Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Za kvadratni meter novogradnje v Ljubljani dva tisoč, v Mariboru pa tisoč evrov

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (7)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

dani14 sporočil: 6.657
[#417805] 29.01.09 00:12 · odgovor na: anon-182839 (#417757)
Odgovori   +    0

maricko je napisal(a):
Ja socutja nimam ker tudi meni ni bilo nic podarjenega,hiso pa ce nemores prodati pocakaj ce je treba oddaj 5 let saj vse pride na svoje sam pocasi kot si povedal pocasi prijatelj jaz ne govorim v prazno kot polovica na tem forumu
 
Ti, kje pa si MF-ja pustil?
anon-180418 sporočil: 301
[#417918] 29.01.09 08:13 · odgovor na: anon-187019 (#417766)
Odgovori   +    0
Se strinjam s tabo, 1222OBREZ.
 
Kriza se še niti začela ni.

Zanimivo pa je da tukile samo klobasamo kako bo padlo in kaj vse bo... Ni mi jasno zakaj se ne pogovarjamo kaj bomo takrat? Recimo, da imamo prav. Vse cene bodo šle dol, recimo na leto 2002?

Konec koncev je tole forum financ, to se pravi ljudi, ki jih zanima, ki načrtujejo kam s svojim imetjem. Sigurno imate kakšne načrte glede situacije? Ima kdo kakšno idejo?

Boste kupovali? S čim? Zakaj? Je kdo tukaj ki načrtuje naložbeno nepremičnino?
 
maricko bo počakal.... da zrastejo cene.... verjetno bo vmes živel od zraka....? Kaj pa ostali?  Eni bi kupovali če bi bila cena 1000 EUR/m2 . V tem trenutku seveda, ko krize ni in ker rabijo za bivanje.Ta ideja je zanimiva samo kot namig nepremičninarjem.  Je pa to tako b.z. kot je pametno čakat da kriza mine. To pomeni da vas pravzaprav nepremičnine ne zanimajo zares. Bolj tako, ljubiteljsko, al kako?
anon-106499 sporočil: 3.507
[#417973] 29.01.09 09:12 · odgovor na: anon-182839 (#417710)
Odgovori   +    0

maricko je napisal(a):
ne ti si spekulant,moji zivci so cisto mirni,ce zdaj nemorem prodati potem oddajam 6 let ce je treba ko bojo pravi casi pa bomo spet prodajali.PRIJATELJ PRVO GREJO ZIVCI TISTEMU KI MORA KUPIT ALI NAJET PRIZNAL ALI PA NE.ZAKON MOCNEJSEGA
 
Zančilnost tistih z "mirnimi živci" je da čimveč posta napišejo z VELIKIMI ČRKAMI :))) Zadnje čase tudi precej dober indikator kdo je zainvestiran v cegle :))
anon-52254 sporočil: 30
[#418047] 29.01.09 10:27
Odgovori   +    0
@1222OBREZ mislim, da bolj ti lupaš kako zgleda v gradbeništvu. Časi 25%+ dobičkov so že zdavnaj za nami. Dejansko se je sedaj služilo v glavnem samo pri zemljiščih- kot je bilo napisano- tisti ki je imel malo veze in je vedel kaj kupovati je pobral smetanco oz. največji del nepremičninskega kolača, ostali pa so imeli le normalen dobiček (če si šel v izgradnjo 20 stanovanj in so ti na koncu ostala 2-3 stanovanja je to glede na tveganje normalen zaslužek in mogoče si lahko tudi Mercedesa privoščiš, ampak to je druga zgodba). Vse kar je želel motedok napisati pa je to, da se v času padanja cen nepremičnin ne bo nikjer investiralo v stanovanja in naenkrat lahko pride do luknje, ko bodo vsa do sedaj zgrajena stanovanja prodana, novih pa ne bo na voljo, ker ga ni investitorja, ki bo sedaj kupil zemljišče in začel gradit, hkrati pa pričakovl padec in računal na izgubo. In dejansko lahko pride do tega, da bodo zaloge stanovanj prodane, starim bo pa zaradi povpraševanja začela rasti cena. In preden bo to zbudilo nove investicije bo vmes mrtvilo - sklepanje ni napačno, ve se pa ne pri katerih cenah se bo to zgodilo, ker nimamo tudi tako dobrih statističnih podatkov, da bi to lahko ugotovili. Dejansko pa je tudi to res, da če boš dolgo odlašal z nakupom novega stanovanja (boš čakal na najnižje cene), lahko da jih po tem ne bo več na voljo in boš nekaj časa imel na voljo zgolj stara stanovanja. Rast cen res ni dobra za posameznike, padec pa lahko povzroči krizo v še večji meri in to je dvorezen meč! Dejstvo je eno- če imaš stanovanje in nepremičnine si vesel da so vsak dan več vredne, če jih pa kupuješ pa naokoli govoriš koliko so precenjene (isto ti je z vrednostnimi papirji - glede na tvoje sklepanje je padec finančnih trgov dober, saj bomo lahko poceni kupovali)
bigl sporočil: 18.363
[#418051] 29.01.09 10:30 · odgovor na: dani14 (#417805)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

