Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kriza nas ni zabetonirala, zatrjujejo gradbinci

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1 2 3 4

anon-45881 sporočil: 7.327
[#510577] 01.06.09 12:56 · odgovor na: anon-192861 (#510479)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
Nikoli ne veš... mogoče mu bo pa nekoč presedlo delat 120km dnevno do Ljubljane in nazaj ;)
 
Še sreča, da nisi nepremičninar, ker slabo bereš - sem terenski človek in če bi živel na Marsu, se ne bi drastično poznalo. Sicer pa živim že 5 let v LJ in sem na cesti skoraj bolj pogosto kot prej, ko sem se vozil iz Zasavja. Tako da mi prosim ne prodajaj pravljic. :)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510586] 01.06.09 13:01 · odgovor na: anon-45881 (#510577)
Odgovori   +    0
Napisal si, da se malo manj kot polovico leta voziš v Ljubljano... a zdaj se sploh ne boš več?
anon-89 sporočil: 10.178
[#510592] 01.06.09 13:04 · odgovor na: anon-45881 (#510563)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):
bob: veš, nepremičninarji imajo vseeno prav v eni stvari - vsak potrebuje dom. Samo jaz sem sklenil, da bom za 300k EUR dobil kaj več od 80 m2 v betonskem naselju. Sicer pa ne vem, kaj je tvoj point? Da hiše ne bom mogel prodati s profitom? A se ti zdi, da je primarna funkcija bivališča profit? In to je tvoja poanta? Moja poanta je ta, da bodo počasi tudi drugi razumeli, da 200k EUR za betonsko kletko v LJ ni najbolj smotrn nakup.

Bob, pa ne, da si šel primerjati hišo pri Polzeli s plinsko, pardon, betonsko celico v LJ? Daj prosim primerjaj novo hišo kjerkoli v LJ ali v okolici 10 km s tem, o čemer jaz pišem. Če bi hotel primerjati cene stanovanj, bi primerjal 80-90k EUR vredno stanovanje iz konca 80. let s cenami podobnih stanovanj v LJ. Jaz sem podal samo primerjavo, kaj lahko z malce več denarja dobiš, če razmisliš malce širše.


 če se ne motim, si ti med tistimi, ki mislimo, da bodo cene še močno padle? vsaj tak občutek sem imel po tvojem pisanju. če se bo to res uresničilo, bo 300k tudi za okolico ljubljane veliko. oglasil pa sem se, ker nekdo, ki pravi, da gredo cene še močno dol, v isti sapi hvali investicijo za 300k v centru slovenije.
anon-521 sporočil: 5.625
[#510593] 01.06.09 13:04 · odgovor na: bc123a (#510574)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Hm, kako pa reces  hipoteticni situaciji, ko je na trgu recimo povprasevanja po 1000 nepremicninah po ceni 1000 eur/m2, in ponudba 2000 nepremicnin po 2000 EUR/m2? (poslov pa seveda nobenih)

A ni to presezek ponudbe in prenapihnjene cene obenem?
 
no, pa obrnimo: kako rečeš hipotetični situaciji, ko je na trgu neskončno povpraševanja po nepremičninah za €300/m2, ponudba pa je 5 stanovanj po €2000/m2? gre za presežek povpraševanja? ne, gre zgolj za floskulo, ki je izraz subjektivnega pogleda na trg, ne pa odraz dejanskih razmer.

presežek ponudbe je ponudba 1000 stanovanj po €1200/m2 ob povpraševnju po 800 stanovanjih po €1200 - kar bi imelo za posledico padec cene.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510598] 01.06.09 13:10 · odgovor na: anon-192861 (#510576)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 Pravim, da nisem nepremičninski agent... Prava vrednost hiše je toliko, za kolikor jo lahko prodaš... Kaj ti pomaga, da si za svojo super kvalitetno hišo v centru Slovenije plačal 300K€, če je ne moreš prodat niti za 200K?
 
Zakaj pa ti kupiš avto ali pa računalnik ali pa GSM aparat, če pa je še isti hip vreden 10% manj? Saj ga ne moreš prodati s profitom! Hmm, morda zato, ker ga potrebuješ? In če že porabim polovico vseh življenjskih prihrankov za bivališče, hočem, da ustreza vsem mojim potrebam. Plinska celica v beli (betonski) Ljubljani pač ne.

