Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Županski lobi v parlamentu hoče skladova zemljišča

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (13)

Strani: 1

anon-105255 sporočil: 3.738
[#452296] 11.03.09 14:04
Odgovori   +    0
Kaj bo s temi zemljišči je trenutno precej vseeno, Zaradi nepremičninskega fijaska so vredna blizu nič. Poleg tega se pripravlja državni predpis, ki bo uvedel davek na nezazidana stavbna zemljišča, obdavčila se bodo prazna stanovanja, poleg tega pa se pripravlja še podražitev spremembe namembnosti kmetijskih zemljišč.
Sicer pa velja tudi neka uredba ki z 12/2008 predpisuje zagotovitev nadomestnih kmetijskih zemljišč za degradirana. Razumi kdor more to nepremičninsko godljo, padec bo globok in boleč.
babi2 sporočil: 3.480
[#452308] 11.03.09 14:12
Odgovori   +    0
Sem strogo proti temu, da se iz države prenesejo nezazidana zemljišča v upravljanje in last občine. Sem iz občine, kjer je župan tudi v vlogi poslanca. Že do sedaj so se delale malverzacije in koruptivni posli z zemljišči, če se tak zakon sprejme, pa se bo ta možnost še povečala. To je tako, kot če daš mačku pazit kos mesa. Seveda ga bo pojedel.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#452315] 11.03.09 14:18 · odgovor na: babi2 (#452308)
Odgovori   +    0

babi2 je napisal(a):
Sem strogo proti temu, da se iz države prenesejo nezazidana zemljišča v upravljanje in last občine. Sem iz občine, kjer je župan tudi v vlogi poslanca. Že do sedaj so se delale malverzacije in koruptivni posli z zemljišči, če se tak zakon sprejme, pa se bo ta možnost še povečala. To je tako, kot če daš mačku pazit kos mesa. Seveda ga bo pojedel.
 
A če bo imela država prste zravn bo pa kej drugač? Jao jao, komunizem še vedno ždi v Slovenceljnih
anon-182066 sporočil: 11.068
[#452334] 11.03.09 14:28 · odgovor na: babi2 (#452308)
Odgovori   +    0

babi2 je napisal(a):
Sem strogo proti temu, da se iz države prenesejo nezazidana zemljišča v upravljanje in last občine. Sem iz občine, kjer je župan tudi v vlogi poslanca. Že do sedaj so se delale malverzacije in koruptivni posli z zemljišči, če se tak zakon sprejme, pa se bo ta možnost še povečala. To je tako, kot če daš mačku pazit kos mesa. Seveda ga bo pojedel.

V bistvu je na SKZ možna še večja korupcija, kot če se ta zemljišča prenesejo na občine. Bo pa ja menda občina sama bolje odločala o uporabi teh zemljišč kot neka birokratska državna ustanova!
babi2 sporočil: 3.480
[#452365] 11.03.09 15:05 · odgovor na: anon-105255 (#452315)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):

 
A če bo imela država prste zravn bo pa kej drugač? Jao jao, komunizem še vedno ždi v Slovenceljnih
 
Občinski lobiji delajo po občinah veliko bolj nepregledno, tako še vedno gre desna roka, levi žep. Država naj preko javnih razpisov odproda stavbna zemljišča, na katera se bodo lahko prijavili tudi tuji investitorji. Saj država v tem času zapravlja veliko davkoplačevalskega denarja in ga bo morala nekako dobiti nazaj. Zakaj bi se mastili občinarji, če lahko država transparentno dobi denar.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#452442] 11.03.09 16:34 · odgovor na: babi2 (#452365)
Odgovori   +    0
Kot pravim gre za bolj ali manj malo ali ničvredno premoženje, ki bo zgolj vir obdavčevanja in zato bi pametni občinarji še kako bili zaželjeni da s to zemljo pametno razpolagajo, recimo jo podarijo ponavljam podarijo mladim družinam da si ustvarijo dom ali jo podarijo ali pod določenimi pogoji oddajo za dalj časa v najem investitorjem ki bodo prinesli kvalitetna delovna mesta. Tvoje izjave pa so eklataneten primer tega zakoreninjenega mišljenja v Sloveniji kako so nepremičnine neka oh in sploh strašna vrednost, ki izhaja še iz komunizma, kjer roko na srce drugo res ni bilo vredno nič, razen zidovja.

Bolj kot vseskupaj me skrbi dejstvo, da skoraj nobena občina nima vizije, od prvega geodeta do zadnjega gradbinca pa so do sedaj vsi samo kupčkali z zemljo in nepremičninami in polnili na račun tega svoje mošnjičke. Država oz. konkretno v tem primeru sklad sta pa itak namen samo sebi in kot taka po hitrem postopku za odstrel.

Strani: 1