Strani: 1 2

crt sporočil: 27.194
[#2822615] 11.03.20 07:08
Odgovori   +    7
Sodelovanje med bodočo vladno ekipo in sedanjo vlado v boju proti virusu po njegovih besedah poteka dobro, in je nujno, saj virus "ne izbira levice in desnice", ampak je "zunanji sovražnik, proti kateremu se je treba skupaj boriti"
pa je tudi corona za nekaj dobra.

cost/benefit je mogoce malo v riti sicer.
dronyx sporočil: 4.602
[#2822621] 11.03.20 07:43
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: dronyx 11.03.2020 07:44
Če država reče, da smo v fazi 1 (odkrivanje vseh okuženih in iskanje stikov), smo dejansko že v fazi 2, ko se virus nenadzorovano širi po populaciji. Inkubacijska doba virusa je od 4 do 14 dni (povprečje menda okrog 5). Slika, ki jo danes gledamo, zaradi tega ne odraža dejanskega stanja! To, kar se dogaja sedaj v Italiji je val, ki prihaja k nam z 10 dnevnim zamikom. Sorazmerni ukrepi so v takih razmerah prepozni za vsaj 5 dni! Šole in vrtci bi morali biti že zaprti, saj so pravi inkubatorji za razne viruse (sem povzel na kratko kar sem napisal kot komentar pri enem starejšem zapisu).
0329Softb sporočil: 3.757
[#2822626] 11.03.20 07:47
Odgovori   +    9
A proti Cerarju bo vložena kakšna kazenska ovadba? Zakaj noben medij tega ne omenja?? A ste res vsi čisto pod kontrolo?

Aja, pa Slovenija je postala edina država na svetu, v kateri maske ne delujejo - tako se vsaj prepričuje idiote, da se ti ne vprašajo zakaj ni mask.

www.gov.si/novice/20...anizaciji/
dronyx sporočil: 4.602
[#2822634] 11.03.20 08:04 · odgovor na: (#2822632)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: dronyx 11.03.2020 08:20
To pomeni 1000-2000 testov na dan.
Ja, se povsem strinjam. Pri nas je toliko odkritih med zdravstvenimi delavci zato, ker se očitno sedaj testira zlasti njih, ostale pa ne ali zelo malo. Se strinjam, da so oni absolutno prioriteta, ker lahko okužbo raznesejo po bolnišnicah, ampak ne moremo zato zanemariti vseh ostalih. Pri nas bi morali v naslednjih dneh poskušati vse, da se dnevno število testov dvigne vsaj nad 1000. Po moje je povsem možno, da je ob 34 potrjenih primerih na testih že več 100 okuženih.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2822639] 11.03.20 08:15 · odgovor na: crt (#2822615)
Odgovori   +    1
pa je tudi corona za nekaj dobra.

cost/benefit je mogoce malo v riti sicer.
ti bi prav imel de facto enopartijski sistem a? nekaj takega kot v zda?
FIN-547190 sporočil: 287
[#2822644] 11.03.20 08:27 · odgovor na: dronyx (#2822621)
Odgovori   +    4
[dronyx]
Če država reče, da smo v fazi 1 (odkrivanje vseh okuženih in iskanje stikov), smo dejansko že v fazi 2, ko se virus nenadzorovano širi po populaciji. Inkubacijska doba virusa je od 4 do 14 dni (povprečje menda okrog 5). Slika, ki jo danes gledamo, zaradi tega ne odraža dejanskega stanja! To, kar se dogaja sedaj v Italiji je val, ki prihaja k nam z 10 dnevnim zamikom. Sorazmerni ukrepi so v takih razmerah prepozni za vsaj 5 dni! Šole in vrtci bi morali biti že zaprti, saj so pravi inkubatorji za razne viruse (sem povzel na kratko kar sem napisal kot komentar pri enem starejšem zapisu).
Kot vedno zadnje čase le počasi capljamo za Višegradom...
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2822646] 11.03.20 08:29 · odgovor na: (#2822632)
Odgovori   +    2
To je zapravljanje resursov in časa. V Južni Koreji opravljajo največ testov zaradi verskih zmešancev, ki so imeli letno srečanje, med katerimi je bila ena oseba dokazano okužena s tisoč kontakti v nekaj dneh, nakar so se udeleženci razkropili po državi. Zato so se oblasti odločile, da bodo testirali sistematsko vseh 250.000 udeležencev srečanja. Nič počez ali podolgem ali naključno, testirajo s sledenjem.
crt sporočil: 27.194
[#2822649] 11.03.20 08:37 · odgovor na: shevchenko (#2822639)
Odgovori   +    6
[shevchenko]
> pa je tudi corona za nekaj dobra.
>
> cost/benefit je mogoce malo v riti sicer.

