Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Nepremičnina tedna: Hiša v Lovrečici

Strani: 1 2 3 4

anon-15715 sporočil: 6.084
[#539858] 06.07.09 18:55 · odgovor na: Gustl (#539570)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 06.07.2009 18:59

Gustl je napisal(a):

 Problem takih nepremičnin je predvsem ta, da ni veliko potencialnih kupcev. Take kepe denarja pač nima vsak.


Tako nepremičnino kupi tudi nekdo, ki ima nekajkrat toliko in ne zgolj toliko. In mu je matematika, kam vse bi lahko šel za ta denar, povsem tuja. Ker itak lahko gre. S hišo ali brez. Se je pa število takšnih drastično zmanjšalo.
Poslušal sem neko hrvaško odajo o nautičnem turizmu. Model iz ACIja pravi nekaj, kar se ne ujema s tvojo trditvijo. Pravi namreč, da se na Jadranu zmanjšuje število malih plovil, število večjih/dražjih pa narašča. Analogno bi rekel, da bodo nove gradnje v glavnem luksuzne/drage hiše in, da se bo bistveno zmanjšalo število cenejših gradenj , skromnih hišic, ki smo jih vajeni še iz socializma. So pa te cene v vsakem primeru pretirane, jaz v Lovrečici ne najdem prav nič, kaj bi bilo vredno nakupa takšne hiše.

lp
Gustl sporočil: 13.632
[#539863] 06.07.09 19:00 · odgovor na: anon-15715 (#539858)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Poslušal sem neko hrvaško odajo o nautičnem turizmu. Model iz ACIja pravi nekaj, kar se ne ujema s tvojo trditvijo. Pravi namreč, da se na Jadranu zmanjšuje število malih plovil, število večjih/dražjih pa narašča. Analogno bi rekel, da se bodo nove gradnje v glavnem luksuzne/drage hiše in, da se bo bistveno zmanjšalo število cenejših gradenj , skromnih hišic, ki smo jih vajeni še iz socializma. So pa te cene v vsakem primeru pretirane, jaz v Lovrečici ne najdem prav nič, kaj bi bilo vredno nakupa takšne hiše.

lp
 Zmanjšalo se je število, nisem rekel, da so izginili. Še vedno jih je dovolj, da komot narašča število luksuznih ladij, morda tudi zato, ker so se pocenile. Če so se, ne vem.

Sem pa ravno rental jadrnico, 25% ceneje kot lani, ful last minute ponudbe.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#539870] 06.07.09 19:19 · odgovor na: Gustl (#539863)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 Zmanjšalo se je število, nisem rekel, da so izginili. Še vedno jih je dovolj, da komot narašča število luksuznih ladij, morda tudi zato, ker so se pocenile. Če so se, ne vem.

Sem pa ravno rental jadrnico, 25% ceneje kot lani, ful last minute ponudbe.
 
Nova je draga, rabljena pa ni veliko vredna:)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#539872] 06.07.09 19:24 · odgovor na: anon-15715 (#539858)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

 Lovrečici ne najdem prav nič, kaj bi bilo vredno nakupa takšne hiše.

lp
 
Ok potem sem jaz popolnoma mimo streljal, mah kaj sploh govorim koliko je lahko vredna bajta če ne vem kje je to:)

Koliko bi bila potem vredna če bi stala v lovranu oziroma bližini opatije, tam pa le ni čista tuga..?? recimo v vrsti ob morju, tam recimo poznam bajte, sem se večkrat sprehajal, so kar velike parcele ob morju v privatni lasti..

Recimo meni se zdi nekaj kjer lahko od bajte zaplavaš v morje veliko več vredno kot nekaj na hribu....
anon-182910 sporočil: 1.666
[#539884] 06.07.09 20:06 · odgovor na: anon-95084 (#539872)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Ok potem sem jaz popolnoma mimo streljal, mah kaj sploh govorim koliko je lahko vredna bajta če ne vem kje je to:)

Koliko bi bila potem vredna če bi stala v lovranu oziroma bližini opatije, tam pa le ni čista tuga..?? recimo v vrsti ob morju, tam recimo poznam bajte, sem se večkrat sprehajal, so kar velike parcele ob morju v privatni lasti..

