Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.626
[#3037729] 09.03.24 08:36
Odgovori   +    11
Počasi in vztrajno se ekonomija ruši, bomo postali vsi zeleni v EU, ker se ne bo vec nic splačalo delat. Uvažal bomo vse, izvažal pa odpad ogljični odtis pa bo rastel eksponentno ker Brusljski telebani pojma nimajo o procesih. Vso to sranje so skuhal s to zeleno agendo in rastjo stroškov za firme.
OgnjenAnto sporočil: 221
[#3037731] 09.03.24 08:57 · odgovor na: slovenecnb1 (#3037729)
Odgovori   +    12
[slovenecnb1]
Počasi in vztrajno se ekonomija ruši, bomo postali vsi zeleni v EU, ker se ne bo vec nic splačalo delat. Uvažal bomo vse, izvažal pa odpad ogljični odtis pa bo rastel eksponentno ker Brusljski telebani pojma nimajo o procesih. Vso to sranje so skuhal s to zeleno agendo in rastjo stroškov za firme.
Ruši se, ker smo pretakali in še vedno pretakamo iz votlega v prazno.
150 let stare cegle smo preprodajali vsako leto za 30% višjo ceno. Banke so pa bile neumne, da so to početje podpirale s kredo. Kao investirajte v cegle, cena gre itak lahko samo gor, gor in gor.
FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3037732] 09.03.24 09:11
Odgovori   +    2
Pohlepne banke le naj gredo "zu grunt".

Je kdo vsaj malo pogledal kako največje banke v milijardah financirajo orožarsko industrijo ?

Sotine milijard za novo in prenovljeno atomsko orožje.

Glede onega Benka pa je dobro malo spremljati Avstrijske medije.
MatejRigel sporočil: 260
[#3037734] 09.03.24 09:26
Odgovori   +    13
Super članek! Me pa čudi, da po velikem delu Evrope cene komercialnih nepremičnin (in stanovanjskih) padajo, pri nas pa še vedno rastejo (: kot kaže smo v milnem mehurčku (:
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3037735] 09.03.24 09:42 · odgovor na: MatejRigel (#3037734)
Odgovori   +    9
Tako kot na Hrvaškem.

Vendar mi za razliko od Hrvatov imamo raznoliko podjetništvo, oni pa so sedaj sredi veselice, ker so razprodali večino svoje nepremičninske srebrnine. Po veselici pa se začne post, hočeš-nočeš.

Za razliko od Slovenca, ki drugi dan po veselici gre na šiht v delavnico.

Pridne roke imamo, zato tudi naše banke pokajo od premoženja in dobičkov.

Je pa res, in to vsi vemo, da bo nemški problem pljusknil tudi k nam, a to bolj v avto industriji. Ne bo hud, na srečo, a nekaj se bo poznalo.

(Zato pa tudi Kolektor bolj hara v gradbeništvu kot pa v matičnem biznisu.)

(Doma pa imamo problem z upravljanjem, kar je državnega. Oz. doma imamo problem s tem, da tisti, ki so ugrabili državo, nočejo sposobnih na oblasti.)
gregor2 sporočil: 163
[#3037738] 09.03.24 10:53 · odgovor na: FIN-379669 (#3037735)
Odgovori   +    4
[]
Tako kot na Hrvaškem.

Vendar mi za razliko od Hrvatov imamo raznoliko podjetništvo, oni pa so sedaj sredi veselice, ker so razprodali večino svoje nepremičninske srebrnine. Po veselici pa se začne post, hočeš-nočeš.

Za razliko od Slovenca, ki drugi dan po veselici gre na šiht v delavnico.

Pridne roke imamo, zato tudi naše banke pokajo od premoženja in dobičkov.

Je pa res, in to vsi vemo, da bo nemški problem pljusknil tudi k nam, a to bolj v avto industriji. Ne bo hud, na srečo, a nekaj se bo poznalo.

(Zato pa tudi Kolektor bolj hara v gradbeništvu kot pa v matičnem biznisu.)

(Doma pa imamo problem z upravljanjem, kar je državnega. Oz. doma imamo problem s tem, da tisti, ki so ugrabili državo, nočejo sposobnih na oblasti.)
Smo pozabili, da so lastniki bank tujci...
Dobiček je pa od lastnika... :(
odvisnik sporočil: 379
[#3037743] 09.03.24 13:32 · odgovor na: MatejRigel (#3037734)
Odgovori   +    2
Odvisno od kje in kam padajo - cena
In zakaj stecaji, davki, manjša potrošnja.