ti bi prav imel de facto enopartijski sistem a? nekaj takega kot v zda?
za enopartijski vprasaj ljubitelje vecinskega sistema, ki nocejo razumeti, kaj to pomeni pri danih preferencah volilcev.

jaz pa sem mislil na to, da je v sloveniji izjemno razvito dvotaktno deljenje in jebanje, kar je po mojem prepricanju mazohisticno in proti cemur zgodovinsko zelo pomaga zunanji sovraznik, pa na bo to beograd, virus ali scasoma bruselj.

kar se tice zda, gredo zal v slovensko smer glede dvotaktnosti (pac eden od procesov slovenizacije sveta), mogoce jim bo pa tudi ratalo zdaj oprijeti se zunanjega.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2822656] 11.03.20 08:44 · odgovor na: dronyx (#2822634)
Odgovori   +    5
[dronyx]
>To pomeni 1000-2000 testov na dan.

Ja, se povsem strinjam. Pri nas je toliko odkritih med zdravstvenimi delavci zato, ker se očitno sedaj testira zlasti njih, ostale pa ne ali zelo malo. Se strinjam, da so oni absolutno prioriteta, ker lahko okužbo raznesejo po bolnišnicah, ampak ne moremo zato zanemariti vseh ostalih. Pri nas bi morali v naslednjih dneh poskušati vse, da se dnevno število testov dvigne vsaj nad 1000.
Samo testiranje ne bo rešilo problema, pri nas je približno vsaki 50 test (po tvoje pri izbrancih) pozitive, če se gre na slepo bo to naraslo na vsaj 100 in več.

Po moje je povsem možno, da je ob 34 potrjenih primerih na testih že več 100 okuženih.
V www.rtvslo.si/zdravj...oronavirus je lepo razloženo, takaj imajo v Italiji toliko smrtnih primerov. Imajo namreč veliko smrtnost med starejšimi, 92% smrti je pri populaciji nad 70 let. Problem je računanje, oziroma imenovalec ulomka, število zbolelih. 80% jih skoraj ne kaže simpotomov, sem sodijo zlasti mlajši, in roko na srce zaradi blagega prehlada ali blage gripe menda še nihče ni šel k zdravniku, oziroma tega sploh ne jemlje za bolezen v teh geografskih širinah. In ta trenutek ima po nekih virih v Sloveniji simptome blagega prehlada 100.000 ljudi. Je že prav, da se testira potencialne prenašalce okužbe in vsepovprek.

In kakor kažejo številke o obolelih, testiranih ni kakšnega super razloga za paniko, moje ocene kažejo, da se bolezen širi dokaj počasi, dnevno se število bolnikov poveča za okoli 25% in še to deloma zaradi "uvoza" novih bolnikov, seveda iz Italije. Seveda pa še vedno govorimo o dvomestni številki obolelih, vsi na srečo v blagi obliki. Imamo to srečo v nesrečo, da se je virus razširil v mlajšo športno aktivno populacijo, in ne med starčke kot v Italiji.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2822657] 11.03.20 08:47 · odgovor na: crt (#2822649)
Odgovori   +    0
jaz pa sem mislil na to, da je v sloveniji izjemno razvito dvotaktno deljenje in jebanje, kar je po mojem prepricanju mazohisticno in proti cemur zgodovinsko zelo pomaga zunanji sovraznik, pa na bo to beograd, virus ali scasoma bruselj.
bruselj bo tezko ta skupni sovraznik, ker placuje tako zelo veliko ljudi. edino ce zadeva med trenutno krizo razpade sama od sebe.
kar se tice zda, gredo zal v slovensko smer glede dvotaktnosti (pac eden od procesov slovenizacije sveta), mogoce jim bo pa tudi ratalo zdaj oprijeti se zunanjega.
ma jaz tega v zda ne opazim. trump ni da pocne tako zelo razlicne stvari od predhodnika. res je razlicen v formi, v vsebini pa niti ne tako zelo. trade-war recimo (ob vseh moznih opozorilih) ni niti malo negativno vplivala na vse skupaj. itak so za svoje nacionalne sampione uvedli izjeme, pa je blo.
crt sporočil: 27.194
[#2822668] 11.03.20 09:03 · odgovor na: shevchenko (#2822657)
Odgovori   +    4
[shevchenko]
> jaz pa sem mislil na to, da je v sloveniji izjemno razvito dvotaktno deljenje in jebanje, kar je po mojem prepricanju mazohisticno in proti cemur zgodovinsko zelo pomaga zunanji sovraznik, pa na bo to beograd, virus ali scasoma bruselj.

