Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2637614] 24.01.17 02:23
Odgovori   +    58
Članek že prebirajo Štrukelj in koordinacija sindikatov javnega sektorja, tudi Ermanova in z veseljem ugotovljajo, da je v plači še ogromno prostora za nove dajatve, kajti ljudje zaposleni v javnem sektorju se prav veselijo novih davkov, zaposleni v zasebnem gospodarstvu, ki skoz in skoz nekaj godrnjajo, niso bistveni, saj so tako in tako le gnoj za gnojenje razcvetelega javnega sektorja.
anon-267272 sporočil: 356
[#2637619] 24.01.17 07:35
Odgovori   +    56
Zadnja sprememba: anon-267272 24.01.2017 07:36
No,

eden najbolj "čudnih" računov, je račun za elektriko.

Človek ne more verjet, kaj vse zmore domišljija distributerjev in države. Dejanski strošek elektrike je 1/3 računa. Vse ostalo je t.i. "Porez na budale"; omrežnina in dodatki (VT, MT, Obračunska moč-ta je dobra..a je to obračunska moč operaterja, da zmore zaračunat "Kr neki"?!).

Naslednji so dajatve in prispevki. Kakšno sprenevedanje. Kakšni prispevki!? Jaz nočem nič "prispevat", pa mi vseeno zaračunajo! Zame je to davek oziroma, kot sem zgoraj napisal "Porez na budale"! Notri so: Prispevek OVE+SPTE, prispevek za EnU, prispevek za DelOp, seveda - trošarina in, seveda, davek. Razlika med trošarino in davkom?! Ja ni je! Davek na davek! Mene ne zanima, kako to država opredeljuje, vendar gre še vedno za davek na davek! Plačati je treba oboje. Torej, davek v vsakem primeru.

V računu je toliko postavk, da človek ne more verjet! Seveda, vse so nejasne, ampak, elektro distributerji in država vam jih jasno razloži in vse postavke so nujne. Jasno, samo z enim namenom; da je naša denarnica prazna in njihova polna!

In da ne omenjamo, kompletna elektro infrastruktura je bila narejena z NAŠIM denarjem! In potem nam elektriko prijazno dostavijo in nam jo 3xno zaračunavaja!

Bravo mi!
anon-94335 sporočil: 45
[#2637624] 24.01.17 08:31
Odgovori   +    7
Takle imamo ane. Ali imamo državljani sploh vpliv na obvezne dajatve in davke: po mojem mnenju ne oz. minimalen. OK lahko ustanovimo novo stranko, vendar tudi če zmagamo na volitvah, uspeh ni zagotovljen (po rehodu na oblast isto sran*, drugo pak*)...dajmo se raje sprijaznit, da smo majhna država z srednje do velikim državnim aparatom (agencije, JU, veleposlaništva....). To vse na koncu plačamo mi.

Vsi državljani lahko npr. predelamo avtomobile na LPG in s tem nekaj prišparamo, skrivamo dohodke...ampak posledično bodo davki v % še višji (če potrošnje hkrati ne znižamo in se kot država ne želimo dodatno zadolževati), dokler pač (spet) ne bomo izgubili suverenosti in postali spet Dunajski ali Rimski hlapci...oz. mogoče pride nova oblast, ki bo naredila red in znižala stroške. Hlapci smo že, samo neuradno.
najobj sporočil: 31.920
[#2637638] 24.01.17 09:25
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 24.01.2017 09:29
... Skoraj polovica plače državi ...

... ja, ker potem tota država polovico plače državljanov lepo zakoplje v jamo na svojem vrtu, namesto da bi tisti denar porabila zdravstvo, šolstvo, komunalo, penzije in še kaj, zaradi česar so si ljudje državo pred mnogimi leti tudi izmislili ... ja, ampak Lipnik in Financarji države očitno ne rabijo, ker oni za sebe znajo vse sami narediti ... khmm, z jezikom ...
anon-344601 sporočil: 148
[#2637640] 24.01.17 09:32
Odgovori   +    3
Ni kaj, vedno hvaležna tema za vzbujanje čustev in provociranje. Karel, zakaj ne bi za razliko enkrat napisal članek z naslovom: "Kdaj sem začel molzti državo ?" Koliko sem iztisnil od države v svojih prvih dvajsetih letih življenja? Če namreč velja teza, da nam večji del plače pobere država, potem velja tudi, da še nerojeni otrok že pobira državni denar. Seveda se s tako tezo ne strinjam, saj zaposleni in potrošniki s prispevki in davki od plače in potrošnje plačujemo stroške za otroke dokler to isto ne začno početi tudi oni.
Tudi o mastnih naslovih v tabelah bi se dalo na široko razpravljati. Koliko je neka stvar vredna znamo ceniti šele, ko je nimamo na dosegu roke ali pa ni na voljo le nekaj ur (elektrika, voda in ogrevanje v stanovanju, bencin na bližnji črpalki). Menim, da za denar za porabljeno elektriko dobim veliko in bistveno več kot za denar v porabljen bližnji gostilni.
anon-373799 sporočil: 20
[#2637686] 24.01.17 13:41
Odgovori   +    9
Očitno naši predniki niso imeli tako visokega tolerančnega praga. Za kaj je že šlo v Stari pravdi? Za desetino? Pa še posest ni bila njihova...
anon-372702 sporočil: 1
[#2637698] 24.01.17 14:08
Odgovori   +    2
čas vnosa: 24.01.17 10:24
Prosim naredite te izračune še za plače, ki so višje od povprečne. Kako bo šele tam?
anon-378727 sporočil: 99
[#2637699] 24.01.17 14:08
Odgovori   +    4
čas vnosa: 24.01.17 07:11
Pristaši koalicijskih strank,JS in upokojenci, vas bodo spet označili za škodoželjne populiste.Za rumeni tisk.Njim ni potrebno razmišljati, kje bodo dobili denar za vse to.Za nas, preostale ovce, je edina rešitev Sloxit.

Strani: 1