Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Lažni miti "organske hrane"

Strani: 1 2 3

anon-233684 sporočil: 1.710
[#988512] 14.11.10 22:02 · odgovor na: anon-230542 (#988418)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-233684 14.11.2010 22:18
[entrepreneur]
> [purinoli]
> Okus je relativna stvar.

Pustimo zdaj bc123a in podobne... njim je itak vseeno kaj jedo... večina ostalih ti bo pa potrdila, da je naravno pridelana hrana okusnejša od industrijske (ne glede na to ali govorimo o sadju in zelenjavi, ali o mesu)... zdaj mi pa kot kemik razloži, kako je to mogoče, če pa po mnnenju strokovnjakov, ki jih navajaš, ni nobene razlike v sestavinah?
industrijska raste hitreje, zato se vanjo med rastjo "ujame" manj arome, razlika v okusu je v večji vodenosti

po mojem je primerna analogija drevo v nasadu, ki raste hitreje od onega v divjini, ki ima praviloma mnogo gostejše letnice, zato ima tudi njegov les čisto drugačne lastnosti, izdelovalci glasbil so iz tega naredili celo znanost
bc123a sporočil: 48.253
[#988517] 14.11.10 22:14 · odgovor na: anon-521 (#988483)
Odgovori   +    2
[lukav]
predvsem slednje. svež paradajz je boljši, nima pa to prav velike veze s tem, ali je "organski" ali pridelan "s kemijo".
... zato ker rdec & svez pomeni, da je zrel, ce je pa rdec & N dni prej utrgan, je pa pac lahko samo rdec, zrel pa niti priblizno.

in res, tole nima zveze s tem, kako je pridelan.

aja, pa se to: slisim mite o tem, kako so najboljse banane tiste, ki so sveze utrgane rumene, ne pa odtrgane zelene zaradi transporta. Zadnjic sem gledal oddajo o bananah, ki jih pridelujejo na cipru. Pljunek od evrope v "bananinem" merilu, right? Ampak tudi na cipru jih utrgajo zelene, in potem zorijo v nekih kleteh... le zakaj?
dani14 sporočil: 6.657
[#988524] 14.11.10 22:31 · odgovor na: anon-207617 (#988203)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
P.S.: Mama sploh ni uporabljala marketinških trikov, samo solato je naredila :-) (razen če je to tut marketing, ne vem :-))
Moji sosedje imajo tudi "bio" vrtove in skladišča kemijskih izdelkov za zatiranje zajedalcev itd. Domače je domače, pa če tudi je gor tona kemijskih preparatov zaradi pretirane uporabe :)

P.S. Domače je najboljše zato, ker veš, kaj ješ. "Domače" iz druge roke na tržnici mi je manj ljubo kot "industrijska" genetsko spremenjena zelenjava.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#988526] 14.11.10 22:33 · odgovor na: bc123a (#988517)
Odgovori   +    7
[bc123a]
> [lukav]
> predvsem slednje. svež paradajz je boljši, nima pa to prav velike veze s tem, ali je "organski" ali pridelan "s kemijo".

