Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kriza nas ni zabetonirala, zatrjujejo gradbinci

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1 2 3 4

anon-89 sporočil: 10.178
[#510371] 01.06.09 10:40 · odgovor na: anon-192861 (#510366)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

Boš na koncu povedal, koliko te je stal m2 ;) Če si se zaradi marže odločil za montažno hišo, potem si brcnil v temo, ker bi te zidana stala približno enako.
 
montažne so dražje. bolj problematično je, da so nizkocenovne montažne, med katere spada marles, tudi zelo dvomljive kakovosti.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510379] 01.06.09 10:46 · odgovor na: anon-89 (#510358)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
se ti ne zdi, da je tudi 1.500 eur za m2 marles hiše, nekje v slovenski vukojebini, zelo velik denar?
 
Hmm, od tega 30k EUR parcela, 25k papirji in plata, ca. 70k klet, nadstrešek in zunanja ureditev okolice. Bajta na ključ 185k za 200 m2 - v ožjem smislu 1 m2 = 925 EUR, v širšem 1.550 EUR (brez upoštevanja subvencij). Govorimo o nizkoenergijski hiši s kolektorji, topl. črpalko, zrakotesnostjo, rekuperatorjem.

Slovenski vukojebini? Ti se šališ, mar ne? Slovenija = vukojebina. In če je 60 km stran od LJ (20 km od Celja, 60 km od MB, vse AC) vukojebina, potem imaš pomešane pojme. Poglej sedaj, koliko bi me stala taista hiša v LJ ali bližnji okolici samo na račun višjih cen parcel in prispevkov. V LJ pa trenutno potrebujem 20 minut od najetega stanovanja (po 250 EUR na mesec, mimogrede) do službe. Od hiše do službe bi potreboval 40-45. Če seveda ne bi delal od doma. Ni kalkulacije, fantje, je ni.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510385] 01.06.09 10:52 · odgovor na: anon-89 (#510371)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-45881 01.06.2009 11:15

Bob je napisal(a):

 
montažne so dražje. bolj problematično je, da so nizkocenovne montažne, med katere spada marles, tudi zelo dvomljive kakovosti.
 
Hm, pri vseh mednarodnih certifikatih o kakovosti proizvodnje in montaže je Marles dvomljive kakovosti. Večinska prodaja na avtrijskem in nemškem trgu pa dokaz? Zanimivo, pri kar nekaj kolegih, ki so lastniki hiše tovrstnega proizvajalca, nimajo nobenih pripomb po več letih bivanja. Hkrati so cene proizvajalcev v SLO precej podobne (v rangu +-10%; kar nekaj sem jih namreč preveril), zato me zanima, kdo je po tvojem proizvajalec vrhunskih montažnih hiš?

Bi bil pa zelo vesel kakšnega linka, kjer se tvoje trditve o kakovosti utemeljujejo.

Tista o ceni je pa seveda bosa - po besedah lastnika manjšega gradbenega podjetja ne bi za to ceno nikoli dobil zidane hiše z enakimi lastnostmi/kakovostjo. Da ne omenim manjše neto površine pri bruto površini zaradi večje potrebne izolacije pri zidani.

Ali ni bila debata na temo cen nepremičnin v splošnem? Od kdaj se je razvila v to, ali je moj nakup smotrn ali ne? :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#510392] 01.06.09 10:56 · odgovor na: anon-45881 (#510379)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Hmm, od tega 30k EUR parcela, 25k papirji in plata, ca. 70k klet, nadstrešek in zunanja ureditev okolice. Bajta na ključ 185k za 200 m2 - v ožjem smislu 1 m2 = 925 EUR, v širšem 1.550 EUR (brez upoštevanja subvencij). Govorimo o nizkoenergijski hiši s kolektorji, topl. črpalko, zrakotesnostjo, rekuperatorjem.