bruselj bo tezko ta skupni sovraznik, ker placuje tako zelo veliko ljudi. edino ce zadeva med trenutno krizo razpade sama od sebe.
zato pravim scasoma -- ce gredo zadeve tako dalec, da jug dobi srednji prst, ker je njegova uporabnost v "skupnem projektu" po oceni severa izcrpana.

> kar se tice zda, gredo zal v slovensko smer glede dvotaktnosti (pac eden od procesov slovenizacije sveta), mogoce jim bo pa tudi ratalo zdaj oprijeti se zunanjega.

ma jaz tega v zda ne opazim. trump ni da pocne tako zelo razlicne stvari od predhodnika. res je razlicen v formi, v vsebini pa niti ne tako zelo. trade-war recimo (ob vseh moznih opozorilih) ni niti malo negativno vplivala na vse skupaj. itak so za svoje nacionalne sampione uvedli izjeme, pa je blo.
govorim predvsem o tem, da imas dve plemeni, ki uspesno razdeljujeta publiko v gledaliscu na dva med sabo vedno bolj na smrt skregana pola, ceprav je veliko vec dejanske razlike med tem, a si igralec ali publika kot med tem, katero pleme znotraj publike si.
crt sporočil: 27.194
[#2822671] 11.03.20 09:05 · odgovor na: (#2822659)
Odgovori   +    9
[kren]
> []
> jaz pa sem mislil na to, da je v sloveniji izjemno razvito dvotaktno deljenje in jebanje, kar je po mojem prepricanju mazohisticno in proti cemur zgodovinsko zelo pomaga zunanji sovraznik, pa na bo to beograd, virus ali scasoma bruselj.

Dvotaktnost je pač značilnost demokracije.
dvotaktnost ni znacilnost demokoracije. dvotaktnost je znacilnost tako omejene pameti, da znese dojemati karkoli samo do dva - ali je X ali Y. seveda pa publika, ki ji znese samo do 2, lahko dojema tudi 1.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2822676] 11.03.20 09:06 · odgovor na: anon-178149 (#2822656)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [dronyx]
> >
In kakor kažejo številke o obolelih, testiranih ni kakšnega super razloga za paniko, moje ocene kažejo, da se bolezen širi dokaj počasi, dnevno se število bolnikov poveča za okoli 25% in še to deloma zaradi "uvoza" novih bolnikov, seveda iz Italije. Seveda pa še vedno govorimo o dvomestni številki obolelih, vsi na srečo v blagi obliki. Imamo to srečo v nesrečo, da se je virus razširil v mlajšo športno aktivno populacijo, in ne med starčke kot v Italiji.
Results:
There were 181 confirmed cases with identifiable exposure and symptom onset windows to estimate the incubation period of COVID-19. The median incubation period was estimated to be 5.1 days (95% CI, 4.5 to 5.8 days), and 97.5% of those who develop symptoms will do so within 11.5 days (CI, 8.2 to 15.6 days) of infection. These estimates imply that, under conservative assumptions, 101 out of every 10 000 cases (99th percentile, 482) will develop symptoms after 14 days of active monitoring or quarantine...med drugim piše naAnnals of Internal Medicine: annals.org/aim/artic...y-reported
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2822681] 11.03.20 09:14 · odgovor na: anon-317028 (#2822676)
Odgovori   +    1
In kakšno zvezo ima to s tem kar sem napisal? Če jaz kaj vem, ki sem sicer laik, pa verjetno vsaj malce bolje podkovan z osnovami, nisi povedal nič novega, to je že vse znano, tudi statistika je poznana za naravoslovce.... Že nekaj časa se navaja povprečna (ali mediana) doba 5 dni, in 14 dni kot zelo verjetna doba, ko se bolezen razvije.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2822683] 11.03.20 09:16
Odgovori   +    4
To pa ni dober znak se pravi da se jim mudi postaviti operativno vlado. Vsak dan je zamujen.
anon-488811 sporočil: 1.100
[#2822684] 11.03.20 09:17
Odgovori   +    1
virus "ne izbira levice in desnice", ampak je "zunanji sovražnik, proti kateremu se je treba skupaj boriti", je dejal Janša.
Je čas miru in blagostanja in je čas vojne in borbe. Vsak voditelj si izbere svoj čas.
1357 sporočil: 7.095
[#2822686] 11.03.20 09:19
Odgovori   +    3
Kar se Janezek nauči to Janez zna. Nobenih kriznih štabov ne potrebuješ če nočeš iz tega delati PR cirkusa. Vse kar je potrebno narediti je dati odgovornim organom v državi proste roke za delovanje in bodo to zadevo rešili. Naj še ponazorim z vojaško terminologijo: Če vojaki dobijo samo ukaz kaj morajo doseči kot cilj od svojih nadrejenih brez pogojevanja na kakšen način ali s kakšnimi sredstvi morajo neko stvar izvesti, bodo vojaki to izvedli veliko bolj učinkovito, po liniji najmanjšega odpora, kot si njihovi nadrejeni lahko sploh mislijo, vse zasluge bodo pa itak šle k tistim, ki so postavili takšen cilj.
crt sporočil: 27.194
[#2822688] 11.03.20 09:20 · odgovor na: (#2822685)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 11.03.2020 09:21
[kren]
> []
> > [kren]
> > > []
> > > jaz pa sem mislil na to, da je v sloveniji izjemno razvito dvotaktno deljenje in jebanje, kar je po mojem prepricanju mazohisticno in proti cemur zgodovinsko zelo pomaga zunanji sovraznik, pa na bo to beograd, virus ali scasoma bruselj.
> >
> > Dvotaktnost je pač značilnost demokracije.
>
> dvotaktnost ni znacilnost demokoracije. dvotaktnost je znacilnost tako omejene pameti, da znese dojemati karkoli samo do dva - ali je X ali Y. seveda pa publika, ki ji znese samo do 2, lahko dojema tudi 1.

Publiki znese delitev na naše in nenaše. Pa ne samo v Sloveniji. S tem se moraš v demokraciji pač sprijazniti. Lahko pa pizdiš čez omejeno pamet volilcev.
seveda ne samo v sloveniji. kje si ravno mene nasel za razlago, da nekaj ni samo stvar slovenije.

prav specificno z demokracijo to kaj dosti zveze nima, tak - v bistvu plemenski ali kar zivalski, ko gre za te instinkte - je pac povecini cloveski material ne glede na podrocje udejstvovanja in geografijo.

za pizdit cez clovestvo sem malo prestar, sem ze dal to skozi :) samo ugotavljam stanje.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2822693] 11.03.20 09:26 · odgovor na: (#2822674)
Odgovori   +    6
[rename]
> [shevchenko]
> > pa je tudi corona za nekaj dobra.
> >
> > cost/benefit je mogoce malo v riti sicer.
>
> ti bi prav imel de facto enopartijski sistem a? nekaj takega kot v zda?

Enopartijskega ne, dvopartijski je pa čisto kul, imho.
Pa naj se pikčasti in progasti izmenjujejo na oblasti vsak drugi mandat...

Stare stranke s tradicijo naj se izmenjujejo na oblasti kot republikanci in demokrati v ZDA. Stare stranke so bolj odgovorne do državljanov in države, ker čutijo in vejo, da kljub položaju v opoziciji imajo odgovornost za upravljanje z državo. Stare stranke vedo, da so danes v opoziciji, jutri na oblasti in vsak njihov opozicijsko nagajivi ukrep jih čaka jutri na oblasti in težave dela. V Sloveniji bi se na oblasti morale izmenjevati SDS in SD. Poglejmo le kakšne težave bo v kriznih časih Janši z brezbrižnim in neodgovornim 500 milijonskim zvišanjem plač javnosektorskim parazitom naredil ad-hoc sklepani Šarec, ki se ni spraševal od kod bo denar. V njegovem položaju je prejšnja CerarPočivalškva vlada raje odstopila, ker je čutila, da so zahteve štrukljev katastrofalne za državo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2822695] 11.03.20 09:28 · odgovor na: dronyx (#2822621)
Odgovori   +    0
youtu.be/9mrPHO-nkVE

Poglejte kaj pravi italijanski strokovnjak. Prebral sem da bi slo za 100mio lahko testirala čez milijon ljudi. Je pa res da bi morali testirati vsako osebo na 5 dni kar je nemogoče.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2822696] 11.03.20 09:29 · odgovor na: (#2822679)
Odgovori   +    1
[rename]
> [MarijanMacek]
> > [dronyx]
> > >To pomeni 1000-2000 testov na dan.
> >
> > Ja, se povsem strinjam. Pri nas je toliko odkritih med zdravstvenimi delavci zato, ker se očitno sedaj testira zlasti njih, ostale pa ne ali zelo malo. Se strinjam, da so oni absolutno prioriteta, ker lahko okužbo raznesejo po bolnišnicah, ampak ne moremo zato zanemariti vseh ostalih. Pri nas bi morali v naslednjih dneh poskušati vse, da se dnevno število testov dvigne vsaj nad 1000.
>
> Samo testiranje ne bo rešilo problema, pri nas je približno vsaki 50 test (po tvoje pri izbrancih) pozitive, če se gre na slepo bo to naraslo na vsaj 100 in več.
>
>
> >Po moje je povsem možno, da je ob 34 potrjenih primerih na testih že več 100 okuženih.
>
> V www.rtvslo.si/zdravj...oronavirus je lepo razloženo, takaj imajo v Italiji toliko smrtnih primerov. Imajo namreč veliko smrtnost med starejšimi, 92% smrti je pri populaciji nad 70 let. Problem je računanje, oziroma imenovalec ulomka, število zbolelih. 80% jih skoraj ne kaže simpotomov, sem sodijo zlasti mlajši, in roko na srce zaradi blagega prehlada ali blage gripe menda še nihče ni šel k zdravniku, oziroma tega sploh ne jemlje za bolezen v teh geografskih širinah. In ta trenutek ima po nekih virih v Sloveniji simptome blagega prehlada 100.000 ljudi. Je že prav, da se testira potencialne prenašalce okužbe in vsepovprek.
>
> In kakor kažejo številke o obolelih, testiranih ni kakšnega super razloga za paniko, moje ocene kažejo, da se bolezen širi dokaj počasi, dnevno se število bolnikov poveča za okoli 25% in še to deloma zaradi "uvoza" novih bolnikov, seveda iz Italije. Seveda pa še vedno govorimo o dvomestni številki obolelih, vsi na srečo v blagi obliki. Imamo to srečo v nesrečo, da se je virus razširil v mlajšo športno aktivno populacijo, in ne med starčke kot v Italiji.

Testiranje je zelo pomembno na začetku.
Pa ne zgolj zato, da se pozitivne osami, ampak predvsem, da se poiščejo čimprej še vsi, s katerimi je imel stike. To je ključno za zajezitev.
Se bojim da bi streljali v prazno, že sedaj ko se testira izvoljence (recimo raje tiste, ki imajo utemeljen sum) je pozitiven vsak 50 test, če bi se testiralo vsepovprek bi pa po moje to bilo metanje denarja v stran. Ne pozabi, če kočeš biti z veliko zanesljivoatjo prepričan, da nekdo ni okužen moraš teste izvajati vsaj 11 dni (upam da sem si pravilno zapomnil iz 311684)..... In ne pozabit, pogostost testov je primerljiva z ostalimi državami v okolici.

Sedaj je testiranje verjetno celo že povsem odveč, saj po mojem že nimamo več dovolj osebja, ki bi iskali kontakte okuženih.
Se bojim da 31 okuženih še ni tako visoka številka, da bi sistem odkrivanja stikov odpovedal.
Tu bi moral vsak okuženi (ali vsak, ki se slabo počuti, ali izve, da je bil v stiku-v bližini z nekom, ki je okužen), sami obveščali svoje kontakte (družbena omrežja), to bi bil en tako "internetno mreženje", da bi čim več ljudi dobilo informacijo, da so lahko tudi sami že okuženi, oz. prenašalci... očitno pa tega nismo zmožni organizirati, zato bo pravi udarec čez kakšen teden-dva... in takrat bo pa tudi že prepozno zapiranje šol, vrtcev, podjetij... in bo samo še vprašanje, kdo bo prebolel in kdo ne.
Obvestiš lahko znance, za katere veš kontaktne podatke, vse ostalo je megla in bi kvečjemo pripomoglo k vsesplošni paniki...
Vsekakor je pa od prvega odkritega primera minilo že 7 dni in bi velik del sekundarnih okužb že bil prisoten. Vsekakor bomo pa morali še počakati na "končen" rezultat.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2822699] 11.03.20 09:35 · odgovor na: anon-178149 (#2822681)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 11.03.2020 09:51
[MarijanMacek]
In kakšno zvezo ima to s tem kar sem napisal? Če jaz kaj vem, ki sem sicer laik, pa verjetno vsaj malce bolje podkovan z osnovami, nisi povedal nič novega, to je že vse znano, tudi statistika je poznana za naravoslovce.... Že nekaj časa se navaja povprečna (ali mediana) doba 5 dni, in 14 dni kot zelo verjetna doba, ko se bolezen razvije.
Gre za najnovejšo originalno raziskavo, ki je objavljena včeraj, 10.03.2020. Sicer, če bi kliknil na ful text annals.org/aim/fulla...y-reported bi videl, da je tam veliko tega, mogoče bo kliknil kdo iz zdravniškega kroga?
crt sporočil: 27.194
[#2822705] 11.03.20 09:42 · odgovor na: (#2822698)
Odgovori   +    1
[kren]
> []
> prav specificno z demokracijo to kaj dosti zveze nima, tak - v bistvu plemenski ali kar zivalski, ko gre za te instinkte - je pac povecini cloveski material ne glede na podrocje udejstvovanja in geografijo.

OK, kaj predlagaš glede na človeški material, ki pač je, kakršen je?

Enotaktnost se ne obnese, dvotaktnost očitno tudi ne... Ampak tudi večtaktnost se slej ko prej reducira na dvotaktnost... na naše in nenaše.
vsakdo lahko sam ugotovi, kako zeli pri sebi ravnati glede tega in koliko zmore. osebno preferiram zivali in rastline, tako da dalec od tega, da bi zelel karkoli narekovati ljudem.
premza sporočil: 4.276
[#2822707] 11.03.20 09:57 · odgovor na: anon-178149 (#2822656)
Odgovori   +    6
[MarijanMacek]
In kakor kažejo številke o obolelih, testiranih ni kakšnega super razloga za paniko, moje ocene kažejo, da se bolezen širi dokaj počasi, dnevno se število bolnikov poveča za okoli 25% in še to deloma zaradi "uvoza" novih bolnikov, seveda iz Italije.
Eksponentna rast je hitro jeba, tudi če samo 25% dnevno.
V 14 dneh je to 700 obolelih (70 s težjim potekom), kar pomeni, da zdravljenje vseh ni več mogoče, ker ni kapacitet.
Po enem mesecu pa prideš že na 30.000. To pa pomeni 3.000 takih, ki rabijo intenzivno terapijo in ker je ne bojo dobili, bodo najbrž umrli.
Po 50 dneh smo pri takem tempu okuženi vsi.

Komentiram samo številke. Nisem Baba Vanga, da bi upal predvideti potek dogodkov.
dronyx sporočil: 4.602
[#2822714] 11.03.20 10:20 · odgovor na: anon-178149 (#2822656)
Odgovori   +    1
Samo testiranje ne bo rešilo problema, pri nas je približno vsaki 50 test (po tvoje pri izbrancih) pozitive, če se gre na slepo bo to naraslo na vsaj 100 in več.
Nisem rekel izbrancih ampak da se testira zlasti medicinsko osebje. Seveda da če več testiraš je tudi več negativnih testov, ampak ključno je upočasniti širjenje epidemije, kar pa pomeni, da okužene čim hitreje odkrivaš. V nekem trenutku prideš lahko v situacijo, ko je pa več kot 50% testov pozitivnih, samo takrat pa je prepozno.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2822745] 11.03.20 11:17 · odgovor na: (#2822679)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-54454 11.03.2020 11:36
Ce se mene vprasa, smo zdaj v fazi dvigovanja imunskega sistema in siser iz dveh razlogov:

1.Dejstvo je, da bo okuzen zeli velik del pokulacije, kjer bo preventivno testiranje brez pomena in edino vprasanje je, do katerega stevila obolelih se sistem ne razpade, kot imamo zdaj priloznost gledati v italiji.