Recimo meni se zdi nekaj kjer lahko od bajte zaplavaš v morje veliko več vredno kot nekaj na hribu....
  Meni tudi, vendar zato še vedno ni treba pretiravati. 1,5 mio je kar konkretno.
 
Tisti, ki jim taka cena ne predstavlja problema, si lahko za tako ceno zlobirajo nakup sosednje parcele, n naročijo svoji tajnici naj se zgodi tam hiša taka in taka, cena pa ne sme iti čez 0,5 mio. Pa so najmanj 0,5 mio na boljšem, z novo hišo.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#539886] 06.07.09 20:07 · odgovor na: anon-95084 (#539872)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Ok potem sem jaz popolnoma mimo streljal, mah kaj sploh govorim koliko je lahko vredna bajta če ne vem kje je to:)

Koliko bi bila potem vredna če bi stala v lovranu oziroma bližini opatije, tam pa le ni čista tuga..?? recimo v vrsti ob morju, tam recimo poznam bajte, sem se večkrat sprehajal, so kar velike parcele ob morju v privatni lasti..

Recimo meni se zdi nekaj kjer lahko od bajte zaplavaš v morje veliko več vredno kot nekaj na hribu....
Tudi tam so jim cene odletele v vesolje čakajoč na ruse in ostale novopečene bogataše, ki jih tam ni od nikoder.
Zdaj mislim, da se tudi tam zadeve počasi umirjajo in zadnje čase vidim čedalje več "akcijskih cen ". Sicer pa, da boš v morje zaplaval kar iz lastnega dvorišča v Opatiji boš moral kar pozabiti. 

lp
 
anon-95084 sporočil: 2.286
[#539922] 06.07.09 21:17 · odgovor na: anon-182910 (#539884)
Odgovori   +    0

Dthor je napisal(a):

  Meni tudi, vendar zato še vedno ni treba pretiravati. 1,5 mio je kar konkretno.
 
Tisti, ki jim taka cena ne predstavlja problema, si lahko za tako ceno zlobirajo nakup sosednje parcele, n naročijo svoji tajnici naj se zgodi tam hiša taka in taka, cena pa ne sme iti čez 0,5 mio. Pa so najmanj 0,5 mio na boljšem, z novo hišo.
 
Seveda da je to huda cena, upam da nisem v kakšnem od mnogih postov v tej temi trdil nasprotno...

Ampak koliko pa je potem vredno, se pravi recimo več kot 250k in manj kot 1,5 mio...?

Jah sama gradnja ni problem, super hiško narediš za nekaj 100k..Kar je tam vredno je lokacija, ampak če pravite da je lokacija totalni poden od podna, se pravi tudi moja bajta recimo da stoji na slabi lokaciji (cenovno mislim), pa če tej hiški vseeno prištejem 200k zraven za boljšo lokacijo, potem recimo max 350k za bajto s parcelo v temu oglasu..
anon-95084 sporočil: 2.286
[#539923] 06.07.09 21:18 · odgovor na: anon-15715 (#539886)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Tudi tam so jim cene odletele v vesolje čakajoč na ruse in ostale novopečene bogataše, ki jih tam ni od nikoder.
Zdaj mislim, da se tudi tam zadeve počasi umirjajo in zadnje čase vidim čedalje več "akcijskih cen ". Sicer pa, da boš v morje zaplaval kar iz lastnega dvorišča v Opatiji boš moral kar pozabiti. 

lp
 

 
dejansko ima nek rus zelo hud posest v lovranu:)
Gustl sporočil: 13.632
[#539930] 06.07.09 21:31 · odgovor na: anon-15715 (#539886)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Tudi tam so jim cene odletele v vesolje čakajoč na ruse in ostale novopečene bogataše, ki jih tam ni od nikoder.

