Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Na vetrobranskem steklu vinjeta, kazen pa 500 evrov

Strani: 1 2

anon-260692 sporočil: 67
[#2634640] 03.01.17 07:53
Odgovori   +    36
Kazen mora biti vzgojna!
Darsov nadzornik pa enako kot slovenski policist, ni sposoben napisati opozorila.
Sociologi, psihologi na AVP in drugje v javni upravi pa ne razumejo, da je opozorilo pogosto bolj vzgojno, kot palica.
Če se tako obnašajo tudi doma, me skrbi.
V Sloveniji policisti, redarji, Darsovi nadzorniki itd le polnijo proračun, vzgojna nota kazni pa jim je povsem tuja!
anon-106472 sporočil: 68
[#2634641] 03.01.17 07:54
Odgovori   +    10
Edino pravilno ravnanje nadzornika. Čestitke.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2634648] 03.01.17 09:13
Odgovori   +    18
Predlagam novinarjem Financ, naj preverijo in napišejo, ali sme Darsov nadzornik sploh segati v notranjost vozila.
OK, v opisanem primeru je lastnica to sicer dovolila.
Ampak kaj se zgodi, če ne dovoliš da ti šari po avtu? Ali ima kakšno pravno podlago da to dela, če se s tem ne strinjaš?

Dodatno pa še, kakšna zakonska pooblastila imajo pa policisti glede seganja v notranjost vozila?
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2634649] 03.01.17 09:15 · odgovor na: anon-20668 (#2634648)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
Dodatno pa še, kakšna zakonska pooblastila imajo pa policisti glede seganja v notranjost vozila?

siol.net/avtomoto/na...iku-295910
anon-344601 sporočil: 148
[#2634651] 03.01.17 09:44 · odgovor na: anon-260692 (#2634640)
Odgovori   +    24
Ali si pripravljen plačati za letno vinjeto 5 € več, da bi DARS-ovi nadzorniki izrekali opozorila in ne kazni?? Kdo bi kupil vinjeto, če bi vedel, da nadzor izvajajo brezzobi tigri ? Nikar ne predlagaj, da bi opozorilo veljalo le prvič, ko te dobijo. To bi pomenilo nadaljne birokratske zaplete (IT). Vsak bi kupil vinjeto potem, ko ga prvič ujamejo. Tvoj predlog je všečen, vendar bi se učinkovitost sistema zapletla v neslutene širine.
anon-416980 sporočil: 24
[#2634655] 03.01.17 10:08
Odgovori   +    8
čas vnosa: 03.01.17 09:30
Citiram: "4. Preden nalepite novo, odstranite staro. Četudi boste imeli polepljen vetrobran, to ni prekršek."

Kaj naj to pomeni?
Zakaj svetujete, da se odstrani staro vinjeto, če pa polepljeno vetrobransko steklo ni prekršek? Kje je tu logika napisanega?
anon-265893 sporočil: 275
[#2634659] 03.01.17 10:54
Odgovori   +    34
Pri prekrških je enako kot pri kaznivih dejanjih pomembno, kdo je prekršek storil. Glede na zapisano v članku, bo kaznovani v pritožbenem postopku lahko dokazal, da to ni bil on.

Res pa je, da so cestninski nadzorniki, policaji... nekompetentni dacarji, ki namen svojega dela vidijo izključno v tem da pulijo denar za v državni proračun. To, da je namen kaznovanja predvsem vzgojne in preventivne narave v Slovenistanu ne drži več.

Pred časom so k nam prišli prijatelji iz juga dalmacije, in posebej smo jih opozorili na nakup vinjete. Takoj pri vstopu so jo kupili, na AC pa presenečenje, dobili kazen ca 300 eur, ker je bila vinjeta za avto in ne za kombi. In to je spet primer, ko bi uradnik lahko presodil da tu ni šlo za izogibanje plačila. Kazen v enaki višini kot bi bila brez vinjete je tudi nesorazmerna.

Sam sem bil v podobnem položaju v Italiji, ko sem vozil v enosmerno cesto v nasprotni smeri - sem spregledal znak - pa sem bil deležen zgolj opozorila, enako ko nisem imel pri sebi vozniškega dovoljenja. Ampak tam pso policisti gospodje, ki delajo do 70. leta!