 
Ti, kje pa si MF-ja pustil?
 
Pa res, kej je MF....+20%? Maricko ima podoben stil in nagnenje k rasti, pardon ohranjanju vrednosti stanovanj. ALi imajo tile animatorji svoje društvo?. Lep dan.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#418099] 29.01.09 11:17 · odgovor na: anon-52254 (#418047)
Odgovori   +    0

tomazek321 je napisal(a):
@1222OBREZ mislim, da bolj ti lupaš kako zgleda v gradbeništvu. Časi 25%+ dobičkov so že zdavnaj za nami. Dejansko se je sedaj služilo v glavnem samo pri zemljiščih- kot je bilo napisano- tisti ki je imel malo veze in je vedel kaj kupovati je pobral smetanco oz. največji del nepremičninskega kolača, ostali pa so imeli le normalen dobiček (če si šel v izgradnjo 20 stanovanj in so ti na koncu ostala 2-3 stanovanja je to glede na tveganje normalen zaslužek in mogoče si lahko tudi Mercedesa privoščiš, ampak to je druga zgodba). Vse kar je želel motedok napisati pa je to, da se v času padanja cen nepremičnin ne bo nikjer investiralo v stanovanja in naenkrat lahko pride do luknje, ko bodo vsa do sedaj zgrajena stanovanja prodana, novih pa ne bo na voljo, ker ga ni investitorja, ki bo sedaj kupil zemljišče in začel gradit, hkrati pa pričakovl padec in računal na izgubo. In dejansko lahko pride do tega, da bodo zaloge stanovanj prodane, starim bo pa zaradi povpraševanja začela rasti cena. In preden bo to zbudilo nove investicije bo vmes mrtvilo - sklepanje ni napačno, ve se pa ne pri katerih cenah se bo to zgodilo, ker nimamo tudi tako dobrih statističnih podatkov, da bi to lahko ugotovili. Dejansko pa je tudi to res, da če boš dolgo odlašal z nakupom novega stanovanja (boš čakal na najnižje cene), lahko da jih po tem ne bo več na voljo in boš nekaj časa imel na voljo zgolj stara stanovanja. Rast cen res ni dobra za posameznike, padec pa lahko povzroči krizo v še večji meri in to je dvorezen meč! Dejstvo je eno- če imaš stanovanje in nepremičnine si vesel da so vsak dan več vredne, če jih pa kupuješ pa naokoli govoriš koliko so precenjene (isto ti je z vrednostnimi papirji - glede na tvoje sklepanje je padec finančnih trgov dober, saj bomo lahko poceni kupovali)
 
Bučke, kumare, kobase. Bomo pa individualno zidal hiše, parcele bodo kmal po 50 in manj evrov na kvadrat v okolci lj.... Padec je dober zgolj zato, da gniloba odpade, dobri investitorji, gradinci in prodajalci bodo pa že obstali ne se bat. Vsak s 7 razredi OŠ pa ja ne more bit nepremičninski magnat.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418115] 29.01.09 11:31 · odgovor na: anon-52254 (#418047)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 29.01.2009 11:40
Tomazek, pozabljas, da imajo ljudje tudi otroke. Ko kupujes za otroke, moras ravno tako kupiti stanovanje. Torej, kaj ti je boljse, da je tvoje nepremicnina, kjer zivis in je ne nameravas prodati, vredna ogromno dosti in da otroku ne mores kupiti stanovanja po normalnih cenah? Ali ti pac tvoja nepremicnina predstavlja samo to, fajn se ze pocutis, ce je vredna dosti, ampak od tega nimas dosti koristi, ker si pac pasiven; za otroke pa lahko brez problema kupis novo stanovanje brez celozivljenjskih kreditov? Ali pac nameravas umreti prej, kot bodo potrebovali svojo streho?