 
Rusi kar konkretno harajo po Istri. Manj kot lani, ampak vseeno. So pa s padci cen oz. pripravami nanje prišli še Izraelci. Polni denarja, ampak za razliko od Rusov, ki se enim še fajn zdi, če kupijo dražje kot sosed, kupujejo Izraelci kot naložbe. Čakajo na zabluzene investicije.
anon-521 sporočil: 5.625
[#539931] 06.07.09 21:33 · odgovor na: anon-95084 (#539922)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Seveda da je to huda cena, upam da nisem v kakšnem od mnogih postov v tej temi trdil nasprotno...

Ampak koliko pa je potem vredno, se pravi recimo več kot 250k in manj kot 1,5 mio...?

Jah sama gradnja ni problem, super hiško narediš za nekaj 100k..Kar je tam vredno je lokacija, ampak če pravite da je lokacija totalni poden od podna , se pravi tudi moja bajta recimo da stoji na slabi lokaciji (cenovno mislim), pa če tej hiški vseeno prištejem 200k zraven za boljšo lokacijo, potem recimo max 350k za bajto s parcelo v temu oglasu..
parcele v prvi vrsti nasproti vasi lovrečica so precej daleč od podna. nasprotno, so vrhunske parcele, zato je cena upravičeno precej zasoljena. pri tem cegli sploh ne igrajo nobene vloge, samo lokacija.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#539933] 06.07.09 21:41 · odgovor na: anon-95084 (#539922)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Seveda da je to huda cena, upam da nisem v kakšnem od mnogih postov v tej temi trdil nasprotno...

Ampak koliko pa je potem vredno, se pravi recimo več kot 250k in manj kot 1,5 mio...?

Jah sama gradnja ni problem, super hiško narediš za nekaj 100k..Kar je tam vredno je lokacija, ampak če pravite da je lokacija totalni poden od podna , se pravi tudi moja bajta recimo da stoji na slabi lokaciji (cenovno mislim), pa če tej hiški vseeno prištejem 200k zraven za boljšo lokacijo, potem recimo max 350k za bajto s parcelo v temu oglasu..
Poden od podna ? To že po defaultu hiša ob morju ne more biti.

lp
anon-521 sporočil: 5.625
[#539935] 06.07.09 21:46 · odgovor na: (#539932)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Kaj si potem mislit o nepremičninskem oglasu iz prejšnjega tedna - une bajte pri Uncu :))
 
where the fuck is Unec? ;)
anon-24762 sporočil: 776
[#539937] 06.07.09 21:55 · odgovor na: anon-521 (#539931)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):
parcele v prvi vrsti nasproti vasi lovrečica so precej daleč od podna. nasprotno, so vrhunske parcele, zato je cena upravičeno precej zasoljena. pri tem cegli sploh ne igrajo nobene vloge, samo lokacija.
Lokacija je res ok, mir zagotovljen. Po spominu navajam slabosti, ki še niso bile izpostavljene: neprivlačna obala (skale in kamni, delno 'popravljeno' z betoniziranjem), plitvo morje (hodiš 3 minute in si moker do kolen), relativna oddaljenost od kakršnegakoli, recimo športnega in kulturnega, dogajanja (najbližje Umag).
anon-182910 sporočil: 1.666
[#539949] 06.07.09 22:15 · odgovor na: anon-95084 (#539922)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Seveda da je to huda cena, upam da nisem v kakšnem od mnogih postov v tej temi trdil nasprotno...

Ampak koliko pa je potem vredno, se pravi recimo več kot 250k in manj kot 1,5 mio...?

