Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kriza nas ni zabetonirala, zatrjujejo gradbinci

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1 2 3 4

anon-105255 sporočil: 3.738
[#510034] 31.05.09 22:42
Odgovori   +    0
Haha, humorne izjave gradbincev: kriza na vsakih 10-15 let za leto ali dve malo zaustavi trg-ah ja, tako blejajo gradbinci, ki imajo izkušnje od kje? Iz gradnje po planu v rajnki Jugi?
anon-109097 sporočil: 12
[#510132] 01.06.09 06:14
Odgovori   +    0
e to ti je brate, vic dana - Seveda bodo cene rasle, v vaših glavah, kupil pa ne bo nihče. Kupite raje v Egiptu na elitni lokaciji ca 3/4 cene manj :)ali pa v Miamiju za kako polovičko...
0703Boski sporočil: 2.154
[#510136] 01.06.09 06:34
Odgovori   +    0
Nato se sektor začne znova dvigovati, dokler ne doseže vrhunca." Kot dodajajo, so cene pri nastavljenih projektih nespremenjene, saj so že "v osnovi realne in primerne lokaciji ter standardu nepremičnine". Podobno pojasnilo smo dobili tudi od direktorja Imosa Mitje Majnika: "Ničesar nismo ustavili in tudi ne načrtujemo. Enako velja za pocenitve. Te niso predvidene, saj so cene že zdaj korektne. Za stanovanja v Njegoševem kvartu v Ljubljani se na primer gibljejo od tri tisoč do 4.500 evrov za kvadratni meter."

realne, korektne, haha, ja gotovo, se kupci kar grebejo, kdo bo prej rezerviral. ee, majmuni.....

kriza se že obrača in v naslednjih desetih letih lahko pričakujemo bum iz 4-5 k€ na 10k€, a ne? Zato, kupite, kupite.

Toliko neumnosti enem odstavku pa že dolgo ni bilo :)
anon-201557 sporočil: 1
[#510144] 01.06.09 06:54
Odgovori   +    0
Jaz sem nepremičninar in naj potrdim upadel je promet, ne pa cene. In promet je upadel ker banke ne dajejo kredita- od 8 nepremičnin ki naj bi bile prodane v prejšnjem mesecu, smo jih realizirali 3. pri 5etih banka ni dala kredita. Aja kupnine pa so bile od 30.000- 90.000 €.
bigl sporočil: 18.363
[#510169] 01.06.09 07:37 · odgovor na: anon-201557 (#510144)
Odgovori   +    0

zvitorepka je napisal(a):
Jaz sem nepremičninar in naj potrdim upadel je promet, ne pa cene . In promet je upadel ker banke ne dajejo kredita - od 8 nepremičnin ki naj bi bile prodane v prejšnjem mesecu, smo jih realizirali 3. pri 5etih banka ni dala kredita. Aja kupnine pa so bile od 30.000- 90.000 €.
 
Fenomen.
anon-18898 sporočil: 1.048
[#510203] 01.06.09 08:32 · odgovor na: anon-201557 (#510144)
Odgovori   +    0

Ja halo, normalno investitorji gradijo pa z bančnim denarjem in banke bodo le tem počasi zavijale vratove potem bo pa pokalo, sicer pa ne se tolažit da nepremičnine niso padle redno jih spremljam in opažam da so ponudbene cene  že po  50% nižje od cen v letu 2007, sicer pa Avtomontaža je eklatanten primer po 1400 Eur, ki jo je plačal Janković to ti je pa tudi orientacijska cena za v prihodnje....
anon-179572 sporočil: 108
[#510213] 01.06.09 08:43 · odgovor na: anon-201557 (#510144)
Odgovori   +    0
Jaz sem pa bančnik, pri eni od večjih bank pri nas. Ne vem s katero banko delate, vendar očitno ne s pravo, saj mi še vedno kreditiramo. Tudi pogoji se kaj dosti niso spremenili. Ne bom trdil, vendar se mi ne zdi pošteno, da krivdo za slab promet zavračate na banke.
Pa odvisno, kje ste nepremičninar, glede na cene, sklepam, da ne v Ljubljani. Vse te debate in pričakovani padci se nanašajo predvsem na Ljubljano, kjer so cene dejansko izredno napihnjene, ponudba pa tudi presega povpraševanje.
anon-521 sporočil: 5.625
[#510217] 01.06.09 08:47 · odgovor na: anon-179572 (#510213)
Odgovori   +    0