Žal ti pač na forumu ne morem narisati (besede so očitno preveč zate), da ni problem v tem, da si ljudje želijo živeti v plinskih celicah, ampak da so bili pripravljeni plačati abotne cene (od katerih imaš verjetno tudi ti nekaj). Tudi če se nočeš voziti 50 km v eno smer, imaš ves social life v LJ, še ne pomeni, da je potrebno skočiti na ladjo norcev in jo pomagati gnati v ledeno goro. Le zakaj jaz plačujem 250 EUR na mesec za najemnimo 40 m2? Mogoče zato, ker nisem nasedel prvemu prodajalcu, ki mi je prodajal mišjo luknjo za kup zlata.
bc123a sporočil: 48.253
[#510600] 01.06.09 13:13 · odgovor na: anon-521 (#510338)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
cegli so blago, tako kot karkoli drugega. če bi bila ponudba res tako velika, bi cene že zdavnaj strmoglavile.
 
Mar ne razumes Butalske pameti? Sicer pa, cene so ze strmoglavile. Ena bajta se je na drazbi prejsnji teden prodala po 25 K EUR, prodala jo je banka.

Torej so cene strmoglavile, clearing price je 25K za hiso. Upad za 90%.

(ce ze izzivas).

Ne vem, zakaj so ti merodajni za cene butalski prodajalci, ki zivijo v svojem svetu.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510607] 01.06.09 13:18 · odgovor na: anon-45881 (#510598)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

Le zakaj jaz plačujem 250 EUR na mesec za najemnimo 40 m2? Mogoče zato, ker nisem nasedel prvemu prodajalcu, ki mi je prodajal mišjo luknjo za kup zlata.
 Za 250€ je verjetno v vukojebini, če ni mišja luknja ;)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510610] 01.06.09 13:19 · odgovor na: anon-192861 (#510586)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
Napisal si, da se malo manj kot polovico leta voziš v Ljubljano... a zdaj se sploh ne boš več?
 
A samo proviciraš ali je tvoj ceneni sales pitch?

Zdaj se vozim 20 minut iz LJ v LJ, potem se bom 40-45. Jako velika razlika.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510611] 01.06.09 13:20 · odgovor na: anon-45881 (#510598)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 01.06.2009 13:21

markoff je napisal(a):

  Tudi če se nočeš voziti 50 km v eno smer, imaš ves social life v LJ, še ne pomeni, da je potrebno skočiti na ladjo norcev in jo pomagati gnati v ledeno goro.
 si prepričan, da ni tudi 300k v centru slovenije del ledene gore? če so bile pred 5-6 leti parcele v podutiku 100 eurov. zakaj ne bi mogle biti čez nekaj let iste ali celo nižje?
anon-521 sporočil: 5.625
[#510614] 01.06.09 13:22 · odgovor na: bc123a (#510600)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Mar ne razumes Butalske pameti? Sicer pa, cene so ze strmoglavile. Ena bajta se je na drazbi prejsnji teden prodala po 25 K EUR, prodala jo je banka.

Torej so cene strmoglavile, clearing price je 25K za hiso. Upad za 90%.

(ce ze izzivas).

Ne vem, zakaj so ti merodajni za cene butalski prodajalci, ki zivijo v svojem svetu.
 joj, ne mi s sodnimi dražbami, tam so cene vedno čudne, zato so na dražbi - še iz časov pred krizo. več kot je upnikov, bolj gnil kot je dolžnik, nižja je cena.

pa ne spreminjaj teme: govorili smo o definiciji pojma presežek ponudbe, ne o cenah :)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510615] 01.06.09 13:23 · odgovor na: anon-89 (#510592)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 če se ne motim, si ti med tistimi, ki mislimo, da bodo cene še močno padle? vsaj tak občutek sem imel po tvojem pisanju. če se bo to res uresničilo, bo 300k tudi za okolico ljubljane veliko. oglasil pa sem se, ker nekdo, ki pravi, da gredo cene še močno dol, v isti sapi hvali investicijo za 300k v centru slovenije.

Ne motiš se. Poglej cene hiš (ne novih) v LJ - oglaševane in dejanske.V osrednjem delu Slovenije. Nisi povsem pismen? Center Slovenije so Vače. Glavno mesto je LJ (ki se ji reče osrednjeslovenska regija iz prebivalstvenih, ne geografskih razlogov). Za več podatkov obišči GURS ali kaj podobnega.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510622] 01.06.09 13:31 · odgovor na: anon-89 (#510611)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 si prepričan, da ni tudi 300k v centru slovenije del ledene gore? če so bile pred 5-6 leti parcele v podutiku 100 eurov. zakaj ne bi mogle biti čez nekaj let iste ali celo nižje?
 