Mi smo imeli double dip, in smo zaceli rast šele tam nekje 2017/18, eu že cca 4 leta prej.
Čez palec imamo vsaj 2do3 leta zaostanka, mogoče 4.

Sam moje razumevanje:).
Ga bomo pa nasrkali, če se začne širši padec industrije oz sploh ne bo padca, če se gremo carine.
Tu so karte boljv rokah eu kot nas samih.
odvisnik sporočil: 379
[#3037745] 09.03.24 13:39 · odgovor na: odvisnik (#3037743)
Odgovori   +    1
Ker imamo ravno nemce in eu,
rezanje om, je še en razlog, da ne pride padcov pri nas.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3037750] 09.03.24 13:58 · odgovor na: OgnjenAnto (#3037731)
Odgovori   +    11
[OgnjenAnto]
> [slovenecnb1]
> Počasi in vztrajno se ekonomija ruši, bomo postali vsi zeleni v EU, ker se ne bo vec nic splačalo delat. Uvažal bomo vse, izvažal pa odpad ogljični odtis pa bo rastel eksponentno ker Brusljski telebani pojma nimajo o procesih. Vso to sranje so skuhal s to zeleno agendo in rastjo stroškov za firme.

Ruši se, ker smo pretakali in še vedno pretakamo iz votlega v prazno.
150 let stare cegle smo preprodajali vsako leto za 30% višjo ceno. Banke so pa bile neumne, da so to početje podpirale s kredo. Kao investirajte v cegle, cena gre itak lahko samo gor, gor in gor.
To velja predvsem za SLO, kjer folk stavi predvsem na cegle in zemljo (in eventualno še pleh), torej skratka na hardware :) In to je politično motivirano (politično in mafijsko, da se razumeva :)

Smo se pa kar zainvestirali v ta sektor, elita investira v miljonska stanovanja v Ljubljani, povprečneži v par sto jurjev velike celice za svoje otroke, ostala raja, pa ne ve kako naprej, skratka .., jaz se pa sprašujem kje smo zgrešili , zakaj ta sistem deluje samo za manjšino, večina (čeprav so se izobraževali in delajo) pa se lahko samo slikajo na instagramu, uporabljajo tazadnji iphone, a hkrati še vedno živijo pri starših :) ?
gregor2 sporočil: 163
[#3037754] 09.03.24 14:17 · odgovor na: odvisnik (#3037743)
Odgovori   +    2
[odvisnik]
Odvisno od kje in kam padajo - cena
In zakaj stecaji, davki, manjša potrošnja.

Mi smo imeli double dip, in smo zaceli rast šele tam nekje 2017/18, eu že cca 4 leta prej.
Čez palec imamo vsaj 2do3 leta zaostanka, mogoče 4.

Sam moje razumevanje:).
Ga bomo pa nasrkali, če se začne širši padec industrije oz sploh ne bo padca, če se gremo carine.
Glede na to da so Kitajci na steroidih, ki smo jim jih mi priskrbeli smo nasrkali. Ni dvoma....
Tu so karte boljv rokah eu kot nas samih.
0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#3037818] 11.03.24 08:58
Odgovori   +    4
Obveznice poslovnih nepremičnin bodo generator naslednje krize, v ZDA jih pred kolapsom trenutno rešuje zgolj pregreto gospodarstvo in velika potrošnja, v EU pa nič od tega, in je samo še vprašanje časa, kdaj bo vse skupaj eksplodiralo.
odvisnik sporočil: 379
[#3037821] 11.03.24 10:21 · odgovor na: 0531Zavar (#3037750)
Odgovori   +    0
Ne vem, če je to le slovenska značilnost, niti ne da se to ni že dogajalo.
V fevdalizmu je imelo imetje le peščica ljudi v UK imaš še trenutno t.i landlorde in ti le najameš za 100let npr.
Mladim je lahko zelo lepo, če malo izstopijo iz namisljenih svetov.
Če vzameš tisto kar je,kar imaš in ne iščes, si želis, tega česar nimaš.

Strani: 1