Jah sama gradnja ni problem, super hiško narediš za nekaj 100k.. Kar je tam vredno je lokacija, ampak če pravite da je lokacija totalni poden od podna, se pravi tudi moja bajta recimo da stoji na slabi lokaciji (cenovno mislim), pa če tej hiški vseeno prištejem 200k zraven za boljšo lokacijo, potem recimo max 350k za bajto s parcelo v temu oglasu..
   Točno to se strinjam, tam je edino kaj vredna lokacija in ni podn ampak je cool. Ampak ne 1,2 mio.
 Dajma se za trenutek preselit v svet fucking bogatih:
Recimo da ima sosednja parcela 1000 m2. Je v lasti občine in je še ne prodaja, recimo tudi,  da sem jaz fucking bogat asshole.  Pošljem na občino enega izmed svojih ljudi,  proja. Človek se zdila da bom jaz kupil od občine to parcelo za recimo 200 K, dal 2 do 3 kuverte z 5 K in eno z 30 do max 50 K, pa donacijo občini v obliki popravila vrtca ali nekaj podobnega. Vsi srečni .. tudi jaz.

Cigli so praviš sitnica. Pa če sem se pri parceli zaj... za 100% je še vedno 1,5 mio noro previsoka cena.

Moj point je itak, da folk, ki si to lahko privošči, toliko ne da ... ker to dobi full ceneje.
Folk, ki  se mu pa zdi to ok, in fansi in sploh cool, je pa večinom prereven.

Zdaj pa jaz revež, ki bi jo tudi rad imel in mi 1,5 predstavlja konkreten denar, ampar sem pa vseeno med top 5% po prihodkih:
Recimo da hodim med vikendi full rad na morje in rad podaljšam za kak dan ali pa grem kak dan prej. Na leto to naredim cca 40x in plačam povprečno 300 EUR na vikend ( hotelska soba). Kar znese 12 k na  leto. Pa investicija lahko traja 20 let ... več pa že ne ... in pridemo do cene, ki bi jo bil pripravljem plačati (180 do 250 k). Kar je več se mi ne splača.  Tudi če si lahko privoščim 500 K.
anon-521 sporočil: 5.625
[#539951] 06.07.09 22:23 · odgovor na: anon-24762 (#539937)
Odgovori   +    0

Kolya je napisal(a):

Lokacija je res ok, mir zagotovljen. Po spominu navajam slabosti, ki še niso bile izpostavljene: neprivlačna obala (skale in kamni, delno 'popravljeno' z betoniziranjem), plitvo morje (hodiš 3 minute in si moker do kolen), relativna oddaljenost od kakršnegakoli, recimo športnega in kulturnega, dogajanja (najbližje Umag).
 
jaz sem itak mislil, da je na drugi strani, čez zaliv od vasi. ampak tudi tole ne izgleda slabo. 1. in 3. slabost sta pa na hrvaški obali itak stalnica :)
anon-1513 sporočil: 92
[#539957] 06.07.09 22:36 · odgovor na: Gustl (#539778)
Odgovori   +    0

Gustl je napisal(a):

 
Ko smo pred leti razglasili neki 10 top podjetnikov  za tisto leto (ne vem točno, kakšna je bila natančna definicija lestvice), jih je 6 od teh 10 v naslednjem mesecu dobilo davčno inšpekcijo. Seveda se je razvedelo in so nas prosili, če jih ne bi dajali na lestvice. Toliko za začetek o okolju, kjer delujejo podjetniki pri nas. Če imaš več kot 900 neto, si že na pol lopov.
 
digresija, nekaj let nazaj...
1. "iznenaden" obisk davcnega inspektorja v nasi firmi... med vljudnosntim uvodnim pogovorom (vreme in podobna  tematika): "vidim da ste pa letos visoko na lestvici gazel"
2. istega leta, obisk pri kreditni referentki na banki in majhna lastna (po)hvala, da smo "med gazelami". Cisto resno gospodicna odvrne: "ko so lestvice objavljene, so ponavadi ta podjetja pri nas ze na crni listi"