Lep primer so, npr., ledvica ali jetra. Kaj ti, hudica pomaga, ce so vredne 100.000 EUR, ce pa jih ne mislis prodati? Samo tvegas vedno bolj, da ti jih bo kdo na kaksni mesarki mizi sam vzel.

In ja, tocno tako, zame osebno so padci na trgih na primerljive nivoje izredno zazeleni, vsaj zame... Mene seveda se bolj veseli malo pesimizma, ker potem do normalizacije nekaj profitiram :)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#418131] 29.01.09 11:43 · odgovor na: anon-180418 (#416669)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
veš kaj keops?

se mi zdi da tudi doslej stanovanj po teh norih cenah niso kupovale mlade družine, zato tudi ni razloga da bi se nepremičninarji zaradi njih sekirali in nižali svoj dobiček..

Štos je samo v tem, da so ljudje, ki so imeli keš in so doslej kupovali "na zalogo", ker itak vse rase, NEHALI kupovati.



Še več, nekateri izmed njih so se celo odločili prodati nepremičnino:)))
anon-105255 sporočil: 3.738
[#418143] 29.01.09 11:52 · odgovor na: anon-95084 (#418131)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):



Še več, nekateri izmed njih so se celo odločili prodati nepremičnino:)))
 
Norci, le kako ko pa nepremičnine, v nasprotju z delnicami, lahko samo rastejo? Prav tako pa najemnine, ker zanje ljudje ne jemljejo kreditov?
anon-95084 sporočil: 2.286
[#418198] 29.01.09 12:37 · odgovor na: anon-105255 (#418143)
Odgovori   +    0

sjeraj je napisal(a):

 
Norci, le kako ko pa nepremičnine, v nasprotju z delnicami, lahko samo rastejo? Prav tako pa najemnine, ker zanje ljudje ne jemljejo kreditov?

tako delnice kot nepremičnine rastejo:))Važna so le obdobja:)

Sem pa prebral par komentarjev na forumu, pa vidim da se kar najde kakšen šaljivec.

Me zanima kaj bodo rekli, ko bodo cene šle na polovico od najvišjih cen. Se pravi v našem kraju nekje 600 eur/m2. To bi bilo nekje leto 2004 in gledano na nekem manjšem številu sklenjenih pogodb tako leta 2004 kot leta 2008, čeprav res najbolj ekstremne cene se niso sklepale v zelo velikem številu in ne preveč dolgo obdobje, so se pa.

No ja in tudi te cene imajo svoje pomanjklivost, ki je bila razložena v nekem članku v blogu, ampak tako daleč se pa ne morem poglabljati, verjetno so se iste zadeve dogajale tudi 2004.
anon-52254 sporočil: 30
[#418296] 29.01.09 14:10 · odgovor na: anon-95084 (#418198)
Odgovori   +    0
Všeč so mi napovedi " Mora past, ker ko sem jaz kupoval leta..........je blo pa pol manj.............." al pa " V Gradcu je pa.........."

A vam še zdej ni jasn, da so cene določene s ponudbo in povpraševanjem in vse kar sem jaz napovedoval je to, da v primeru če padejo lahko pride do mrtvila, ker se bojo oz. so se investicije že ustavile. Če bo pa padlo na polovico pa sem ziher da bojo npr. Ljubljančani hotl veselo kupovat stanovanja, ki jih pa v tistem trenutku ne bo na voljo, ker nepremičninski trg rabi nekaj časa da se odzove, ampak odzval se bo spet z rastjo cen, ker bo povpraševanje preveliko!

Tisti pa ki trdite, da so bila stanovanja leta 2000 po 1000/m2 jim moram pa povedat, da je bil tut BMW 7 pred 30 leti po 10.000 EUR. So bila leta 2000 po 1000EUR ja, je pa tut plača rasla z več kot 5% letno..............

