Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zares pokleknil pred tajkuni?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (1)

Strani: 1 2 3 4

babi2 sporočil: 3.480
[#506377] 26.05.09 12:25 · odgovor na: anon-75574 (#506186)
Odgovori   +    0

1leny je napisal(a):
in zakaj je potem odstopil Veselinovič? a ja on ni zares on je LDS. Koalicija "sovražimo Janeza Janšo" - to je zares edino, kar jih še drži skupaj. bedniki!
 
Popolnoma se strinjam s tabo, imajo samo skupnega sovražnika in to je JJ in to je glavno vodilo tega trojčka. Predlagati neko komisijo samo za Šrota in Bavčarja, je neumnost. Če bi bila želja po ugotovitvi nastanka Tajkunov, bi moral to biti tudi BTC, Merkur, DZS.......vse kar se je pod Drnovškovo in Ropovo vlado "prodalo" iz KADA brez vseh razpisov, pod mizo bi se reklo. Ampak za JJ se bojimo tudi volilci, kajti KGB ne izbira sredstev za ohranitev oblasti. Tudi Krambergerja so se bali, pa vemo kako je končal in kdo je bil takrat notranji minister.
anon-71529 sporočil: 558
[#506380] 26.05.09 12:29
Odgovori   +    0
Greznica, kako smrdi ...!!
anon-72895 sporočil: 1.580
[#506397] 26.05.09 12:41
Odgovori   +    0
trojček sloni in pade s tajkuni-kučanpress!
babi2 sporočil: 3.480
[#506405] 26.05.09 12:45 · odgovor na: anon-115301 (#506172)
Odgovori   +    0

biz70 je napisal(a):
 Tako je npr. Šrot kupil delnice Mercatorja po cca 150 evrov pred enim letom pa so bile vredne že preko 400 evrov. In kdo mi lahko zagotovi da zdravnik, h kateremu sem šel kot samoplačnik, me ni prijavil tudi na zdravstveno zavarovalnico kot zavarovanega pacienta in tam še enkrat pobral sredstva za mene.  
Imel si preveč napisano, zato sem se odločila, da ti odgovorim le na dva stavka, kajti lepo je bilo razbrati, da je za vse kriva vlada JJ.

1. Cena delnic ni odvisna od vlade in nanjo v nobenem primeru nima vpliva, razen, če si verjel Kučanu, da voli Potrča, pa bodo cene delnic zrasle???Svetujem ti, da se borze izogneš na daleč in ne poslušaš politikov, drugače boš zelo razočaran, kajti takšni kot ti ste volili vlado, ki nima pojma, kaj je odgovorno delo.

2. Glede zdravnikov pa tako, ne hodi h koncesionarju ki mu moraš kaj plačati, kajti on dobi plačilo iz zdr. blagajne. Plačati moraš samo v zasebni ambulanti brez koncesije!!!

Svetujem ti, da začneš misliti s svojo glavo in ne sveto verjeti kar prebereš v časopisu ali poslušati DZ, tam koalicija tako in tako izrabi sleherno priložnost, da obtožuje vlado JJ, namesto, da bi delala odgovorno in resno. Posledice takega dela bodo hude in nekoč jih boš skusil na lastni koži.
anon-94166 sporočil: 2.855
[#506413] 26.05.09 12:51 · odgovor na: anon-102514 (#506081)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

 
Jest ne pripadam nikomur!
P: Enfrice:"Pravemu liberalcu se jebe za druge."
Pravi liberalec skrbi samo za svojo rit ??? 
anon-94166 sporočil: 2.855
[#506435] 26.05.09 13:08 · odgovor na: (#506420)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):

najprej, najprej moraš imeti sam kaj, šele potem lahko daješ drugim

komunistični koncept dobrodelnosti s tujim denarjem in časom ne deluje
 Torej so Bavčar, Šrot, Kordež .... pravi lberalci.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#506437] 26.05.09 13:12 · odgovor na: anon-9939 (#506309)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


O pi*da, shaman je postal tapravi ZARESovec, ki mu je tako hudo, ker je njegova stranka ZARES pred nečem pokleknila. O strah in groza! Vprašaj pa se, šabane, kaj si ti naredil, da se to ne bi zgodilo. Kaj že?! Na vsakem koraku in ob vsaki priložnosti zmetal ajmar gnojšnice na ZARES, pa če si ga je zaslužil ali ne.. V čigavem imenu naj, torej, ZARES vztraja? In predvsem kako ter s kakšno legitimiteto, če je, tako se zdi, večini vendarle v interesu, da "vse to narod pozlati"?
Torej ste zares obupali?
anon-22303 sporočil: 897
[#506438] 26.05.09 13:13 · odgovor na: (#506184)
Odgovori   +    1

s8t je napisal(a):

 
Odkod ti ideja, da ti veš, kaj je prav?
 
Odkod mu ideja? Levičarski napuh.
anon-22303 sporočil: 897
[#506449] 26.05.09 13:22 · odgovor na: anon-94166 (#506413)
Odgovori   +    3

terminator je napisal(a):

Pravi liberalec skrbi samo za svojo rit ??? 
 
Vsak človek pretežno skrbi le zase in prav je tako.

