Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Naselje ob potoku, Lavrica

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (10)

Strani: 1 2 3

anon-180418 sporočil: 301
[#474333] 08.04.09 22:17 · odgovor na: anon-192861 (#474177)
Odgovori   +    0
dragi tycoon2,


cene niso strmoglavile, ker ni nikogar, ki bi bil pripravljen dati KAKRŠNOKOLI ponudbo za nakup. To še ne pomeni, da so cene na nalepkah prave...

Problem je da se tudi pogajat ne pride praktično nihče. Ti bom pojasnila na preprostem primeru.

Sem se zanimala za eno hiško in ko mi je gospa prijazno povedala ceno sem se lepo prijazno poslovila.. no in je klicala in vabila na ogled, potem me je prijazno poklicala in povprašala če smo se kaj odločali po ogledu, nakar sem ji jaz prav tako prijazno rekla, da bomo raje še malo počakali no in ko je vztrajala da bi bilo dobro da ji dam ponudbo, sem ji odvrnila, da ji ne želim zbijat samozavesti in bi raje odstopila od nakupa.... Ker je le težila, da jo zanima koliko bi ponudila sem ji povedala 40% nižjo cifro in ob tem pripomnila, da je po mojem intimnem mnenju še to preveč (upoštevajoč lokacijo, kakovost, velikost parcele ipd).  Na hitro sem ji tudi predstavila odnos med kupnino in najemnino, ki bi jo z veliko muko morda iztržila (pri tem sem bila zelo velikodušna glede na dejansko stanje). Ugotovila sem da bi v primeru, da uspe najti neke hude najemnike za 40 let dobila znesek kupnine, ki sem ji jo ponujala jaz (takrat se mi je zazdelo, da pravzaprav ponujam preveč, kar je bilo seveda res).Gospa pa je primerjala mojo ceno s svojo in si je dovolila biti užaljena....
Gospa danes (po 6mesecih) še vedno prodaja hiško po isti ceni in meni ne pade na pamet da bi jo poklicala, čeprav vem, da drugega kupca ne bo.V tem času hiša zanimala samo še ENO stranko, ki pa žal nima niti približno dovolj denarja, čeprav je čisto RESEN KUPEC....

Z gospo se ne bova dogovorili za nakup še iz enega razloga: tista moja cena je veljala pred 6-imi meseci. Cena te hiše seveda ni PADLA in najverjetneje ne bo do trenutka ko bo gospa, ki prodaja v resni stiski z denarjem (gre za dediščino, ki ji je padla nepričakovano, zato bo še nekaj časa sigurno trajalo). Problem je v tem, da ona nima pojma da vsak mesec izgublja na ceni, ker je vedno manj ljudi v skupini kupcev, bajta ji bo začela resno propadati, davek bo prišel in na koncu bo iztržila še bistveno manj od tistega kar sem ji ponudila takrat.

Pa še nekaj dragi tycoon2...
Problem delnic je da se jih ne da uživat tako kot nepremičnine: Pozabljamo pa kaj je njihova prednost v primerjavi z nepremičninami. Delničarji podjetij SO deležni dividend in ob normalni vrednosti je povsem možno in spodobno ustvarjati dobiček s samim lastništvom delnic (seveda ne smeš kupovati po napihnjeni ceni, temveč pogledat razmerje med vrednostjo in dividendo). Seveda so sedaj imetniki delnic nasrkali- a to samo zato, ker so kupovali predrago. Jaz pač nisem in ne beležim take izgube kot mnogi drugi.
Nepremičnine pa ravno tako ustvarjajo dobiček samo če so v najemu. Najamejo jih pa ljudje, ki kaj delajo in zaslužijo v PODJETJIH. Če ni plač, ni najemnin in ti lahko najemnika vedno zabrišeš ven, a s prazno nepremičnino se boš v kratkem lahko samo še slikal. Tako kot tista gospa...

Strani: 1 2 3