Slovenski vukojebini? Ti se šališ, mar ne? Slovenija = vukojebina. In če je 60 km stran od LJ (20 km od Celja, 60 km od MB, vse AC) vukojebina, potem imaš pomešane pojme. Poglej sedaj, koliko bi me stala taista hiša v LJ ali bližnji okolici samo na račun višjih cen parcel in prispevkov. V LJ pa trenutno potrebujem 20 minut od najetega stanovanja (po 250 EUR na mesec, mimogrede) do službe. Od hiše do službe bi potreboval 40-45. Če seveda ne bi delal od doma. Ni kalkulacije, fantje, je ni.
 
ljubljana je res vukojebina proti madridu ali berlinu. a savinjska dolina je vukojebina proti ljubljani. in 300k za hišo v taki vukojebini se meni zdi ogromno. 120 km več, vsak dan, tudi ni ravno mačji kašelj, ne časovno in ne cenovno.

p.s. da ne boš užaljen glede vukojebine, jaz se zelo blizu ljubljane pa tudi pravim, da sem v vukojebini.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510403] 01.06.09 11:06 · odgovor na: anon-45881 (#510385)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 01.06.2009 11:19

markoff je napisal(a):

 
Hm, pri vseh mednarodnih certifikatih o kakovosti proizvodnje in montaže je Marles dvomljive kakovosti. Večinska prodaja na avtrijskem in nemškem trgu pa dokaz? Zanimivo, pri kar nekaj kolegih, ki so lastniki hiše tovrstnega proizvajalca, nimajo nobenih pripomb po več letih bivanja. Hkrati so cene proizvajalcev v SLO precej podobne (v rangu +-10%; kar nekaj sem jih namreč preveril), zato me zanima, kdo je po tvojem proizvajalec vrhunskih montažnih hiš?

Bi bil pa zelo vesel kakšnega linka, kjer se tvoje trditve o kakovosti utemeljujejo.
 
gre za osebno opažanje, ki je seveda lahko zelo subjektivno. videno in primerjava cene med montažno hišo in klasično gradnjo me ni prepričala.  malce drugače bi lahko bilo pri tistih iz masivnega lesa, a se bojim, da je tam cena popolnoma druga.
mimoidoci sporočil: 6.054
[#510420] 01.06.09 11:17 · odgovor na: anon-521 (#510338)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
cegli so blago, tako kot karkoli drugega. če bi bila ponudba res tako velika, bi cene že zdavnaj strmoglavile.
 
Lukav. Sam sem na tem forumu že večkrat zapisal, da sicer lahko rečemo, da cene premikata ponudba in povpraševanje, da pa smo mnogo bolj natančni, če ugotovimo, da cene premikajo samo dejanske transakcije. Poleg nepremičnin velja to tudi na kapitalskih trgih.

Slovenec ne prodaja nižje od historičnega maksimuma, ob kruhu in vodi pa lahko zdrži več let. Kar poglej si LJSE. Likvidnosti ni, ker smo padli za dobrih 60%. Kljub krizi nihče ne prodaja, ker očitno lahko preživi tudi brez predhodno investiranih sredstev, ki pa so po njegovo trenutno podcenjena. Zato se jim začasno kar odpove. Kako dolgo lahko odlaša s prodajo? Dokler ne bo res lačen ali dokler mu ne bo jasno, da npr. PETG ne bo nikoli več po 1.000 EUR ali ko bodo npr. pri nepremičninah vsi dediči prepričani, da bi skozi leta zaslužil mnogo več s takojšnjo prodajo in vezavo kupnine, pa še stanovanja in hiše jim med tem ne bi propadli.
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510437] 01.06.09 11:29 · odgovor na: anon-89 (#510392)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
ljubljana je res vukojebina proti madridu ali berlinu. a savinjska dolina je vukojebina proti ljubljani. in 300k za hišo v taki vukojebini se meni zdi ogromno. 120 km več, vsak dan, tudi ni ravno mačji kašelj, ne časovno in ne cenovno.

p.s. da ne boš užaljen glede vukojebine, jaz se zelo blizu ljubljane pa tudi pravim, da sem v vukojebini.
 
Saj pravim, poglej, kako je sestavljena cena 300k EUR - pomembne postavke pri večini prodaj sploh ni - zemljanka/klet, nadstrešek, frišna ureditev okolice (ca. 70k). Govorim seveda o NOVI hiši, ki bo (letos) postavljena po mojih željah in specifikacijah, ne na trgu. Priznam pa, da sem zelo terenski človek in se pol leta vozim po celi Sloveniji, manj kot pol leta pa grem v pisarno v LJ. Ergo štancam kilometre, kjerkoli živim. A vprašaj se, koliko bi me stala takšna hiša v LJ samo na račun balona, pa ti bo jasno, da je tole celo poceni. Prihranek pri času praktično zanemarljiv (seveda ne funkcioniram na principu 8-16h). Pa upoštevaj, da sem nabutal v specifikacijo precej kakovostnih in varčnih materialov in sistemov.