Ob tem se levičarji delajo, da jih skrbi za druge in pri tem pazijo, da je vsa njihova aktivnost le verbalna, da jim slučajno ne bi šel kak evro iz žepa. Znajo pa biti izredno radodarni s tujim denarjem, predvsem pa obljubami.
anon-54110 sporočil: 17
[#506498] 26.05.09 14:02
Odgovori   +    0
zato pa je vlada ustanovila parlamentarno komisijo za preiskavo "tajkunizacije" od 30.8.2005, da nam obenem meče pesek v oči.. Državljani in davkoplačevalci, gremo na ulice!
purinoli sporočil: 8.690
[#506556] 26.05.09 15:18 · odgovor na: anon-91864 (#506530)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: purinoli 26.05.2009 15:29

shaman je napisal(a):
Mahh, ti  mene nič nimaš. Še enkrat ponovim - ker je naslov bil priročen, sem se, iz čiste zajebancije, besedno poigral parafrazirajoč staro Miloševičevo iz onega vica o pogajanjih s Klintonom - "Pušili jesmo al poklekli nismo". In odposlal predvsem sporočilo, da se komunajzer klepto-orgija nadaljuje na račun davkoplačevalcev, ki pušimo, tudi ko ZARES "poklekne". In orgija se nadaljuje pod istim starim rdečim pokroviteljstvom sem tam v mesiđu sporočil. Logično!

Drugače pa - imam jaz tebe. Spet!

Domnevno inteligenten človek z IQ in the range of 150, kao ne razume, kao ne uspe "videti", da smo mi daleč od mejne paralakse na liniji benigne dileme "kali bi meli manj ali več sociale?". (Btw, ne dvomim, da tudi ti veš, da je tistega v imenu česar se zasega 10 000 meljonov, torej sociale/solidarnosti, v proračunu revežem transferirane borih 100. 1% je torej tazaresne, prave sociale. 1% je solidarnosti do šibkih, v imenu katere se uprizarja grandiozna, gromozaska eksproprijacijska orgija. Ostalo so drugačni transtverji ali pa v velikem delu celo čisti navaden rop, prikrit iz tisočev potemkinocvskih pročelij, ali celo odkritih roparskih sinekur. Odjebite, bre!)

Ne morem verjeti, da inteligenten človek ne "vidi", da je ta družba zasidrana v območju polteme doktrine - "davkoprispevkovni reket na maksimum" in niti slučajno ne tam na nedolžnem vprašanju "več ali manj sociale". Državo na temelju doktrine "zaseži folju vse do kosti, pootem pa distriburaj", zna voditi tudi moj sedemletni sin. Ker ni treab nič mislti, pobereš vse kar lahko izpuliš ne da bi sprožil kmečki punt, potme se pa pačiš kolikor se da včešno, ko se igraš boga med deljenjem. Vse pa poskusiš opravilevati z alibi retoriko "socialnosti/solkidarnosti". Krasno!

No in ker jaz niti ne verjamem, da ti ne bi "videl", vem, da si pokvarjen. Ker to počneš navkljub temu, da ti je kristalno jasno kaj to je.

Iskanje ravni civiliziranosti, sledeč načelu minimalnega zaseganja, oz. minimalne države, je lastnost družb v katerih vladajo liberalni koncepti, zavezanost minimalni prisili oz. maksimalni svobodi oz. vobče politične doktrine države na minimumu, kar država katere marginalna stopnja davkoprispevkovnega reketa je na eksproprijacijskih 70%, nikakor ne more biti.

Minimalne države so na maksimalno 20%, običajno so pa na 8, 13, 16 procentov davčneag primeža v totalu. Plus nekaj, akr je v tej naši đamahiriji masovno zlorabljeno -s takšnimi pragi obdavčitve, da bi večina SLO prebivalstva imela prihodke iz dela povsem neobdavčene.

Kar je veliko bolj socialna poteza od vašega komunajzer socialnega demagoškega pačenja in sprenevedanja brez dejanske sposobnosti ali celo volje eksekutirati dejansko socialno-solidarnostno vsebino.

Prevedem za tebe in tebi podobne: Nekomunajzarska od nekdaj kapitalistična država Nemčija je svojim proletarcem sporočila - evo pubeci in pupe proletarske, 8+ taužent ojrof prihodkov [iz dela], se vam sploh ne obdavči. Iz solidarnosti do šibkih! Naslednjih 8, torej zmo že na 16k, pa po 3%. Go figure, ko Slovencem, kateri smo izpostavljeni enakim svetovnim cenam dobrin (spričo kartelov v bistvu višjim!), na tej ravni vsiliš 70%, ker so  prejemniki več kot 13,6k letno, že izpostavljeni najvišji stopnji davka.

Ajde Mr. Mond de Mensa, poglej me naravnost v Forum Financ in reci, da tega ne štekaš, oziroma ne vidiš, če te ni sram.
Ta moaj verbalna intervenca je bila zgolj  retorična, nič bat, jaz dobro vem, da tega noben komunajzar nikdar ne bi prevalil preko ustnic, ker vam je to alfa in omega vaše doktrine, zato boste raje one, ki to odkrito povedo napadali in žigosali za "vidce neobstoječih zarot".

A kakorhitro kdo omeni, da bo za milimeter spremenil to izprijeno roparsko ureditev, ste že na ulicah, grozite, bevskate, torej nemudoma nemarno samodezauvirajoče priznate, da je še kako obstoječa in otipljiva tota doktrina. In predvsem to priznate, da je vaša, da jo konzervativno želite za večno ohraniti in srdito braniti, če je treba tudi violentno na ulici.

Btw, eni Združeni Arabski Emirati so recimo celo na 0% zaseganja raji, ko prihoduje iz prihodkov iz dela , ma njih ti najbrž ne šteješ med "dovolj socialne", pa jih bom tokrat spustil.