P: nimamo vec kreditov, nismo vec na lestvicah, nismo se na crni listi, o inspektorjih pa raje ne bi ;)
chef sporočil: 2.987
[#539985] 06.07.09 23:43 · odgovor na: anon-95084 (#539870)
Odgovori   +    0
:Nova je draga, rabljena pa ni veliko vredna:)

jadrnice kr držijo ceno. kar kupi recmo kako prastaro elanko 33 za neke male pare.. kak letnik 89 je vsaj 30 jurjev, nova bavaria 31 z neki opreme je pa okrog 70 jurjev.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#540043] 07.07.09 07:40 · odgovor na: anon-89 (#539132)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-154083 07.07.2009 07:43
 
anon-202786 sporočil: 24
[#540044] 07.07.09 07:41 · odgovor na: anon-89 (#539132)
Odgovori   +    0
Za miljon in pol si lahko na hrvaškem kupiš hotel.
najobj sporočil: 32.044
[#540089] 07.07.09 08:50 · odgovor na: anon-521 (#539935)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Kaj si potem mislit o nepremičninskem oglasu iz prejšnjega tedna - une bajte pri Uncu :))

lukav je napisal(a):

 
where the fuck is Unec? ;)
 
... eh, to bi res lahko vedel ... pa to še jaz vem ... to je tam, kjer je treba zadnjih dvajset let čisto vsako poletje zaviti z (ali na) naše famozne avtoceste, če nočeš obtičati v koloni  ...
anon-9939 sporočil: 17.846
[#540239] 07.07.09 10:23 · odgovor na: anon-521 (#539931)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

parcele v prvi vrsti nasproti vasi lovrečica so precej daleč od podna. nasprotno, so vrhunske parcele, zato je cena upravičeno precej zasoljena. pri tem cegli sploh ne igrajo nobene vloge, samo lokacija.
 
Podpišem.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540348] 07.07.09 11:16 · odgovor na: chef (#539985)
Odgovori   +    0

chef je napisal(a):
:Nova je draga, rabljena pa ni veliko vredna:)

jadrnice kr držijo ceno. kar kupi recmo kako prastaro elanko 33 za neke male pare.. kak letnik 89 je vsaj 30 jurjev, nova bavaria 31 z neki opreme je pa okrog 70 jurjev.
 
Jaz sem ciljal na jahto, za jadrnice nimam pojma, no saj tudi za jahte ne spremljam ampak....
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540353] 07.07.09 11:17 · odgovor na: anon-202786 (#540044)
Odgovori   +    0

FireInTheHole je napisal(a):
Za miljon in pol si lahko na hrvaškem kupiš hotel.
 
po moje kar celo občino...
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540362] 07.07.09 11:24 · odgovor na: (#539950)
Odgovori   +    0

milwal je napisal(a):

 
A vas pri naložbenem kupovanju nepremičnin nikoli ni strah, da se ti zgodi kriza makrolokacije? torej to, da v resnici nikoli ne veš, kdaj bo vse, kar je južno od avstrijske meje postalo državna last (pač nori balkan, ni tako dolgo tega), ali da se bomo šli kako domačo klavnico (od zadnje na balkanu še se kar kadi) in bo standard in varnost in z njimi nepremičninske cene šle v tri krasne?

P: če zadenem ovaj milijon na sedmici, in bi razmišljal o nepremičninah kot hranilcu vrednosti, bi to bila neka šuma v novi zelandiji ali v oregonu, ne pa na balkanu, kjer se skoljemo vsakih toliko let.
 Tudi mi imamo dve nepremičnini na hrvaškem, no ene smo samo polovični lastniki. Ampak pač ni šlo za nikakršno naložbeno kupovanje ampak za počitniški dom..Ponavadi je vedno polno čez poletje, če ni staršev dol je stara mama ali pa kdo drug iz družine, jaz njih ne motim če se mi da grem enkrat na dve ali tri leta..

Ampak ob nakupu pač nihče ni razmišljal o takšnih stvareh kot ti, takrat se je tehtalo ali prikolico ali apartma. No potem smo kupili apartma ki je bil kar ugoden s kompletno renovacijo. Drugi apartma je bil pa kar precej dražji, ampak jebat ga so ga kupili ker je kar zelo blizu morja..