Raje se ne bom kregal, ampak če se uresničijo vaše napovedi, da bomo pri današnjem standardu in ravni cen imeli še enkrat cenejša stanovanja na voljo, ker tako mora bit (po vašem) vam pa predlagam, da čimprej prodate vaša stanovanja, bajte...........in za tisto leto greste v najemniško stanovanje, ker kaj pa vas stane tistih 500EUR na mesec oz 6.000EUR na leto, če boste pa lahko prišparali na stanovanju tudi za več kot 100.000EUR - pa dejte, če ste tok pametni in vase prepričani :)
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418314] 29.01.09 14:20 · odgovor na: anon-52254 (#418296)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 29.01.2009 14:23
jz321, si to ti?

Torej, ne gre za minimalne provizije investitorjev pri tej ponudbi in povprasevanju, ampak samo za srecevanje ponudbe in povprasevanja? No, v redu, pac ne se cudit, ce ti ne bos prodal, pa bo kdo drug po nizji ceni. Ni tu absolutno nobene zamere.

Eden nepremicninskih znalcev na tem forumu se cudi, kako lahko v MB prodajajo za 1000 EUR/m2, v LJ pa 2500 EUR/m2. Torej, mora biti parcela v LJ vredna 1500 EUR/m2 vec kot v MB? Mozno tudi, da so delavci, ki delajo v LJ, 2,5x drazji, koliksen delez pa predstavljajo stroski dela v celotni investiciji? A bi hotel biti tako prijazen, da bi ti (ali kdorkoli) napravil % stroskovnik nepremicninske investicije, najbolje v LJ in MB za primerjavo? Ni potrebnio z zneski, ce se bojis, da bi to vplivalo na povprasevanje :)

Ali pa...?? Saj res, so ze v MB glomazne kolicine stanovanj prodane, glede na to, da so cene 40% LJ??
anon-95084 sporočil: 2.286
[#418326] 29.01.09 14:26 · odgovor na: anon-52254 (#418296)
Odgovori   +    0

tomazek321 je napisal(a):
Všeč so mi napovedi " Mora past, ker ko sem jaz kupoval leta..........je blo pa pol manj.............." al pa " V Gradcu je pa.........."

A vam še zdej ni jasn, da so cene določene s ponudbo in povpraševanjem in vse kar sem jaz napovedoval je to, da v primeru če padejo lahko pride do mrtvila, ker se bojo oz. so se investicije že ustavile. Če bo pa padlo na polovico pa sem ziher da bojo npr. Ljubljančani hotl veselo kupovat stanovanja, ki jih pa v tistem trenutku ne bo na voljo, ker nepremičninski trg rabi nekaj časa da se odzove, ampak odzval se bo spet z rastjo cen, ker bo povpraševanje preveliko!

Tisti pa ki trdite, da so bila stanovanja leta 2000 po 1000/m2 jim moram pa povedat, da je bil tut BMW 7 pred 30 leti po 10.000 EUR. So bila leta 2000 po 1000EUR ja, je pa tut plača rasla z več kot 5% letno..............

Raje se ne bom kregal, ampak če se uresničijo vaše napovedi, da bomo pri današnjem standardu in ravni cen imeli še enkrat cenejša stanovanja na voljo, ker tako mora bit (po vašem) vam pa predlagam, da čimprej prodate vaša stanovanja, bajte...........in za tisto leto greste v najemniško stanovanje, ker kaj pa vas stane tistih 500EUR na mesec oz 6.000EUR na leto, če boste pa lahko prišparali na stanovanju tudi za več kot 100.000EUR - pa dejte, če ste tok pametni in vase prepričani :)

jaz nisem rekel da mora pasti.

Glede ponudbe in povpraševanja imam razčiščeno.Meni ni treba nič predlagati.
anon-52254 sporočil: 30
[#418333] 29.01.09 14:28 · odgovor na: anon-119197 (#418115)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Tomazek, pozabljas, da imajo ljudje tudi otroke. Ko kupujes za otroke, moras ravno tako kupiti stanovanje. Torej, kaj ti je boljse, da je tvoje nepremicnina, kjer zivis in je ne nameravas prodati, vredna ogromno dosti in da otroku ne mores kupiti stanovanja po normalnih cenah? Ali ti pac tvoja nepremicnina predstavlja samo to, fajn se ze pocutis, ce je vredna dosti, ampak od tega nimas dosti koristi, ker si pac pasiven; za otroke pa lahko brez problema kupis novo stanovanje brez celozivljenjskih kreditov? Ali pac nameravas umreti prej, kot bodo potrebovali svojo streho?