Ko bo v tej državi potekala debata, ali bo EDS 8, 12 ali 16% bo to debata v območju benigne dileme "več-manj sociale".
Ko bo v tej državi namesto navzgor nelimitiranega paradavka "prispevek za zdravstvo" obstajalo pravo zavarovanje plus navzgor limitirana socialnost iz davkov, ki se jo uprizarja iz solidarnosti do šibkih, bom verjel, oziroma bomo lahko rekli, da gre za benigno civilizirano debato "več-manj sociale".

Do takrat pa jaz vidim to ultimativno boljševistično-uravnilovsko sjebanost đamahirije, kot nasilno, maliciozno in zarotniško reimplementiran socializem, pač s pomočjo total-uravnilovske, roparske, reketarske doktrine - "davki+paradavki na maksimum pa je".

Kajti edino z doslednostjo izvajanja takšne doktrine, je v formalno-deklarativno sicer kapitalistični, formalno prostotržni, formalno pluralni državi, možno reimplementirati socializem.

Zato se zgodi, da podjetje in jaz v sistem leta in leta vplačujemo skoraj 4000 EUR na mesec paradavka za zdravstvo, ob prvi športni poškodbi pa moram na Dunaj ali v Zagreb, kjer sem za MRA takoj na vrsti, in tam plačati 400 EUR za dijagnozo in magnetno resonanco, pa potem še 1600 EUR za poseg, ker v Sloveniji niti do MRA ne morem priti na vrsto, preden mi tam na mestu poškodbe vse napačno zaraste.

Moj prjatu iz veliko bolj de facto civilizirane in socialne države Švice, pa za 340 EUR na mesec vse to dobi v dveh dneh, od tretjega dneva naprej pa že hodi na previjanje in potem na fizioterapijo v ustanovo, katere udobje je na ravni hotela 4 zvezdice, če bi vplačeval pa 700 EUR bi pa vse bilo na ravni hotela 5 zvezdic. Pa ne plača tistih 4000 EUR niti povrhu ne plača še 6500 EUR davka na prihodek iz dela.

Zato se Slvoencu večkrat zgodi celo to, da za nek prejemek, plača navzgor nelimitiran reket "pokojninskega+zdravstvenega  paradavka", ta znesek se pa ne šteje v pokojninsko osnovo. Ali pa, da mesečno vplača 6500 EUR pokojninskega paradavčnega reketa, pokojninska osnova je pa limitirana na 2000 EUR, sama pokojnina pa na 1800.

Mene ni treba patronizirati z nekakšnimi podvalami, češ shaman je zmešan pa vidi zaroto, zame je to povsem očiten navaden rop, če nekomu navzgor neomejeno zasegaš rezultate dela, benefite na katere se izgovarjaš pa omejiš, oz. za zaseženo de facto celo sploh ni možno do nikakršnih benefitov (zdravstvo) ali teoretično ima obet omejene pokojnine, realno pa najverejtneje niti tega limitiranega benefita ne bo, pa zato jaz raje kar sam šparam za starost. Kolikor mi še nezaseženega lopovski komunajzarji pustite! In država mi to znova obdavči in me še enkrat oropa.

Zato ne mislit, da nam ni jasno komu in kaj ti pomagaš udejanjati, ko si tam v ZARES. Ti, tovariš MOND, pomagaš grobo ropati in na raven tlačanskih sužnjev nacijo degradirati. Take so dejanske posledice tvoje podpore in pripadnosti tej izprijeni doktrini oz. politiki.

Kaj pa ti sam sanjaš in s kakšnimi fantomskimi alibi dobrimi nameni je tlakovana tvoja hinavska pot, de facto škodljivca, na obisk stricu Satanu v pekel, je seveda povsem irelevantno.

Važna je zgolj politična praksa in rezultat pod črto. In temu se ne reče dilema "več-manj sociale", pač pa rop in celo neposredna pomoč tajkunski lopovski zalegi iz naših žepov.

Ti in Golobič idite vse svoje peneze dati svojemu tovarišu rdečemu Šrotu in rdečemu Kordežu in rdečemu Bavčarju. Naše peneze, ki ste nam jih pod izgovorom "solidarnosti", s pomočjo države nasilno odvzeli, pa vsaj pustite tam v državni blagajni, ne pa, da žnjimi fujtrate kartelne rablje nacije, ki v zahvalo vam, svojim strankarskim bratom, financirajo kontinuiteto vaše komunajzer-klepto orgije in grobega klepto izživljanja nad nacijo.

P.S. Idite svojo socialnost izživljati eni na drugih v privat kibucih , nas druge državljane pa prosim pustite na miru že enkrat. Hvala za vašo "socialnost" in "veselje do socialnega kapitala". Sicer pa, malo li je 64 let, tovariš Mond, malo li je?


 
Jebemti, Shaman, konsistentno, takorekoč na decimalke objasnjeno. Ampak se bojim, da bo treščilo ob vidne senzorje križanca med medvedom in bukvo in bo rezultat samo kaka psovka, kot ponavadi, ko s svojim ( domnevnim) IQ jem zazna spolzki teren.

Jaz bi mu odgovoril raje brez resnih sporočil ( tvoje sicer cenim, ker bo zagotovo komu manj pokvarjenemu odprlo oči ali pa ga vsaj zbegalo, zaslepljenca....). Takole bi šlo :

Vstanite v suženjstvo zakleti
In naredite si firmo v kleti

Za jajca obesite izumitelje novih davkov
Pa ne z revolucijo, tam ni več popravkov

Kupite oni Zares zdrizasti otomanski grimasi predsedniško palačo
In pozabite na svojo težko prigarano pogačo

Dajte že enkrat Tekavčički & Dimovskemu Falcona
Od silne teže bosta skoz gepekplac ven padla tako on kot ona

Naredite mi spet štafeto na Titovi blizu krematorija
Pazite le, da vas pot ne zanese v bližino tega večnega purgatorija

S pomočjo študija Koseskega - Purinoli. Ko zarine kemik, poči kot Koreja he he.