Žal se se vojna med podivjanim požrešnim javnim sektorjem in ostalimi zaostruje. Zaradi podalpske škodoželjnosti in foušije pa ni računati da bo v kratkem bolje.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2634685] 03.01.17 15:05 · odgovor na: anon-416980 (#2634655)
Odgovori   +    8
[xxxPIAxxx]
Citiram: "4. Preden nalepite novo, odstranite staro. Četudi boste imeli polepljen vetrobran, to ni prekršek."

Kaj naj to pomeni?
Zakaj svetujete, da se odstrani staro vinjeto, če pa polepljeno vetrobransko steklo ni prekršek? Kje je tu logika napisanega?
Ma ja, jaz ne odlepim nalašč, da se od daleč vidi tole evropsko neumnost.
Mislim, da imam na šipi trenutno 9 vinjet. Večina je veljavnih nekaj pa tudi ne več. Pač, slovenska, avstrijska, nemška, češka, slovaška, švicarska ... potem še neke parkirne dovolilnice ...
Zato obvezno vse tole na sopotnikovo stran (kar načeloma ni po pravilih), da človek vsaj še kaj vidi ven.
7175S sporočil: 2.561
[#2634696] 03.01.17 16:08
Odgovori   +    19
Tale Andreja je užaljena, ker so jo odkrili in ni edina, ki ima pripravljen izgovor za nadzornike, če jo zalotijo pri goljufiji. Takšnih zastonjkarjev, ki imajo doma več rabljenih avtomobilov, vinjeto pa le eno, ni malo v Sloveniji in je prav, da plačajo mastno kazen !!! Tudi denarna kazen je le to delno vzgojna, saj je nadzorov DARS-a očitno še premalo, tako da se lahko po naših avtocestah še naprej uspešno prevažajo vinjetni prevaranti vseh barv in vseh narodnosti.
anon-260692 sporočil: 67
[#2634697] 03.01.17 16:20 · odgovor na: anon-344601 (#2634651)
Odgovori   +    3
[micurin17]
Ali si pripravljen plačati za letno vinjeto 5 € več, da bi DARS-ovi nadzorniki izrekali opozorila in ne kazni?? Kdo bi kupil vinjeto, če bi vedel, da nadzor izvajajo brezzobi tigri ? Nikar ne predlagaj, da bi opozorilo veljalo le prvič, ko te dobijo. To bi pomenilo nadaljne birokratske zaplete (IT). Vsak bi kupil vinjeto potem, ko ga prvič ujamejo. Tvoj predlog je všečen, vendar bi se učinkovitost sistema zapletla v neslutene širine.
Spoštovani,
Morda prej nisem bil dovolj razumljiv. Gospa, ki je plačala kazen točno ve, zakaj je morala plačati. Ne verjamem, da bi ji prejšnji lastnik pustil vinjeto na foliji, ampak bi jo snel.
So pa situacije, ko bi razumen nadzornik (verjamem da obstaja), lahko po lastni presoji napisal opozorilo.

Primer 1;
starejši voznik, ki sicer živi daleč od avtoceste (npr. na Koroškem, kot jaz), zaradi nepazljivosti zapelje na dovoz avtoceste, sedaj se dogaja da, ko to opazi zapelje vzvratno in naredi prekršek ali nesrečo.

Primer 2;
Voznik pelje proti semaforiziranemu križišču, gori zelena luč. Opazi policista in ker predvideva, da se bo prižgala rumena luč močno zavre in komaj ustavi pred križiščem. Voznik za njim predvideva, da bo lahko normalno zapeljal skozi križišče trči v vozilo pred njim.

Oba primera bi se v končala drugače, če bi policist ali nadzornik kdaj tudi napisala opozorilo. Nekateri vozniki bi seveda to možnost poskušali izkoristiti, ne smemo pa si misliti, da razumen policist ali nadzornik ne obstaja. Veliko jih je razumnih in ti bi zelo pozitivno vplivali na nadzirane udeležence v prometu.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2634702] 03.01.17 16:49
Odgovori   +    5
Pravilno priilepljeno vinjeto je nekako možno nepoškodovano odlepiti in jo ponovno nalepiti.
Jaz sicer ne vem, kako to gre. So mi pa to zatrdili in tudi res naredili serviserji pri menjavi šipe. Pri tem so me opozorili, da gre zadeva le enkrat.