grgl3745 je napisal(a):
Jaz sem pa bančnik, pri eni od večjih bank pri nas. Ne vem s katero banko delate, vendar očitno ne s pravo, saj mi še vedno kreditiramo. Tudi pogoji se kaj dosti niso spremenili. Ne bom trdil, vendar se mi ne zdi pošteno, da krivdo za slab promet zavračate na banke.
Pa odvisno, kje ste nepremičninar, glede na cene, sklepam, da ne v Ljubljani. Vse te debate in pričakovani padci se nanašajo predvsem na Ljubljano, kjer so cene dejansko izredno napihnjene, ponudba pa tudi presega povpraševanje.
običajno to dvoje ne gre skupaj - lahko je eno ali pa drugo. če mislite, da so cene izredno napihnjene in da ponudba presega povpraševanje, se čudim, zakaj dajete kredite?
Vinci sporočil: 5.933
[#510221] 01.06.09 08:52 · odgovor na: anon-201557 (#510144)
Odgovori   +    0

zvitorepka je napisal(a):
Jaz sem nepremičninar in naj potrdim upadel je promet, ne pa cene. In promet je upadel ker banke ne dajejo kredita- od 8 nepremičnin ki naj bi bile prodane v prejšnjem mesecu, smo jih realizirali 3. pri 5etih banka ni dala kredita. Aja kupnine pa so bile od 30.000- 90.000 €.
Banka jim ni dala kredita, ker so bili siromaki kreditno nesposobni.
bc123a sporočil: 48.253
[#510226] 01.06.09 08:55
Odgovori   +    0
Humoristi.

Tycoonovi razlagi, da bodo gradbeniki nehali graditi, in da zato cene ne bodo padle najbolje oporekajo gradbeniki sami :)))
anon-102514 sporočil: 6.114
[#510230] 01.06.09 08:59 · odgovor na: anon-521 (#510217)
Odgovori   +    0
so cene dejansko izredno napihnjene, ponudba pa tudi presega povpraševanje.
lukav je napisal(a):

običajno to dvoje ne gre skupaj - lahko je eno ali pa drugo. če mislite, da so cene izredno napihnjene in da ponudba presega povpraševanje, se čudim, zakaj dajete kredite?
 Zakaj že?
P: Ker so cene prenapihnjene ni povpraševanja...
bc123a sporočil: 48.253
[#510231] 01.06.09 08:59 · odgovor na: Vinci (#510221)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):

Banka jim ni dala kredita, ker so bili siromaki kreditno nesposobni.
 
Jap. Bistvo razumevanja nepremicninskega trga v drzavah, kjer bancni sektor normalno funkcionira (slovenija od 1990-2000 skoraj ni bila) je, da po nepremicninah *efektivno* ne povprasujejo kupci, ampak banke. Kupci si stanovanje samo zelijo, to so samo zelje, dokler banka ne primakne vecine denarja.

Ce banke smatrajo, da so kupci kreditno nesposobni, nic ne pomaga nabijanje, da je premalo stanovanj, pa kje bodo ljudje ziveli, pa nekje moras ziveti, pa tako naprej.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510233] 01.06.09 09:00 · odgovor na: anon-521 (#510217)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

zakaj dajete kredite?
 Ker lahko drugače zaprejo štacuno... Banke živijo predvsem od obresti in če ni kreditov ni zaslužka od obresti. Verjetno vam počasi postaja jasno, da bo zmanjšana potrošnja naredila masaker, ki mu bo malokdo ušel... tudi marsikateri od tistih ne, ki se zaenkrat še veseli "čiščenja" trga...
bc123a sporočil: 48.253
[#510234] 01.06.09 09:00 · odgovor na: anon-521 (#510217)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