P.S. Pa pazi, da se ti ne bo godilo kot onemu v Koseskega pesmi he he :

In peto noč prispé k deklini mili
Plahôte bled, kervav, oskrunjen ran;
"Hajduci, glej! so strašno me ranili,
In čakajo, de vernem se na plan,
Tam bodo me, ko steklo zver, pobíli,
Ne bo mi v prid ne bor, ne beg, ne bran ;
Poslednikrat, o duša! te objamem,
Na vekomaj slovo od tebe vzamem.
Katja moja bod, pa če sem zaklan !
anon-9939 sporočil: 17.846
[#506568] 26.05.09 15:26 · odgovor na: anon-76887 (#506437)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):

Torej ste zares obupali?
 
Jaz že ne, zakaj sprašuješ?! Za moje pojme je najboljša rešitev problema imenovanega "tajkunski krediti" pač "slaba banka".

Problem pa je, da je nekaj že zamujenega.

Koraki, ki bi se jih moralo narediti bi morali biti naslednji:

1. kontrola poslovanja poslovanja bank s strani Banke Slovenije in s strani Vlade (BS je, namreč, načeloma neodvisna ustanova), (vzor za ukrep so Roosveltove "bančne počitnice": www.history.com/this...le&id=5755 ),

2. hkratno ustanavljanje "slabe banke", oz. ustanove, ki bi prevzela od poslovnih bank slabe in nasedle terjatve, ki so slabe zaradi kolapsa borze in ne zaradi siceršnjega položaja dolžnika v panogi,

3. prenos slabih in nasedlih terjatev iz poslovnih bank na "slabo banko" (z odkupom terjatve, kakopak),

4. po določenem roku vstop države v lastniško strukturo

Država kot lastnik lahko, načeloma, izdrži dalj časa v položaju, da ohranja podjetje pri življenju kot zasebni lastnik. Po drugi strani pa lahko strožje kontrolira upravo v kolikor le-ta dela slabo, ne izvaja sanacijo, ali celo čezmejo tvega.

But then again, who wm I to talk.. Če je politični oportunizem in kompromisarstvo doseglo stopnjo, da je "največ kar se lahko naredi" zgolj refinanciranje tajkunskih kreditov, hehe, to bolj kaže kako globoko v riti smo vsi skupaj, ne le posamezna stranka. Pozor, jaz NE VEM, ali je prej omenjen scenarij sploh možen, saj Slovenija drugih (zlasti naravnih) virov pač nima in na teh virih nikoli ni delala, pa še tiste, ki jih je imela je bolj ali manj omejila, zaprla, ter zaradi NIMBY sindroma dala na črno listo. Vsi bi samo prekladali, nihče delal in ustvarjal.
najobj sporočil: 32.052
[#506575] 26.05.09 15:31 · odgovor na: anon-91864 (#506530)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.05.2009 15:33

shaman je napisal(a):  

 Mahh, ti  mene nič nimaš. Še enkrat ponovim - ker je naslov bil priročen, sem se, iz čiste zajebancije, besedno poigral parafrazirajoč staro Miloševičevo iz onega vica o pogajanjih s Klintonom - "Pušili jesmo al poklekli nismo". In odposlal predvsem sporočilo, da se komunajzer klepto-orgija nadaljuje na račun davkoplačevalcev, ki pušimo, tudi ko ZARES "poklekne". In orgija se nadaljuje pod istim starim rdečim pokroviteljstvom sem tam v mesiđu sporočil. Logično!

Drugače pa - imam jaz tebe. Spet!

Domnevno inteligenten človek z IQ in the range of 150, kao ne razume, kao ne uspe "videti", da smo mi daleč od mejne paralakse na liniji benigne dileme "kali bi meli manj ali več sociale?". (Btw, ne dvomim, da tudi ti veš, da je tistega v imenu česar se zasega 10 000 meljonov, torej sociale/solidarnosti, v proračunu revežem transferirane borih 100. 1% je torej tazaresne, prave sociale. 1% je solidarnosti do šibkih, v imenu katere se uprizarja grandiozna, gromozaska eksproprijacijska orgija. Ostalo so drugačni transtverji ali pa v velikem delu celo čisti navaden rop, prikrit iz tisočev potemkinocvskih pročelij, ali celo odkritih roparskih sinekur. Odjebite, bre!)

Ne morem verjeti, da inteligenten človek ne "vidi", da je ta družba zasidrana v območju polteme doktrine - "davkoprispevkovni reket na maksimum" in niti slučajno ne tam na nedolžnem vprašanju "več ali manj sociale". Državo na temelju doktrine "zaseži folju vse do kosti, pootem pa distriburaj", zna voditi tudi moj sedemletni sin. Ker ni treab nič mislti, pobereš vse kar lahko izpuliš ne da bi sprožil kmečki punt, potme se pa pačiš kolikor se da včešno, ko se igraš boga med deljenjem. Vse pa poskusiš opravilevati z alibi retoriko "socialnosti/solkidarnosti". Krasno!

No in ker jaz niti ne verjamem, da ti ne bi "videl", vem, da si pokvarjen. Ker to počneš navkljub temu, da ti je kristalno jasno kaj to je.

Iskanje ravni civiliziranosti, sledeč načelu minimalnega zaseganja, oz. minimalne države, je lastnost družb v katerih vladajo liberalni koncepti, zavezanost minimalni prisili oz. maksimalni svobodi oz. vobče politične doktrine države na minimumu, kar država katere marginalna stopnja davkoprispevkovnega reketa je na eksproprijacijskih 70%, nikakor ne more biti.

