Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Magična meja - Ljubljana

Strani: 1 2 3 4 5

anon-192861 sporočil: 1.350
[#436596] 21.02.09 18:53 · odgovor na: bc123a (#436309)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Tezko, ker sem vecinoma zadel. In verjemi, cez eno leto ne bos na istem, ampak na precej slabsem.

Verjamem naj ti? O prepolovitvi cen parcel si govoril že pred dvemi leti... pa pred enim letom... in letos trobiš isto za naslednje leto... do kdaj misliš da ti bo folk še verjel (jaz ti itak nikoli nisem)?

Saj si kot ciganka, ki pač blebeta, kar ji pade na pamet (ali pa kar ji tisti trenutek najbolj paše) in se potem trka po prsih, če slučajno zadane... Na čem sploh temeljijo tvoje napovedi (glede na to, da kakšnih hudih praktičnih izkušenj z investiranjem v nepremičnine očitno nimaš)? A jih pobiraš na internetu... pa od somišljenikov na tem forumu, ki podobno kot ti večinoma nimajo pojma o čem govorijo?

Jaz se z nepremičninami profesionalno ukvarjam že kar nekaj let in sem z njimi precej zaslužil, pa mi ne pade na pamet karkoli napovedovat, tebi je pa to mala malca... In jaz naj ti verjamem? Se mi zdi, da še sam sebi ne verjameš več...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#436637] 21.02.09 20:03 · odgovor na: anon-192861 (#436596)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):


Verjamem naj ti? O prepolovitvi cen parcel si govoril že pred dvemi leti... pa pred enim letom... in letos trobiš isto za naslednje leto... do kdaj misliš da ti bo folk še verjel (jaz ti itak nikoli nisem)?

Saj si kot ciganka, ki pač blebeta, kar ji pade na pamet (ali pa kar ji tisti trenutek najbolj paše) in se potem trka po prsih, če slučajno zadane... Na čem sploh temeljijo tvoje napovedi (glede na to, da kakšnih hudih praktičnih izkušenj z investiranjem v nepremičnine očitno nimaš)? A jih pobiraš na internetu... pa od somišljenikov na tem forumu, ki podobno kot ti večinoma nimajo pojma o čem govorijo?

Jaz se z nepremičninami profesionalno ukvarjam že kar nekaj let in sem z njimi precej zaslužil, pa mi ne pade na pamet karkoli napovedovat, tebi je pa to mala malca... In jaz naj ti verjamem? Se mi zdi, da še sam sebi ne verjameš več...

OK in kaj potem nabijaš v nedogled?
Če se bc moti, potem  je to njegov problem, ker ne bo obogatel z nepremičninami, kot praviš da si ti.
Očitno pa imaš problem ti, saj ima bc prav ;-)
bc123a sporočil: 48.253
[#436644] 21.02.09 20:12 · odgovor na: anon-192861 (#436596)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):



Jaz se z nepremičninami profesionalno ukvarjam že kar nekaj let
Se pravi si tipicni slovenski nepremicninski spekulant, kar je kvalifikacija za to, da ostanes brez gat, saj vas vecina (ali pa vsi?) nima pojma ne o nepremicninah ne o ekonomiji, samo to znate nabijati, da bodo nepremicnine vedno drazje.

Ker je ukvarjanje s taksnimi dokazano neproduktivno - ko se jim zgodijo pizdarije, ki jih na forumu napovemo enostavno izginejo - letis v moj kill filter. Bajbaj!
anon-180418 sporočil: 301
[#436683] 21.02.09 21:10 · odgovor na: bc123a (#436644)
Odgovori   +    0
mah, res ne vem fantje kaj se greste?


Ni fora da tiste, ki jim je pač uspelo in so si drznili zdej popljuvamo. Jaz sem bila zadnjih 5 let povsem presenečena nad dejstvom da so se našli tako prismuknjeni ljudje in dejansko po sanjskih cenah kupovali... Ampak veliko jih je verjelo da bo šlo v nedogled ali pa so enostavno potrebovali sstanovanje na določeni lokaciji in so šli v te plačilne vratolomije...

Ni prav da sedaj pljuvamo po tistih, ki so izkoristili tiste čase. So imeli jajca, pogum in srečo -zato bodo imeli veliko za povedat o tem kako se je živelo svojim vnukom...Mi večinoma nismo.

Večini preostalih pa  ostane da v teh negotovih časih pogruntamo kaj bi bilo pametno in izkoristimo nove razmere v svoj prid.