Res sem imel na novi šipi po menjavi nalepljeno isto vinjeto. Ker hranim folijo, sem primerjal serijski številki.
bc123a sporočil: 48.253
[#2634707] 03.01.17 17:24 · odgovor na: anon-180464 (#2634685)
Odgovori   +    2
[kekez]
> [xxxPIAxxx]
> Citiram: "4. Preden nalepite novo, odstranite staro. Četudi boste imeli polepljen vetrobran, to ni prekršek."
>
> Kaj naj to pomeni?
> Zakaj svetujete, da se odstrani staro vinjeto, če pa polepljeno vetrobransko steklo ni prekršek? Kje je tu logika napisanega?

Ma ja, jaz ne odlepim nalašč, da se od daleč vidi tole evropsko neumnost.
Mislim, da imam na šipi trenutno 9 vinjet. Večina je veljavnih nekaj pa tudi ne več.
Ce imas na steklu veljavne in neveljavne vinjete (seveda slovenske), je za to predpisana kazen, ce prav vem.

Gotovo tudi v Avstriji, saj imajo tam sisteme za avtomatsko detekcijo vinjet in to tak sistem zelo zmoti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2634708] 03.01.17 17:30 · odgovor na: anon-265893 (#2634659)
Odgovori   +    17
[kartakofinance]
Pri prekrških je enako kot pri kaznivih dejanjih pomembno, kdo je prekršek storil. Glede na zapisano v članku, bo kaznovani v pritožbenem postopku lahko dokazal, da to ni bil on.

Res pa je, da so cestninski nadzorniki, policaji... nekompetentni dacarji, ki namen svojega dela vidijo izključno v tem da pulijo denar za v državni proračun. To, da je namen kaznovanja predvsem vzgojne in preventivne narave v Slovenistanu ne drži več.

Pred časom so k nam prišli prijatelji iz juga dalmacije, in posebej smo jih opozorili na nakup vinjete. Takoj pri vstopu so jo kupili, na AC pa presenečenje, dobili kazen ca 300 eur, ker je bila vinjeta za avto in ne za kombi. In to je spet primer, ko bi uradnik lahko presodil da tu ni šlo za izogibanje plačila. Kazen v enaki višini kot bi bila brez vinjete je tudi nesorazmerna.

Sam sem bil v podobnem položaju v Italiji, ko sem vozil v enosmerno cesto v nasprotni smeri - sem spregledal znak - pa sem bil deležen zgolj opozorila, enako ko nisem imel pri sebi vozniškega dovoljenja. Ampak tam pso policisti gospodje, ki delajo do 70. leta!

Žal se se vojna med podivjanim požrešnim javnim sektorjem in ostalimi zaostruje. Zaradi podalpske škodoželjnosti in foušije pa ni računati da bo v kratkem bolje.
Zapisal si kar nekaj neumnosti. Denar iz vinjet gre izkljucno za Dars, pa se zraven mora drzava primakniti, ce prav razumem. Iz svoje vinjete placujes za nazaj pozresne in goljufive gradbenike, ne pa javnega sektorja.

Drugic, seveda mora biti kazen za voznjo brez vinjete veckratnik cene, sicer bi se ljudje vozili brez vinjet, in jo "kupili" od nadzornika, ko bi jih zasacil.

Gre do pike enake izgovore, kot tisto o zlobnih avstrijcih ki sikanirajo slovence zato, ker inspekcije nadzirajo skoraj izkljucno slovenske firme, ker so pac vecino krsitev zagresile slovenske (oz juznjaske) firme.

Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti. Recimo, ce bi ne bilo nadzora vinjet, sem preprican, da bi vinjete kupovale samo budale, kot sem jaz, vsi ostali bi pa imeli obsirne razlage, zakaj so brez (od "pozresnega javnega sektorja" naprej).
anon-265893 sporočil: 275
[#2634727] 03.01.17 22:56 · odgovor na: bc123a (#2634708)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Zapisal si kar nekaj neumnosti. Denar iz vinjet gre izkljucno za Dars, pa se zraven mora drzava primakniti, ce prav razumem. Iz svoje vinjete placujes za nazaj pozresne in goljufive gradbenike, ne pa javnega sektorja.

