Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Prodaja zazidljivega zemljišča s služnostjo

Strani: 1

anon-115718 sporočil: 2
[#405933] 13.01.09 19:54
Odgovori   +    0
Lep pozdrav.

Prodati nameravam zazidljivo zemljišče na katerem bo potekal kablovod Elektra Slovenije, ki mu bo pripadala tudi služnostna pravica hoje, itd. za vzdrževalna dela.

Zanima me, če zemljišče izgubi kaj na vrednosti s tem, da ima nekdo drug služnostno pravico na njem in da bo po zemljišču potekal kablovod? Dobil sem nekaj odškodnine, samo ne veliko, nekaj sem lahko izpogajal, nato pa so mi zagrozili z razlastitvijo. Takrat sem bil še mlajši kot sem zdaj in nisem vedel kaj lahko in kaj ne, ljudje okoli mene tudi ne, pa sem potem dal dovoljenje. Pa še strah me je zdaj, če je mogoče ta zazidljivost propadla zaradi tega kablovoda.

Zanima me še približno, če ve kdo, koliko pride cenilec.

Hvala lepa za morebitne odgovore.
anon-180418 sporočil: 301
[#405936] 13.01.09 20:05 · odgovor na: anon-115718 (#405933)
Odgovori   +    0
tvoja zemlja je itak manj vredna ker malokdo želi živeti pod elektro vodi... za cenilca ne zapravljaj denarja, ker nimajo pojma.

Poskusi prodat po podobni ceni kot se na tvojem območju prodajajo parcele in upaj, da boš našel takega kupca, ki bi ga tako degradirano parcelo kupil po normalni ceni. No ti si že dobil odškodnino tako da kar se tega tiče nisi tako hudo oškodovan kot bi bil z razlastitvijo...

Poznam ljudi ki niso dali zemlje za avtocesto, pa so jim jo kljub temu zgradili čez in so veseli lastniki dela avtoceste...
anon-115718 sporočil: 2
[#405949] 13.01.09 20:20 · odgovor na: anon-180418 (#405936)
Odgovori   +    0
Kablovod bo podzemni, če to kaj vpliva. Drugače pa hvala lepa za odgovor!
anon-1250 sporočil: 270
[#405972] 13.01.09 20:35 · odgovor na: anon-115718 (#405933)
Odgovori   +    0
radeqster je napisal(a):
Lep pozdrav.

Prodati nameravam zazidljivo zemljišče na katerem bo potekal kablovod Elektra Slovenije, ki mu bo pripadala tudi služnostna pravica hoje, itd. za vzdrževalna dela.

Zanima me, če zemljišče izgubi kaj na vrednosti s tem, da ima nekdo drug služnostno pravico na njem in da bo po zemljišču potekal kablovod? Dobil sem nekaj odškodnine, samo ne veliko, nekaj sem lahko izpogajal, nato pa so mi zagrozili z razlastitvijo. Takrat sem bil še mlajši kot sem zdaj in nisem vedel kaj lahko in kaj ne, ljudje okoli mene tudi ne, pa sem potem dal dovoljenje. Pa še strah me je zdaj, če je mogoče ta zazidljivost propadla zaradi tega kablovoda.

Zanima me še približno, če ve kdo, koliko pride cenilec.

Hvala lepa za morebitne odgovore.
 
Čim prej prodaj dokler se kakšna dela na tvojem zemljišču še niso začela. Dlje boš odlašal več boš izgubil, ker kakor praviš bo slejkoprej po tem zemljišču potekal kablovod. Kar je pa najhuje kar si lahko storil je to, da si podpisal pogodbo o služnostni pravici hoje, prekopavanja sedanjim lastnikom Elekto Slovenija kot tudi njihovim mogočim naslednikom ( verjetno imaš tako pogodbo, ker poskušajo vsakega vrč na isto finto). Če pa imaš pogodbo samo za enkratni prekop in enkartno delo, kar bi moral v pogodbi vztrajati, jih lahko za vsako njihovo prčkanje na tvoji zemlji ponovno oskubiš za nekaj kar si prvič zamudil. Kar se tiče cenilca škoda časa in denarja, ker ti bo v vsakem primeru premalo ocenil zemljo kolkor boš dobil za njo, če jo sam vztrajno prodajaš.

IgorB 
anon-180418 sporočil: 301
[#406139] 14.01.09 07:55 · odgovor na: anon-1250 (#405972)
Odgovori   +    0

IgorB je napisal(a):

Čim prej prodaj dokler se kakšna dela na tvojem zemljišču še niso začela. Dlje boš odlašal več boš izgubil, ker kakor praviš bo slejkoprej po tem zemljišču potekal kablovod. Kar je pa najhuje kar si lahko storil je to, da si podpisal pogodbo o služnostni pravici hoje, prekopavanja sedanjim lastnikom Elekto Slovenija kot tudi njihovim mogočim naslednikom ( verjetno imaš tako pogodbo, ker poskušajo vsakega vrč na isto finto). Če pa imaš pogodbo samo za enkratni prekop in enkartno delo, kar bi moral v pogodbi vztrajati, jih lahko za vsako njihovo prčkanje na tvoji zemlji ponovno oskubiš za nekaj kar si prvič zamudil. Kar se tiče cenilca škoda časa in denarja, ker ti bo v vsakem primeru premalo ocenil zemljo kolkor boš dobil za njo, če jo sam vztrajno prodajaš.

IgorB

Mislim, da to s cenilci ne drži - da cenijo nepremičnine prenizko. Ponavadi ocenijo nepremičnino na višjo vrednost kot se potem zanjo dobi, ker so plačani % od cenitve in ne od prodaje. Zato tudi niso kaj prida referenca pri postavljanju cene.

Poznam primer ko so ocenili neko nepreimčnino cca 500 000 EUR, lastniki so to nepremičnino prodajali za 350 000 EUR, potem pa za 250 000 EUR pa ni nobenega zanimanja že skoraj 5 let, kljub rasti in padcu nepremičninskega trga.

Zanimivo bi bilo ugotoviti kolikokrat cenilci "uganejo" pravo ceno... Mislim da zelo, zelo redko.

Če gre za vkopan kablovod, je seveda stvar drugačna, ker tam ne prekopavajo vsakih 5 minut, je pa verjetno res da na tistem mestu, kjer poteka, ne smeš postaviti objekta (sej si ga tud želel najbrž ne bi). Torej, če parcele ne prečka počez in če parcela tudi sicer ni zelo majhna, potem zadeva ni tako katastrofalna.  Kar se tiče hoje čez parcelo zaradi kablovoda pa mislim da ni kakšne hude sile, ker elektro tudi ni nor da bi stalno tečnaril okrog vsakega metra svojih vodov. Ko je enkrat postavljen in če ni izjemnih situacij, nimajo tam kaj delat. Po moje ta služnost sploh ni tako moteča. Če pa nameravaš prodat zemljo jo pa lahko tudi njim ponudiš in tisti del kjer poteka kablovod odprodaš(če gre za tak del parcele, ki ni tako zelo moteč) , parcelacija seveda na njihove stroške in si miren. Dobiš manjšo parcelo brez kablovoda, ki jo lažje prodaš po višji ceni.

Strani: 1