Nepremičnine so najverjetneje out, trenutno, morda tudi toliko časa kolikor je potrebno da špekulanti in ostali udeleženi pocrkajo. Nepremičnine bodo padle, to slutimo, ker dejansko ni kakšne zaresne spremembe, ki bi nakazovala, da plačujemo "normalne" (normalno=cena gradnje+25%pribitka+ 20% davka) cene ko kupujemo nepremičnino. To, da mi nekdo prodaja zidovje po 3xvišji ceni kot je to vljudno in potem zniža za 25% še ni nobena taka stvar, a če bodo banke zelo podprte s strani države in bodo uboge nasrkale graditelje milostno podprle z odlogi, popusti pri plačevanju obrokov, ne bo normalizacije trga.

Prepričana sem, da tudi niso vsi špekulanti vse "prigarano" v zadnjih 10letih zapravili za audije in ostalo plehovje... zato se tudi vsi ne bodo cvrli v peklu, kot bi si to na tihem želeli. Nasrkali bodo samo tisti malce počasnejši, ki so ravno na 3/4 gradnje svoje investicije ali so jo ravno začeli tržiti. Tisti so vsaj tako je videti definitivno naj..... če so to počeli s krediti ali svojim denarjem. Seveda se lahko ponovno vpletejo v zgodbo banke, ki so v osnovi krive za vse skupaj in milostno omogočijo nenormalne razmere še naprej..

Zato bi bilo lepo, če bi lepo dojeli tisto o čemer je bilo tu lepo pisano: krive so BANKE, ne nepremičninarji, špekulanti in ostali... oni so izkoristili tiste trenutke, morda je sedaj glavno vprašanje kako bomo izkoristili sedanje oz. prihajajoče trenutke?

Ravno tako ne vem kaj boste počeli vsi tisti  s svojimi težko našparanimi evrčki, ob tem da so recimo vaše sanje lastno stanovanjce? Si boste kaj drugega za ta denar zaželeli? I don t think so!

Življenje je pač tako da v določenem trenutku rabimo prostor za življenje, a napaka v razmišljanju nepremičninarjev je v tem da si domišljajo, da je takih  dovolj da pokupijo njihova  novozgrajena stanovanja... ena mi je celo rekla da ne računa na mlade družine, temveč predvsem na bogate podjetnike, ki bodo kljub krizi kupovali stanovanja samo zaradi ohranjanja neke vrednosti svojemu denarju.. ne vem če so vsi podjetniki tako butasti, da bodo kupovali zidovje 3x dražje od prej opisane "normalne" cene? Morda bodo našli kakšnega, ki je v kakšnem podjetju elegantno pobral keš in podjetje potopil... njemu itak ne bo pomembno, ker je denar dobil za nič in vse kar bo več kot to, bo dobiček....

Država pa, vsa štorasta kot je, z zmedenimi prioritetami in konfuznim vodenjem ne zna vzpostaviti enega normalnega davka, ki bi stvari v trenutku uredil na najbolj pravičen način...

 
0227Lu1 sporočil: 286
[#436687] 21.02.09 21:21 · odgovor na: bc123a (#436644)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Se pravi si tipicni slovenski nepremicninski spekulant, kar je kvalifikacija za to, da ostanes brez gat, saj vas vecina (ali pa vsi?) nima pojma ne o nepremicninah ne o ekonomiji, samo to znate nabijati, da bodo nepremicnine vedno drazje.

Ker je ukvarjanje s taksnimi dokazano neproduktivno - ko se jim zgodijo pizdarije, ki jih na forumu napovemo enostavno izginejo - letis v moj kill filter. Bajbaj!

 
Če ti nekdo stopi na rep,pa se braniš s kill filtrom, mona navadna, pojma nimaš
bc123a sporočil: 48.253
[#436720] 21.02.09 22:34 · odgovor na: anon-180418 (#436683)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
mah, res ne vem fantje kaj se greste?
 
 Poskusamo prepreciti, da bi nepremicninski debili se koga zapeljali v prepad.

Kar se pa jajc tice: glej Bobov pregovor o velikih jajcih.

Kar se tice tistih, ki so morali nekje ziveti: vsakomur svoje. Nekateri so pac kupili, drugi niso.

kar se tice tistih, ki so fajn sluzili: zakaj mislis na forum padajo debili ki ob trenutnem armaggedonu se vedno trdijo, da cene ne bodo padle? Ker so zainvestirani v nepremicnine. Vsaka cast, in klanjam se tistim, ki so sluzili na iracionalnih kupcih, dokler je slo gor, in prenehali ter ostali v denarju, preden so se posli ustavili. Slava jim.