PS: nisem užaljen. Skoraj celo življenje sem živel v Zasavju in če govorimo o vukojebinah, so takoj za Kozjanskim in Rovtami na vrsti prav rudarski revirji. Savinjska dolina izgleda kot Panonska nižina v primerjavi. :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#510451] 01.06.09 11:42 · odgovor na: anon-45881 (#510437)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):

 
Saj pravim, poglej, kako je sestavljena cena 300k EUR - pomembne postavke pri večini prodaj sploh ni - zemljanka/klet, nadstrešek, frišna ureditev okolice (ca. 70k). Govorim seveda o NOVI hiši, ki bo (letos) postavljena po mojih željah in specifikacijah, ne na trgu. Priznam pa, da sem zelo terenski človek in se pol leta vozim po celi Sloveniji, manj kot pol leta pa grem v pisarno v LJ. Ergo štancam kilometre, kjerkoli živim. A vprašaj se, koliko bi me stala takšna hiša v LJ samo na račun balona, pa ti bo jasno, da je tole celo poceni. Prihranek pri času praktično zanemarljiv (seveda ne funkcioniram na principu 8-16h). Pa upoštevaj, da sem nabutal v specifikacijo precej kakovostnih in varčnih materialov in sistemov.

PS: nisem užaljen. Skoraj celo življenje sem živel v Zasavju in če govorimo o vukojebinah, so takoj za Kozjanskim in Rovtami na vrsti prav rudarski revirji. Savinjska dolina izgleda kot Panonska nižina v primerjavi. :)
 
point je drugje. človek, ki ni ravno optimističen glede našega nepremičninskega trga, si nekje (bom namesto vukojebine uporabil tvoj izraz) v centru slovenije dela montažno hišo za 300k.;)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510453] 01.06.09 11:42 · odgovor na: anon-45881 (#510437)
Odgovori   +    0
Naredil si vsaj dve napaki, če si se odločal na osnovi nižjih stroškov... Ne glede na to, kaj ti kdo govori, te bo montažna hiša stala približno enako, kot bi te klasična, s tem da ima klasična ob morebitni prodaji precej višjo vrednost (v kvaliteto se ne mislim spuščat, ker so ti očitno dobro oprali možgane ;) ... Druga napaka je gradnja v vukojebini samo zaradi cenejšega zemljišča, ker je hiša v vukojebini vredna precej manj, kot znaša razlika v ceni zemljišča med Ljubljano in vukojebino...
bigl sporočil: 18.363
[#510456] 01.06.09 11:45 · odgovor na: anon-89 (#510392)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 01.06.2009 11:48

Bob je napisal(a):

 
ljubljana je res vukojebina proti madridu ali berlinu. a savinjska dolina je vukojebina proti ljubljani. in 300k za hišo v taki vukojebini se meni zdi ogromno. 120 km več, vsak dan, tudi ni ravno mačji kašelj, ne časovno in ne cenovno.

p.s. da ne boš užaljen glede vukojebine, jaz se zelo blizu ljubljane pa tudi pravim, da sem v vukojebini.

Odmislim izraze, kvaliteta življenja je v Ljubljani med najslabšimi v Sloveniji. Tistih par kilometrov do Lj  pa ni problem, večji problem je iz enega konca Lj v drugi. Le zakaj je Lj konec tedna kot prazna .....In zakaj tako precenjena?. Živi na račun migrantov in študentske populacije. Torej pretežno parazitsko:-). Lep dan.