Temelji makroekonomije: krivulja povpraševanja in ponudbe. Glej tudi poglavje o BDP in kupni moči. Ko to končaš, poglej osnove poslovnih financ. Nekje si najdi še kakšno poglavje o obvladovanju tveganj. Na dobri poti si, da ugotoviš, kako vse skupaj funkcionira. Lahko pa najameš tudi šlogarico, bo ceneje, verjetno pa ne bo kaj dosti zgrešila.

Lahko pa me povabiš na pivo v svoj priljubljen lokal in ti razložim daljšo različico, ker se mi tule ne da več tipkati. Pod pogojem, da bo debata brez sarkazmov o centru Slovenije in o ultimativnem cilju vsakega Slovenca - da živi v plinski celici v LJ.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510623] 01.06.09 13:31 · odgovor na: anon-45881 (#510615)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):


Ne motiš se. Poglej cene hiš (ne novih) v LJ - oglaševane in dejanske.V osrednjem delu Slovenije. Nisi povsem pismen? Center Slovenije so Vače. Glavno mesto je LJ (ki se ji reče osrednjeslovenska regija iz prebivalstvenih, ne geografskih razlogov). Za več podatkov obišči GURS ali kaj podobnega.
 
vidim, da se bom moral vrniti nazaj in spet govoriti o vukojebini, vsaj ni nepotrebnih zapletov glede razumevanja. ker vidim, da si že malce živčen, bom raje zaključil razpravo.;)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510625] 01.06.09 13:34 · odgovor na: anon-89 (#510623)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
vidim, da se bom moral vrniti nazaj in spet govoriti o vukojebini, vsaj ni nepotrebnih zapletov glede razumevanja. ker vidim, da si že malce živčen, bom raje zaključil razpravo.;)

 
Ej, hvala, vukojebina mi je bolj všeč. Sicer pa imaš prav, debata ni več produktivna. Tisto pivo pa bi prijalo. :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#510672] 01.06.09 14:05 · odgovor na: anon-124429 (#510554)
Odgovori   +    0

sodoma je napisal(a):
Z možem sva živela v Ljubljani, zdaj sva v najemu v Kranju. Kljub temu, da nama je Kranj čisto super, je problem v tem, da imava vse prijatelje in družino v Ljubljani in kadar koli se kaj zmenimo, je treba it z avtom. Ne smeš preveč popit (jaz recimo sploh ne pijem, ko vozim, pa bi z veseljem kdaj kozarec vina), vračunat moraš čas, včasih pomisliš, da je brez veze se naokrog vozit. Ne da se zmenit za "kofe čez 5 minut, prid dol".

Zato iščeva stanovanje v Ljubljani, tam je najin "social life", pač nisva tip človeka, ki je lahko cele dneve sam s svojim partnerjem nekje v hribih, na tenisu, na sprehodu...

Poleg tega mi je to, da sem zjutraj hitro v službi in po tem hitro doma precej več vredno kot da kupim nepremičnino v Mariboru in pol dneva porabim za prevoz v službo, potem pa na času in gorivu zapravim več, kot pa če že takoj prispevam več za nepremičnino tam, kjer mi najbolj ustreza.

Še druga stvar: želim, da imajo otroci normalen dostop do šole, ne da hodijo 1 uro do avtobusne (tako sem morala jaz), ker potem lahko kam grejo, nočem, da so tisti vozači, ki ne morejo iti na šolski ples ali pa žurat, ker imajo zadnji avtobus ob 23h. Tako bodo oni lahko kam šli in jaz ne bom rabila skrbeti za prevoze.
 Sodoma je napisala nekaj resnic, pred katerimi si Markoff in podobni zatiskajo oči.

Saj ne rečem, Markoff si (po lastnih besedah) dela hišo po svojih željah, kar je super. Mu privoščim.

Ampak čeprav (implicitno) hvali lokacijo, pa je ravno slednja problem. Očitno tudi zanj - to sklepam po njegovem šimfanju čez 'plinske celice v LJ'.
Tu je pač posredi psihološko farbanje samega sebe, ko je nekdo že šel v investicijo in jo mora upravičiti pred drugimi oziroma predvsem sam pred seboj, čeprav ga nekatere stvari glodajo.

Isto vidim pri nekaterih svojih prijateljih, ki so v zadnjih letih kupili hiše izven LJ. Razlagajo, kako je tam na podeželju super namesto v 'LJ betonski džungli' in podobne traparije.

Najhujše samo-farbanje je pa ravno na področju transporta. Vsi razlagajo, kako hitro pridejo domov iz LJ (kjer so službe, šole, vrtci, starši, kolegi). Ravno zadnjič sem sicer v družbi omenil prometni kolaps v centru LJ, ki se je zgodil deževnega popldneva prejšnjo sredo in sem (izjemoma) potreboval pol ure z enega konca LJ na drugega. In eden od teh pametnih seveda zmagovalno pribije 'ha, jaz pa pridem iz LJ domov v 20 minutah'.
Ja, pride v 20 minutah. Ampak to on šteje potem, ko se šele prebije iz centra do avtoceste. Potem 20 minut ni več neka impresivna številka. In on se toliko vozi vsak j*beni dan - če ima smolo in pade v zastoj, pa še precej več.
Zgoraj omenjeni prometni kolaps pa jaz doživim samo parkat na leto, večinoma rabim ene 10 minut, ne več.

Še huje je, ko pomisliš, kaj ti v enem ali drugem primeru pomeni avto. Za ta pametnega je življenjska nuja. Bog varji, da ga razbije, mu ga ukradejo, izgubi izpit, ali že samo da mora imeti avto en dan na servisu. Brez avta je pečen.
Zame avto ni življenjska nuja, ampak luksuz (čeprav uporabljam vsak dan). Živim pač v LJ in  če bi bilo treba, imam na voljo variante: bicikel, par EUR za taksi, pa bus skoraj pred nosom.

Še beseda o hišah, ki jih ima teh par kolegov izven LJ: so novogradnje, z relativno majhno bivalno površino in še manjšim vrtom okoli hiše. Par metrov od okna spalnica lahko že gleda direkt v sosednjo 'nadstandardno novogradnjo' in njen 2 metra širok pas trate.
Hvala lepa, za podoben denar kot te 'hiše' raje kupim v LJ stanovanje na vrhu kakega vila bloka ali kako se sedaj moderno reče. Dobim zraven še teraso s praktično isto funkcionalnostjo kot tista mala zaplata vrta okoli hiše, pa ne bo mi treba voziti se nekam v vukojebino vsak dan. Kvadratura stanovanja bo malo manjša, ampak v hiši ti je itak veliko požrejo stopnice.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510682] 01.06.09 14:10 · odgovor na: anon-45881 (#510622)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Temelji makroekonomije: krivulja povpraševanja in ponudbe. Glej tudi poglavje o BDP in kupni moči. Ko to končaš, poglej osnove poslovnih financ. Nekje si najdi še kakšno poglavje o obvladovanju tveganj. Na dobri poti si, da ugotoviš, kako vse skupaj funkcionira. Lahko pa najameš tudi šlogarico, bo ceneje, verjetno pa ne bo kaj dosti zgrešila.

Lahko pa me povabiš na pivo v svoj priljubljen lokal in ti razložim daljšo različico, ker se mi tule ne da več tipkati. Pod pogojem, da bo debata brez sarkazmov o centru Slovenije in o ultimativnem cilju vsakega Slovenca - da živi v plinski celici v LJ.
 
si prepričan, da ta poglavja ne bi raje prebral ti? jaz ne mečem, v času finančne krize in nepremičninskega balona, 300k v vukojebino.;)

sicer mi je tvoj pogled na celo zadevo malo bolj jasen, če si se poslovne finance učil pri g.mramorju in ga celo resno vzel.:)
Vinci sporočil: 5.933
[#510690] 01.06.09 14:16 · odgovor na: anon-45881 (#510625)
Odgovori   +    0
Meni se tudi zdi, da s hišo za 300k€ v Polzeli nisi ravno zadel jackpota. Od Polzele do Ljubljane se boš mogoče res vozil 45 minut, koliko boš pa porabil od obvoznice do tja, kamor boš pač šel, pa tudi ni nepomembno.
bigl sporočil: 18.363
[#510693] 01.06.09 14:17 · odgovor na: anon-521 (#510593)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 01.06.2009 14:18

lukav je napisal(a):

 
no, pa obrnimo: kako rečeš hipotetični situaciji, ko je na trgu neskončno povpraševanja po nepremičninah za €300/m2, ponudba pa je 5 stanovanj po €2000/m2? gre za presežek povpraševanja? ne, gre zgolj za floskulo, ki je izraz subjektivnega pogleda na trg, ne pa odraz dejanskih razmer.

presežek ponudbe je ponudba 1000 stanovanj po €1200/m2 ob povpraševnju po 800 stanovanjih po €1200 - kar bi imelo za posledico padec cene.
 