običajno to dvoje ne gre skupaj - lahko je eno ali pa drugo.
 Ojej, zakaj pa ne bi slo? Samo iracionalne udelezence na trgu rabis, in v sloveniji je veliko izbire :)
anon-44718 sporočil: 2.730
[#510236] 01.06.09 09:00
Odgovori   +    0
Počakajmo še malo, da gredo omenjeni gradbinci v stečaj. Takrat bodo cene padle na desetino...
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510241] 01.06.09 09:04 · odgovor na: bc123a (#510226)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):
Humoristi. Tycoonovi razlagi, da bodo gradbeniki nehali graditi, in da zato cene ne bodo padle najbolje oporekajo gradbeniki sami :)))
 Za nekoga, ki ignorira moje komentarje presenetljivo veliko veš, kaj vse sem napisal ;)
anon-521 sporočil: 5.625
[#510287] 01.06.09 09:39 · odgovor na: anon-102514 (#510230)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):
so cene dejansko izredno napihnjene, ponudba pa tudi presega povpraševanje.  Zakaj že?
P: Ker so cene prenapihnjene ni povpraševanja...
 
on pravi, da so prenapihnjene in da ponudba presega povpraševanje. bom z veseljem slišal razlago, kako gre to skupaj.
anon-521 sporočil: 5.625
[#510301] 01.06.09 09:49 · odgovor na: bc123a (#510234)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):

 Ojej, zakaj pa ne bi slo? Samo iracionalne udelezence na trgu rabis, in v sloveniji je veliko izbire :)
 
presežek ponudbe in prenapihnjene cene? to gre težko skupaj, celo v podalpskem raju. obe predpostavki pač ne moreta držati - ali ni presežka ponudbe, ali pa cene niso prenapihnjene. (jaz sem za prvo opcijo, saj je spodobne ponudbe v LJ bore malo) 
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510308] 01.06.09 09:54 · odgovor na: anon-192861 (#510233)
Odgovori   +    3

tycoon2 je napisal(a):

 Ker lahko drugače zaprejo štacuno... Banke živijo predvsem od obresti in če ni kreditov ni zaslužka od obresti. Verjetno vam počasi postaja jasno, da bo zmanjšana potrošnja naredila masaker, ki mu bo malokdo ušel... tudi marsikateri od tistih ne, ki se zaenkrat še veseli "čiščenja" trga...
 
Optimist. Banke živijo od obresti tistega agregata posojil, ki jim uravnoteži tveganja in donosnosti. Se pravi posamično posojilo je lahko tvegano in visoko donosno, vendar morajo kot dobri gospodarji to uravnotežiti z več kot enim posojilom z manjšim tveganjem in nekoliko nižjim donosom. Hkrati bi bilo dobro dobiti od bančnikov številke, koliko posojil je vezanih v nepremičninske posle (gradnja, nakup) predvsem fizičnim osebam kot delež vseh kreditov. Prepričan sem, da je delež vse manjši (verjetno pa je bil v preteklosti previsok).

In še: zmanjšana potrošnja po luksuznih dobrinah ne naredi nobenega masakra (čeprav lahko resno zniža BDP), samo tistim, ki so mastno služili, spodreže krila. Ljudje še vedno jedo, pijejo, se vozijo v službe, plačujejo vrtce. Sicer pa manjša kupna moč rezultira tudi v nižjih cenah luksuznih dobrin (glej padec cen dragih avtov, ki bi bil še večji, če ne bi Keynesijansko posredovale države s subvencijami), kamor sodijo tudi nepremičnine. Tudi, če bi Butalec želel kupiti nepremičnino po 3k na m2, je ne more, ker nima s čim (pa verjetno bi jo, ker je Butalec), glej padec vrednosti vrednostnih papirjev, v katere so tudi Butalci vse več vlagali (po možnosti v najbolj tvegane papirje).

Padec prometa je povsem logičen, ker:
1. se je vrednost prihrankov kupcev zmanjšal zaradi padcev delniških tečajev,
2. ker prodajalci/investitorji trmasto vztrajajo pri tem, da so bog in batina in ne trg in
3. ker je ameriški (pa tudi drugi) trg jasno pokazal, kako cene nepremičnin strmoglavijo, tako z vzroki kot vsemi posledicami. Butalec to vidi in pričakuje enako pri nas. Upravičeno.