Drugic, seveda mora biti kazen za voznjo brez vinjete veckratnik cene, sicer bi se ljudje vozili brez vinjet, in jo "kupili" od nadzornika, ko bi jih zasacil.
Spoštovani bc123a, preberite še enkrat, potem se vprašajte glede neumnosti. Navedel sem primer, ko je nekdo, ki živi zelo daleč od slovenskih avtocest kupil vinjeto, vendar pa ni vedel da je vinjeta za kombi različna od tiste za avto, prodajalec ga tudi ni opozoril. Nato so mu zaračunali KAZEN in dodatno k temu je morali kupiti še vinjeto, tisto za kombi! Kazni - natančneje globe, pa so prihodek državnega proračuna, kupnina od vinjet pa gre DARS.
Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti.
In kot sem zapisal foušiji in škodoželjnosti podprti z sovražnostjo do tistih ki cenijo svobodo, ustvarjalnost in odgovornost brez pretiranega vmešavanja države.
bc123a sporočil: 48.253
[#2634732] 04.01.17 06:49 · odgovor na: anon-265893 (#2634727)
Odgovori   +    10
[kartakofinance]
> Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti.

In kot sem zapisal foušiji in škodoželjnosti podprti z sovražnostjo do tistih ki cenijo svobodo, ustvarjalnost in odgovornost brez pretiranega vmešavanja države.
Voznja brez vinjete je zate svoboda?

Glede izbrisanega zgoraj glej moj prejsnji tekst. V drzavah, kjer je prebivalstvo manj navajeno ciganiti, so lahko tudi organi bolj dobrohotni.

V sloveniji, kjer vsak tak primer postane "trik" za vse ostale, pa zal tezko. Zato najebejo tisti najbolj ranljivi, kot je tvoj primer rahlo dementnega starostnika.
bigl sporočil: 18.363
[#2634753] 04.01.17 09:45
Odgovori   +    2
Kako lahko razsoja o tem uslužbenec Darsa? Poleg občinskih "šerifov" še "avtocestni".
Za nezakonit prehod meje stotisočev pa niso štrafali nobenega carinika ali policista, kaj šele prebežnika? Razmišljam. Lep dan.

P.S. Naj se pritoži in razumen sodnik ali sodnica bo ugotovil nesorazmernost kazni, če bo sploh kaznoval.
depersin sporočil: 10.224
[#2634784] 04.01.17 12:45 · odgovor na: 7175S (#2634696)
Odgovori   +    0
[7175S]
Tale Andreja je užaljena, ker so jo odkrili in ni edina, ki ima pripravljen izgovor za nadzornike, če jo zalotijo pri goljufiji. Takšnih zastonjkarjev, ki imajo doma več rabljenih avtomobilov, vinjeto pa le eno, ni malo v Sloveniji in je prav, da plačajo mastno kazen !!! Tudi denarna kazen je le to delno vzgojna, saj je nadzorov DARS-a očitno še premalo, tako da se lahko po naših avtocestah še naprej uspešno prevažajo vinjetni prevaranti vseh barv in vseh narodnosti.
Še en škodoželjnež. Cene vinjet naj znižajo, pa bo manj goljufij. Imamo najdražje.
depersin sporočil: 10.224
[#2634786] 04.01.17 12:49 · odgovor na: bc123a (#2634708)
Odgovori   +    3
[bc123a]
Za to, da imamo totalno represivno drzavo se moramo predvsem zahvaliti sodrzavljanom, ki pod razlicnimi izgovori vedno najdejo nacin, kako se cemu izogniti.
V resnici je zgodba obrnjena, če bi imeli normalne davke, normalne cene in normalno zakonodajo, ne bi bilo potrebno toliko represije.

