Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2810805] 08.01.20 10:53
Odgovori   +    22
Kako jim to uspe? Jaz ne podelam vsega dela niti v 7 dneh (na teden).
Pa smo zaposlili dodatno (mlado) pomoč, ki pa imajo tako nizko produktivnost, da so tudi vseskozi zasedeni in hkrati ne občutim, da bi mi kaj dela odnesli.

Se pravi, rabim delati le 4 dni in da bo to šlo, podvojiti svoje cene na trgu.
Zdaj torej iščem sposobnega managerja, ki bo to na trgu uspel izboriti.

Pri nas je namreč uravnilovka vsepovsod. Ne le pri osebnih prejemkih. Tudi trg ne priznava v dovolj veliki meri razlik med dobrimi in slabimi izvajalci. Cena za nek tip dela je toliko in toliko (ponavadi na uro), potem pa nima velike veze ali za delo dobiš stručkota ali šalabajzarja. Razlika pa je tolikšna, da sem jaz neko delo delal 2 uri, moj bivši mladi sodelavec pa enako delo (ne pretiravam!) pol leta.
1357 sporočil: 7.095
[#2810903] 08.01.20 14:42
Odgovori   +    0
To ni reklama temveč iz dneva v dan vse bolj postaja dejstvo ker zmanjkuje dela za ljudi, ki jih nadomešča digitalizacija povezana z avtomatizacijo.
153 sporočil: 9.333
[#2811001] 08.01.20 22:53
Odgovori   +    0
Prej ko slej bo štiridnevni delovnik za
večino zaposlenih javni (za)povednik !

Sodražan
Gustl sporočil: 13.629
[#2811009] 09.01.20 06:03
Odgovori   +    3
Meni je, kot sem ze večkrat omenil, ta ideja o stiridnevnem delovniku všeč. Precej bolj kot kaksni 6-urni delovniki.

Je pa jasno, da to ni izvedljivo vsevprek, verjetno zaenkrat omejeno bolj na pisarniška dela z visjo dodano vrednostjo.

V delovnih procesih, kjer je cas dela pomembna spremenljivka, bo pa tezko konkurirat.

Stiridnevnem delovnik je svojevrsten managerski izziv, ki pa bi ga prepustil trgu. Torej podjetja naj se sama odlocijo, ali je to lahko njihova konkurenčna prednost - predvsem na trgu dela.

To je lahko zanimiv način "plačila" za mlajše, ki jih to bolj zanima. Jih lahko razumemo, kaj ce jim mesecno 200 eur vec, ce bi rabili za lastno stanovanje 1000 eur vec.

Zanimivo je lahko tudi za podjetja s produkti z nizjo dodano vrednostjo (halo, Slovenija), da vseeno privabijo v svoje vrste strokovnjake, ki jih ne morejo z denarjem dovolj nagradit, so pa morda v obdobju kariere, ko jim cas nekaj vec pomeni.

Pri nasih davkih za dobro placane je to spet zanimivo, zmanjsevanje ur dela je lahko povišana urna postavka brez davčnih posledic.

Skratka...tega bo po mojem več.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2811038] 09.01.20 10:26
Odgovori   +    2
Finsko bluzenje, samo da se pise o navidezni uspesnosti. Po zadnjem padcu vlade se nobeden od stare sole politikov noce pecat z dejanskimi problemi. Na mladih svet stoji...pa pametujte.

Strani: 1