Zasebnost

Strani: 1 2

anon-105336 sporočil: 606
[#40537] 22.01.07 22:45 · odgovor na: anon-105336 (#40536)
Odgovori   +    0
Zgornji link je mogoce res za pogledati (37 s), si v bistvu ne morem predstavljati, kako bi bilo pri nas, ce bi nekdo vprasal za KRKG, pa bi dobil tak odgovor :)
crt sporočil: 27.423
[#40594] 23.01.07 07:15 · odgovor na: mimoidoci (#40481)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 23.01.2007 07:25

mimoidoci je napisal(a):
Podobna umetnost bi bila tebe in Gustla prepričat (kamoli uredništva medijev in websitov), da je nekdo upravičeno nezadovoljen, da gre za eno in isto nabijanje iz mesca v mesec iz leta v leto iz medija v medij. Spoznajte že enkrat, da so tisti, ki to spremljajo že naveličani enega in istega nabijanja. Saj vem, da je še veliko ostalih nepoučenih (vlagateljev), ki utrujajo po raznih finančnih točkah in po telefonih, ampak taki so bogi in res potrebujejo pomoč, samo lepo prosim, ne tisto v dnevniku Finance, ki copy pasta večne zgodbe o tveganjih in donosih dan za dnem v sedemnajstih rubrikah, pa še Turkoviča gosti vmes. Tisti ta bogi tako ali tako ne berejo Financ, Delničarjev, FT-jev, ne gledajo TV Paprik, ne berejo Vzajemcev pika com itd, itd. Ostali, ki sledimo naštetim strokovnjakom in "dobroobveščenim" all these years, pa smo upravičeno že obupali. Ni koraka naprej, ni dodane vrednosti. Pa ne iščite pomoči pri kritikih kot sem jaz, sami ste izbrali žurnalizem, pa internet, pa svetovalno funkcijo in še druge oblike pametovanja brez znanja. Jaz tematiko poznam, pa vam ne bom pomagal. Večini itak ne bi mogel, tudi če bi hotel.

jao... no prav, pa dajmo.

- ni samo se veliko drugih vlagateljev, temvec jih je celo vedno vec.
- zato osnovne zadeve vedno najdejo bralce. ampak ne vedno istih.
- in ne, ponavadi clovek ne gre prebrat starejsih, ampak je zelo zadovoljen, da se mu znova nekaj pojavi, ker je zanj to sveze.
- ocitno za nekoga, ki se ima za naprednega, nima smisla, da bere stvari, kjer je ze iz naslova in vprasanja razvidno, da gre za osnovne zadeve. se zlasti nima smisla, da to naredi vedno znova.
- ce to vseeno naredis, sam silis v nezadovoljstvo. ce to ponavljas, gre prakticno ze za mazohizem.
- da bi od tebe pricakovali, da bi kakorkoli kjerkoli pomagal, pa bi bilo sodec po dosedanjih vtisih 100% bizarno, ker ti konstruktivnost pac ni del repertoarja.
crt sporočil: 27.423
[#40596] 23.01.07 07:19 · odgovor na: anon-79780 (#40502)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 23.01.2007 07:21

natalina je napisal(a):


Crt sama ti zelo zaupam samo v tem primeru pa res ne vem kaj si hotel povedati........

ce pogledas objavljeno zadevo, bos videla kot pri vsaki drugi v "svetovalnici" tri elemente:
- naslov
- vprasanje
- odgovor
naslov gre dejansko slabo skupaj z odgovorom (in vprasanjem), kar je glede na stiskanje s prostorom relativno pogosto; vendar gresta kar lepo skupaj vprasanje in odgovor. kar pa je najbrz tudi glavni cilj. kdor pa ne more zdrzati, da ga je kao naslov kruto zavedel, naj pac iztozi odskodnino za dusevne bolecine.
crt sporočil: 27.423
[#40598] 23.01.07 07:32 · odgovor na: anon-105336 (#40536)
Odgovori   +    0