aja, pa se to: slisim mite o tem, kako so najboljse banane tiste, ki so sveze utrgane rumene, ne pa odtrgane zelene zaradi transporta. Zadnjic sem gledal oddajo o bananah, ki jih pridelujejo na cipru. Pljunek od evrope v "bananinem" merilu, right? Ampak tudi na cipru jih utrgajo zelene, in potem zorijo v nekih kleteh... le zakaj?
Opica se seveda spozna na banane, na paradižnik pa prav nič.
... zato ker rdec & svez pomeni, da je zrel, ce je pa rdec & N dni prej utrgan, je pa pac lahko samo rdec, zrel pa niti priblizno.
Če je paradižnik zrel, je tudi rdeč; razen, če je pordečil zaradi dodanih barvil.
in res, tole nima zveze s tem, kako je pridelan.
Če dozori naravno, je rdečica neenakomerna.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988528] 14.11.10 22:35 · odgovor na: (#988521)
Odgovori   +    1
[gsavli]
no še to, od "sosedove mojce (TM)" ali kakih blesavih indijskih gurujev bi še pričakoval, da nimajo treh čistih o kemiji, sestavi hrane in kaj pomeni hranilna vrednost hrane, da pa to postane že tako, splošna nomenklatura in so glede tega vsi strašno pametni, je pa že too much.
Pojasni mi prosim, kaj zate pomeni hranilna vrednost hrane?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988530] 14.11.10 22:41 · odgovor na: (#988529)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-230542 14.11.2010 22:47
Katerih snovi? Si lahko bolj natančen... a so vitamini in minerali hranilne snovi, ali ne?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988536] 14.11.10 23:00 · odgovor na: (#988531)
Odgovori   +    1
Zakaj ne... a nisi ti zdravnik? Mene vedno zanima mnenje zdravnikov o vplivu hrane na zdravje... še posebej, če ga očitno podcenjujejo.
bc123a sporočil: 48.253
[#988552] 14.11.10 23:20 · odgovor na: purinoli (#988447)
Odgovori   +    2
[purinoli]
> [entrepreneur]
>
> Pustimo zdaj bc123a in podobne... njim je itak vseeno kaj jedo... večina ostalih ti bo pa potrdila, da je naravno pridelana hrana okusnejša od industrijske
bc123a seveda da nekaj na to, kaj je, je pa tudi preprican, da se newagerji ne prehranjujejo s kaj posebej bolj zdravo hrano - ker za to, da se prehranjujes z zdravo hrano, rabis vsaj nekaj malega znanja iz srednje sole, ki ga ravno ti newagerji zanikajo na vsakem koraku.

da o kozlarijah tipa "kinder bueno ni sladkarija, ampak mlecni izdelek" ne govorimo.

vecina ljudi niti ne razloci naravno pridelane hrane od industrijske, razen ce na skatli ne pise z velikimi crkami "BIO" in je seveda cena 5x visja za na videz enako robo.

neverjetno, koliko minusov uleti vsem, ki ne trobijo v isti rog.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988553] 14.11.10 23:22 · odgovor na: (#988537)
Odgovori   +    0
OK, ne bom te silil z debato... zadostoval bo že kratek ja ali ne :)
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988562] 14.11.10 23:28 · odgovor na: bc123a (#988552)
Odgovori   +    4
[bc123a]
neverjetno, koliko minusov uleti vsem, ki ne trobijo v isti rog.
In to rečeš ravno ti, ki veselo talaš minuse in daješ na ignore vse, ki se ne strinjajo s tabo ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#988564] 14.11.10 23:30 · odgovor na: (#988529)
Odgovori   +    0
[gsavli]
> [entrepreneur]
> > [gsavli]
> > no še to, od "sosedove mojce (TM)" ali kakih blesavih indijskih gurujev bi še pričakoval, da nimajo treh čistih o kemiji, sestavi hrane in kaj pomeni hranilna vrednost hrane, da pa to postane že tako, splošna nomenklatura in so glede tega vsi strašno pametni, je pa že too much.
>
> Pojasni mi prosim, kaj zate pomeni hranilna vrednost hrane?

hranilna vrednost hrane pomeni, koliko ima energije in posameznih hranilnih snovi. pa ne pomeni samo zame.
(entrepeneurja ne berem, ampak evo, v pomoc argumentiranju)

Hranilna vrednost so naceloma snovi, ki so zapisane v taksni razpredelnici (primer za paradajz):

www.calorieking.com/...WF0bw.html

Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988577] 14.11.10 23:59 · odgovor na: bc123a (#988564)
Odgovori   +    4
[bc123a]
Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.
Iz podobnega razloga, kot ima več okusa.
bc123a sporočil: 48.253
[#988652] 15.11.10 07:31 · odgovor na: bc123a (#988564)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [gsavli]
> > [entrepreneur]
> > > [gsavli]
> > > no še to, od "sosedove mojce (TM)" ali kakih blesavih indijskih gurujev bi še pričakoval, da nimajo treh čistih o kemiji, sestavi hrane in kaj pomeni hranilna vrednost hrane, da pa to postane že tako, splošna nomenklatura in so glede tega vsi strašno pametni, je pa že too much.
> >
> > Pojasni mi prosim, kaj zate pomeni hranilna vrednost hrane?
>
> hranilna vrednost hrane pomeni, koliko ima energije in posameznih hranilnih snovi. pa ne pomeni samo zame.