Represijo imamo zato, da filamo državni proračun.
depersin sporočil: 10.224
[#2634787] 04.01.17 12:51 · odgovor na: anon-265893 (#2634727)
Odgovori   +    3
[kartakofinance]
Spoštovani bc123a, preberite še enkrat, potem se vprašajte glede neumnosti. Navedel sem primer, ko je nekdo, ki živi zelo daleč od slovenskih avtocest kupil vinjeto, vendar pa ni vedel da je vinjeta za kombi različna od tiste za avto, prodajalec ga tudi ni opozoril. Nato so mu zaračunali KAZEN in dodatno k temu je morali kupiti še vinjeto, tisto za kombi! Kazni - natančneje globe, pa so prihodek državnega proračuna, kupnina od vinjet pa gre DARS.
To je največja svinjarija, ki so jo naredili. Da imajo nekateri kombiji drugo vinjeto. V ostalih državah je ena vinjeta za vse, ne pa različne za različna vozila.
bc123a sporočil: 48.253
[#2634788] 04.01.17 12:53 · odgovor na: depersin (#2634784)
Odgovori   +    3
[depersin]
> [7175S]
> Tale Andreja je užaljena, ker so jo odkrili in ni edina, ki ima pripravljen izgovor za nadzornike, če jo zalotijo pri goljufiji. Takšnih zastonjkarjev, ki imajo doma več rabljenih avtomobilov, vinjeto pa le eno, ni malo v Sloveniji in je prav, da plačajo mastno kazen !!! Tudi denarna kazen je le to delno vzgojna, saj je nadzorov DARS-a očitno še premalo, tako da se lahko po naših avtocestah še naprej uspešno prevažajo vinjetni prevaranti vseh barv in vseh narodnosti.

Še en škodoželjnež. Cene vinjet naj znižajo, pa bo manj goljufij. Imamo najdražje.
To je pa moralni relativizem tistih, ki vedno tulite po pravni drzavi. Evo, zaradi takih kot si ti, je drzava represivna do amena. Ker se ti zdi normalen razlog za goljufanje to, da so drage. Lej dragec, ce nimas za vinjeto, se vozi po lokalnih cestah, a?
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2634796] 04.01.17 13:11 · odgovor na: bc123a (#2634788)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [depersin]
> > [7175S]
> > Tale Andreja je užaljena, ker so jo odkrili in ni edina, ki ima pripravljen izgovor za nadzornike, če jo zalotijo pri goljufiji. Takšnih zastonjkarjev, ki imajo doma več rabljenih avtomobilov, vinjeto pa le eno, ni malo v Sloveniji in je prav, da plačajo mastno kazen !!! Tudi denarna kazen je le to delno vzgojna, saj je nadzorov DARS-a očitno še premalo, tako da se lahko po naših avtocestah še naprej uspešno prevažajo vinjetni prevaranti vseh barv in vseh narodnosti.
>
> Še en škodoželjnež. Cene vinjet naj znižajo, pa bo manj goljufij. Imamo najdražje.

To je pa moralni relativizem tistih, ki vedno tulite po pravni drzavi. Evo, zaradi takih kot si ti, je drzava represivna do amena. Ker se ti zdi normalen razlog za goljufanje to, da so drage. Lej dragec, ce nimas za vinjeto, se vozi po lokalnih cestah, a?
Lej BC ne razpravljaj, kaj je blo prej "Kura al jajc". To ni pomembno.

Dejstvo je, da imamo represijo vsepovsod in se ta samo še povečuje. AMEN.
anon-285882 sporočil: 180
[#2634799] 04.01.17 13:29 · odgovor na: anon-265893 (#2634659)
Odgovori   +    0
V Sloveniji in na Hrvaškem so enaki pogoji za plačilo cestine.. oba sistema imata višjo tarifo za kombije, definicija za kombi vozila je na Hrvaškem in v Sloveniji popolnoma enaka... tako da za kakšen jok o nepravičnosti ni primeren
depersin sporočil: 10.224
[#2634803] 04.01.17 13:54 · odgovor na: bc123a (#2634788)
Odgovori   +    2
[bc123a]
To je pa moralni relativizem tistih, ki vedno tulite po pravni drzavi.
To ni moralni relativizem. To je realnost. In le škodoželjnosti Slvoencev se moramo zahvaliti, da si politika lahko privošči tako represijo, kot oderuške davke in cene.