Minimalne države so na maksimalno 20%, običajno so pa na 8, 13, 16 procentov davčneag primeža v totalu. Plus nekaj, akr je v tej naši đamahiriji masovno zlorabljeno -s takšnimi pragi obdavčitve, da bi večina SLO prebivalstva imela prihodke iz dela povsem neobdavčene.

Kar je veliko bolj socialna poteza od vašega komunajzer socialnega demagoškega pačenja in sprenevedanja brez dejanske sposobnosti ali celo volje eksekutirati dejansko socialno-solidarnostno vsebino.

Prevedem za tebe in tebi podobne: Nekomunajzarska od nekdaj kapitalistična država Nemčija je svojim proletarcem sporočila - evo pubeci in pupe proletarske, 8+ taužent ojrof prihodkov [iz dela], se vam sploh ne obdavči. Iz solidarnosti do šibkih! Naslednjih 8, torej zmo že na 16k, pa po 3%. Go figure, ko Slovencem, kateri smo izpostavljeni enakim svetovnim cenam dobrin (spričo kartelov v bistvu višjim!), na tej ravni vsiliš 70%, ker so  prejemniki več kot 13,6k letno, že izpostavljeni najvišji stopnji davka.

Ajde Mr. Mond de Mensa, poglej me naravnost v Forum Financ in reci, da tega ne štekaš, oziroma ne vidiš, če te ni sram.
Ta moaj verbalna intervenca je bila zgolj  retorična, nič bat, jaz dobro vem, da tega noben komunajzar nikdar ne bi prevalil preko ustnic, ker vam je to alfa in omega vaše doktrine, zato boste raje one, ki to odkrito povedo napadali in žigosali za "vidce neobstoječih zarot".

A kakorhitro kdo omeni, da bo za milimeter spremenil to izprijeno roparsko ureditev, ste že na ulicah, grozite, bevskate, torej nemudoma nemarno samodezauvirajoče priznate, da je še kako obstoječa in otipljiva tota doktrina. In predvsem to priznate, da je vaša, da jo konzervativno želite za večno ohraniti in srdito braniti, če je treba tudi violentno na ulici.

Btw, eni Združeni Arabski Emirati so recimo celo na 0% zaseganja raji, ko prihoduje iz prihodkov iz dela , ma njih ti najbrž ne šteješ med "dovolj socialne", pa jih bom tokrat spustil.

Ko bo v tej državi potekala debata, ali bo EDS 8, 12 ali 16% bo to debata v območju benigne dileme "več-manj sociale".
Ko bo v tej državi namesto navzgor nelimitiranega paradavka "prispevek za zdravstvo" obstajalo pravo zavarovanje plus navzgor limitirana socialnost iz davkov, ki se jo uprizarja iz solidarnosti do šibkih, bom verjel, oziroma bomo lahko rekli, da gre za benigno civilizirano debato "več-manj sociale".

Do takrat pa jaz vidim to ultimativno boljševistično-uravnilovsko sjebanost đamahirije, kot nasilno, maliciozno in zarotniško reimplementiran socializem, pač s pomočjo total-uravnilovske, roparske, reketarske doktrine - "davki+paradavki na maksimum pa je".

Kajti edino z doslednostjo izvajanja takšne doktrine, je v formalno-deklarativno sicer kapitalistični, formalno prostotržni, formalno pluralni državi, možno reimplementirati socializem.

Zato se zgodi, da podjetje in jaz v sistem leta in leta vplačujemo skoraj 4000 EUR na mesec paradavka za zdravstvo, ob prvi športni poškodbi pa moram na Dunaj ali v Zagreb, kjer sem za MRA takoj na vrsti, in tam plačati 400 EUR za dijagnozo in magnetno resonanco, pa potem še 1600 EUR za poseg, ker v Sloveniji niti do MRA ne morem priti na vrsto, preden mi tam na mestu poškodbe vse napačno zaraste.

Moj prjatu iz veliko bolj de facto civilizirane in socialne države Švice, pa za 340 EUR na mesec vse to dobi v dveh dneh, od tretjega dneva naprej pa že hodi na previjanje in potem na fizioterapijo v ustanovo, katere udobje je na ravni hotela 4 zvezdice, če bi vplačeval pa 700 EUR bi pa vse bilo na ravni hotela 5 zvezdic. Pa ne plača tistih 4000 EUR niti povrhu ne plača še 6500 EUR davka na prihodek iz dela.

Zato se Slvoencu večkrat zgodi celo to, da za nek prejemek, plača navzgor nelimitiran reket "pokojninskega+zdravstvenega  paradavka", ta znesek se pa ne šteje v pokojninsko osnovo. Ali pa, da mesečno vplača 6500 EUR pokojninskega paradavčnega reketa, pokojninska osnova je pa limitirana na 2000 EUR, sama pokojnina pa na 1800.

Mene ni treba patronizirati z nekakšnimi podvalami, češ shaman je zmešan pa vidi zaroto, zame je to povsem očiten navaden rop, če nekomu navzgor neomejeno zasegaš rezultate dela, benefite na katere se izgovarjaš pa omejiš, oz. za zaseženo de facto celo sploh ni možno do nikakršnih benefitov (zdravstvo) ali teoretično ima obet omejene pokojnine, realno pa najverejtneje niti tega limitiranega benefita ne bo, pa zato jaz raje kar sam šparam za starost. Kolikor mi še nezaseženega lopovski komunajzarji pustite! In država mi to znova obdavči in me še enkrat oropa.

