Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Borzni posrednik

Strani: 1 2

anon-89 sporočil: 10.178
[#47071] 10.02.07 22:06 · odgovor na: mimoidoci (#47022)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 10.02.2007 22:23
meni se zdi, da o časovnem stroju sanjaš ti. kar se tiče matematike in bontona se poglej v ogledalo, če v njem zagledaš angleškega gentlemana in milijarderja se globoko opravičujem.

p.s. mamica, piškotki so bili odlični.

tvoj adolescent
anon-88056 sporočil: 256
[#47438] 12.02.07 10:38 · odgovor na: anon-43872 (#46926)
Odgovori   +    0
Vprašanje: želiš upravljati s tujim premoženjem ali v glavnem z lastnim?
anon-32123 sporočil: 65
[#47742] 12.02.07 20:48 · odgovor na: anon-88056 (#47438)
Odgovori   +    0
Svetujem ti, da se ne muči preveč. Sam sem star 27 let in sem poskušal pridobit tak poklic. Poznam slo in svetovne borze. Obvladam TA, razumem fundamnentalno, poznam različne pristope investiranja itd.. Imam izkušnje v borzništvu saj investiram okoli 5 let dve leti se ukvarjam z špekulacijo.

Poskušal sem pridobiti zaposlitev in sem poslal prošnje na vse borzne hiše v moji okolici. Samo dva odgovora in pri eni so me celo poklicali na razgovor in po razgovoru so ocenili, da ne potrebujejo nekoga kot sem jaz.

Torej na tvojem mestu bi dobro premislil, če se splača vlagat čas in trud v vse skupaj. Če hočeš investirat svoj denar pa ne rabiš borzne šole. Poslušaš samo SVOJO zdravo pamet in narediš kakšno analizo - to je to. Čez čas se boš navadil tudi pravilno "prebrati" članke in ustvarjat dobiček.

Gradiva za učenje  je kolikor želiš  - free in za plačat. Posluži se kakšnih programov za download, tukaj na financah imajo dobre članke z katerih se da kaj naučit. Super članke še najdeš na finančni točki. Zalogo znanja boš našel tudi na študetski brozi, za kar obstaja tam tudi posebna tema.
Črt ti je priporočal dobre knjige.
 
Za tehnično analizo bi dodal še John Murphyjevo knjigo - Tehnical analysis. Moraš pa vedeti, da ima tale analiza omejeno vrednost pri investiranju. Važna je temeljna (fundamentalana analiza) na katero se opira nekje 75 % investitorjev.

Vso srečo!

Strani: 1 2