Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Drugi val?

Strani: 1

Pasant sporočil: 577
[#594408] 25.09.09 08:25 · odgovor na: anon-72566 (#593960)
Odgovori   +    0
Jaz bi šel kar stavit, da prihaja še drugi val recesije. Ko gledam kako se države obotavljajo prenehati s pomočjo oziroma pumpanjem denarja v obtok, pa gospodarska slika še kar ni lepa, se sprašujem, kako bo šele ko bodo enkrat morali prenehati, ker proračuni ne bodo zdržali. Lep primer smo sami. Namesto da bi vlada že v začetku leta zmanjšala ali vsaj zamrznila javne plače je držala glavo v pesku; kao, lako čemo. Zdaj pa le zamrzuje plače, ima pa za najbrž vratom še obresti na najeta posojila, luknjo v proračunu in, kar je problem, ki ga še nočejo videti, nerealistični proračun za 2010 in najbrž tudi 2011, ki temelji na predpostavki takšne gospodarske rasti, ki je z 95% gotovostjo ne bo.

Dovolj mi je, da se ozrem po Japonski, kot glavnem izvozniku, kjer je izvoz glede na leto pred tem padel za 36% pa mi je približno jasno kje smo. Da smo iz krize pravijo poklicni optimisti.

PS. Vidi se kdo ima moč v družbi. Sodniki in zdravniki so si kljub krizi nadebelo omastili brke. Raja plačuj!
anon-17087 sporočil: 1.583
[#594438] 25.09.09 08:47 · odgovor na: 0703Boski (#594420)
Odgovori   +    0
V USA 20% lastnikov hipotekarnih kreditov(evo končno smo našli lastnike),predvsem v področjih kjer so nepremičnine najdražje,v Kaliforniji in na Floridi,ne plačuje več svojih kreditov bankam.
Neredko gre celo za ljudi iz višjih slojev,ki bi to celo zmogli,ki so pa se ujeli v lastni špekulativni rep.Izhajali bi kakor iz tega ,da so v akutnih težavah(še bolj pa te banke),kakor predvsem,da veliki sloji prebivalstva socialno erodirajo,kar bo naknadno zelo težko ali sploh ne mogoče popraviti.Očitno je družbena kohezija v taki družbi zelo močno načeta in vanjo bi lahko močno dvomili.Sicer pa podobna slika velja še marsikje,seveda nič manj pri nas.

Strani: 1