Po evidenci oni dan sem malo pogledal še realizirane prodajne cene v LJ, ki se od marca do tja konec maja 2009  gibljejo od 115.000 za 58m2, za 57m2 pa od 107.000 do 159.000. Lepi razponi. Še too much. :-). Lep dan.
anon-198023 sporočil: 32
[#510705] 01.06.09 14:27 · odgovor na: Vinci (#510690)
Odgovori   +    0

Vinci je napisal(a):
Meni se tudi zdi, da s hišo za 300k€ v Polzeli nisi ravno zadel jackpota. Od Polzele do Ljubljane se boš mogoče res vozil 45 minut, koliko boš pa porabil od obvoznice do tja, kamor boš pač šel, pa tudi ni nepomembno.
 
Malo si zamešal, njegova prava lokacija je Vojnik.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510716] 01.06.09 14:37 · odgovor na: anon-198023 (#510705)
Odgovori   +    0
Bo prej držalo, kar je napisal Vinci... iz Vojnika je 80km do Ljubljane ;)
anon-197949 sporočil: 1.269
[#510790] 01.06.09 16:00 · odgovor na: anon-20668 (#510672)
Odgovori   +    0

matjazfinance je napisal(a):

 Sodoma je napisala nekaj resnic, pred katerimi si Markoff in podobni zatiskajo oči.

Saj ne rečem, Markoff si (po lastnih besedah) dela hišo po svojih željah, kar je super. Mu privoščim.

Ampak čeprav (implicitno) hvali lokacijo, pa je ravno slednja problem. Očitno tudi zanj - to sklepam po njegovem šimfanju čez 'plinske celice v LJ'.
Tu je pač posredi psihološko farbanje samega sebe, ko je nekdo že šel v investicijo in jo mora upravičiti pred drugimi oziroma predvsem sam pred seboj, čeprav ga nekatere stvari glodajo.

Isto vidim pri nekaterih svojih prijateljih, ki so v zadnjih letih kupili hiše izven LJ. Razlagajo, kako je tam na podeželju super namesto v 'LJ betonski džungli' in podobne traparije.

Najhujše samo-farbanje je pa ravno na področju transporta. Vsi razlagajo, kako hitro pridejo domov iz LJ (kjer so službe, šole, vrtci, starši, kolegi). Ravno zadnjič sem sicer v družbi omenil prometni kolaps v centru LJ, ki se je zgodil deževnega popldneva prejšnjo sredo in sem (izjemoma) potreboval pol ure z enega konca LJ na drugega. In eden od teh pametnih seveda zmagovalno pribije 'ha, jaz pa pridem iz LJ domov v 20 minutah'.
Ja, pride v 20 minutah. Ampak to on šteje potem, ko se šele prebije iz centra do avtoceste. Potem 20 minut ni več neka impresivna številka. In on se toliko vozi vsak j*beni dan - če ima smolo in pade v zastoj, pa še precej več.
Zgoraj omenjeni prometni kolaps pa jaz doživim samo parkat na leto, večinoma rabim ene 10 minut, ne več.

Še huje je, ko pomisliš, kaj ti v enem ali drugem primeru pomeni avto. Za ta pametnega je življenjska nuja. Bog varji, da ga razbije, mu ga ukradejo, izgubi izpit, ali že samo da mora imeti avto en dan na servisu. Brez avta je pečen.
Zame avto ni življenjska nuja, ampak luksuz (čeprav uporabljam vsak dan). Živim pač v LJ in  če bi bilo treba, imam na voljo variante: bicikel, par EUR za taksi, pa bus skoraj pred nosom.

Še beseda o hišah, ki jih ima teh par kolegov izven LJ: so novogradnje, z relativno majhno bivalno površino in še manjšim vrtom okoli hiše. Par metrov od okna spalnica lahko že gleda direkt v sosednjo 'nadstandardno novogradnjo' in njen 2 metra širok pas trate.
Hvala lepa, za podoben denar kot te 'hiše' raje kupim v LJ stanovanje na vrhu kakega vila bloka ali kako se sedaj moderno reče. Dobim zraven še teraso s praktično isto funkcionalnostjo kot tista mala zaplata vrta okoli hiše, pa ne bo mi treba voziti se nekam v vukojebino vsak dan. Kvadratura stanovanja bo malo manjša, ampak v hiši ti je itak veliko požrejo stopnice.
 Končno nekaj resnic na temo jaz sem pametnejši od tebe. Vrednost stanovanja ali hiše v kateri imaš dom in uživaš je neprecenjiva in je ni moč ocenjevati: poceni, drago, ravno prava cena. Tako je lahko mio € za malo hiško ali stanovanje tudi prava cena.