(entrepeneurja ne berem, ampak evo, v pomoc argumentiranju)

Hranilna vrednost so naceloma snovi, ki so zapisane v taksni razpredelnici (primer za paradajz):

www.calorieking.com/...WF0bw.html

Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.
newagerji spet talajo minuse za fakte...
anon-521 sporočil: 5.625
[#988660] 15.11.10 07:47 · odgovor na: bc123a (#988517)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [lukav]
> predvsem slednje. svež paradajz je boljši, nima pa to prav velike veze s tem, ali je "organski" ali pridelan "s kemijo".

... zato ker rdec & svez pomeni, da je zrel, ce je pa rdec & N dni prej utrgan, je pa pac lahko samo rdec, zrel pa niti priblizno.

in res, tole nima zveze s tem, kako je pridelan.

aja, pa se to: slisim mite o tem, kako so najboljse banane tiste, ki so sveze utrgane rumene, ne pa odtrgane zelene zaradi transporta. Zadnjic sem gledal oddajo o bananah, ki jih pridelujejo na cipru. Pljunek od evrope v "bananinem" merilu, right? Ampak tudi na cipru jih utrgajo zelene, in potem zorijo v nekih kleteh... le zakaj?
mimogrede, (zrele) banane s palme sploh niso rumene, ampak v najboljšem primeru zeleno-rumene. rumeno barva, ki jo poznamo in je takorekoč zaščitni znak banane, povzroči ethylene s katerim zorijo banane v zorilnicah. in glej zlomka, tudi organske banane dozorijo na enak način.
bc123a sporočil: 48.253
[#988664] 15.11.10 07:49 · odgovor na: anon-230542 (#988577)
Odgovori   +    1
[entrepreneur]
> [bc123a]
> Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.

Iz podobnega razloga, kot ima več okusa.
... in ta razlog je?
anon-233684 sporočil: 1.710
[#988682] 15.11.10 08:04 · odgovor na: bc123a (#988652)
Odgovori   +    4
minuse dobivaš za tvojo trdoglavost
anon-17087 sporočil: 1.583
[#988690] 15.11.10 08:09 · odgovor na: bc123a (#988517)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [lukav]
> predvsem slednje. svež paradajz je boljši, nima pa to prav velike veze s tem, ali je "organski" ali pridelan "s kemijo".

... zato ker rdec & svez pomeni, da je zrel, ce je pa rdec & N dni prej utrgan, je pa pac lahko samo rdec, zrel pa niti priblizno.

in res, tole nima zveze s tem, kako je pridelan.

aja, pa se to: slisim mite o tem, kako so najboljse banane tiste, ki so sveze utrgane rumene, ne pa odtrgane zelene zaradi transporta. Zadnjic sem gledal oddajo o bananah, ki jih pridelujejo na cipru. Pljunek od evrope v "bananinem" merilu, right? Ampak tudi na cipru jih utrgajo zelene, in potem zorijo v nekih kleteh... le zakaj?

Tako je,tudi v tropskem delu južne Amerike pogosto odrežejo šope banan,ko so še zelene in jih potem teden ali dva zorijo obešene na kak kavelj ali kjerkoli že pač,najboljše in izjemno sladke so pa šele takrat,ko je lupina že popolnoma črna..Druga varianta je,da jih na rastlinah povijejo v vrečo in jih s tem zaščitijo pred tistimi,ki bi se jih želeli ¨ilegalno¨ polastiti(opice,ptiči..).
V mojem primeru je vodič opisal,da opice ne poznajo strahu,pridejo mu na vrata hiše in zahtevajo ¨davek¨.Ko pa pridejo do sočnih zalog se pa ne meneč za v naravi vladajočo hierahijo spravijo na vse kar je užitnega,običajno so to v njegovem primeru banane.

Ok,malo karikirano pretiravam,opice niso ravno nek hud problem za gojitelje banan.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988830] 15.11.10 09:49 · odgovor na: bc123a (#988664)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [entrepreneur]
> > [bc123a]
> > Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.
>
> Iz podobnega razloga, kot ima več okusa.