Zato ne mislit, da nam ni jasno komu in kaj ti pomagaš udejanjati, ko si tam v ZARES. Ti, tovariš MOND, pomagaš grobo ropati in na raven tlačanskih sužnjev nacijo degradirati. Take so dejanske posledice tvoje podpore in pripadnosti tej izprijeni doktrini oz. politiki.

Kaj pa ti sam sanjaš in s kakšnimi fantomskimi alibi dobrimi nameni je tlakovana tvoja hinavska pot, de facto škodljivca, na obisk stricu Satanu v pekel, je seveda povsem irelevantno.

Važna je zgolj politična praksa in rezultat pod črto. In temu se ne reče dilema "več-manj sociale", pač pa rop in celo neposredna pomoč tajkunski lopovski zalegi iz naših žepov.

Ti in Golobič idite vse svoje peneze dati svojemu tovarišu rdečemu Šrotu in rdečemu Kordežu in rdečemu Bavčarju. Naše peneze, ki ste nam jih pod izgovorom "solidarnosti", s pomočjo države nasilno odvzeli, pa vsaj pustite tam v državni blagajni, ne pa, da žnjimi fujtrate kartelne rablje nacije, ki v zahvalo vam, svojim strankarskim bratom, financirajo kontinuiteto vaše komunajzer-klepto orgije in grobega klepto izživljanja nad nacijo.

P.S. Idite svojo socialnost izživljati eni na drugih v privat kibucih , nas druge državljane pa prosim pustite na miru že enkrat. Hvala za vašo "socialnost" in "veselje do socialnega kapitala". Sicer pa, malo li je 64 let, tovariš Mond, malo li je?

LP shaman

... khmm, sem najprej samo do boldanega prečital, pa sem se spomnil na ono tvoje ljubčkanje od zadnjič in sem si rekel ... pa ne že spet, kaj bo Katja rekla ... no, in potem sem iščoč kakšno pikantnost prebral do konca ... pa nič ... pikantnosti, se razume ... kar pa seveda ne pomeni, da ni bilo vredno prebrati ... celo zelo vredno je bilo ... skratka, ustna pohvala z moje strani ... če bi še kdo prebral, pa toliko boljše ... ampak ...
purinoli sporočil: 8.690
[#506579] 26.05.09 15:35 · odgovor na: anon-9939 (#506568)
Odgovori   +    2

0219K21 je napisal(a):

 
Jaz že ne, zakaj sprašuješ?! Za moje pojme je najboljša rešitev problema imenovanega "tajkunski krediti" pač "slaba banka".

Problem pa je, da je nekaj že zamujenega.

Koraki, ki bi se jih moralo narediti bi morali biti naslednji:

1. kontrola poslovanja poslovanja bank s strani Banke Slovenije in s strani Vlade (BS je, namreč, načeloma neodvisna ustanova), (vzor za ukrep so Roosveltove "bančne počitnice": www.history.com/this...le&id=5755 ),

2. hkratno ustanavljanje "slabe banke", oz. ustanove, ki bi prevzela od poslovnih bank slabe in nasedle terjatve, ki so slabe zaradi kolapsa borze in ne zaradi siceršnjega položaja dolžnika v panogi,

3. prenos slabih in nasedlih terjatev iz poslovnih bank na "slabo banko" (z odkupom terjatve, kakopak),

4. po določenem roku vstop države v lastniško strukturo

Država kot lastnik lahko, načeloma, izdrži dalj časa v položaju, da ohranja podjetje pri življenju kot zasebni lastnik. Po drugi strani pa lahko strožje kontrolira upravo v kolikor le-ta dela slabo, ne izvaja sanacijo, ali celo čezmejo tvega.

But then again, who wm I to talk.. Če je politični oportunizem in kompromisarstvo doseglo stopnjo, da je "največ kar se lahko naredi" zgolj refinanciranje tajkunskih kreditov, hehe, to bolj kaže kako globoko v riti smo vsi skupaj, ne le posamezna stranka. Pozor, jaz NE VEM, ali je prej omenjen scenarij sploh možen, saj Slovenija drugih (zlasti naravnih) virov pač nima in na teh virih nikoli ni delala, pa še tiste, ki jih je imela je bolj ali manj omejila, zaprla, ter zaradi NIMBY sindroma dala na črno listo. Vsi bi samo prekladali, nihče delal in ustvarjal.
 Vse to je samo nenačelno jamranje. "Slabe banke" so samo prekladanje dreka iz posranih riti v pralne stroje ljudi, ki skrbimo za svojo higieno. Driske s tem ne odpraviš.

Država lahko dlje časa drži finančne škrge nad vodo, vendar nisi omenil zakaj. Iz istega razloga, kot lahko (uspešen) bančni ropar bolje ekonomsko funkcionira, kot pošten državljan.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-9939 sporočil: 17.846
[#506592] 26.05.09 15:44 · odgovor na: purinoli (#506579)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 Vse to je samo nenačelno jamranje. "Slabe banke" so samo prekladanje dreka iz posranih riti v pralne stroje ljudi, ki skrbimo za svojo higieno. Driske s tem ne odpraviš.

Država lahko dlje časa drži finančne škrge nad vodo, vendar nisi omenil zakaj. Iz istega razloga, kot lahko (uspešen) bančni ropar bolje ekonomsko funkcionira, kot pošten državljan.

Lep pozdrav, Purinoli

Puri, zato ker je v času krize varneje biti v zavetju večjega kot biti sam, samo zato.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#506594] 26.05.09 15:48 · odgovor na: anon-91864 (#506530)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

šabane, pri IQu si nekje zgubil 10 točk. Pravilno je "160".