Aequitas je napisal(a):
Imam enega sodelavca, ki bere te zadeve, pa sem samo ene dvakrat pogledal, kaj se predlaga. Ponavadi kaksne kitajske delnice, s katerimi je na dan priporocila prometa 20k EUR, skok delnice za 10%, potem pa dva meseca nic (se sploh ni treba vprasati, kdo je prodal te delnice ob priporocilu). Vcasih so recimo v Nemciji oddaje obcutno premikale delnice na Nemax-u, ter vse ostale druge.
tako ja. tisti, ki ima neko hudo lakoto po "konkretnih nasvetih", lahko racuna, da povprasevanje slejkoprej najde svojo ponudbo in tako bo pac tudi sam naletel na nekoga, ki bo zapolnil to njegovo potrebo, pomahal z rokami, modro pogledal, se pripeljal na sestanek z novim bmwjem :)) in mu sploh dal vtis, kako da blazno obvlada. povedal mu bo pa pac krneki. in bosta oba zadovoljna, lokalno gledano.

zdaj sem v bistvu opisal trzenje recimo paribas first selection. in eni bi to celo izrecno radi. dober tek.
0704Avstr sporočil: 339
[#40608] 23.01.07 07:57 · odgovor na: crt (#40594)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


jao... no prav, pa dajmo.

- ni samo se veliko drugih vlagateljev, temvec jih je celo vedno vec.
- zato osnovne zadeve vedno najdejo bralce. ampak ne vedno istih.
- in ne, ponavadi clovek ne gre prebrat starejsih, ampak je zelo zadovoljen, da se mu znova nekaj pojavi, ker je zanj to sveze.
- ocitno za nekoga, ki se ima za naprednega, nima smisla, da bere stvari, kjer je ze iz naslova in vprasanja razvidno, da gre za osnovne zadeve. se zlasti nima smisla, da to naredi vedno znova.
- ce to vseeno naredis, sam silis v nezadovoljstvo. ce to ponavljas, gre prakticno ze za mazohizem.
- da bi od tebe pricakovali, da bi kakorkoli kjerkoli pomagal, pa bi bilo sodec po dosedanjih vtisih 100% bizarno, ker ti konstruktivnost pac ni del repertoarja.

Se pravi da po tvojem itak nima sploh smisla kupovat Mojih funanc ali pa financ, ko so itak samo za "druge vlagatelje". Pa kot sem že rekel, iz zgornjega članka se tudi "drugi vlagatelji" ne naučijo prav dosti.
crt sporočil: 27.423
[#40610] 23.01.07 08:02 · odgovor na: 0704Avstr (#40608)
Odgovori   +    0

0704Avstr je napisal(a):


Se pravi da po tvojem itak nima sploh smisla kupovat Mojih funanc ali pa financ, ko so itak samo za "druge vlagatelje". Pa kot sem že rekel, iz zgornjega članka se tudi "drugi vlagatelji" ne naučijo prav dosti.

ce se ti ne vidis kot ciljna populacija za vsebino, ki je namenjena osebam, ki so jim aktualne osnove (moje finance), potem vsekakor zate nima smisla, da jo kupujes. tako kot recimo v primeru, da te ne zanimajo male zivali, pac ne kupujes revij o malih zivalih.

namesto tega kupis na primer "zakaj je paribas first selection najboljsi sklad na svetu" ali "vpliv residualov neavtokoreliranih desezoniranih casovnih vrst  na anticipirano variacijo financnega ucinka pri lastniskih vrednostnih papirjih in njihovih ekvivalentih v gospodarskih okoljih s podpovprecno stopnjo regulative kapitalskega trga."