... in ta razlog je?
Kombinacija faktorjev, ki jih človek na žalost (oziroma srečo) ne more umetno ustvarit... od sončne svetlobe, do prsti in mikroorganizmov v njej. Industrijsko pridelano zelenjavo gojijo večinoma v rastlinjakih, kjer je deležna bistveno manj sonca... umetna gnojila in zasčitna sredstva uničujejo mikroorganizme v prsti, ki so nujno potrebni za optimalen razvoj rastlin... intenzivna pridelava izčrpava zemljo, zato ji primanjkuje mineralov, ki jih umetna gnojila ne morejo v celoti nadomestiti (poleg tega da so škodljiva)... lahko bi še nadaljeval, ampak če te res zanima, lahko vse te informacije poiščeš na netu... verjetno ti jih ne bo problem najt, glede na to, kako zagrizeno iščeš informacije, ki pritrjujejo tvojemu mnenju ;)
bc123a sporočil: 48.253
[#988900] 15.11.10 10:49 · odgovor na: bc123a (#988652)
Odgovori   +    2
[bc123a]
newagerji spet talajo minuse za fakte...
btw, se ena newagerjevska:

24ur.com/novice/slov...mnost.html
bc123a sporočil: 48.253
[#988904] 15.11.10 10:53 · odgovor na: anon-230542 (#988830)
Odgovori   +    2
[entrepreneur]
Kombinacija faktorjev, ki jih človek na žalost (oziroma srečo) ne more umetno ustvarit... od sončne svetlobe, do prsti in mikroorganizmov v njej. Industrijsko pridelano zelenjavo gojijo večinoma v rastlinjakih,
Se pravi, po tvoje je razlika v tem, da je "industrijska" hrana (ki je vsa, razen tiste, ki je oznacena kot "organska") pridelana v rastlinjakih?
kjer je deležna bistveno manj sonca... umetna gnojila in zasčitna sredstva uničujejo mikroorganizme v prsti, ki so nujno potrebni za optimalen razvoj rastlin... intenzivna pridelava izčrpava zemljo, zato ji primanjkuje mineralov, ki jih umetna gnojila ne morejo v celoti nadomestiti (poleg tega da so škodljiva)...
Umetna gnojila SO minerali.
lahko bi še nadaljeval, ampak če te res zanima, lahko vse te informacije poiščeš na netu...
eno je, da jih poisces, drugo pa da poisces zanesljive informacije.
kmetovalec sporočil: 681
[#988943] 15.11.10 11:11 · odgovor na: anon-230542 (#988830)
Odgovori   +    6
[entrepreneur]
> [bc123a]
> > [entrepreneur]
> > > [bc123a]
> > > Za vitamine bi pa me strasno zanimalo, zakaj bi jih "organska" zelenjava naj imela vec.
> >
> > Iz podobnega razloga, kot ima več okusa.
>
> ... in ta razlog je?