Za ostalo tvoje trkeljanje mi dol visi. Nisem škodoželjen, zloben in ne pokvarjen. Če pa ti meniš drugače, izvolijo, it's a free country. Za razliko od tebe jaz vsaj poskušam kaj postoriti zato, da bo bolje. Ti pa svojo grenkobo, žolč in razočaranje enostavno ponujaš še drugim kot najbolj okusno jed. Žal mi te je.. Evo, ko bi ti vsaj Katja dala, pa da imaš vsaj eno veselje..
anon-48972 sporočil: 1.443
[#506595] 26.05.09 15:48
Odgovori   +    0
ZARES ga zares vedno bolj seka!Golobič,Lahovnik, celo Žižek v propagandnem "letaku" za EU volitve se bližajo nivoju,ki ga nismo pričakovali.Nevsklajene akcije,čudne prioritete in kar bebasti odlomki v Žižkovem prispevku pričajo,da so politiki(filozofi) res hitro pokvarljivo blago.Res je,da imajo najslabšega predsednika vlade in finančnega ministra...toda,če ne bo hitre reakcije v pravo smer bo trojček kmalu "unisono" lahko zapel :" Pri´lka zamujena ne vrne se nobena!!"
anon-196378 sporočil: 552
[#506612] 26.05.09 16:15
Odgovori   +    2
Če smo osebni....star sem 29 let, univ. izobražen, službo za jurja, hvala bogu brez krede...v politike zgubil zaupanje že pred leti, kar se pa dogaja danes pa že NI VEČ smešno!!
mimoidoci sporočil: 6.062
[#506631] 26.05.09 16:42 · odgovor na: anon-9939 (#506594)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):


šabane, pri IQu si nekje zgubil 10 točk. Pravilno je "160".

 


Darko, jaz ti privoščim IQ 200. Samo če bi bil potem malo bolj pameten in manj naiven.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#506654] 26.05.09 17:23 · odgovor na: mimoidoci (#506631)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

 


Darko, jaz ti privoščim IQ 200. Samo če bi bil potem malo bolj pameten in manj naiven.
 
100-krat sem raje naiven kot ciničen. Cinizma in zahrbtnosti ni mogoče premagati z cinizmom in zahrbtnostjo. Edina možnost pa je, da se ljudem vrne nasmeh na lica ta, da nehajo vseskozi gledati na ves svet kot na eno samo (ali več njih) krivico in zaroto. Začenjam od sebe, pa komu prav in komu ni.
laufar1968 sporočil: 471
[#506656] 26.05.09 17:25
Odgovori   +    0
A smo se zato boril leta '91 !!!
BANDA NESPOSOBNA - SAMI LEVAKI....
Že zdavnaj bi vas morali "sterati" u 3 p.m.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#506665] 26.05.09 17:35 · odgovor na: (#506658)
Odgovori   +    0

s8t je napisal(a):
Kako hitro se ti spremeni pogled na svet, ko je na oblasti tvoja stranka. V prevodu: ti nimaš prav nobenih načel.

s8t, bla?! utemelji!
anon-129959 sporočil: 13.643
[#506669] 26.05.09 17:37 · odgovor na: anon-9939 (#506337)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

 
Osamosvajal si se zato, da boš za lastno državo skrbel sam in brez pomoči drugih. Samo za to gre. Samostojnost pomeni samostojnost za vse primere, ne samo za čas, ko "gre dobro", temveč tudi za čase, ko ne gre ravno tako dobro, posebej pa se vidijo junaki v času, ko gre nesporno "za nohte".

To, da jamrači tedaj zapustijo prizorišče ni nič novega. Pravo junaštvo je na tistih, ki ostanejo tukaj. Če si se osamosvajal si za svojo usodo tudi prevzel delček odgovornosti. Najmanj kar je, je, da je strahopetno sedaj od te odgovornosti zbežati.
 