Ampak taksnih je malo. Tipicen slovenski nepremicninski spekulant (kamor stejem MFja, jzja, marickota, in tega ta novega tajkuna1) je docakal nepremicninsko krizo zalozen z nepremicninami, marsikje na kredit, in sedaj debilno gleda, zakaj nic vec nikamor ne gre. In kakorkoli se slisi smesno, tile fantje bodo razlagali ama bas vsakemu, da sploh ni res, da se karkoli ustavlja ali pada, zato ker so njihova jajca na tnalu in se pac tako tolazijo. Poleg tega pa upajo, da bodo se vedno nasli debile na katere bodo offloadali svoje predrago kupljene in precenjene nepremicnine.

Krivi bodo pa vedno ali novinarji ali drzava, ali pa, pesimisti kot je bc123a.
bc123a sporočil: 48.253
[#436721] 21.02.09 22:34 · odgovor na: 0227Lu1 (#436687)
Odgovori   +    0

0227Lu1 je napisal(a):

 
Če ti nekdo stopi na rep,pa se braniš s kill filtrom, mona navadna, pojma nimaš
 
Tudi ti. Welcome!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#436729] 21.02.09 22:47 · odgovor na: anon-180418 (#436683)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-20668 21.02.2009 22:50

Maks2Melisa je napisal(a):
Ni fora da tiste, ki jim je pač uspelo in so si drznili zdej popljuvamo.
 Čemu taka občutljivost z njihove strani? Kdor je bil drzen in mu je uspelo - mu pač je. Kaj je narobe s tem če povemo, da pa od sedaj naprej pač ne bo šlo tako več naprej...
Kdor je bil pameten, je najkasneje kako leto dni nazaj lahko predvidel tole sranje (jaz sem ga) in se znebil morebitnih špekulativnih nepremičnin. Poznam kolega, ki je to naredil - čeprav profita praktično ni imel, ker je v igro prišel prepozno (prej ni nabral dovolj denarja za vstop). Ker je razmišljal racionalno, je kljub temu stisnil zobe in izstopil, zato danes nima pene na gobcu in ne joka na forumih češ, 'ziher mora rasti', 'trg je le v mirovanju' - videl je da ne bo več raslo in je ustrezno ukrepal.


Maks2Melisa je napisal(a):
(normalno=cena gradnje+25%pribitka+ 20% davka) cene ko kupujemo nepremičnino.
 Zakaj pa ravno 25%? I'm curious...


Maks2Melisa je napisal(a):
Prepričana sem, da tudi niso vsi špekulanti vse "prigarano" v zadnjih 10letih zapravili za audije in ostalo plehovje... zato se tudi vsi ne bodo cvrli v peklu, kot bi si to na tihem želeli.
  Ma prav dol mi visi, za kaj so zapravili denar - tudi če bi namesto nakupa audija vse razdal lačnim v afriki, rezultat zame je isti.
anon-180418 sporočil: 301
[#436747] 21.02.09 23:21 · odgovor na: anon-20668 (#436729)
Odgovori   +    0
no, kar se tiče občutljivosti je tako: nikakor se mi ne smilijo tisti, ki so imeli pogum in jim je v tistih trenutki uspevalo ( to so tisti, ki jih v svojem postu malce branim)... moti pa me, ker so niti vlekle banke, sistem in tudi suckerji, ki so morali kupovati...oni ( nepremičninarji) niso ustvarili teh razmer povsem sami in mi taka tunkanja teh frajerjev zato niso všeč...morda bodo pa kljub krizi našli konkretnega junca in mu veselo prodali kaj takega kar so kupili pred recimo  petimi leti... junec bo zelo zadovoljen ker bo kupil recimo s 30% popustom, oni pa tudi, ker so kljub temu prodali dovolj drago in jim nimamo kaj trobezljat o padcu nepremičnin..

Kar se tiče "mojega"izračuna, je pa tako: v nekem drugem mestu sem imela priliko poslovati z nepremičninsko investitorko, ki mi je tako predstavila svojo računico... Ona je bila zadovoljna s pribitkom 25% na stroške gradnje... trenutno gradi svojo 5. štirinadstropno večstanovanjsko stavbo in nima težav s prodajo... seveda gre za  gospo, ki to počne v neki drugi državi... še nekaj za informacijo: ta gospa mi je rekla, da nje niti ne moti, če kupi zemljišče po ceni BODOČE NOVOZGRAJENE stavbe, če gre za dobro lokacijo.... njej se pač s 25% dobička izide računica...