Imel sem prijatelja, sodelavca, ki je z družino živel v najemu v Ljubljani. Ker so cene stanovanj v Ljubljani rasle kot nore, se je odločil, da se preseli v Šoštanj. Raje si kupi nekoliko boljši avtomobil, se vozi nekoliko dlje na delo v LJ a za to plačuje nižjo najemnino. In tako je življenje teklo pol leta. Nakar sodelavca nekega jutra ni bilo na delo. Zjutraj se mu je preveč mudilo in na štajerski avtocesti je sklenil svoj življenjski krog. Ostala sta dva mala otroka brez očeta. Žal.

Zakaj se sekirate za ljubljanske plinske celice, če ste pa našli svojo srečo v širokogrudni naravi? Uživajte in pustite drugim uživati.

P.S.
Gradbinci bodo zidali dokler bodo gradbinci in gradbinci bodo dokler bodo zmogli, saj je to za njih najlažje (status quo).Bil je omenjen padec vredosti denic. Nekdo, ki je kupil delnice po 1000 in so sedaj vredne le še 10 je že izgubil vse. Ostale so mu le še drobtinice in je povsem jasno, da ne vidi smisla v prodaji teh drobtinic. Kaj pa bo z njimi? Si kupil eno pivo? Je čisto vseeno, če je brez njega, ali ne?Poleg tega pa, če naj bi prodal delnice po 10, to pomeni, da jih nekdo želi kupiti oz. so nekomu vredne 10 ali več. Zakaj ne bi bile tudi našemu siromaku vredne 10 ali več? Koliko več??
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510811] 01.06.09 16:24 · odgovor na: anon-197949 (#510790)
Odgovori   +    0

vrocpes je napisal(a):

 Končno nekaj resnic na temo jaz sem pametnejši od tebe. Vrednost stanovanja ali hiše v kateri imaš dom in uživaš je neprecenjiva in je ni moč ocenjevati: poceni, drago, ravno prava cena. Tako je lahko mio € za malo hiško ali stanovanje tudi prava cena.

Imel sem prijatelja, sodelavca, ki je z družino živel v najemu v Ljubljani. Ker so cene stanovanj v Ljubljani rasle kot nore, se je odločil, da se preseli v Šoštanj. Raje si kupi nekoliko boljši avtomobil, se vozi nekoliko dlje na delo v LJ a za to plačuje nižjo najemnino. In tako je življenje teklo pol leta. Nakar sodelavca nekega jutra ni bilo na delo. Zjutraj se mu je preveč mudilo in na štajerski avtocesti je sklenil svoj življenjski krog. Ostala sta dva mala otroka brez očeta. Žal.

Zakaj se sekirate za ljubljanske plinske celice, če ste pa našli svojo srečo v širokogrudni naravi? Uživajte in pustite drugim uživati.

P.S.
Gradbinci bodo zidali dokler bodo gradbinci in gradbinci bodo dokler bodo zmogli, saj je to za njih najlažje (status quo).Bil je omenjen padec vredosti denic. Nekdo, ki je kupil delnice po 1000 in so sedaj vredne le še 10 je že izgubil vse. Ostale so mu le še drobtinice in je povsem jasno, da ne vidi smisla v prodaji teh drobtinic. Kaj pa bo z njimi? Si kupil eno pivo? Je čisto vseeno, če je brez njega, ali ne?Poleg tega pa, če naj bi prodal delnice po 10, to pomeni, da jih nekdo želi kupiti oz. so nekomu vredne 10 ali več. Zakaj ne bi bile tudi našemu siromaku vredne 10 ali več? Koliko več??

Se strinjam. In nikoli nisem rekel, da je narobe, da nekdo kupi celico - za njega je lahko grad. Moj point je bil (in tega mi ne uspe spraviti skozi do sogovornikov), da so kupci plačevali bistveno več, kot pa so si lahko realno privoščili v zablodi, da plačujejo pošteno ceno.

Primera, ki ju navajata ti in matjazfinance, seveda nista osamljena. Žal so se pač nekateri odločili, da se preselijo samo zaradi cen, brez da bi razmislili, o vseh prednostih in slabostih ter posledicah odločitve. Temeljijo pa tile primeri na nekaterih predpostavkah, ki so ali napačne ali pa specifične:

1. Življenje obstaja samo v LJ in nikjer drugje.
2. Delovna mesta in dobro plačane službe obstajajo samo v LJ in nikjer drugje, ergo odločitev stanovanje v LJ ali vožnja v LJ (ca. 1,6 mio ljudi, ki z LJ nima nič, se ne strinja), odločitev o preselitvi IN menjavi delovnega mesta ni realna (subpredpostavka, da so plače povsod drugje mizerne).
3. LJ bo vedno mesto z izjemno gravitacijo, druga mesta se ne bodo zaradi nje nikoli zares razvila.
4. Hišo se kupuje predvsem zato, da bo ohranjala finančno vrednost.
5. Prijateljev ne moreš ustvariti drugje, kot tam, kjer živiš že 20 let, novih ne želimo spoznati.
6. Internet ne obstaja, delo od doma oz. na razdaljo še 50 let ne bo mogoče.
7. Če nisi v LJ, porabiš ogromno časa za vožnjo (sploh pa ne Ljubljančani, ki morajo do prve postaje hoditi 5-10 minut, presesti bus in do službe hoditi še 5-10 minut; avto v LJ je nujna za mnoge meščane, ne pa seveda za vse, kot za tiste izven mesta).In dodatni predpostavki matjazfinance: od 300k investicije imam trenutno vezanih manj kot 40k, vse ostalo šele prihaja, investicijo lahko ustavim po potrebi. Parcela je velika preko 1000 m2, hiša 200 m2. Redno vzdrževanje takšne hiše bo smešno nizko (investicijsko vzdrževanje odvisno od velikosti, seveda in ne bo tako nizko, priznam). Vrtec, šola, pošta, banka, nakupovalni center 2 km od parcele, organiziran je šolski prevoz. Odločitev je padla po vsaj 5 letih razmisleka, zbiranja sredstev in preigravanja vseh mogočih scenarijev. Pa saj vse to sem že napisal parkrat, samo nekateri pač berete površno.Še enkrat: nikjer ne pravim, da bi se morali vsi obnašati tako kot jaz in razmišljati tako kot jaz. Bog obvari, potem bi vsi postavljali hiše po celi Sloveniji in crazy-price-disease za parcele bi se razširil povsod. Dejstvo pa je, da bi se mnogi Slovenci raje stiskali v manjših prostorih ali pri starših in se ne zadolževali PREKO SVOJIH REALNIH zmožnostih, ki jih bodo preplačevali še 30 let. Tisti, ki so živeli v najemniških stanovanjih ali pri starših in so čakali na ugoden nakup, pridejo na svoj račun najkasneje drugo leto. In za celice plačali pol manj kot danes - in TO bo pametna odločitev. Če pa si bil prepričan, da bo vrtiljak šel v neskončnost, si ali mastno zaslužil ali pa plačal visoko ceno.
anon-190595 sporočil: 504
[#510827] 01.06.09 16:51 · odgovor na: anon-197949 (#510790)
Odgovori   +    0
Jaz se vozim vsak dan iz CE v LJ....od dvorišča do dvorišča max 50. minut, če malo bolj pritisnem 45.....rekord 37 minut. V LJ hodim samo v službo. V osmih letih še nisem plačal kazni.....nakupovalnih središč je tudi v CE več kot dovolj..glede zabave....najboljšlji lokal je v MB ne v LJ...do tja pridem v 20 minutah. V avtu imam čas v miru razmislit o stvareh za katere sicer najbrž ne bi imel časa. Kakšen dan ( recimo 1x na teden) pa preprosto sporočim, da sem na voljo na telefonu in elektronski pošti in enostavno delam od doma.
anon-201613 sporočil: 1
[#510851] 01.06.09 17:44 · odgovor na: anon-190595 (#510827)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Jaz se vozim vsak dan iz CE v LJ....od dvorišča do dvorišča max 50. minut, če malo bolj pritisnem 45.....rekord 37 minut. V LJ hodim samo v službo. V osmih letih še nisem plačal kazni.....nakupovalnih središč je tudi v CE več kot dovolj..glede zabave....najboljšlji lokal je v MB ne v LJ...do tja pridem v 20 minutah. V avtu imam čas v miru razmislit o stvareh za katere sicer najbrž ne bi imel časa. Kakšen dan ( recimo 1x na teden) pa preprosto sporočim, da sem na voljo na telefonu in elektronski pošti in enostavno delam od doma.

Ali ti odbijejo potne stroške za tiste dni, ko enostavno "delaš od doma"? A to pa ne. Še eden tistih, ki goljufajo na veliko. Po možnosti zaposlen še v državni upravi.