Kombinacija faktorjev, ki jih človek na žalost (oziroma srečo) ne more umetno ustvarit... od sončne svetlobe, do prsti in mikroorganizmov v njej. Industrijsko pridelano zelenjavo gojijo večinoma v rastlinjakih, kjer je deležna bistveno manj sonca... umetna gnojila in zasčitna sredstva uničujejo mikroorganizme v prsti, ki so nujno potrebni za optimalen razvoj rastlin... intenzivna pridelava izčrpava zemljo, zato ji primanjkuje mineralov, ki jih umetna gnojila ne morejo v celoti nadomestiti (poleg tega da so škodljiva)... lahko bi še nadaljeval, ampak če te res zanima, lahko vse te informacije poiščeš na netu... verjetno ti jih ne bo problem najt, glede na to, kako zagrizeno iščeš informacije, ki pritrjujejo tvojemu mnenju ;)
Mater ste postali strokovnjaki. Seveda vpliva ogromno dejavnikov na sestavo rastlin oz. plodov. Vendar so tudi v naravi ogromne razlike: tudi če prideluješ recimo paradižnik na vrtu imaš lahko v njem zelo različna tla, z zelo različno zalogo mineralov, tudi osončenje je skoraj na vsakem vrtu drugačno, da o sortah in vplivu bolezni ne govorimo. Torej tudi v čisto "naravno" pridelani hrani je ogromna variabilnost (kar na vino se spomnite kaj pomeni lega in tla). In "umetno" pridelana hrana čisto pade v to naravno variabilnost. Če vzamemo povprečja kakšne opazne razlike v sestavi ne bo. To, da večina opaža razliko med zelenjavo z domačega vrta in tisto iz trgovine pa je najpogosteje zaradi različnega časa pobiranja: zelenjavo na vrtu poberemo v užitni zrelosti, tisto, ki je namenjena prodaji v trgovinah pa nekaj dni prej in sadeži v glavnem dozorevanju v skladišču. Seveda je dozorevanje v drugem primeru precej drugačno. Pri drugi zelenjavi pa po branju še naprej delujejo encimi v celicah, ki začno razgrajevati celično vsebino. Zato se sestava iz ure v uro spreminja (pri nižjih temperaturah počasneje, a proces avtolize se ustavi le, če rastlino zamrznemo). Torej je jasno, da ima zelenjava z vrta pobrana pred nekaj urami drugačno sestavo kot tista iz trgovine pobrana pred tremi dnevi ali še prej. Razlike zaradi tega so lahko precej večje kot pa razlika med pridelavo na vrtu ali rastlinjaku oz. z uporabo gnojil in zaščitnih sredstev ali brez.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#988954] 15.11.10 11:21 · odgovor na: bc123a (#988904)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Se pravi, po tvoje je razlika v tem, da je "industrijska" hrana (ki je vsa, razen tiste, ki je oznacena kot "organska") pridelana v rastlinjakih?
Tudi v tem... kot sem napisal, gre za kombinacijo faktorjev.
Umetna gnojila SO minerali.
A sem kje rekel, da niso?
eno je, da jih poisces, drugo pa da poisces zanesljive informacije.
In zanesljive so samo tiste, s katerimi se ti strinjaš? Sploh te ne mislim prepričevat... imaš vso pravico do mnenja, da je industrijska hrana enakovredna naravno pridelani... ampak dopusti tudi drugim možnost drugačnega razmišljanja... a je to tako težko?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#989022] 15.11.10 12:02 · odgovor na: kmetovalec (#988943)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-230542 15.11.2010 12:15
Se strinjam kmetovalec... tudi v naravi so razlike... zato so pa recimo paradižniki pridelani na Primorskem prej zreli in okusnejši od gorenjskih... na Primorskem imajo pač več sonca.
[kmetovalec]
Torej je jasno, da ima zelenjava z vrta pobrana pred nekaj urami drugačno sestavo kot tista iz trgovine pobrana pred tremi dnevi ali še prej.
O tem pa raje ne bom izgubljal besed, ker sva se pred časom točno zaradi tega z bc123a že sprla... ugani kaj je on trdil?
Klepec sporočil: 844
[#989170] 15.11.10 13:42 · odgovor na: anon-230542 (#988418)
Odgovori   +    1
Pustimo zdaj bc123a in podobne... njim je itak vseeno kaj jedo... večina ostalih ti bo pa potrdila, da je naravno pridelana hrana okusnejša od industrijske (ne glede na to ali govorimo o sadju in zelenjavi, ali o mesu)...
Penn & Teller bi zgornjemu navedku rekla BULLSHIT!
www.youtube.com/watc...re=related
anon-230542 sporočil: 2.807
[#989209] 15.11.10 14:06 · odgovor na: Klepec (#989170)
Odgovori   +    2
In kaj si hotel s tem povedat? Marsikdo bi ob tem posnetku rekel, da večina Američanov itak nima pojma kaj je to okusna hrana, da o zdravi ne govorimo... Navsezadnje se pa s fantoma vsaj v nečem strinjam... naravno pridelane hrane ni dovolj za vse, zato mora nekdo jest tudi junk food ;)
anon-187668 sporočil: 5.835
[#989607] 15.11.10 20:14 · odgovor na: purinoli (#988384)
Odgovori   +    2
[purinoli]
Okus je relativna stvar. Jedel sem tudi že dobro industrijsko hrano.
Industrijska hrana običajno zraste v dobrih pogojih, za rast ima dovolj vode in zato raste hitro. Ker industrijska hrana zraste hitro, se v njej ne razvijejo tako močne aromatične snovi, ki pozitivno vplivajo na dober okus in vonj, kot če zraste hrana na polju.

