Strani: 1

MatejRigel sporočil: 260
[#3038373] 19.03.24 15:13
Odgovori   +    11
¡Viva la libertad, carajo! (Naj živi svoboda, pizda!) Dober članek!
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3038376] 19.03.24 15:24
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: FIN-379669 19.03.2024 15:26
Nismo več želeli komunizma, ker smo menili, da bo v kapitalizmu bolje.

Ljudje s povprečnim dohodkom so tako nekoč kot danes (v smislu kupne moči) nekako shajali in bili podobno zadovoljni. Eni bolj, eni manj. A mediana je podobna. Vendar materalno blagostanje je danes nekoliko višje kot nekoč, otrok v družinah pa vse manj. Torej denar je, avtohtonih mladih vse manj.

Seveda, njega dni se ni hodilo vsak vikend na hrvaško morje, ampak so se ljudje družili in delali na vikendicah v Sloveniji...

Pa poglejmo v gostinstvo. Danes je mnogo gostiln, več kot nekoč. In paradoks, nekoč so bili poklici, kot so kuhar ali natakar rezervirani za one, ki so zadovoljni z minimumom, starši so žugali, boš videl, boš šel za natakarja...

... danes pa, no neke zadeve se spreminjajo.

Imamo poplavo ekonomistov in pravnikov, pa ne bi rekel, da država bolje posluje in da so soišča sedaj bolj pravična in boljša.

Takisto inflacija ponudbe, po moje, ne bo rešila osnovnega problema.

Največji problem danes pa je lenoba naših mladih, kar je posledica blagostanja, v katerem živimo. Zato potem postanejo vsi "vlogerji", ker drugo se jim ne da delati, kaj šele kelnariti. Zato bo treba iskati bodoče dobre kelnerje - z razpisi in verjetno v tujini. Dokler bo še to šlo tako...
odvisnik sporočil: 383
[#3038378] 19.03.24 15:42
Odgovori   +    2
"nimam dovolj denarja, me postane izjemno strah"
" superiorni razred tistih, ki se davkom sistemsko dovoljeno izognejo in davkov ne plačujejo, pa imajo zastonj vrtec."

Sicer pameten članek, a spreveč subjektiven.
Težko se v sloveniji izogneš davkom, razen če si snezic :).
Če te je strah ker nimaš denarja, je čas za obisk psihologa.
Človek ima baje le tri strahove strah pred smrtjo, pred drugimi ljudmi in pred svojimi mislimi.
najobj sporočil: 31.920
[#3038379] 19.03.24 15:48
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 19.03.2024 15:52
... Zame ni večje žalitve, kot da službo dobim zaradi ženskih kvot. ...

... čuj, Simona ... evo, celo če pozabim, da na tem svetu komunizma nikoli ni bilo nikjer, za mene ni večje žalitve, ko mi (takrat) smrklja danes pridiga, kako je bilo v komunizmu ... khmm, oziroma da je komunizem (WTF, kdo ali kaj je to?) iz javnih funkcij odstranil vse, ki niso bili člani partije in da za službo niso bile pomembne kompetence, ampak ideološka primernost ...

P.S.: ker se zdaj z referendumi nategujemo, če in kdo bo naredil drugi blok JE v Krškem, me res zanima, če so prvi blok JE v Krškem - brez težav deluje že 40 let in bo delovala še kar nekaj let - res naredili ljudje brez strokovnih kompetenc, ker je za službo bila pomembna samo ideološka primernost ...
FjodorKirilovic sporočil: 975
[#3038380] 19.03.24 16:06 · odgovor na: MatejRigel (#3038373)
Odgovori   +    0
[MatejRigel]
¡Viva la libertad, carajo! (Naj živi svoboda, pizda!) Dober članek!
Se strinjam, ampak Milei je bil manj vulgaren.

Primeri uporabe:

"Carajo, qué linda estás hoy!" (Lepo, danes si videti zelo lepa!)
"Muchas gracias por tu ayuda, carajo." (Hvala za tvojo pomoč, res hvala.)
"¡Carajo, qué golazo!" (Vau, kakšen gol!)
"Carajo, me olvidé las llaves." (K vragu, pozabil sem ključe.)