Potne stroške bi bilo treba ukiniti in to čimprej. Potem bi pa taki velikogobčni tukaj gor hitro postali bolj pohlevni.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#510855] 01.06.09 17:50 · odgovor na: anon-190595 (#510827)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Jaz se vozim vsak dan iz CE v LJ....od dvorišča do dvorišča max 50. minut, če malo bolj pritisnem 45.....rekord 37 minut. V LJ hodim samo v službo. V osmih letih še nisem plačal kazni.....nakupovalnih središč je tudi v CE več kot dovolj..glede zabave....najboljšlji lokal je v MB ne v LJ...do tja pridem v 20 minutah. V avtu imam čas v miru razmislit o stvareh za katere sicer najbrž ne bi imel časa. Kakšen dan ( recimo 1x na teden) pa preprosto sporočim, da sem na voljo na telefonu in elektronski pošti in enostavno delam od doma.
 To pomeni cca. 1,5h na dan izgubljenih. Plus brdo izgubljenih živcev. Hvala lepa za tak življenje.
bc123a sporočil: 48.253
[#510863] 01.06.09 18:03 · odgovor na: anon-105255 (#510855)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):

 To pomeni cca. 1,5h na dan izgubljenih. Plus brdo izgubljenih živcev. Hvala lepa za tak življenje.
 
Da ne omenjamo

1) tveganja da ti delodajalec ne placa potnih stroskov
2) tveganja da bo nafta dolgorocno draga
3) tveganja, da si bolan tako, da mores voziti, vendar ne dovolj, da bi dobil bolnisko

Kaj potem naredis z bajto recimo v Polzeli? Pustis sluzbo in se v Polzeli prijavis na zavodu?

Tale logika namrec predpostavlja, da bos vedno, ko bos sposoben za sluzbo, sposoben za voznjo.

Varnostne mreze pa celotna konstrukcija nima cisto nobene. ob 1,2 ali 3 zacnes scati kri.

Pa se komentar na tisto kar je napisal Bob, pa se nekdo - ja, v teoriji ze rabis "manj kot cez ljubljano". Ampak v praksi pa je to ponavadi pot DO ljubljane in se pot V ljubljano. Kar je vsekakor precej vec kot nekdo ki je ze V ljubljani.

In tudi moje izkusnje s kolegi, ki so tako "na dohvat ruke" iz ljubljane so pac taksne, da prej ali slej obticijo v svoji vukojebini, ceprav *teoreticno* do ljubljane res ni dalec.
bc123a sporočil: 48.253
[#510864] 01.06.09 18:06 · odgovor na: anon-45881 (#510811)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):
Redno vzdrževanje takšne hiše bo smešno nizko (investicijsko vzdrževanje odvisno od velikosti, seveda in ne bo tako nizko, priznam). Vrtec, šola, pošta, banka, nakupovalni center 2 km od parcele, organiziran je šolski prevoz.
 Scenarij: zlomis si roko. Zdravnik ti prepove voziti avto pol leta, da ti dva tedna bolniske.

Po tvoji racunici ti ostane samo bankrot.

Ne vem, kako zlahka stavite vse na to, da boste vedno, do penzije, sposobni voziti avto.

Sicer pa - vsakemu svoje, a v tvoji racunici se skrivajo veliki riziki.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#510876] 01.06.09 18:34 · odgovor na: bc123a (#510864)
Odgovori   +    0
Iz Celja vsaj spodobno vozi vlak:)
Sicer pa glede na to, da so Slovenci množično vlagali na Balkani, v GEM in razne MAT in FF forex variacije, me ne čudi da si tudi tak riziko čudnega domicila privoščijo z levo roko-kaj bo če bo pa bodo že pol videli. So pa te čudne bajte tudi precej predrage, da bi se to res splačalo početi.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#510877] 01.06.09 18:35 · odgovor na: anon-201613 (#510851)
Odgovori   +    0

dcn1 je napisal(a):



Potne stroške bi bilo treba ukiniti in to čimprej. Potem bi pa taki velikogobčni tukaj gor hitro postali bolj pohlevni.
 To se seveda strinjam, toliko je plača, pa če se furaš iz Szekesfehervarja ali pa si doma u sosednji ulici.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510935] 01.06.09 20:11 · odgovor na: bc123a (#510863)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 

Pa se komentar na tisto kar je napisal Bob, pa se nekdo - ja, v teoriji ze rabis "manj kot cez ljubljano". Ampak v praksi pa je to ponavadi pot DO ljubljane in se pot V ljubljano. Kar je vsekakor precej vec kot nekdo ki je ze V ljubljani.


 najbolj pošteno je namesto časa enostavno napisati km. recimo formula (120*22*12*30)*2 + dodatki za v life je tako impresivna, da nenadoma tudi napumpane cene parcel v ljubljani izgledajo zelo poceni.

Strani: 1 2 3 4