Ajde če gre vse skupaj k hudiču kot navajaš bomo že preživeli, tista apartmaja bi bila manjši problem.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540390] 07.07.09 11:43 · odgovor na: anon-182910 (#539949)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-95084 07.07.2009 11:52

Dthor je napisal(a):

   Točno to se strinjam, tam je edino kaj vredna lokacija in ni podn ampak je cool. Ampak ne 1,2 mio.
 Dajma se za trenutek preselit v svet fucking bogatih:
Recimo da ima sosednja parcela 1000 m2. Je v lasti občine in je še ne prodaja, recimo tudi,  da sem jaz fucking bogat asshole.  Pošljem na občino enega izmed svojih ljudi,  proja. Človek se zdila da bom jaz kupil od občine to parcelo za recimo 200 K, dal 2 do 3 kuverte z 5 K in eno z 30 do max 50 K, pa donacijo občini v obliki popravila vrtca ali nekaj podobnega. Vsi srečni .. tudi jaz.

Cigli so praviš sitnica. Pa če sem se pri parceli zaj... za 100% je še vedno 1,5 mio noro previsoka cena.

Moj point je itak, da folk, ki si to lahko privošči, toliko ne da ... ker to dobi full ceneje.
Folk, ki  se mu pa zdi to ok, in fansi in sploh cool, je pa večinom prereven.

Zdaj pa jaz revež, ki bi jo tudi rad imel in mi 1,5 predstavlja konkreten denar, ampar sem pa vseeno med top 5% po prihodkih:
Recimo da hodim med vikendi full rad na morje in rad podaljšam za kak dan ali pa grem kak dan prej. Na leto to naredim cca 40x in plačam povprečno 300 EUR na vikend ( hotelska soba). Kar znese 12 k na  leto. Pa investicija lahko traja 20 let ... več pa že ne ... in pridemo do cene, ki bi jo bil pripravljem plačati (180 do 250 k). Kar je več se mi ne splača.  Tudi če si lahko privoščim 500 K.

 

Jah če občina še ne prodaja se lahko zavleče, pa preden se potem to zgradi lahko traja še nekaj let....Ampak OK če je parcela vredna 200k tam ob morju, na podkupnine oziroma kuverte pa ne bi preveč računal..., potem je cena 750k za obstoječo hišo iz oglasa ena velika šala.

Ampak če je res parcela samo 200k, jaz niti ne vem kako izgleda tam kjer se bajta prodaja in koliko je prostora za hiše ob morju in če je prostora dovolj, kakšne načrte ima občina s praznimi parcelami. Če jih je veliko res nima veze kupiti omenjene hiše, je bolje počakati. Ampak kot govorimo, če je praznih parcel veliko in jih ne prodajajo, potem vidiš zakaj nastane visoka cena, ker pač nočejo spraviti zanimivih parcel v promet..

Načeloma je pri cenah 1,5 mio v oglasih vedno veliko veliko maneverskega prostora, če ima prodajalec resni namen prodati in bo videl da povpraševanja sploh ni, potem vemo do kam lahko gre cena, do tam kjer je kakšen kupec:)
Plus tega je cena v oglasu zelo, saj ne vem kako bi se izrazil....

Ne vem kaj se splača tebi, nočem nikogar nič prepričevati, tudi mi imamo hišo na obali, pa tudi vem koliko denarja je stala..in tudi vem koliko stane ureditev okolice na različne načine...Žal to ni renoviranje stanovanja v bloku...

Saj konec koncev pri nakupu res ne moremo gledati samo hišo. Potrebno je gledati koliko je vredno tudi tisto kar je v okolici, oziroma različni podni zunaj in škarpe...To ne stane malo denarja..Recimo kaj je položeno po podnih okoli objekta, kakšne so strehe recimo za vozila, kakšna travca je položena, kakšna drevesa stojijo na parceli. Namreč vse kar manjka lahko v prihodnosti stane, res da pridejo italjani pa potem vse uredijo, ampak ne zastonj..

