devičnike. 

AGBN -  predpostavimo lahko, da bo še kar nekaj iztopov iz AGBN zaradi vplačil za dokap.
Zadnji dan za vplačilo bo 25.4. Vendar bo treba delnice prodati vsaj tri-štiri dni prej, da bo dovolj časa da se denar usede na račun in od tod naprej na račun za dokap. Do takrat imaš po tej logiki čas za vstop. Nato nastopi čas ko bi v teoriji delnica lahko pridobivala na ceni. Nov moment se zgodi, ko v centralni register vpišejo nove delnice (v mesecu maju). Zagotovo se bo takrat našlo nekaj ljudi, ki bodo hoteli prodati te novo pridobljene delnice, saj bo treba poplačati kakšen kredit. 




         
se povsem strinjam..mogoče samo to..na srbskih in slo. forumih se vsak dan pojavi eno krdelo novih, ki hočjo kupovat v srbiji..če bo to obsedeno stanjo trajalo do 20.4 potem se lahko zgodi da bodo nov-mali pokril izstope starih-srednjih;)) kar pomeni, da se lahko teorija o rahlem padcu podre..
vsak ki prvič kupuje v srbiji(to vem iz izkušenj pri iliriki, ki mimogrede niso slabe) se takoj sreča z lobiranjem za AGBN..kar pomeni da velik devičnikov od brokerja dobi napotek kupi agbn..bistvo, lahko da cena ne bo šla dol..
vse teorije o dokapitalizacijah pa se bi podrle, če balkanski balonček prej poči..
15% gor ta teden na belex-u se mi zdi veliko,ogromno..sem upal da se bom lahko dlje učiu na balkanu;))
aja peerus hvala..sm vesel nekoga k ne zabije takoj..

Strani: 1 2 3 4 5 6