Kontraargumenti nepremičninarjev so še vedno:
1. cene nepremičnin ne morejo iti dol, ker gre za trajno dobrino, ki jo potrebujejo vsi - mar res, včasih so živeli v jamah in pa pri starših in vsaj slednje je še vedno aktualno
2. Slovenija je nekaj posebnega - to pa res, samo pri nas najdeš Butalce, drugje najdeš tepce drugačnega imena; v vsem ostalim pogledom smo enaki drugim homo sapiensom, razen morda nepremičninarjev, ki so morda avstralopiteki?
3. cene ostajajo enake - seveda, ko pa si noji, pardon, nepremičninarji, glavo zabijate v pesek in ne razumete, da vztrajanje pri astronomskih cenah pomeni, da imate fiktivno premoženje
4. ljudje se odločajo iracionalno in s čustvi: imate prav, a ko so se prej kupci odločali za nakup zidakov iz zlata, sedaj pričakujejo iste zidake po ceni tlačene zemlje; če je šla prej ta iracionalnost v vašo korist, gre sedaj v vašo škodo. Deal with it.

Pri vsej svoji izobrazbi, znanju in dokazani usposobljenosti (beri: licenco za nepremičninarje, hahaha) imate očitno težave z osnovami makroekonomije, saj veste, tisto o grafu povpraševanja in ponudbe.

Mimogrede - revizorji že zahtevajo slabitve vrednosti vrednostnih papirjev v finančnih izkazih. Močno dvomim, da nepremičninarjem gledajo skozi prste. Vaša fiktivna vrednost je vredna toliko, kot milni mehurček.
anon-35232 sporočil: 105
[#510310] 01.06.09 09:57
Odgovori   +    0
Kaj naj rečem, LAŽETE SAMIM SEBI IN BANKAM (bankirji so pa neumni ker jim verjamejo). Vse kar je nad 3.000 EUR in kao nadstadardno je nad zmožnostmi slovenskega kupca. Še najmanj 5 let se "Penthousi" ne bodo prodajali po 500 T EUR in več kot se je to dogajalo v zadnjih dveh letih. Sigurno pa bomo konec leta oziroma najkasneje naslednjo pomlad priča "razprodaji novogradenj", ko bodo banke po prejemu REVIDIRANIH letnih finančnih izkazov "pipco" zaprle tudi velikim investitorjem.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510315] 01.06.09 10:00 · odgovor na: anon-521 (#510301)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
presežek ponudbe in prenapihnjene cene? to gre težko skupaj, celo v podalpskem raju. obe predpostavki pač ne moreta držati - ali ni presežka ponudbe, ali pa cene niso prenapihnjene. (jaz sem za prvo opcijo, saj je spodobne ponudbe v LJ bore malo) 
 
Glej, lukav, ko imaš dovolj optimistov, ki želijo zlato za glinene zidake, so cene prenapihnjene. Ker pri taki ceni vsi želijo prodajati, je ponudba velika. Ker pri taki ceni skoraj nihče noče kupovati, je povpraševanje nizko. Ergo, ko so cene prenapihnjene, ni povpraševanja, je pa ponudba. Ko bodo cene strmoglavile, bo ponudba manjša (na prostem trgu izjemno majhna, ponudbo bodo gnale predvsem dražbe, ki se nezadržno bližajo), povpraševanje večje.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510322] 01.06.09 10:06 · odgovor na: anon-45881 (#510308)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

Pri vsej svoji izobrazbi, znanju in dokazani usposobljenosti (beri: licenco za nepremičninarje, hahaha) imate očitno težave z osnovami makroekonomije, saj veste, tisto o grafu povpraševanja in ponudbe.
 Stari, nisem nepremičninski agent in nimam licence za nepremičninarje, tako da nisem pravi naslov za sproščanje jeze nad nepremičninskimi agenti ;)
anon-201573 sporočil: 1
[#510331] 01.06.09 10:11
Odgovori   +    1
Vsaki dan se slišim z svojimi sotrpini (Nepremičninskimi posredniki) in lahko Vam povem:

- da optimizma še ni čutiti,
- da so cene padle za 20%
- da je kupna moč padla
- da prodajalci beri še enkrat PRODAJALCI ne popuščajo pri ceni
- Da se prodajajo ena in ista stanovanja zaradi PRODAJALCEV ker jim ni jasno , da smo v recesiji

In še za konec.