Kar se tiče vlaganja v plehovje, si pa ne morem pomagati... to me pač pri ljudeh MOTI. Verjamem, da je človek, ki je resen poslovnež in po svoji izbiri vozi najnovejšega audija prvovrsten zakompleksani umski maloposestnik in brez dvoma tudi človek, brez kančka domišljije,pa še velikokrat čistokrvni malomeščan.  Pač verjamem, da s tistim kar vozimo, na nek način  odražamo svoj notranji svet  vrednot... Opazila sem, da nepremičninarji kot po pravilu vozijo audije, bmw-je, mercedese ( starejših letnikov, če ni keša)- no, to so moje izkušnje v zadnjih nekaj letih... Nekateri bi rekli, da dajo veliko na trajne vrednote... ob tem me pa pokličejo po mobiju z enim piskom, potem pa odložijo, da bi jih ja klicala nazaj, ker šparajo impulze, pogovarjamo se pa o nakupu nepremičnine v vrednosti 100 000 EUR ali več. Skratka blišč in beda.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#436750] 21.02.09 23:31 · odgovor na: bc123a (#436720)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-192861 21.02.2009 23:41

bc123a je napisal(a):

 Poskusamo prepreciti, da bi nepremicninski debili se koga zapeljali v prepad...

Bog vam požegnaj fantje ;) Očitno si nekateri domišljate, da lahko s svojimi izjavami vplivate na celoten nepremičninski trg... Če bi bilo to res, bi morale cene nepremičnin v Sloveniji do zdaj že stokrat strmoglaviti, ker zlepa ne pomnim takšne medijske gonje, kot so jo bile v zadnjem letu dni deležne nepremičnine (in nepremičninarji)...

To da so ob vsem tem cene nepremičnin ostale razmeroma stabilne (vsekakor precej bolj, kot ostale naložbe) je samo še en dokaz več, da so nepremičnine tudi v kriznih časih ena najbolj varnih naložb in precej imune na poskuse "miniranja".

Ampak ni treba zdaj izgubit upanja... nekateri vas očitno vseeno poslušajo, ker sem verjetno prav zaradi vašega in medijskega ropotanja o skorajšnjem strmoglavljenju cen, zelo ugodno prišel do parcele na obali, zato sem vam po eni strani prav hvaležen :)
dani14 sporočil: 6.657
[#436752] 21.02.09 23:41 · odgovor na: anon-192861 (#436750)
Odgovori   +    0
Glej, nihče razen MF, marickota in še parih si ne domišlja, da bo šel trg gor ali dol zaradi enega ali tisoč sporočil na forumu. Nekateri samo opozarjajo na neizogiben padec, da ljudje, ki dejanjsko pridejo po nasvet, ne dobijo zgolj navijaških in reklamnih sporočil v stilu - kupite danes, 5% popoust, jutri bo že dražje, če ne bo zmanjkalo prej. Tudi tvoje oglaševanje spada med slednje. Morda bi se kvečjemu morali pomeniti s oglaševalskim oddelkom Financ, da se dogovorite za primerno ceno oglaševanja.

Če že oglašuješ; kaj prodajaš, kje in po kakšni ceni? Morda bo komu zanimivo.
anon-58562 sporočil: 3.316
[#436753] 21.02.09 23:45 · odgovor na: anon-192861 (#436750)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):


Bog vam požegnaj fantje ;) Očitno si nekateri domišljate, da lahko s svojimi izjavami vplivate na celoten nepremičninski trg... Če bi bilo to res, bi morale cene nepremičnin v Sloveniji do zdaj že stokrat strmoglaviti, ker zlepa ne pomnim takšne medijske gonje, kot so jo bile v zadnjem letu dni deležne nepremičnine (in nepremičninarji)...

To da so ob vsem tem cene nepremičnin ostale razmeroma stabilne (vsekakor precej bolj, kot ostale naložbe) je samo še en dokaz več, da so nepremičnine tudi v kriznih časih ena najbolj varnih naložb in precej imune na poskuse "miniranja".