Prihodnost industrijske hrane vidim v vertikalnih farmah, ki imajo precej prednosti pred običajnimi polji na prostem in horizontalnimi rastlinjaki. Spodaj so opisane tri prednosti vertikalnih farm, jih pa je še veliko več.

Advantages of Vertical Farming:
* Year-round crop production; 1 indoor acre is equivalent to 4-6 outdoor acres or more
* No weather-related crop failures due to droughts, floods, pests
* All vertikal farm food is grown organically: no herbicides, pesticides, or fertilizers

Video o vertikalnih farmah: www.verticalfarm.com/
exhibitions.cooperhe...laboratory
(Poslopje vertikalne farme je podrobno prikazano od 1 minute in 40 sekund naprej.)

Načrti različnih vertikalnih farm:
www.verticalfarm.com/designs
anon-182066 sporočil: 11.068
[#992161] 17.11.10 15:23 · odgovor na: purinoli (#988447)
Odgovori   +    1
[purinoli]
> [entrepreneur]
>
> Pustimo zdaj bc123a in podobne... njim je itak vseeno kaj jedo... večina ostalih ti bo pa potrdila, da je naravno pridelana hrana okusnejša od industrijske (ne glede na to ali govorimo o sadju in zelenjavi, ali o mesu)... zdaj mi pa kot kemik razloži, kako je to mogoče, če pa po mnnenju strokovnjakov, ki jih navajaš, ni nobene razlike v sestavinah?

Sestavine, recimo OH, beljakovine (meso), fitokemikalije ala likopen v paradižniku, sulforafan v brokoliju.....so v industrijskih ali pa vrtnih proizvodih v pribl. enakih količinah. Razlike ( v okusu) so lahko zaradi specifičnih okoliščin; zemlja, gnojila, sorta ipd, kar daje razlike v okusu. In seveda sveže ni enako staremu, ovelemu.
Paradajz recimo, (isto velja za papriko, solato in ostalo zelenjavo) ki nam ga čez celo leto veselo prodajajo je tako nagravžnega okusa, ker ni pridelan v zemlji (kar ni niti najhujša napaka) in ni občutil v času rasti in zorenja niti sekunde diektne sončne svetlobe. Okus se v jeseni dramatično izboljša.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#993281] 18.11.10 12:47 · odgovor na: purinoli (#988400)
Odgovori   +    0
Za futranje perutnine gre predvsem Zn BC v poštev.
Salinomicin pa za neperutnino.
purinoli sporočil: 8.690
[#993325] 18.11.10 13:11 · odgovor na: anon-48899 (#993281)
Odgovori   +    0
[tes]
Za futranje perutnine gre predvsem Zn BC v poštev.
Salinomicin pa za neperutnino.
Tetraciklini in še cel bataljon antibiotikov se masovno uporablja v živinoreji in v perutninarstvu. Tule je samo eden od mnogih linkov : www.ncbi.nlm.nih.gov...d/15915899 sicer si pa zguglaj "use of tetracyclines for poultry" pa boš dobil lep seznam tovrstnih svinjarij.

Če ti ne zadošča, pa klofni še " residual antibiotics in food". Za info samo tole :

" How Much are Antibiotics Used?
The actual amount of antibiotics being used on animals in the United States is not available to either the government or the public. But the Animal Health Institute estimates that 20.2 million pounds of antibiotics were used on livestock and pets in 2003."

www.foodservicewareh...-food.aspx

Tale link toplo priporočam, hkrati se pa sprašujem, zakaj nisem raje tiho, saj se ukvarjam tudi z antibiotiki. Hebiga, folk hoče poceni hrano, naj pa še plačuje drago fito in veterinofarmacevtiko in dobi poceni hrano.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#993346] 18.11.10 13:24 · odgovor na: purinoli (#993325)
Odgovori   +    0
[purinoli]
Hebiga, folk hoče poceni hrano
Kar pomeni, da smo sami krivi za to, da jemo vedno večji šit, ne pa ponudniki tega šita... oni pač ponujajo tisto, kar hoče večina folka.

Strani: 1 2 3