jaz se, npr. nisem čisto nič kao osamosvajal; mene so "osamosvojili" ( svoboden od vsega - predvsem pa, od ljubezni do takšne že najmanj petnajst let gnile države ) - drugi ! _ _ _ _ _ _ :-(
anon-44294 sporočil: 531
[#506697] 26.05.09 18:24
Odgovori   +    0
Ulica bo spregovorila ...
anon-191964 sporočil: 1.712
[#506732] 26.05.09 19:40
Odgovori   +    0
Nobenih odpustkov in reprogramiranj tajkunom! Zaplemba premoženja pa pika!Pa za rešetke,če so ob tem kršili zakone!
anon-194056 sporočil: 945
[#506794] 26.05.09 21:49
Odgovori   +    0
Kaj pa ste mislili ljudje božji !? Smešno je reči: "ZARES pokleknil pred tajkuni", saj gre za "isto testo". Če se v ZARESU, zares spravijo na nekoga, potem je to očitno grizenje za kost med TROJČKOM. Tudi oni ko se sprejo pri delitvi pogače ali volilnega izplena, ozmerjajo s tajkunom nekoga, ki ni iz njihovega tropa. Zakaj so sprejeli sklep v Parlamentu o parlamentarni preiskavi od avgusta 2005. Zabava za ovce ! Seveda zato, da naivni raji zopet podtaknejo, da je ta nesrečni Janez Janša podpiral in omogočil tajkune, saj gre za čas ko je nastopila njegova vlada. Pa še to ! Paranoično sovraštvo do Janeza Janše je edino kar še drži ta korumpirani, lažnivi in predvsem, za vodenje države, nesposobni trojček. Edini šport jim je blatenje predhodne vlade, totalna čistka ljudi, ki kakor koli vonjajo po J.J. in lov na položaje za postavljanje svojih ljudi. Kaj pa Slovenija ??!! A, ja o njej bomo govorili lepo in optimistično samo na TV, za rajo. In tako bo šel mandat mimo v sladkem zadovoljstvu, da smo enotno ugotovili, da je vsega kriv J.J. in da je toliko slabega naredil, da koalicija njegovih napak ne more odpraviti v enem mandatu, zato potrebuje najmanj še en mandat. Zato ljudstvo, bodite potrpežljivi, počakajte še tri leta, nato izvolite sedanjo ekipo še enkrat. Ne bo sicer rešila nobenega problema, bo pa odkrila še to: da je JJ kriv za ptičjo in prašičjo gripo, da je po svojih desničarskih vezah sprožil svetovno recesijsko krizo, da je on omogočil tajkune v Rusiji, da je celo v 12 letni vladavini LDS dejansko Janša omogočil tajkune za hrbtom "KUPOLE" (Foruma 21), Drnovška, GOlobiča, Kacina, Andeliča ipd. Mogoče pa bodo v drugem mandatu namesto rešitve krize in nezaposlenosti delavcem ponudili resnico o tem, da je povojne poboje ukazal Janša in da je svetovno ekonomsko krizo iz leta 1929 in naprej, dejansko izzval Janša, torej to počne drugič. Nekatere stvari ne bodo razkrili takoj, ker folk ne zdrži toliko hudega naenkrat. V dobro obveščenih krogih se sliši, da je pojedel Rdečo kapico (verjetno ker je rdeča) pa še babico, tisti ta bolj obveščeni pa pravijo, da je pojedel še VOLKA !!!! Ni kaj, slavimo in hvalimo rešitelje naših življenj, to da podpirajo velike roparje našega nacionalnega bogatstva zbranega s stoletnim delom pridnih rok celotega ljudstva, ja.... ja...., ampak, kje pa je hvaležnost dragi folk ??!! Toliko dobrega, mora nekako biti nagrajeno, mar ne !!??
anon-43949 sporočil: 4.362
[#506817] 26.05.09 22:13 · odgovor na: anon-48972 (#506595)
Odgovori   +    0
ZARES ga zares vedno bolj seka!Golobič,Lahovnik, celo Žižek v propagandnem "letaku" za EU volitve se bližajo nivoju,ki ga nismo pričakovali.

Mogoče ga res nismo pričakovali - očitno je Žižek vendar preveč pameten, da bi bil (še) pripravljen ploskati očitnim lopovom in lažnivcem.

Njegov "nepričakovan nivo" je pametna in spoštovanja vredna poteza, iz katere bi se morala tako cela kvazi-levica, kot vse njene komponente - SD, LDS, Zares, Desus, pa še kdo, na primer kvazi-levi kvazi-intelektualci, ki molčijo kot ribe že ves čas - naučiti, da vrč hodi po vodo, dokler se ne razbije.
In kvazi-levica je že dolgo samo še počen vrč, ki nam vsem krade vodo in dela neskončno sramoto.          
bc123a sporočil: 48.253
[#506830] 26.05.09 22:42
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 26.05.2009 22:43
Predlagam karikaturo k temu naslovu: sex v troje - Golobic ga fafa Bosku Srotu, Bosko pa obenem v rit brez vazelina nateguje Janeza Novaka (arhetip slovenskega drzavljana). Vsi trije nosijo majice "Nacionalni interes" :)

PS. Se vidi da sem nepoznavalec ...tole ne bo slo. Bosko kot prejemnik fafanja nabija gromozanski dildo z napisom "Nacionalni interes" v rit Janeza Novaka - tako pa ze...
anon-9013 sporočil: 5.146
[#506831] 26.05.09 22:42 · odgovor na: anon-94166 (#506413)
Odgovori   +    0

terminator je napisal(a):

Pravi liberalec skrbi samo za svojo rit ??? 
 
Liberalec ne serje naokoli, ampak misli in dela.

Enfrice.
bc123a sporočil: 48.253
[#506838] 26.05.09 22:45 · odgovor na: anon-25464 (#506093)
Odgovori   +    0

EdiSce je napisal(a):

 Moja kolegica mi je te dneve razlagala, da je hodila na fizioterapijo, kjer ji je fizioterapevtka pojambrala, da odkar je na oblasti KGB, naj bi Kresalkina mama delala cel kažin okoli licenc za fizioterapevte.

Ustanovila naj bi se fizioterapevtska zbornica, ki naj bi podeljevala obnovljive fizioterapevtske licence. Kdor je ne bo pridobil, ne bo mogel opravljati poklica. Licenco in njeno obnovo naj bi se plačalo - zbornici. Za obnavljanje licence je potrebno po vzoru revizorjev hoditi na nekakšne seminarje, ki jih organizira izključno zbornica. (Te seminarji naj bi stali nekaj sto evrov za eno dopoldansko posedanje v predavalnici). Za piko na I, pa se ti seminarji naj ne bi šteli kot izpolnjeni pogoj za obnavljanje licence, če nisi član zbornice in ne plačuješ članarine.

Taista fizioterapevtka je potem pol ure kasneje s svojo kolegico komentirala neko raziskavo javnega mnenja, da katera budala sploh glasuje za Janšo.

Potem pa go figure, kaj je narobe z Butalci.
 
Bravo za tole anekdoto. Kot smo ze nekajkrat ugotovili - slovenci imajo tocno taksne politike, kot si jih zasluzijo, in jih hocejo imeti.

Strani: 1 2 3 4