Ampak ni treba zdaj izgubit upanja... nekateri vas očitno vseeno poslušajo, ker sem verjetno prav zaradi vašega in medijskega ropotanja o skorajšnjem strmoglavljenju cen, zelo poceni prišel do parcele na obali, zato sem vam po eni strani prav hvaležen :)
 Saj ti verjamemo. Čez leto bo povprečna slovenska nepremičnina 30% dražja kot danes.
Problem je le, da bo temu tako, če bo letna inflacija krepko nad 50%. Slednje niti ne bo nujno nič nenavadnega ob zlomu EU gospodarstva. Bo pa resnica taka, da realna cena nepremičnin v Sloveniji gre dol. Še posebej tam, kjer so bile cene balon. Torej Ljubljana, slovenska obala in podobno. Torej kakorkoli zavrtimo karte, bodo nepremičninarji potegnili kratko. Konec koncev zastoj kosila ni. Nepremičninarji so se gostili na pričakovanju neskončne rasti cene nepremičnin. Sedaj je pa počilo.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#436758] 21.02.09 23:52 · odgovor na: dani14 (#436752)
Odgovori   +    0

dani14 je napisal(a):

Če že oglašuješ; kaj prodajaš, kje in po kakšni ceni? Morda bo komu zanimivo.
 Ne oglašujem in ne prodajam... Kar sem imel namen prodati sem prodal... in glede na to, da sem prodal s profitom, lahko mirno zatrdim, da ne držijo trditve bc123a o tem, da parcel nihče ne kupuje in da je njihova cena padla za 60%.
XANDI sporočil: 2
[#436773] 22.02.09 01:26 · odgovor na: anon-192861 (#436750)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):


Bog vam požegnaj fantje ;) Očitno si nekateri domišljate, da lahko s svojimi izjavami vplivate na celoten nepremičninski trg... Če bi bilo to res, bi morale cene nepremičnin v Sloveniji do zdaj že stokrat strmoglaviti, ker zlepa ne pomnim takšne medijske gonje, kot so jo bile v zadnjem letu dni deležne nepremičnine (in nepremičninarji)...

To da so ob vsem tem cene nepremičnin ostale razmeroma stabilne (vsekakor precej bolj, kot ostale naložbe) je samo še en dokaz več, da so nepremičnine tudi v kriznih časih ena najbolj varnih naložb in precej imune na poskuse "miniranja".

Ampak ni treba zdaj izgubit upanja... nekateri vas očitno vseeno poslušajo, ker sem verjetno prav zaradi vašega in medijskega ropotanja o skorajšnjem strmoglavljenju cen, zelo ugodno prišel do parcele na obali, zato sem vam po eni strani prav hvaležen :)
 
no jaz sem poslušala boba in prodala vse. bom pa letos plačala kar velik davek na dobiček.;)
anon-1670 sporočil: 14.712
[#436778] 22.02.09 03:14 · odgovor na: anon-192861 (#436750)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):
 nekateri vas očitno vseeno poslušajo, ker sem verjetno prav zaradi vašega in medijskega ropotanja o skorajšnjem strmoglavljenju cen, zelo ugodno prišel do parcele na obali , zato sem vam po eni strani prav hvaležen :)
 Mene pa zanima kakšna je zelo ugodna cena zazidljive parcele na obali?

Zanimam se za nakup kakšne parcele ali še rajši kakšne na pol podrte stare hiše z vsemi priključki(ki bi jo potem sam obnavljal) in me zanima za koliko se da kaj takega sploh dobiti-recimo do največ 5-10km stran od obale?
anon-521 sporočil: 5.625
[#436785] 22.02.09 07:40 · odgovor na: anon-180418 (#436747)
Odgovori   +    0

Maks2Melisa je napisal(a):
no, kar se tiče občutljivosti je tako: nikakor se mi ne smilijo tisti, ki so imeli pogum in jim je v tistih trenutki uspevalo ( to so tisti, ki jih v svojem postu malce branim)... moti pa me, ker so niti vlekle banke, sistem in tudi suckerji, ki so morali kupovati...oni ( nepremičninarji) niso ustvarili teh razmer povsem sami in mi taka tunkanja teh frajerjev zato niso všeč...morda bodo pa kljub krizi našli konkretnega junca in mu veselo prodali kaj takega kar so kupili pred recimo  petimi leti... junec bo zelo zadovoljen ker bo kupil recimo s 30% popustom, oni pa tudi, ker so kljub temu prodali dovolj drago in jim nimamo kaj trobezljat o padcu nepremičnin..