P.S. neprijavljene in neobdavčene najemnine za študente so eden od večjih madežev bele LJ......In eni se stem še hvalijo.......
anon-179572 sporočil: 108
[#510471] 01.06.09 11:55 · odgovor na: anon-521 (#510217)
Odgovori   +    0
Oprosti, ampak ti res ne bi razlagal risk politike banke. Seveda nobena banka ne financira nakupa 100%, vedno se zahteva nek lasten delež. Možna pa je kombinacija različnih oblik zavarovanja. Res je, da kredita žal ne more dobiti vsak, ampak pogoji so bolj ali manj že ves čas isti.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#510475] 01.06.09 11:57 · odgovor na: anon-192861 (#510453)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
Naredil si vsaj dve napaki, če si se odločal na osnovi nižjih stroškov... Ne glede na to, kaj ti kdo govori, te bo montažna hiša stala približno enako, kot bi te klasična, s tem da ima klasična ob morebitni prodaji precej višjo vrednost (v kvaliteto se ne mislim spuščat, ker so ti očitno dobro oprali možgane ;) ... Druga napaka je gradnja v vukojebini samo zaradi cenejšega zemljišča, ker je hiša v vukojebini vredna precej manj , kot znaša razlika v ceni zemljišča med Ljubljano in vukojebino...
 On jo dela za živet v njej in ne za preprodajo...
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510479] 01.06.09 12:00 · odgovor na: anon-102514 (#510475)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-192861 01.06.2009 12:03
Nikoli ne veš... mogoče mu bo pa nekoč presedlo delat 120km dnevno do Ljubljane in nazaj ;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#510481] 01.06.09 12:01 · odgovor na: bigl (#510456)
Odgovori   +    0

bigl je napisal(a):


Odmislim izraze, kvaliteta življenja je v Ljubljani med najslabšimi v Sloveniji. Tistih par kilometrov do Lj  pa ni problem, večji problem je iz enega konca Lj v drugi. Le zakaj je Lj konec tedna kot prazna .....In zakaj tako precenjena?. Živi na račun migrantov in študentske populacije. Torej pretežno parazitsko:-). Lep dan.

P.S. neprijavljene in neobdavčene najemnine za študente so eden od večjih madežev bele LJ......In eni se stem še hvalijo.......
 
o kvaliteti življenja lahko razpravljamo. dokler mene stane taxi 9 eurov iz centra domov, ko se ga napijem s prijatelji, ki so večinoma iz ljubljane, je to zame kvaliteta življenja. niti ni problem, da bi iz večje vukojebine dal recimo 70 eurov, ampak da sploh ne bi šel ven.

če ostanemo pri čisto finačnem vidiku, je jasno, da se bo v tej krizi plus delal z ugodnimi nakupi nepremičnin v ljubljani in ne vukojebinah. seveda pa je odprto vprašanje, kdaj bo prišel čas za nakupe.
anon-521 sporočil: 5.625
[#510484] 01.06.09 12:02 · odgovor na: mimoidoci (#510420)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

 
Lukav. Sam sem na tem forumu že večkrat zapisal, da sicer lahko rečemo, da cene premikata ponudba in povpraševanje, da pa smo mnogo bolj natančni, če ugotovimo, da cene premikajo samo dejanske transakcije. Poleg nepremičnin velja to tudi na kapitalskih trgih.

Slovenec ne prodaja nižje od historičnega maksimuma, ob kruhu in vodi pa lahko zdrži več let. Kar poglej si LJSE. Likvidnosti ni, ker smo padli za dobrih 60%. Kljub krizi nihče ne prodaja, ker očitno lahko preživi tudi brez predhodno investiranih sredstev, ki pa so po njegovo trenutno podcenjena. Zato se jim začasno kar odpove. Kako dolgo lahko odlaša s prodajo? Dokler ne bo res lačen ali dokler mu ne bo jasno, da npr. PETG ne bo nikoli več po 1.000 EUR ali ko bodo npr. pri nepremičninah vsi dediči prepričani, da bi skozi leta zaslužil mnogo več s takojšnjo prodajo in vezavo kupnine, pa še stanovanja in hiše jim med tem ne bi propadli.
 
ok, se strinjam. ampak potem lahko rečemo, da ponudbe ni, oziroma ponudba se ne uspe srečati s povpraševanjem, tako kot se je 12 mesecev nazaj. meni grejo samo na živce pametnjakoviči, ki v en stavek namečejo vse od silne ponudbe do prenapihnjenih cen - to pač ne gre skupaj, zelo enostavno.

je pa en problem: do tega, da moraš nepremičnino nujno prodati pride veliko lažje kot do situacije, da jo moraš nujno kupiti :)
anon-179572 sporočil: 108
[#510486] 01.06.09 12:02 · odgovor na: anon-159528 (#510346)
Odgovori   +    0

FIN-329573 je napisal(a):

Banke dajejo kreditno sposobnim dajejo kredite, to drži. A krediti so nižji, daj banke dajejo kredit samo do določenega deleža vrednosti nepremičnine - vrednost nepremičnine določi cenilec banke in ta ceni glede na stanje na trgu. Tako ocenjena nepremičnina ima precej nižjo ocenjeno vrednost (na podlagi katere se odobri kredit) kot je prodajalčeva cena. Posledično mora kupec imeti več lastnih sredstev in krog se zapre.
 