Lep primer so, npr., ledvica ali jetra. Kaj ti, hudica pomaga, ce so vredne 100.000 EUR, ce pa jih ne mislis prodati? Samo tvegas vedno bolj, da ti jih bo kdo na kaksni mesarki mizi sam vzel.

In ja, tocno tako, zame osebno so padci na trgih na primerljive nivoje izredno zazeleni, vsaj zame... Mene seveda se bolj veseli malo pesimizma, ker potem do normalizacije nekaj profitiram :)
 
Za mene bi bilo najbolje, da bi bile vse nujne stvari poceni oz. zastonj, ampak na žalost smo daleč od tega, ker iz socializma smo šli ven, kjer je sistem poskrbel za nujne življenjske dobrine. Vse kar sem sam želel povedati je, da se ne zanašajte na tiste napovedi "mora cena past, ker mora, ker je predrago", ker posledice so lahko drugačne kot si mislimo. Mi živimo v sistemu kapitalizma in tega lahko poganja le rast, kar pa nikakor ne gre skupaj s padanjem cen na finačnem, nepremičninskem in drugih trgih. Zavedati se je treba, da prostor postaja luksuzna dobrina in temu primerno se bodo oblikovale cene!  Vse moje prejšnje trditve izhajajo iz dejstev delovanja trga, moram pa priznati, da ima država oz. lokalne skupnosti še vedno v rokah vse mehanizme, da lahko vplivajo na cene nepremičnin - to pa je samo sprejemanje prostorskih ureditvenih planov in pogojev gradnje!!!!!!!! Samo če bo kar naenkrat veliko več zazidljivih površin na voljo in veliko lažji, hitrejši in ohlapnejši postopki za pridobivanje gradbenih dovoljenj tako za prenovo kot novogradnjo, lahko po mojem mnenju pričakujemo drastičen padec cen, drugače pa imam občutek da bo tako kot sem že prej napisal!!!

Še 1x jaz nisem zato, da so stanovanja tako draga, ampak sem le razpravljal o tem kakšne so po mojm mnenju možnosti za padec cen. Lahko pa da se motim, ampak neke argumente pa vseeno imam!
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418344] 29.01.09 14:36 · odgovor na: anon-52254 (#418333)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 29.01.2009 14:43
: mora cena past, ker mora, ker je predrago

Oprosti, ker bom pikolovski, ampak PREdrago pomeni, da bo cena padla. Edino, kar je, da ŠE mogoce ni PREdrago. Saj ves, ce je necesa (dobrega) PREveč, je skodljivo. Vprasanje je le, ali smo ŽE tam, da je PREveč, cisto mozno, da nismo. Saj zato gre, Slovenija JE unikum pri nepremicninah, ker bolj bogate drzave (Avstrija in Nemcija) imajo cenejse nepremicnine glede na povprecni dohodek prebivalstva. Zdaj, ce sklepamo po nasem cilju razvoja kapitalizma, bo nekega dne (ne vem, cez koliko mesecev ali let) verjetno prislo do podobne situacije v Slovenji. Kdaj bo ta dan? Ce bi vedel, bi uredil, da ga dajo na prvo stran vseh casopisov.

Se opravicujem, Nemcija in Belgija imata tudi v absolutnem znesku cenejsi m2: klik . Btw, Slovenija je 22/36, da ne bos predolgo iskal, ampak stran bo kmalu verjetno azurirana z novejsimi podatki, ker ti so stari.
anon-52254 sporočil: 30
[#418357] 29.01.09 14:51 · odgovor na: anon-119197 (#418314)
Odgovori   +    0
Verjetno imaš prav, ker ko se pripeljem v Maribor imam vedno občutek, da sem prišel v Lj!!! Kje sploh je razlika razen v ceni stanovanj, nekaj je tu narobe!! Predlagam ti, da se pritožiš oz. ne, raje kar kupi stanovanje v Murski Soboti, pa ti bo pol jasno!!! Ti gledaš na to, kot da je zemlja v Ljubljani čez noč tolikokrat dražja in so jo investitorji v mariboru kupovali po isti ceni kot v Lj, ampak uni v Lj so bolj neposšteni in bolj nategujejo folk in tem bomo zdej pokazal zobe. Drugač pa ne meči v isti koš cene m2 parcele in cene m2 stanovanj in še tu ne delat pavšalne ocene, ker je fator pozidanosti lahko različen med prcelami!!!
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418360] 29.01.09 14:55 · odgovor na: anon-52254 (#418357)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 29.01.2009 15:00
Jaz sem dnevno v Grazu, pa tudi nimam obcutka, da bi bil v Ljubljani. Nekoc sem zivel na Dunaju, pa tudi nisem imel obcutka, da sem v Ljubljani. Nekoc sem zivel se kje drugje, pa tudi nisem imel obcutka, da sem v Ljubljani. Uff, shit, zdaj so v recesiji, cene nepremicnin padle za 40%... Fuck it, to pri njih ne velja... Iskreno povedano, sploh ne vem, zakaj folk rine v LJ; gneca na cesti, drage nepremicnine, nizka placa...