(Gemini zna špansko precej bolj kot jaz.)
MatejRigel sporočil: 260
[#3038381] 19.03.24 16:10 · odgovor na: FjodorKirilovic (#3038380)
Odgovori   +    0
tako je meni ta njegov stavek prevedel Andrej Rot. Ugleden gospod :) sva se oba spogledala, ko je zaključil izvajanje :)
Froc sporočil: 2.029
[#3038383] 19.03.24 16:48 · odgovor na: FIN-379669 (#3038376)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (19.03.2024 16:49)
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#3038389] 19.03.24 20:16
Odgovori   +    1
Odlicno.
MAN-354355 sporočil: 307
[#3038400] 20.03.24 10:35 · odgovor na: najobj (#3038379)
Odgovori   +    1
JEK so zgradili Američani, Westinghouse.
Bogomir1 sporočil: 18
[#3038404] 20.03.24 10:52
Odgovori   +    7
"Hiperregulacija pomeni, da so nekateri izdelki zaradi obremenjenosti s pravili, standardi tako dragi…"
"Razlike sprožajo zavist. Izguba blaginje sproža strah. Do tod so Evropo v zadnjih desetletjih pripeljali pametni, strpni, razgledani ljudje. "
"kadar ne morejo zaupati v zakonitost in sistem, ko so jih razočarali pamet, strpnost in razgledanost, jim ostane zaupanje v »norce«. "

Vsak pojav v družbi zraste, če je okolje zanj plodno, in zamre, če je okolje »sovražno«.

Človek, ki je tako vzgojen in kasneje navajen, da drugi odločajo, bo v primeru stalne negotovosti v svojem okolju (strahu) vedno zahteval večjo stopnjo regulacije in nekega vodjo, ki bo to urejal. Zaradi svoje nestrokovnosti ne bo znal sam presoditi posledic določene regulacije ali posledic izbire »(ne)kompetentnega« vodje in se bo vedno zatekel k mnenju v okviru psihologije množic.

Regulacija in nadzor sta vedno dražja in manj učinkovita rešitev kot samoregulacija v stabilnem konkurenčnem okolju z uveljavljeno zdravo poslovno etiko.

Ne gre iskati krivde v »pametnih, strpnih, razgledanih« ljudeh, temveč v tistih, ki so jih tja pripeljali. To so tisti, ki upravljajo s psihologijo množic, in oni, ki jim slepo verjamejo. Taka ali drugačna ideologija je prepogosto le orodje visokega organiziranega kriminala. Bolj kot je ideologija utopistična in cilji neuresničljivi, bolj je dovzetna za njegov prodor. Bolezen se začne pri »zvezah in poznanstvih« in konča pri kartelih, monopolih in državnem totalitarizmu.
FIN-454644 sporočil: 10.896
[#3038407] 20.03.24 12:10 · odgovor na: Bogomir1 (#3038404)
Odgovori   +    4
Klic k normalnosti je "politicno nekorekten".Lincati je treba take ljudi. Birokracija se je razsrastla prek vseh razumnih meja. Ce 300 ljudi na ministrstvu vlece placo, OK. Negativna kadrovska selekcija. Gorje, ce vsak od njih pride s svojo noro idejo nove regulacije. Novi zakoni, novi odloki, nove inspekcije. Ohromijo vsako ustvarjalnost in nagrajujejo ""svoje"", da jim zagotavljajo "kvote".
Bogomir1 sporočil: 18
[#3038408] 20.03.24 12:58 · odgovor na: FIN-454644 (#3038407)
Odgovori   +    2
Država je za zakoni in predvsem s podzakonskimi akti absolutno preregulirana. Vendar obstaja želja zmedenih ljudi po še večji regulaciji in tudi linčanju. Linčanje pa nujno privede k potrebi po dodatnemu linčanju. Na koncu se linča linčarje in demokracija konča v avtokraciji.

Inherentna lastnost birokracije je, da si rada sama dela delo in se razrašča ter zaposluje »svoje«. Riba smrdi pri glavi, pravi pregovor. Glave pa volimo volivci. Ne kaže se izgovarjati na zapeljanost ali nevednost. Nevednost ne odveže od odgovornosti.
najobj sporočil: 31.920
[#3038416] 20.03.24 15:34 · odgovor na: MAN-354355 (#3038400)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 20.03.2024 15:37
[MAN-354355]
JEK so zgradili Američani, Westinghouse.
... ja, na totem forumu vsi dobro vemo, da gradnje JEK ni bilo konec, dokler Američani niso tudi zadnjega šraufa sami zašraufali, potem pa so JEK v upravljanje prevzeli od komunizma nastavljeni polpismeni ideološko primerni partijski aparatčiki in JEK brez težav že 40 let laufa še danes... eh, jebiga ...

P.S.: ker nisem žleht, ne bom rekel - OK, malo me je strah, da me ne našutira s totega foruma - da bi takrat pridna pionirka ziher bila članica partije, če bi danes ambiciozna odgovorna urednica bila takrat dovolj stara ... khmm, ker za razliko od strokovno zahtevnih naravoslovnih področij - fizikalnih zakonitosti nobena ideologija ne more premagat - so vsebino cajtngov takrat res urejali ideološko primerni partijski aparatčiki brez strokovnih kompetenc ... evo, zdaj pa lahko vsak sam ugiba, kaj bi bilo, če bi bilo ...

Strani: 1