Se strinjam. Vendar, a si ti pripravljen plačati isto ceno za nepremičnino, kot prej...? Seveda pa tukaj nastopi tvoja sposobnost pogajanja. Boljše, da ne veste za kakšno ceno se že prodajajo stanovanja (mimo oglaševanih).

Pa še nekaj, v večini primerov banka upošteva vrednost nepremičnine, ki je določena v kupoprodajni pogodbi (razen seveda v primeru večjega odstopanja, ker nismo neumni) in dodatna cenitev ni potrebna. Vedno pa je pomembna tudi sigurnost zaposlitve, saj v primeru da cene nepermičnin tudi dejansko padejo, ne želimo da se kredit preneha odplačevati že v prvem letu...
anon-190595 sporočil: 504
[#510487] 01.06.09 12:03 · odgovor na: anon-192861 (#510479)
Odgovori   +    0
Če te morda zanima kakšne bodo cen v LJ ob koncu leta si preberi tukaj......www.finance.si/246963
Vinci sporočil: 5.933
[#510500] 01.06.09 12:11 · odgovor na: anon-521 (#510484)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):
 
meni grejo samo na živce pametnjakoviči, ki v en stavek namečejo vse od silne ponudbe do prenapihnjenih cen - to pač ne gre skupaj, zelo enostavno.
Gre skupaj pač v tem kontekstu, da se cena oblikuje tam, kjer se ponudba in povpraševanja srečata. In če obstaja enormna ponudba in enormno povpraševanje, pričakovanja pa so povsem različna, potem lahko v nekem prehodnem obdobju seveda pride do situacije, ko je vsega dovolj, cena pa se vseeno ne izoblikuje.
bigl sporočil: 18.363
[#510512] 01.06.09 12:16 · odgovor na: anon-89 (#510481)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
o kvaliteti življenja lahko razpravljamo. dokler mene stane taxi 9 eurov iz centra domov , ko se ga napijem s prijatelji, ki so večinoma iz ljubljane, je to zame kvaliteta življenja. niti ni problem, da bi iz večje vukojebine dal recimo 70 eurov, ampak da sploh ne bi šel ven .

če ostanemo pri čisto finačnem vidiku, je jasno, da se bo v tej krizi plus delal z ugodnimi nakupi nepremičnin v ljubljani in ne vukojebinah. seveda pa je odprto vprašanje, kdaj bo prišel čas za nakupe.
 Spremeniti način življenja iz pasivnega v aktivnega ni lahko. To ti verjamem. Finančni vidik, hm tu pa sem drugačnega mnenja. Ljubljana je "pojedla" svoje dobičke iz tega naslova za veliko let vnaprej. Če pa ti vidiš dobičke na krajši rok pa ti jih privoščim. Lep dan.
anon-159528 sporočil: 4.450
[#510524] 01.06.09 12:24 · odgovor na: anon-179572 (#510486)
Odgovori   +    0

grgl3745 je napisal(a):

 
Se strinjam. Vendar, a si ti pripravljen plačati isto ceno za nepremičnino, kot prej...? Seveda pa tukaj nastopi tvoja sposobnost pogajanja. Boljše, da ne veste za kakšno ceno se že prodajajo stanovanja (mimo oglaševanih).

Pa še nekaj, v večini primerov banka upošteva vrednost nepremičnine, ki je določena v kupoprodajni pogodbi (razen seveda v primeru večjega odstopanja, ker nismo neumni) in dodatna cenitev ni potrebna. Vedno pa je pomembna tudi sigurnost zaposlitve, saj v primeru da cene nepermičnin tudi dejansko padejo, ne želimo da se kredit preneha odplačevati že v prvem letu...
Jaz svojo nepremičnino gradim, zato je bila potrebna cenitev v 3. podaljšani fazi (pod streho, okna, vrata ometi, instalacije). Cenilka jo je ocenila komaj malo višje od vrednosti parcele in komunalnega prispevka.