kar se tice tvoje trditve glede "drugih vlagateljev", se pac kot ze opisano ne strinjava, jebiga.
crt sporočil: 27.423
[#40635] 23.01.07 08:31 · odgovor na: crt (#40610)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 23.01.2007 08:32

crt je napisal(a):
ce se ti ne vidis kot ciljna populacija za vsebino, ki je namenjena osebam, ki so jim aktualne osnove (moje finance), potem vsekakor zate nima smisla, da jo kupujes. tako kot recimo v primeru, da te ne zanimajo male zivali, pac ne kupujes revij o malih zivalih.
... s cimer pridemo seveda do teksta "Svetovalnica: ali naj kupujem revije, ki me ne zanimajo" ... in potem nov krog zgrazanja "joj saj to pa vsi vemo, zakaj ne povejo nic novega" ... ampak kot vidis, se vendarle najde kdo, ki to potrebuje :)
1030KikeL sporočil: 485
[#40644] 23.01.07 08:51 · odgovor na: crt (#40635)
Odgovori   +    0
...kako si upate trditi, da finance ne objavljajo priporočil konkretnih delnic...

OVTI ...pa ste imeli takrat kupit pa včeraj prodat  :))
anon-75409 sporočil: 645
[#40651] 23.01.07 09:08
Odgovori   +    0
Triglav se odkupuje, od zamenjave za PIDa za redne delnice poleti 2006 je zrasel od 20000 SIT na 141 EUR, kolikor so prejšnji teden ponujale borzne hiše. Potihem in v vednost samo tistim ki jih imajo, seveda... pa sej enfrice to dobro ve, a ne...
anon-109106 sporočil: 55
[#40712] 23.01.07 11:09
Odgovori   +    0
Vav, nekdo se je opogumil in truma se je vsula....hahahahah...nihče ne vidi v prihodnost, lahko vam samo širijo obzorja! Skladi, skladi, skladi...

PRIHODNOST???

Razlaga CFD-jev!

CFD-ji ali pogodbe za razliko so finančni instrumenti, izvedeni iz delnic ali delniških indeksov, kar pomeni, da se cena CFD-jev giblje identično kot cena delnic iz katerih so izvedeni. CFD-ji ne kotirajo na borzah, pač pa gre za individualno pogodbeno razmerje med kupcem in izdajateljem CFD-ja, na primer banko ali investicijsko hišo. Ker gre za izvedeni instrument, so po trenutni zakonodaji dobički ustvarjeni s trgovanjem CFD-jev neobdavčeni.
Gustl sporočil: 13.632
[#40714] 23.01.07 11:13 · odgovor na: anon-109106 (#40712)
Odgovori   +    0
Hehe...torej CFD je alternativa? :)

No, naj ti povem. NI. Niti pod razno. In če se igraš z njimi misleč, da je to alternativa skladom, bi ti svetoval, da pri priči nehaš.
crt sporočil: 27.423
[#40728] 23.01.07 11:32 · odgovor na: anon-109106 (#40712)
Odgovori   +    0

gregorUP je napisal(a):
PRIHODNOST???
Razlaga CFD-jev!
to je ze preteklost.
anon-3916 sporočil: 1.205
[#40729] 23.01.07 11:34 · odgovor na: anon-10743 (#40511)
Odgovori   +    0
Js sm recimo na borzi zaslužil v 14 dneh 5.500,00 EUR-ov, jasno je tudi, da bi jih lahko tudi izgubil; zakaj bi blo to eksotično? Mislim da je vsakemu vlagatelju popolnoma jasno, če je možno veliko zaslužiti, je možno veliko izgubiti. Gre samo za odločitev vlagatelja, bo ali ne bo tvegal. Če najdeš na večer po par tisoč butljev v igralnici, zakaj bi blo nalaganje v vrednostne papirje eksotika?
crt sporočil: 27.423
[#40756] 23.01.07 12:16 · odgovor na: anon-3916 (#40729)
Odgovori   +    0

XBIAL je napisal(a):
Mislim da je vsakemu vlagatelju popolnoma jasno, če je možno veliko zaslužiti, je možno veliko izgubiti.
ni jasno. not even close.
(vzorec iz vprasanj, ki sem jih osebno prejel v zadnjih 10 letih, odkar se recimo temu javno pojavljam)
anon-10743 sporočil: 2.011
[#40760] 23.01.07 12:22 · odgovor na: anon-3916 (#40729)
Odgovori   +    0

XBIAL je napisal(a):
Js sm recimo na borzi zaslužil v 14 dneh 5.500,00 EUR-ov, jasno je tudi, da bi jih lahko tudi izgubil;
Imas velike probleme z generalizacijo sebe na sirso populacijo. NE, NI JASNO.
Gustl sporočil: 13.632
[#40769] 23.01.07 12:38 · odgovor na: anon-3916 (#40729)
Odgovori   +    0

XBIAL je napisal(a):
Js sm recimo na borzi zaslužil v 14 dneh 5.500,00 EUR-ov, jasno je tudi, da bi jih lahko tudi izgubil; zakaj bi blo to eksotično? Mislim da je vsakemu vlagatelju popolnoma jasno, če je možno veliko zaslužiti, je možno veliko izgubiti. Gre samo za odločitev vlagatelja, bo ali ne bo tvegal. Če najdeš na večer po par tisoč butljev v igralnici, zakaj bi blo nalaganje v vrednostne papirje eksotika?
 
Ne. Zelo malo vlagateljem je jasno, da če je možno veliko zaslužiti, je možno veliko izgubiti. Oziroma lahko mislijo, da jim je jasno, potem pa vseeno pridejo vprašat, če je konec sveta, ker je KRKG 2% v minusu.
anon-3916 sporočil: 1.205
[#40797] 23.01.07 13:11 · odgovor na: Gustl (#40769)
Odgovori   +    0
Kaj ti mislijo za tiste, ki denar nalagajo v banke, da so funkcionalno nepismeni, ker ne "vidjo" kako vrednostni papirji rastejo, al da so samo bolj ziheraški?
crt sporočil: 27.423
[#40801] 23.01.07 13:14 · odgovor na: anon-3916 (#40797)
Odgovori   +    0
mislijo pac, da so oni sami zelo pametni (ker so kao prokuzili, da nalozbe pac samo rastejo) in vsi drugi butasti ... saj to je zelo razsirjeno in zelo clovesko...
anon-7268 sporočil: 28
[#41048] 23.01.07 23:50 · odgovor na: 0704Avstr (#40351)
Odgovori   +    0

V okviru Mojih Financ je večkrat zapisano kaj se splača in katere so panoge, dejavnosti, ki obetajo. Mislim, da je čist vredu, da je novinar v svojem odgovoru podal, da se pri vlaganju sredstev v VS ne omejujemo zgolj na stroške vstopa in upravljanja posameznih skladov.Zelo težko pa je podati natančen odgovor, kam natančno vlagati saj ni prav nobene garancije v prihodnje, da bo to in to raslo ne glede na to kdo imaš kakšen profil in kaj želi ! 
Skratka berite moje finance, so dobre za zdravje in živce! 
anon-104699 sporočil: 163
[#42205] 26.01.07 21:11
Odgovori   +    0
nakladanje,da po desetih letih ni davka na živjensko zavarovanje je čista bedarija,oziroma zavajanje ljudi,trenutno ga res ni,toda kako bo za nekaj let,jaz sem vložil v sklade pred tremi leti,takrat je tudi veljalo,da po treh letih ni davka,1.1.06 pa se je to povečalo na 20 let in tisti,ki smo imeli vloženo manj kot tri leta bomo morali davek plačati tudi za nazaj.
anon-111927 sporočil: 1
[#46180] 07.02.07 19:00
Odgovori   +    0
Članek je dober, vendar pa se ne morem strinjati s tem, da ob že sklenjenem življenskem zavarovanju ni smiselno sklepati življenskih zavarovanj VEZANIH NA INVESTICIJSKE SKLADE. Tu gre predvsem za populacijo, ki nima prihodkov na tej ravni, da bi bili pripravljeni sprejeti riziko izgube vloženega premoženja. V zgoraj omenjenih investicijah, obstajajo jamstva oz. garancije. Le te pa so odvisne od ponudnika finančnega produkta... Zavarovalnici Merkur in Mariborska tu prednjačita. Dva odlična produkta... LP :)

Strani: 1 2