Kar se tiče "mojega"izračuna, je pa tako: v nekem drugem mestu sem imela priliko poslovati z nepremičninsko investitorko, ki mi je tako predstavila svojo računico... Ona je bila zadovoljna s pribitkom 25% na stroške gradnje... trenutno gradi svojo 5. štirinadstropno večstanovanjsko stavbo in nima težav s prodajo... seveda gre za  gospo, ki to počne v neki drugi državi... še nekaj za informacijo: ta gospa mi je rekla, da nje niti ne moti, če kupi zemljišče po ceni BODOČE NOVOZGRAJENE stavbe, če gre za dobro lokacijo.... njej se pač s 25% dobička izide računica...


Kar se tiče vlaganja v plehovje, si pa ne morem pomagati... to me pač pri ljudeh MOTI. Verjamem, da je človek, ki je resen poslovnež in po svoji izbiri vozi najnovejšega audija prvovrsten zakompleksani umski maloposestnik in brez dvoma tudi človek, brez kančka domišljije,pa še velikokrat čistokrvni malomeščan.  Pač verjamem, da s tistim kar vozimo, na nek način  odražamo svoj notranji svet  vrednot... Opazila sem, da nepremičninarji kot po pravilu vozijo audije, bmw-je, mercedese  ( starejših letnikov, če ni keša)- no, to so moje izkušnje v zadnjih nekaj letih... Nekateri bi rekli, da dajo veliko na trajne vrednote... ob tem me pa pokličejo po mobiju z enim piskom, potem pa odložijo, da bi jih ja klicala nazaj, ker šparajo impulze, pogovarjamo se pa o nakupu nepremičnine v vrednosti 100 000 EUR ali več. Skratka blišč in beda.
 
hehe, si kot moja žena - ki mi točno te tri znamke prepoveduje, češ da se s temi znamkami v SLO vozijo samo zakompleksani kmetavzarji na egotripu.
anon-102514 sporočil: 6.114
[#436791] 22.02.09 07:55 · odgovor na: anon-521 (#436785)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
hehe, si kot moja žena - ki mi točno te tri znamke prepoveduje , češ da se s temi znamkami v SLO vozijo samo zakompleksani kmetavzarji na egotripu.
To šele znajo biti kompleksi, kar jo vodi v take zapovedi :))))
anon-521 sporočil: 5.625
[#436795] 22.02.09 08:09 · odgovor na: anon-102514 (#436791)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

To šele znajo biti kompleksi, kar jo vodi v take zapovedi :))))
 
jah, žena je žena, nimam pravice, da se oglašam :)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#436806] 22.02.09 08:45 · odgovor na: anon-1670 (#436778)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

 Mene pa zanima kakšna je zelo ugodna cena zazidljive parcele na obali?
 Če računaš na to, da boš zaradi krize poceni kupil parcelo na obali, si se uštel... Parcele (sploh takšne na dobrih lokacijah) so zadnja stvar, ki jo lastniki prodajajo v paniki ali pod ceno. Sicer pa poglej oglase, pa boš videl, da so cene parcel na obali še vedno takšne kot ponavadi (visoke). Poskusi zbit ceno katerekoli parcele na dobri lokaciji za več od običajnih 10 ali 15% in poročaj o rezultatu ;) Vsi tisti, ki govorijo o 50 ali celo 60 procentnem znižanju cen parcel, govorijo v tri dni oziroma tisto kar bi njim pasalo... Na žalost se večina lastnikov parcel ne zmeni za takšne pobožne želje in jih enostavno ne prodajo pod ceno. Takšnih, ki bi bili prisiljeni zemljo prodajat je pa presneto malo...

Jaz sem lastnico svoje parcele dve leti prepričeval naj mi jo proda, pa me sploh ni šmirglala... šele potem, ko je v medijih slišala zgodbe o tem, kako bodo cene nepremičninam padle, jo je očitno zajela panika in se je odločila prodati ;) Je pa zadeva na vrhunski lokaciji in to da sem jo kupil ugodno, ne pomeni da sem jo dobil zastonj...
anon-102514 sporočil: 6.114
[#436810] 22.02.09 08:57 · odgovor na: anon-521 (#436795)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
jah, žena je žena, nimam pravice, da se oglašam :)
 
In zakaj naj bi bilo pri vas drugače, kot je pri nas :))
anon-34928 sporočil: 972
[#436949] 22.02.09 14:38 · odgovor na: anon-192861 (#436758)
Odgovori   +    0

zmeden sem bil že prej, ob tvojih 100.000 razlogih za prodajo, ampak tvoja odločna napoved je, da bo še rastlo, torej si trenutno bil premoran premostiti kakšno zadevo s prodajo te parcele, da nisi s prodajo še počakal? sedaj pa res ne vem več, torej se v sloveniji nepremičnina tudi proda in ne samo drži in po potrebi odda?