Drugače pa seveda razumem, da banka ščiti sebe. Škoda ker tega ne počne še pri posvečenih - ampak to je že druga tema.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510528] 01.06.09 12:26 · odgovor na: bigl (#510512)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 01.06.2009 12:33

bigl je napisal(a):

 Spremeniti način življenja iz pasivnega v aktivnega ni lahko. To ti verjamem. Finančni vidik, hm tu pa sem drugačnega mnenja. Ljubljana je "pojedla" svoje dobičke iz tega naslova za veliko let vnaprej. Če pa ti vidiš dobičke na krajši rok pa ti jih privoščim. Lep dan.
 
kakšna sprememba iz pasivnega v aktivno? ker rad hodim s prijatelji na pivo, sem pasivc?;)

če bo močneje padlo, se bodo zagotovo ponudile določene priložnosti, vedno se. tako kot na borzi pa je v takem primeru pametno kupiti likvidno stvar, ki jo je kasneje tudi možno prodati. kupcev pa bo v ljubljani vedno več kot v centru slovenije.
anon-179572 sporočil: 108
[#510545] 01.06.09 12:41 · odgovor na: anon-159528 (#510524)
Odgovori   +    0
To je nekaj čisto drugega. Za gradnjo bi bila potrebna druga debata.

V tem forumu in podobnih v zadnjem času se govori predvsem o cenah stanovanj in o temu sem govoril tudi jaz. Pri gradnji so izhodišča drugačna.

Če bi banki predstavili nakupno vrednost zemljišča + dokumentirane stroške (računi) že izvedenih del, bi lahko skoraj v celoti upoštevali takšno vrednost. Žal nisi izbral prave banke...
bigl sporočil: 18.363
[#510547] 01.06.09 12:44 · odgovor na: anon-89 (#510528)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):

 
kakšna sprememba iz pasivnega v aktivno? ker rad hodim s prijatelji na pivo, sem pasivc?;)

če bo močneje padlo, se bodo zagotovo ponudile določene priložnosti, vedno se. tako kot na borzi pa je v takem primeru pametno kupiti likvidno stvar, ki jo je kasneje tudi možno prodati. kupcev pa bo v ljubljani vedno več kot v centru slovenije.
 Vedno manj center Slovenije:-).
anon-124429 sporočil: 112
[#510554] 01.06.09 12:47 · odgovor na: anon-89 (#510528)
Odgovori   +    0
Z možem sva živela v Ljubljani, zdaj sva v najemu v Kranju. Kljub temu, da nama je Kranj čisto super, je problem v tem, da imava vse prijatelje in družino v Ljubljani in kadar koli se kaj zmenimo, je treba it z avtom. Ne smeš preveč popit (jaz recimo sploh ne pijem, ko vozim, pa bi z veseljem kdaj kozarec vina), vračunat moraš čas, včasih pomisliš, da je brez veze se naokrog vozit. Ne da se zmenit za "kofe čez 5 minut, prid dol".

Zato iščeva stanovanje v Ljubljani, tam je najin "social life", pač nisva tip človeka, ki je lahko cele dneve sam s svojim partnerjem nekje v hribih, na tenisu, na sprehodu...

Poleg tega mi je to, da sem zjutraj hitro v službi in po tem hitro doma precej več vredno kot da kupim nepremičnino v Mariboru in pol dneva porabim za prevoz v službo, potem pa na času in gorivu zapravim več, kot pa če že takoj prispevam več za nepremičnino tam, kjer mi najbolj ustreza.

Še druga stvar: želim, da imajo otroci normalen dostop do šole, ne da hodijo 1 uro do avtobusne (tako sem morala jaz), ker potem lahko kam grejo, nočem, da so tisti vozači, ki ne morejo iti na šolski ples ali pa žurat, ker imajo zadnji avtobus ob 23h. Tako bodo oni lahko kam šli in jaz ne bom rabila skrbeti za prevoze.
anon-89 sporočil: 10.178
[#510560] 01.06.09 12:49 · odgovor na: bigl (#510547)
Odgovori   +    0

bigl je napisal(a):

 Vedno manj center Slovenije:-).
 