Sicer kot vidim iz slike je precej pozidanih parcel ob morju, potem se pa začnejo njive oziroma tudi neki nasadi. Hja če so zajebani kot pri nas in če je recimo kakšen nasad oljk ali kaj so že tisti grmički na sliki, ti živ bog ne pomaga pri spremembi namembnosti zemljišča.

Ti grem lahko npr. pokazati par super parcel na slovenski obali okrog vse pozidano, vmes pa oaza z oljkami v izmeri več 1000m2, okrog vsi prodajajo za mastne denarce oziroma cenijo precej denarja, tam je pa nezazidljivo, pa verjamem da bi lastnik rade volje prodal tsite parcele kot zazidljive in nekje v kortah naredil 100 krat večji nasad:)

Saj mogoče bo kdo kdaj kupoval kaj na obali, pa če boste sedaj šli gledati stanovanja, boste videli da niso poceni, kaj šele bajta:)

Kaj bo prinesla recesija v prihodnje bomo pa videli in potem govorili.
anon-182910 sporočil: 1.666
[#540449] 07.07.09 12:13 · odgovor na: anon-95084 (#540390)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 

Jah če občina še ne prodaja se lahko zavleče, pa preden se potem to zgradi lahko traja še nekaj let....Ampak OK če je parcela vredna 200k tam ob morju, na podkupnine oziroma kuverte pa ne bi preveč računal..., potem je cena 750k za obstoječo hišo iz oglasa ena velika šala.

Ampak če je res parcela samo 200k, jaz niti ne vem kako izgleda tam kjer se bajta prodaja in koliko je prostora za hiše ob morju in če je prostora dovolj, kakšne načrte ima občina s praznimi parcelami. Če jih je veliko res nima veze kupiti omenjene hiše, je bolje počakati. Ampak kot govorimo, če je praznih parcel veliko in jih ne prodajajo, potem vidiš zakaj nastane visoka cena, ker pač nočejo spraviti zanimivih parcel v promet..

Načeloma je pri cenah 1,5 mio v oglasih vedno veliko veliko maneverskega prostora, če ima prodajalec resni namen prodati in bo videl da povpraševanja sploh ni, potem vemo do kam lahko gre cena, do tam kjer je kakšen kupec:)
Plus tega je cena v oglasu zelo, saj ne vem kako bi se izrazil....

Ne vem kaj se splača tebi, nočem nikogar nič prepričevati, tudi mi imamo hišo na obali, pa tudi vem koliko denarja je stala..in tudi vem koliko stane ureditev okolice na različne načine...Žal to ni renoviranje stanovanja v bloku...

Saj konec koncev pri nakupu res ne moremo gledati samo hišo. Potrebno je gledati koliko je vredno tudi tisto kar je v okolici, oziroma različni podni zunaj in škarpe...To ne stane malo denarja..Recimo kaj je položeno po podnih okoli objekta, kakšne so strehe recimo za vozila, kakšna travca je položena, kakšna drevesa stojijo na parceli. Namreč vse kar manjka lahko v prihodnosti stane, res da pridejo italjani pa potem vse uredijo, ampak ne zastonj..

Sicer kot vidim iz slike je precej pozidanih parcel ob morju, potem se pa začnejo njive oziroma tudi neki nasadi. Hja če so zajebani kot pri nas in če je recimo kakšen nasad oljk ali kaj so že tisti grmički na sliki, ti živ bog ne pomaga pri spremembi namembnosti zemljišča.

Ti grem lahko npr. pokazati par super parcel na slovenski obali okrog vse pozidano, vmes pa oaza z oljkami v izmeri več 1000m2, okrog vsi prodajajo za mastne denarce oziroma cenijo precej denarja, tam je pa nezazidljivo, pa verjamem da bi lastnik rade volje prodal tsite parcele kot zazidljive in nekje v kortah naredil 100 krat večji nasad:)

Saj mogoče bo kdo kdaj kupoval kaj na obali, pa če boste sedaj šli gledati stanovanja, boste videli da niso poceni, kaj šele bajta:)