razdražene izjave tistih, ki vas skrbijo posti o padcih oz tem postom na forumu sploh posvečate pozornost, je najboljši indikator, kje se nepremičninski trg trenutno nahaja - v agoniji, v kateri imate še vedno potrebo preglaševati tiste, ki vidijo močne ekonomske razloge za padec cen oz bi prav rad slišal tvoje argumente, zakaj ne bo :) (aja, ker nekje moraš živet in nekoga moraš imeti rad, pa čeprav travo, kamen...)

PS najrajši imam paciente, ki svoj prav utemeljujete s tem, kdo ima daljšega itd :) jajca teh so ponavadi prva na krožniku tistih z možgani :)
anon-192861 sporočil: 1.350
[#436991] 22.02.09 17:05 · odgovor na: anon-34928 (#436949)
Odgovori   +    0

zois1 je napisal(a):

PS najrajši imam paciente, ki svoj prav utemeljujete s tem, kdo ima daljšega itd :) jajca teh so ponavadi prva na krožniku tistih z možgani :)
In ti si seveda tisti z možgani? Ponavadi se s tem pohvalijo takšni, ki se s čim drugim ne morejo... Oziroma če parafraziram "tvojo" izjavo: tisti ki se zanaša samo na svoje možgane, se mora sprijaznit s tem, da mu bodo servirali sama jajca ;)  Mogoče boš pa po nekaj prežvečenih jajcih spoznal, da si precenil sebe in svoje možgane...
anon-34928 sporočil: 972
[#437194] 22.02.09 22:08 · odgovor na: anon-192861 (#436991)
Odgovori   +    0

sem mogoče odgovor na moje vprašanje spregledal ali ga res ni? Prav zato je ponavadi debata s tebi podobnimi brezpredmetna ter naporna in se zreducira na merjenje "dolžine"..


PS zaenkrat so jajca in možgani še na svojem mestu.
anon-53103 sporočil: 412
[#437222] 22.02.09 22:40 · odgovor na: bc123a (#435542)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Zazidljive parcele bodo skresirale, ker jih prakticno nihce ne bo kupoval. Na zazidljivi parceli lahko postavis samo sotor, v stanovanju (ki se ze radikalno cenijo) pa lahko zivis.
...  Ker ce imas celo vrsto praznih bajt, je parcela za naslednjo bajto nicvredna, ker ob praznih bajtah ne bo noben se ene bajte zidal.
 Razen če bi se ponudila kaksna lepa lokacija. Ampak takih za prste obliznit verjetno ne bo prav veliko - kljub krizi.
anon-53103 sporočil: 412
[#437224] 22.02.09 22:44 · odgovor na: anon-192861 (#435873)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 
Dobrim naložbam se nisem nikoli izogibal ;) In če že sprašuješ: kupil sem že novo zazidljivo parcelo na obali, s katero bom verjetno v naslednjih nekaj letih zaslužil več, kot je marsikdo od vas v celem življenju.
 Tudi jaz razmišljam o parceli kje v naši Istri, do 10 min vožnje do morja. Pa ni prav dobre ponudbe.
anon-53103 sporočil: 412
[#437253] 22.02.09 23:11 · odgovor na: anon-192861 (#436806)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 Če računaš na to, da boš zaradi krize poceni kupil parcelo na obali, si se uštel... Parcele (sploh takšne na dobrih lokacijah) so zadnja stvar, ki jo lastniki prodajajo v paniki ali pod ceno. Sicer pa poglej oglase, pa boš videl, da so cene parcel na obali še vedno takšne kot ponavadi (visoke).  
     Meni bi odgovarjala v teh časih naložba v kako staro kamnito bajto - magari razrušeno, lahko brez pogleda na morje, pač pa  z nekaj zemlje v bližini za oljke na primer (ni treba veliko delati). Bajta lahko pocaka z obnovo, važna mi je lokacija za bodoči vikend v bolj svetli in topli klimi, pa zvečer se da skočit na morje...  Upam, da se bo kaj našlo po ne previsoki ceni.
anon-192861 sporočil: 1.350
[#437300] 23.02.09 00:53 · odgovor na: anon-34928 (#437194)
Odgovori   +    0

zois1 je napisal(a):