nisi razumel. izraz vukojebina sem zamenjal z center slovenijie. kraj, ki je od vseh večjih mest oddaljen cca.50 km.:)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510563] 01.06.09 12:50 · odgovor na: anon-192861 (#510453)
Odgovori   +    0
bob: veš, nepremičninarji imajo vseeno prav v eni stvari - vsak potrebuje dom. Samo jaz sem sklenil, da bom za 300k EUR dobil kaj več od 80 m2 v betonskem naselju. Sicer pa ne vem, kaj je tvoj point? Da hiše ne bom mogel prodati s profitom? A se ti zdi, da je primarna funkcija bivališča profit? In to je tvoja poanta? Moja poanta je ta, da bodo počasi tudi drugi razumeli, da 200k EUR za betonsko kletko v LJ ni najbolj smotrn nakup.

Bob, pa ne, da si šel primerjati hišo pri Polzeli s plinsko, pardon, betonsko celico v LJ? Daj prosim primerjaj novo hišo kjerkoli v LJ ali v okolici 10 km s tem, o čemer jaz pišem. Če bi hotel primerjati cene stanovanj, bi primerjal 80-90k EUR vredno stanovanje iz konca 80. let s cenami podobnih stanovanj v LJ. Jaz sem podal samo primerjavo, kaj lahko z malce več denarja dobiš, če razmisliš malce širše.

tycoon: hmm, odločitev temelji na vsaj 5 let vestnega branja različnih strokovnih in pol-strokovnih člankov (po možnosti neplačanih s strani proizvajalcev) ter dobivanja informacij iz prve roke lastnikov zidanih in montažnih hiš. Prej bi rekel, da imaš oprane možgane ti. Verjetno verjameš, da bo prvi vetrič odpihnil karton, iz katerega je narejena, kaj? Vse do zadnjega sem dal zidanicam priložnost, a enostavno ni bilo pametnega razloga, da bi se šel ceglarjenje. In, spet, nekateri ne morete iz svoje kože vrednosti hiše - prava vrednost hiše se izračuna tako, da ugotoviš ceno, ki jo plačaš in (ne)kakovost življenja, ki ti ga ta omogoča. Samo nepremičninar ugotavlja vrednost hiše za posameznika na podlagi njene tržne vrednosti. In ti praviš, da NISI nepremičninar...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#510569] 01.06.09 12:51 · odgovor na: anon-102514 (#510475)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 On jo dela za živet v njej in ne za preprodajo...
 
Schcuka: hvala, vsaj eden, ki res prebere, kaj sem napisal. Verjetno pišem preveč, pa preberejo samo prvi stavek. :)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510571] 01.06.09 12:52 · odgovor na: anon-190595 (#510487)
Odgovori   +    0

Justice1 je napisal(a):
Če te morda zanima kakšne bodo cen v LJ ob koncu leta si preberi tukaj......https://www.finance.si/246963 Osebno sicer mislim, da so te napovedi pretirane in padec ne bo tolikšen (mogoče na kakšni slabi lokaciji, ne pa kar povprek), ampak počakajva do konca leta... saj ni več tako daleč ;) 
bc123a sporočil: 48.253
[#510574] 01.06.09 12:53 · odgovor na: anon-521 (#510301)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
presežek ponudbe in prenapihnjene cene? to gre težko skupaj, celo v podalpskem raju. obe predpostavki pač ne moreta držati - ali ni presežka ponudbe, ali pa cene niso prenapihnjene. (jaz sem za prvo opcijo, saj je spodobne ponudbe v LJ bore malo) 
 
Hm, kako pa reces  hipoteticni situaciji, ko je na trgu recimo povprasevanja po 1000 nepremicninah po ceni 1000 eur/m2, in ponudba 2000 nepremicnin po 2000 EUR/m2? (poslov pa seveda nobenih)

A ni to presezek ponudbe in prenapihnjene cene obenem?
anon-192861 sporočil: 1.350
[#510576] 01.06.09 12:56 · odgovor na: anon-45881 (#510563)
Odgovori   +    0

markoff je napisal(a):
In ti praviš, da NISI nepremičninar...
 Pravim, da nisem nepremičninski agent... Prava vrednost hiše je toliko, za kolikor jo lahko prodaš... Kaj ti pomaga, da si za svojo super kvalitetno hišo v centru Slovenije plačal 300K€, če je ne moreš prodat niti za 200K?

Strani: 1 2 3 4