Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-267272 sporočil: 356
Zadnja sprememba: anon-267272 24.01.2017 07:36
No,

eden najbolj "čudnih" računov, je račun za elektriko.

Človek ne more verjet, kaj vse zmore domišljija distributerjev in države. Dejanski strošek elektrike je 1/3 računa. Vse ostalo je t.i. "Porez na budale"; omrežnina in dodatki (VT, MT, Obračunska moč-ta je dobra..a je to obračunska moč operaterja, da zmore zaračunat "Kr neki"?!).

Naslednji so dajatve in prispevki. Kakšno sprenevedanje. Kakšni prispevki!? Jaz nočem nič "prispevat", pa mi vseeno zaračunajo! Zame je to davek oziroma, kot sem zgoraj napisal "Porez na budale"! Notri so: Prispevek OVE+SPTE, prispevek za EnU, prispevek za DelOp, seveda - trošarina in, seveda, davek. Razlika med trošarino in davkom?! Ja ni je! Davek na davek! Mene ne zanima, kako to država opredeljuje, vendar gre še vedno za davek na davek! Plačati je treba oboje. Torej, davek v vsakem primeru.

V računu je toliko postavk, da človek ne more verjet! Seveda, vse so nejasne, ampak, elektro distributerji in država vam jih jasno razloži in vse postavke so nujne. Jasno, samo z enim namenom; da je naša denarnica prazna in njihova polna!

In da ne omenjamo, kompletna elektro infrastruktura je bila narejena z NAŠIM denarjem! In potem nam elektriko prijazno dostavijo in nam jo 3xno zaračunavaja!

Bravo mi!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen