Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mostarsko letališče bodo upravljali Američani

Strani: 1

alpha7B5sn sporočil: 1.607
[#3084159] 22.06.26 13:03
Odgovori   +    1
Otok pri Otrantskih vratih, letališče pri Mostarju in - Hercegovci očitno niso Albanci!? (Ali pa to morda še pride, z nekaj zakasnitvije ...)
FIN-544124 sporočil: 6.616
[#3084165] 22.06.26 19:12
Odgovori   +    0
Območje, kjer je nekoč bila tovarna SOKO.

V njej so 40 let izdelovali letala za JLA. (Jugoslovanska ljudska armada)

V tovarni SOKO so bili zaposleni tudi inženirji iz Slovenije.

V vojski pa številni piloti, inštruktorji, testni piloti Slovenci.

Na tem letališču so kot vojaki služili tudi številni Slovenci.

Pod letališčem je bil podzemni hangar Buna za nekaj 10 lovskih letal.

Lepi dobri stari časi.
mer333 sporočil: 912
[#3084169] 22.06.26 21:35 · odgovor na: FIN-544124 (#3084165)
Odgovori   +    2
Namen Američanov je isti, kot pri otoku v Albaniji. Očitno hočejo popoln nadzor nad Jadranskim morjem.

Strani: 1


vm-qetesh