Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Nepremičnine - razmerje zemlja:m2 stanovanja?

Strani: 1

anon-180418 sporočil: 301
[#448103] 06.03.09 11:17
Odgovori   +    0
Glede na to, da so cene trenutno nestabilna zadeva me zanima ali kdo ve kakšna so prava razmerja med vrednostmi nepremičnin?

Torej: koliko bi po vaše zazidljive zemlje morali biti možno kupiti za n.pr. m2 enosobnega stanovanja,  pri tem gre za isto lokacijo in povprečno gradnjo?


Ali kdo ve ali so kdaj bila postavljena neka merila za oceno vrednosti v tem smislu?
anon-182910 sporočil: 1.666
[#449144] 08.03.09 02:08 · odgovor na: anon-180418 (#448103)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-182910 08.03.2009 02:09

 Trg ti da vedno pravi odgovor.
 
bigl sporočil: 18.363
[#449159] 08.03.09 06:04 · odgovor na: anon-182910 (#449144)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 08.03.2009 06:07

Dthor je napisal(a):

 Trg ti da vedno pravi odgovor.
 
 
Pri nas ne. Ceno nepremičnine ti določajo ponudniki nepremičnine, bančniki ceno sposojenega denarja, tvoj žep pa o tem kaj boš naredil. Dejstva, da je slednjega dogajanja v zadnjem času zelo malo bi pravi trg moral zaznati in odreagirati z zelo fleksibilno ponudbo. Te pa spoštovani Dthor, ni. Torej trg ne le da ne daje odgovorov, skril se je, LOL. Skriva svojo stopnjo invalidnosti:-). Lep dan.
anon-180418 sporočil: 301
[#449585] 08.03.09 22:46 · odgovor na: anon-182910 (#449144)
Odgovori   +    0
pri konkretnih nepremičninah to seveda velja... ampak gre za to da me zanima ali veljajo neke zakonitosti (razmerja), ki nimajo veze toliko s konkretnimi številkami.. n.pr.

na tej in tej lokaciji imamo novo stanovanje, zazidljivo zemljišče za enodružinsko hišo, novozgrajeno hišo (vse povprečno gledano)... kaj in koliko bi lahko kupili, če bi se šli BLAGOVNO menjavo... kakšna so razmerja med temi nepremičninami.

Koliko % stanovanja predstavlja enaka kvadratura zazidljivega zemljišča ali recimo: hiše?

Ste kdaj razmišljali da so neke zakonitosti, ki bi lahko vedno veljale ne glede na ceno? Po moje bi na ta način veliko lažje določali "pravo" ceno nepremičnin, ker je pri nas in količina enakih pač premajhna, raznolikost ponudbe pa enorma -glede na to da je vsak po svoje gradil (vsaj zadnja leta, ko je vse novo kar "nadstandardno")...

Kakšnih 10 let nazaj se je dalo za povprečno enosobno stanovanje dobit povprečno zazidljivo parcelo (cca 400-600m2)... za enosobno stanoanje si dobil 60-70 % dvosobnega- zdi se pa mi da so danes ta razmerja malce drugačna, al se motim?  Kaj se vam zdi? Bi se dalo z razmerji bolj pravilno določiti "realno" vrednost posameznih kvadratur in vrst nepremičnin na "strokoven" način?


Razmišljam o tem kaj bi dalo nepremičninskemu trgu stabilnost in zdi se mi da bi v tej zmešnjavi s cenami to bila rešitev. Mislim da bi bilo to koristno tako za trg kot za kupce in prodalce, ker ne bi imeli občutka "nategnjenosti" .... Sigurno da ni interes nekoga, ki kupuje nepremičnino, da bo zdaj čakal naslednjih par let da se trg stabilizira, ker ga je strah kupit predrago..pa tudi veliko lažje stopi do prodajalca, ker VE kakšna bi morala biti vsaj približno prava cena...
bc123a sporočil: 48.253
[#449622] 08.03.09 23:53 · odgovor na: anon-180418 (#449585)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
pri konkretnih nepremičninah to seveda velja... ampak gre za to da me zanima ali veljajo neke zakonitosti (razmerja), ki nimajo veze toliko s konkretnimi številkami.. n.pr.

na tej in tej lokaciji imamo novo stanovanje, zazidljivo zemljišče za enodružinsko hišo, novozgrajeno hišo (vse povprečno gledano)... kaj in koliko bi lahko kupili, če bi se šli BLAGOVNO menjavo... kakšna so razmerja med temi nepremičninami.

Koliko % stanovanja predstavlja enaka kvadratura zazidljivega zemljišča ali recimo: hiše?
Tezko je odgovoriti, ker vse, kar ni za bivanje primerna nepremicnina, s sabo nosi bistveno vecji rizik. Pa naj gre za ogromno bajto do tretje faze ali pa zazidalno parcelo.

Moras razumeti, da so nihanja trga se potencirana na taksnem premozenju. Recimo, ce kupis stanovanje, lahko v njem zivis (in prihranis na najemnini, recimo, ali pa stanovanje oddajas). Ce kupis parcelo, ne prihranis nikjer nic, najemnino se vedno placujes. In ce kupis hiso do tretje faze, isto. Za to, da bo od tega, kar si kupil neka korist, moras dodati se denarja. In v sedanjih razmerah, to izjemno povecuje rizik.

Kar hocem povedati: cene parcel ne morejo biti linearno (kot % vrednosti) odvisne od cene gotovih stanovanj. To je normalno. V krizi so sorazmerno cenejse glede na stanovanja, v balonu pa z rastjo gotovo prehitevajo. To govorim sicer na pamet, ampak verjetno bi se dalo najti empiricne podatke za to...

Strani: 1