PS zaenkrat so jajca in možgani še na svojem mestu.
 Kar pa ne koristi dosti, če jih ne znaš uporabljat... Izgleda da je pri večini tukaj visoko mnenje o lastni pameti obratno sorazmerno z uspehom v resničnem življenju. Največji looserji se ponavadi najbolj hvalijo s svojo pametjo, ki pa je očitno bolj uporabna za bajanje in dokazovanje po forumih, kot za finančni uspeh... Raje  čakajo da jim bo nekoč kaj samo od sebe priletelo z neba in si verjetno mislijo, da se jim godi krivica, ker so kljub svoji silni pameti precej manj uspešni od kakšnega bedaka, ki je imel samo krompir...
anon-106499 sporočil: 3.507
[#437379] 23.02.09 07:50 · odgovor na: anon-192861 (#437300)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-106499 23.02.2009 07:52

tycoon2 je napisal(a):

 Kar pa ne koristi dosti, če jih ne znaš uporabljat... Izgleda da je pri večini tukaj visoko mnenje o lastni pameti obratno sorazmerno z uspehom v resničnem življenju. Največji looserji se ponavadi najbolj hvalijo s svojo pametjo, ki pa je očitno bolj uporabna za bajanje in dokazovanje po forumih, kot za finančni uspeh... Raje  čakajo da jim bo nekoč kaj samo od sebe priletelo z neba in si verjetno mislijo, da se jim godi krivica, ker so kljub svoji silni pameti precej manj uspešni od kakšnega bedaka, ki je imel samo krompir...
 
He, he ampak nepremičninski klovni ste pa res vsi kot iz enega kalupa uliti. Na eni strani ljudje, ki v debati lepo napišejo kriza bo ker.... in nato na drugo stran uleti par nepremičninskih  klovnov, ki ob tehtanju investicije izmerijo težo jajc in to potem ekstrapolirajo na nadaljno rast nepremičnin. Za povrh, za rezervo, pa še dodajo koliko so imeli do sedaj debelega krompirja in te aksiome potem pleteničijo naprej in nazaj, podolgem in počez :)
In kot vidim, vas debelo jebe tudi to, da ne znate nikakor razlikovati med analizo in stekleno kroglo :) Srečno Kekec  ! :)

Aja, ta tvoj zadnji post lepo povzame zakaj vsake toliko časa rukne recesija in kriza take ali drugačne narave in barve. Preveč krompirja na trgu, mnogo preveč... :)))
anon-192861 sporočil: 1.350
[#437534] 23.02.09 09:42 · odgovor na: anon-106499 (#437379)
Odgovori   +    0

fastriff je napisal(a):

Preveč krompirja na trgu, mnogo preveč... :)))
 Pri 21-tih sem pustil ekonomski faks, ker me je praksa bolj zanimala od teorije... Vse svoje prihranke in še nekaj od sorodnikov izposojenega denarja sem vložil v posel in naslednjih nekaj let garal po cele dneve, včasih spal samo par ur na dan, ampak pri 23-tih sem kupil prvo nepremičnino, pri 30-tih sem bil pa bogatejši od bivših sošolcev s faksa (skupaj). Če mi zdaj kdo od njih reče, da sem imel samo krompir, se samo nasmehnem, ker vem da on ni spal samo takrat, ko je visel za kakšnim šankom (ali po forumih v novejših časih ;)
anon-106499 sporočil: 3.507
[#437569] 23.02.09 09:58 · odgovor na: anon-192861 (#437534)
Odgovori   +    0

tycoon2 je napisal(a):

 Pri 21-tih sem pustil ekonomski faks, ker me je praksa bolj zanimala od teorije... Vse svoje prihranke in še nekaj od sorodnikov izposojenega denarja sem vložil v posel in naslednjih nekaj let garal po cele dneve, včasih spal samo par ur na dan, ampak pri 23-tih sem kupil prvo nepremičnino, pri 30-tih sem bil pa bogatejši od bivših sošolcev s faksa (skupaj). Če mi zdaj kdo od njih reče, da sem imel samo krompir, se samo nasmehnem, ker vem da on ni spal samo takrat, ko je visel za kakšnim šankom (ali po forumih v novejših časih ;)
 
No da skrajšamo tvojo kalvarijo dokazovanja in se osredotočimo na en praktičen primer : gospa, ki ti je prodala zadnjo parcelo je očitno imela možgane, gospod, ki jo je kupil pa je posledično imel....

Strani: 1 2 3 4 5