Glede MB in LJ; ocitno ima MB veliko prostora do LJ cen. Torej, kupujte v MB, ne morete zgresit, v LJ in Primorskem pa pustite, da se pomirijo cene :)

Jebiga, investitorji v LJ so potem pac bolj neumni, ce kupujejo parcele tik pred zdajci. V MB so pa res carovniki, ker so kupili parcele na X let vnaprej...

Bemtiuho, neumni Gračani,, da tako poceni prodajajo nepremicnine pri 3x visji placi :)
anon-89 sporočil: 10.178
[#418361] 29.01.09 14:56 · odgovor na: anon-52254 (#418333)
Odgovori   +    0

tomazek321 je napisal(a):


Za mene bi bilo najbolje, da bi bile vse nujne stvari poceni oz. zastonj, ampak na žalost smo daleč od tega, ker iz socializma smo šli ven, kjer je sistem poskrbel za nujne življenjske dobrine. Vse kar sem sam želel povedati je, da se ne zanašajte na tiste napovedi "mora cena past, ker mora, ker je predrago", ker posledice so lahko drugačne kot si mislimo. Mi živimo v sistemu kapitalizma in tega lahko poganja le rast, kar pa nikakor ne gre skupaj s padanjem cen na finačnem, nepremičninskem in drugih trgih. Zavedati se je treba, da prostor postaja luksuzna dobrina in temu primerno se bodo oblikovale cene! Vse moje prejšnje trditve izhajajo iz dejstev delovanja trga, moram pa priznati, da ima država oz. lokalne skupnosti še vedno v rokah vse mehanizme, da lahko vplivajo na cene nepremičnin - to pa je samo sprejemanje prostorskih ureditvenih planov in pogojev gradnje!!!!!!!! Samo če bo kar naenkrat veliko več zazidljivih površin na voljo in veliko lažji, hitrejši in ohlapnejši postopki za pridobivanje gradbenih dovoljenj tako za prenovo kot novogradnjo, lahko po mojem mnenju pričakujemo drastičen padec cen, drugače pa imam občutek da bo tako kot sem že prej napisal!!!

Še 1x jaz nisem zato, da so stanovanja tako draga, ampak sem le razpravljal o tem kakšne so po mojm mnenju možnosti za padec cen. Lahko pa da se motim, ampak neke argumente pa vseeno imam!

a je res tako težko razumeti, da je cena lahko le tako visoka kot je kupec lahko in hoče plačati? tudi, če se od danes nič več ne zgradi, cene stanovanj ne bodo 10k/m2, ker ne bo kupcev, ki bi to lahko plačevali. sicer že iz borze vem, da to osnovno logiko ljudje težko razumejo, a probati ni greh.;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#418366] 29.01.09 15:01 · odgovor na: anon-52254 (#418357)
Odgovori   +    0

tomazek321 je napisal(a):
Verjetno imaš prav, ker ko se pripeljem v Maribor imam vedno občutek, da sem prišel v Lj!!! Kje sploh je razlika razen v ceni stanovanj, nekaj je tu narobe!! Predlagam ti, da se pritožiš oz. ne, raje kar kupi stanovanje v Murski Soboti, pa ti bo pol jasno!!! Ti gledaš na to, kot da je zemlja v Ljubljani čez noč tolikokrat dražja in so jo investitorji v mariboru kupovali po isti ceni kot v Lj, ampak uni v Lj so bolj neposšteni in bolj nategujejo folk in tem bomo zdej pokazal zobe. Drugač pa ne meči v isti koš cene m2 parcele in cene m2 stanovanj in še tu ne delat pavšalne ocene, ker je fator pozidanosti lahko različen med prcelami!!!

s tezo, da so za nore cen stanovanj krive le parcele, so vas tudi nategnili na suho. za hiše bi ta logika še šla, ne pa za 6 nadstropne bloke, ko vpliv cene parcele na celo investicijo pada z vsakim nadstropjem. zapomnite si, za te nore cene so krivi skoraj izključno kupci. investitorje seveda razumem, da hočejo prodati po čim višji ceni. kupce malo težje.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418372] 29.01.09 15:04 · odgovor na: anon-89 (#418366)
Odgovori   +    0
Ded, te lahko prosim za stroskovnik nepremicninske investicije po %?