Kaj bo prinesla recesija v prihodnje bomo pa videli in potem govorili.
 Ohh Fuck. 
 Saj je vse res kar praviš. Jaz govorim samo da v svetu bogatih stvari delujejo drugače. Za stvari urejat, ki bi meni in tebi vzele eno leto, se lahko nekomu zgodijo v pol ure. TO za kar jaz rabim plačat 100K eur kdo drug dobi zastonj. Ko prideš enkrat do točke da ti denar ni več pomemben, ker ga imaš itak za naslednjih 10 ali 20 generacij so druga razmerja in drugi pogoji. Drugače gledaš na večino stvari in jasna ti je  ena stvar ... . da je fajn plačevati folku za opravljene storitve in material čim manj. To je bistvo ... da folk nima ti pa imaš. Drugače tisto, kar imaš ti ni vredno nič.  Zato tisti, ki imajo ne bodo nikoli dali toliko za tako hišico. Reda radi.Recesija nima veze.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540472] 07.07.09 12:29 · odgovor na: anon-182910 (#540449)
Odgovori   +    0
Se popolnoma strinjam z nekaterimi stvarmi ki si jih napisal, ne strinjam se pa kjer omenjaš nekako oderuštvo glede plačevanja čim manj.

V bistvu sem že v prejšnjih postih razčlenil, da premožnejši imajo podjetja ponavadi že veliko let....

Če si opravljal v preteklosti kaj za kakšne večje firme in ti niso plačali si lahko kompenziral, oziroma kako drugače dobil kakšno posest na morju. Nekatere od teh firm so celo propdale in se je preneslo stokrat dalje. In potem je ajde če razčlenim dalje, čeprav nima velike veze-prišlo do tega da recimo imaš na morju posest si večinski lastnik, ampak tam nekje za nekaj malega parcele, ki ni točno določena je le členjeno da so pač lastniki ampak v naravi ni definirano, definiran je le majhen delež. Pa je vpisanih nekaj firm in nekaj lastnikov in ajde gre recimo za 50 m2...Tega imaš na slovenski obali po moje kar precej, na hrveškem pa po moje še veliko več...

Kot praviš, da bo nekdo drug dobil zastonj, ti boš pa dal 100k, ne bo dobil zastonj ampak bo verjetno nekaj delal za nekoga, ampak tam se pač vrtijo drugi znseki..

Ma jebat ga, tisti ki imajo bodo v bajto postavili omaro takšne vrednosti kot je tale bajta za katero ne bodo kompenzirali:)

Morava vseeno reči, da nekateri tudi kupijo oziroma pozidajo bajto na morju na povsem naraven način, če niso v takšen fohu še z podizvajalci ne morejo kompenzirati..
anon-34108 sporočil: 39
[#540609] 07.07.09 13:29
Odgovori   +    0
To lokacijo zelo dobro poznam. Je nasproti kampa Park Umag. Zaliv kjer hiša stoji je eden izmed najbolj umazanih, plaža pa je nikakršna, sploh na strani kjer stoji hiša. Je pa res, da je med hišo in plažo le bivša magistralna cesta, zdaj lokalna.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#540648] 07.07.09 13:44 · odgovor na: anon-34108 (#540609)
Odgovori   +    0

IRONZZ je napisal(a):
To lokacijo zelo dobro poznam. Je nasproti kampa Park Umag. Zaliv kjer hiša stoji je eden izmed najbolj umazanih, plaža pa je nikakršna, sploh na strani kjer stoji hiša. Je pa res, da je med hišo in plažo le bivša magistralna cesta, zdaj lokalna.
 
Ok potem sem si narobe predstavljal, saj sem potem že videl tiste slike na spletni strani, res je vmes cesta in ne moreš zaplavati v morje iz dvorišča, to zbije ceno še pa še..

Moram tako reči, če mi plaža ni všeč mi je sama lokacija vredna zelo zelo malo..
anon-185862 sporočil: 798
[#541747] 08.07.09 17:45
Odgovori   +    0
i lol'd!

Strani: 1 2 3 4