2.ne podcenjevat placebo efekta.
Tako kot ta negativno deluje na imunski sistem, ko "so okoli tebe vsi bolani", toliko bolj pozitivno vpliva nanj, ko se dobro pocutimo in "vemo, da smo zdravi".

Zato bi morali zdaj na tv nonstop rolat spote o pravilni prehrani, gibanju,... make my body grat again.

Kaj lhko sami naredimo?

Namesto corone, lahko damo pregledat naso krvno sliko in obiscemo dietologa.

Obvezno pomarancce (citruse)! Odrasli moski 3 dnevno, zenska 2, kadilci 30% vec

Sprehodi, tek, kolesarjenje po svezem zraku sploh zdaj, ko bo lepo vreme

Nadpovprecno spanja

Dieta: povecamo vnos sadja in zelenjave, piscancja juha in kuhano (iz juhe) piscancje meso, navadni jogurt, spinaca, brokoli, mandelji, med, hren, cesen..., bodo naj olj pomagali

Dosti popite tekocine

In ne se dodatno filat z vitamini (tablete), ker jih z normalno dieto v telo vnecemo dovolj. Dodadtno filanje lahko samo porusi to ravnovesje.

Predvsem pa, poslusat svoje telo. Prevec drasticna spremeba zivljenskega sloga/prehrambenih navad ima lahko prej negativne ucinke.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2822748] 11.03.20 11:20 · odgovor na: anon-54454 (#2822745)
Odgovori   +    0
30 pomaranc?
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2822757] 11.03.20 11:29 · odgovor na: shevchenko (#2822748)
Odgovori   +    1
30% vec, sem popravil. Kadilci imajo probleme z absorbcijo.
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2822760] 11.03.20 11:33 · odgovor na: shevchenko (#2822748)
Odgovori   +    1
Naj se dodam, da olupkov citrusov ne zavrzemo, pac pa jih pustimo v prostoru, da etericna olja hlapijo. Ne dajamo na radiatorje, ker bo koncentracija previsoka (lahko najvec pol olupka naenkrat).

Etricna olja citrusov dvigujejo razpolozenje in nam povzro ajo obcutek "cistosti" (nas in okolice). Placebo.
crt sporočil: 27.194
[#2822797] 11.03.20 12:15 · odgovor na: (#2822771)
Odgovori   +    0
[kren]
Me pa vseeno (iz čistega firbca) zanima, kateri sistem je boljši, glede na človeški material. Po moje tisti, ki najbolj upošteva človeški material. Vsi, ki ga niso dovolj upoštevali, so neslavno končali.
sorry, jaz se sploh nisem pogovarjal o tem in me preseneca, kako sva prisla do tega, "kateri sistem je boljsi".

ti si zvedel tematiko na eno- vs. vec-strankarstvo, ces da je dvotaktnost (nasi/njihovi, crno/belo, ali/ali) pac lastnost demokracije.

to ne drzi - plemensko dvotaktnost imas v obeh primerih, ce je pac publika primerno omejena, kar je ponavadi safe bet.

kajti brez skrbi da je v eno- prav tako zelo popularno "a si nas ali ne". glede na zgodovino upam, da ni treba tega se posebej pojasnjevati.

na tvoje implicitno (in kot vidis zgoraj v osnovi sfaljeno) vprasanje "hvalabogu da dvotaktnost, a se ti zdi boljse da eno" je moj odgovor, da si me, kot kaze, ze v osnovi razumel 180 stopinj stran od nameravanega.

moje stalisce namrec ni "jebes 2, bolje manj", temvec "jebes 2, bolje vec".

zdaj pa mislim, sem izcrpal danasnje zaloge ritualnega "a ima moj oci vecji avto kot tvcojega".

Strani: 1 2