Lahko tudi na zasebno sporocilo, pa prej spremeni posiljateljski email.
anon-52254 sporočil: 30
[#418375] 29.01.09 15:06 · odgovor na: anon-119197 (#418344)
Odgovori   +    0
Ja ampak odgovore vi vsi iščete pri gradbenikih in investitorjih - to je moje stališče že skos! Niso oni tisti ki preveč zaračunajo - oni prav tako drago plačajo zemljo, staro hišo....da zgradijo novo in jo preuredijo. Zraven pa še nosijo tveganje da se bo kdorkoli pritoževal, zavlačeval,..... (npr. kolizej, stadion,...). Naš nepremičninski trg je specifičen, ker: 1. povprečno traja vsaj min. 2 leti da lahko začneš graditi - med tem časom pa moraš financirati npr. nakup zemljišča (tu je že en odgovor zakaj je v Lj še toliko dražje, ker so čakalne vrste in postopki še toliki daljši) in 2. ker je to regulirano s številom zazidljivih zemljišč.

Te 2 stvari lahko bistveno spremenita stvari, ne pa umiranje in zapiranje gradbenih firm, ker ste že sami ugotovili - če bi investitorji res tako mastno služili, bi si vsak sam zidal.

Zato so primerjave med različnimi občinami in še zdaleč med državami čisto odveč in brez veze.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418380] 29.01.09 15:12 · odgovor na: anon-52254 (#418375)
Odgovori   +    0
Jaoj, Tomažek, daj mi ze stroskovnik (potreboval bom se kaksnega od koga drugega za verifikacijo), da se lahko investitorjem opravicim preko foruma, ce so mi slucajno kaj zamerili :)

Jaz ti bom vse verjel, ko bom preveril...
anon-89 sporočil: 10.178
[#418389] 29.01.09 15:20 · odgovor na: anon-119197 (#418372)
Odgovori   +    0
ne obstaja univerzalni stroškovnik. vse je odvisno od lokacije, % pozidave, števila nadstropij, vrste gradnje, časa poteka projekta, kvalitete gradnje, stroškov financiranja...ti pa lahko mirno povem, da so pravljice, da naselja ala vegradovi celovški dvori stanejo več kot 2k/m2 res samo pravljice.
anon-187019 sporočil: 21
[#418390] 29.01.09 15:22 · odgovor na: anon-52254 (#418047)
Odgovori   +    0
Gradbeniki bodo pa kar prenehali delat, sami sebe bodo likvidirali in ostali doma...malo morgen....gradbeniki bodo gradili še naprej, morda v malce manjšem obsegu vendar ne bistveno....seveda bodo pošiljali na trg stanovanja po bistveno nižji ceni, ki bo bolj realna in jo bo trg sprejel ( tako kot je npr cena za novo stanovanje v MB 1150 Eur/m2). Seveda cene zemljišč so že in še bolj bodo padle cena graqdnje lahko ostane enaka ker je že sedaj okoli 700 Eur/m2 in to je OK in zaslužki se bodo znižali vendar bodo še vedno OK, ne bo pa več ODIRANJA. Tu gor je kar nekaj špekulantov, ki potencialne kupce prepričujejo naj kupijo ker njim voda v grlo teče in bi še radi našli paciente, ki bi dali za m2 2000Eur in več da bi na ta način rešili svoje investicije, ker se jim obetajo izgube.Oglaševanje je v primerjavi z izgubami poceni zato so zelo agresivni in lovijo še zadnje naivneže. Takšnih navinežev je vse manj, vsi vemo ,da čas dela v dobro potencialnih kupcev in da cene padajo, ta glavno pa šele pride. Kdor danes kupi v LJ nad 1750 Eur/m2 , bi mu morali vzeti opravilno sposobnost. Poleti oz. najkasneje jeseni bo pa že vse bistveno ceneje. Vsi ki niso špekulanti svetujejo počakati ali zahtevati realno ceno ...v doglednem času bo ta 1150 Eur/m2 z DDV kot je že danes v MB pa vsi zalužijo. 
anon-187019 sporočil: 21
[#418393] 29.01.09 15:23
Odgovori   +    0
Gradbeniki bodo pa kar prenehali delat, sami sebe bodo likvidirali in ostali doma...malo morgen....gradbeniki bodo gradili še naprej, morda v malce manjšem obsegu vendar ne bistveno....seveda bodo pošiljali na trg stanovanja po bistveno nižji ceni, ki bo bolj realna in jo bo trg sprejel ( tako kot je npr cena za novo stanovanje v MB 1150 Eur/m2). Seveda cene zemljišč so že in še bolj bodo padle cena graqdnje lahko ostane enaka ker je že sedaj okoli 700 Eur/m2 in to je OK in zaslužki se bodo znižali vendar bodo še vedno OK, ne bo pa več ODIRANJA. Tu gor je kar nekaj špekulantov, ki potencialne kupce prepričujejo naj kupijo ker njim voda v grlo teče in bi še radi našli paciente, ki bi dali za m2 2000Eur in več da bi na ta način rešili svoje investicije, ker se jim obetajo izgube.Oglaševanje je v primerjavi z izgubami poceni zato so zelo agresivni in lovijo še zadnje naivneže. Takšnih navinežev je vse manj, vsi vemo ,da čas dela v dobro potencialnih kupcev in da cene padajo, ta glavno pa šele pride. Kdor danes kupi v LJ nad 1750 Eur/m2 , bi mu morali vzeti opravilno sposobnost. Poleti oz. najkasneje jeseni bo pa že vse bistveno ceneje. Vsi ki niso špekulanti svetujejo počakati ali zahtevati realno ceno ...v doglednem času bo ta 1150 Eur/m2 z DDV kot je že danes v MB pa vsi zalužijo.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418394] 29.01.09 15:24 · odgovor na: anon-89 (#418389)
Odgovori   +    0
Mene zanima predvsem marža, za ostalo me boli k..., ce koga nategnejo za nakup parcele, si je sam kriv.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418400] 29.01.09 15:31 · odgovor na: anon-187019 (#418390)
Odgovori   +    0
Si ga pa pihnil.

MOL je baje kupil tako (hehe, namerno ponavljam) od Vegrada tako:
150x1350€/m2 + 150x1460€/m2 + 119x1750€/m2.

Zdaj, ce je Vegrad sel v minus s tem, ne vem, mozno je. Ce pa ni sel z nobeno postavko v minus, pa izgleda, da je 1500€/m2 nekaj povsem izvedljivega v LJ (ne smem pac pozabiti, da se Vegradu splaca bolj, ker je specializiran in dela vecje kolicine). Ah ja, Vegradove drobnoprodajne cene so 3000€/m2. V redu Tomazek321 pravi, da Vegrad ni nic kriv pri tem.

Veselilo bi me, da kaksen novinar to preveri in (predvsem) meni razjasni obzorja.
anon-72566 sporočil: 3.465
[#418411] 29.01.09 15:40 · odgovor na: anon-119197 (#418400)
Odgovori   +    0
Pred nekaj minutami v sestrski druzbi Financ v Latviji

V prestižnem okrozju gredo na drazbo cela naselja...

http://rus.db.lv/Def...9&open=sec< /a>

Tole bo še veselo...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#418426] 29.01.09 15:56 · odgovor na: anon-72566 (#418411)
Odgovori   +    0
Zdaj bom zleht;
Latvija vseeno ni Slovenija, ceprav je imela Latvija julija 2008 s Slovenijo povsem primerljive cene.
(S: 2926€/m2, L: 2860€/m2)...
anon-105255 sporočil: 3.738
[#418427] 29.01.09 15:56 · odgovor na: anon-187019 (#418393)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-105255 29.01.2009 15:59
Očitno še ni taka kriza ker na moj oglas se še javlajo po eden na dan da bi mi prodal. No ampak počas bo treba ceno vržt na jurčka, da se bojo sam obupanci javl :)

Temule zgleda že mal počas voda teče in ne bo niti dokončeval:
www.nepremicnine.net...585898.jpg

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11