Vsi , ki še nimate svojega doma in si ga po tihem želite.
V sebi pa veste , da ste plačilno nesposobni (ne po vaši krivdi- pač živite v realnem svetu ) ker imate mesečni prihodek 700 eur.
In zdaj bistvo.
Podedovali ste naenkrat stanovanje v starem bloku v prvotnem stanju potrebno kompletne adaptacije po možnosti v 11 nadstropju obrnjeno na kakšno glavno cesto Boste VI ki danes tako pluvate po cenah PRVI KI BOSTE HOTELI ZA TO ŠUPO 200. 000 eur. Postali boste PRODAJALCI
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510337] 01.06.09 10:16 · odgovor na: anon-192861 (#510322)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 Stari, nisem nepremičninski agent in nimam licence za nepremičninarje, tako da nisem pravi naslov za sproščanje jeze nad nepremičninskimi agenti ;)
 
Se pravi si samo nekdo, ki je skočil na vlak in sedaj brani interese tega vlaka, da ne bi iztiril? Tudi prav, to je tvoja legitimna pravica. :)

BTW: sam nisem prav nič jezen na nepremičninarje, imam svojo parcelo, kupujem Marlesovo hišo (kjer nabijejo maksimalno 20-30% marže in ne 300%), kvadrat luksuzne hiše (vsaj po slovenskih razmerah) me bo stal ca. 1.500 EUR. Če govorim o parceli, papirjih, plati, bajti, zunanji kleti, nadstrešku, celotna ureditev okolice z vrtom in mini sadovnjakom, lokacija taprava osrednja Slovenija (Savinjska dolina, ne močvirje, da se razumemo), blizu AC, vsa 3 največja SLO mesta relativno blizu. Zdaj pa pomisli, koliko bi moral dati za m2 betona v podstandardnih blokih (rad bi videl stanovanje z energetsko varčnostjo in udobjem moje nastajajoče bajturine).

Meni je samo smešno, kako se je našla gora naivcev, ki je kupovala stanovanja po abotnih cenah, sedaj pa se najde gora naivcev, ki misli, da bo v teh časih še vedno po teh cenah lahko prodajala. Bebci najprej na eni, sedaj pa na drugi strani. In, stari, jaz sem se pred 3 leti smejal kupcem ravno tako, kot se sedaj smejim nepremičninarjem. :)))
anon-521 sporočil: 5.625
[#510338] 01.06.09 10:16 · odgovor na: anon-45881 (#510315)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Glej, lukav, ko imaš dovolj optimistov, ki želijo zlato za glinene zidake, so cene prenapihnjene. Ker pri taki ceni vsi želijo prodajati, je ponudba velika. Ker pri taki ceni skoraj nihče noče kupovati, je povpraševanje nizko. Ergo, ko so cene prenapihnjene, ni povpraševanja, je pa ponudba. Ko bodo cene strmoglavile, bo ponudba manjša (na prostem trgu izjemno majhna, ponudbo bodo gnale predvsem dražbe, ki se nezadržno bližajo), povpraševanje večje.
 
cegli so blago, tako kot karkoli drugega. če bi bila ponudba res tako velika, bi cene že zdavnaj strmoglavile.
anon-159528 sporočil: 4.450
[#510346] 01.06.09 10:23 · odgovor na: anon-179572 (#510213)
Odgovori   +    0

grgl3745 je napisal(a):
Jaz sem pa bančnik, pri eni od večjih bank pri nas. Ne vem s katero banko delate, vendar očitno ne s pravo, saj mi še vedno kreditiramo. Tudi pogoji se kaj dosti niso spremenili. Ne bom trdil, vendar se mi ne zdi pošteno, da krivdo za slab promet zavračate na banke.
Pa odvisno, kje ste nepremičninar, glede na cene, sklepam, da ne v Ljubljani. Vse te debate in pričakovani padci se nanašajo predvsem na Ljubljano, kjer so cene dejansko izredno napihnjene, ponudba pa tudi presega povpraševanje.
Banke dajejo kreditno sposobnim dajejo kredite, to drži. A krediti so nižji, daj banke dajejo kredit samo do določenega deleža vrednosti nepremičnine - vrednost nepremičnine določi cenilec banke in ta ceni glede na stanje na trgu. Tako ocenjena nepremičnina ima precej nižjo ocenjeno vrednost (na podlagi katere se odobri kredit) kot je prodajalčeva cena. Posledično mora kupec imeti več lastnih sredstev in krog se zapre.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510353] 01.06.09 10:28 · odgovor na: anon-201573 (#510331)
Odgovori   +    0

slonpodgrmomm je napisal(a):
In zdaj bistvo. Podedovali ste naenkrat stanovanje v starem bloku v prvotnem stanju potrebno kompletne adaptacije po možnosti v 11 nadstropju obrnjeno na kakšno glavno cesto Boste VI ki danes tako pluvate po cenah PRVI KI BOSTE HOTELI ZA TO ŠUPO 200. 000 eur. Postali boste PRODAJALCI
 
So very very true. Težava je v tem, da je masovna norost gnala cene v nebo, sedaj pa je težko priznati, da so realne cene bližje peklu. In ko postaneš prodajalec, se samodejno nalezeš te norosti iz preteklosti. Zato pa nujno potrebujemo masovne zasege stanovanj, dražbe in veliki pok cen. Drugače se bo takšno s(t/r)anje nadaljevalo.

Hvala bogu banke zanima samo denar, zato je zgornji scenarij neizogiben. Razen ob božjem posredovanju. Ki pa ga ni bilo že ca. 2000 let. Razen po Koranu.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510358] 01.06.09 10:31 · odgovor na: anon-45881 (#510337)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Se pravi si samo nekdo, ki je skočil na vlak in sedaj brani interese tega vlaka, da ne bi iztiril? Tudi prav, to je tvoja legitimna pravica. :)

BTW: sam nisem prav nič jezen na nepremičninarje, imam svojo parcelo, kupujem Marlesovo hišo (kjer nabijejo maksimalno 20-30% marže in ne 300%), kvadrat luksuzne hiše (vsaj po slovenskih razmerah) me bo stal ca. 1.500 EUR. Če govorim o parceli, papirjih, plati, bajti, zunanji kleti, nadstrešku, celotna ureditev okolice z vrtom in mini sadovnjakom, lokacija taprava osrednja Slovenija (Savinjska dolina, ne močvirje, da se razumemo), blizu AC, vsa 3 največja SLO mesta relativno blizu. Zdaj pa pomisli, koliko bi moral dati za m2 betona v podstandardnih blokih (rad bi videl stanovanje z energetsko varčnostjo in udobjem moje nastajajoče bajturine).

Meni je samo smešno, kako se je našla gora naivcev, ki je kupovala stanovanja po abotnih cenah, sedaj pa se najde gora naivcev, ki misli, da bo v teh časih še vedno po teh cenah lahko prodajala. Bebci najprej na eni, sedaj pa na drugi strani. In, stari, jaz sem se pred 3 leti smejal kupcem ravno tako, kot se sedaj smejim nepremičninarjem. :)))
 
se ti ne zdi, da je tudi 1.500 eur za m2 marles hiše, nekje v slovenski vukojebini, zelo velik denar?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510361] 01.06.09 10:34 · odgovor na: anon-521 (#510338)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
cegli so blago, tako kot karkoli drugega. če bi bila ponudba res tako velika, bi cene že zdavnaj strmoglavile.
 
Lukec, ne bodi no naiven. Kaj misliš, kakšen je delež materialnih stroškov pri gradnji stanovanja/bloka, hm? In kakšen je delež davkov, dajatev, podkupnin, marž in drugih (ne)legalnih prispevkov pri celotnem strošku? Ko govorimo o padcu cen, govorimo o padcu cen vseh mogočih transferjev, ki ne prinašajo praktično nobene dodane vrednosti nepremičnini in delež teh stroškov v ceni je enormen.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510366] 01.06.09 10:37 · odgovor na: anon-45881 (#510337)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

kupujem Marlesovo hišo (kjer nabijejo maksimalno 20-30% marže in ne 300%), kvadrat luksuzne hiše (vsaj po slovenskih razmerah) me bo stal ca. 1.500 EUR. 
Boš na koncu povedal, koliko te je stal m2 ;) Če si se zaradi marže odločil za montažno hišo, potem si brcnil v temo, ker bi te zidana stala približno enako.

Strani: 1 2 3 4