Če bi bili ljudje solidarni med sabo, bi bojkotirali vsi skupaj nakup vinjet, bi država popustila. Proti enemu se lahko spravijo proti stotisočem pa ne.
Evo, zaradi takih kot si ti, je drzava represivna do amena.
Ne. Ni. Država je pohlepna in represivna, ker je lahko - zaradi škodoželjnežev, kot si ti.
Lej dragec, ce nimas za vinjeto, se vozi po lokalnih cestah, a?
Lej arogantnež, si še en škodoželjnež in nič drugega.
depersin sporočil: 10.224
[#2634804] 04.01.17 13:55 · odgovor na: bc123a (#2634732)
Odgovori   +    4
[bc123a]
Voznja brez vinjete je zate svoboda?
Razumna cena vinjete. Pa konec koncev bi lahko bila vinjeta elektronska - vezana na tablico, pa ne bi bilo težav s tem goljufanjem - pa še lažje preverjanje.
Glede izbrisanega zgoraj glej moj prejsnji tekst. V drzavah, kjer je prebivalstvo manj navajeno ciganiti, so lahko tudi organi bolj dobrohotni.
In obratno. Bolj, kot je država zbirokratizirana, požrešna, bolj ljudi sili v goljufanje.
depersin sporočil: 10.224
[#2634805] 04.01.17 13:57 · odgovor na: anon-285882 (#2634799)
Odgovori   +    0
[mejas]
V Sloveniji in na Hrvaškem so enaki pogoji za plačilo cestine.. oba sistema imata višjo tarifo za kombije, definicija za kombi vozila je na Hrvaškem in v Sloveniji popolnoma enaka... tako da za kakšen jok o nepravičnosti ni primeren
Če imajo Hrvati nepravičen sistem, še ne pomeni, da je zdaj kar pravičen, ker imamo to v dveh državah.

Hrvati imajo tudi različne cene cestnin na različnih koncih.

Neumnost je dodatna cena za kombije. Nobena država, ki ima vinjete, tega nima, razen Slovenije.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2634822] 04.01.17 15:44 · odgovor na: (#2634809)
Odgovori   +    1
Elektronske vinjete vezane na registrsko tablico so v nekaterih primerih problematične.

Reg. št. je oseben podatek. Če bi oprezali, kje se pojavlja določena reg. tablica, je to že sledenje posredno državljanom. Karnaenkrat bi nek (sicer državni) d.d. imel podatkovno bazo sledenja večine državljanov. Zdajšnje vinjete so anonimizirane.

V nekaterih državah so tablice prenosljive med avtomobili istega lastnika.
Taki bi imeli privilegij, saj bi kupili le eno vinjeto za vse avtomobile.
depersin sporočil: 10.224
[#2634827] 04.01.17 15:56 · odgovor na: anon-180464 (#2634822)
Odgovori   +    0
[kekez]
Elektronske vinjete vezane na registrsko tablico so v nekaterih primerih problematične.
Kot jaz vem, to poznajo madžari.
Reg. št. je oseben podatek. Če bi oprezali, kje se pojavlja določena reg. tablica, je to že sledenje posredno državljanom.
To se da vse urediti. Rabiš le zakon, do katerih podatkov je upravičen Dars - ostalo naredi sodišče.
V nekaterih državah so tablice prenosljive med avtomobili istega lastnika.
Ja in? A za teh par primerov naj potem kompliciramo?
bc123a sporočil: 48.253
[#2634858] 04.01.17 20:03 · odgovor na: (#2634830)
Odgovori   +    2
[rename]
Ah daj ne pretiravaj.

DARS odtipka na portal registrsko številko vozila in se mu izpiše samo podatek, ali ima veljavno e-vinjeto.
Nobenih imen, priimkov....kakšno je to sledenje???
Če vozilo ne bi imelo e-vinjete, ga DARS kontrolor pač ustavi in mu zacola kazen itd... in potem seveda izve tudi ime in priimek... ampak to ga izve tudi sedaj, a ne?

Kje lahko reg.tablice uporabljajo za več različnih vozil ne vem. V Sloveniji to ni dovoljeno in pogovarjamo se o e-vinjetah v Sloveniji.
In malo verjetno je, da bi tablico tujec menjaval med dvema avtoma medtem ko je na obisku v sloveniji ali v tranzitu. Tako da tole je non-issue.

Kupis vinjeto, zraven se poslika tablica, ki se deponira. Vse kar je dostopno DARSu je anonimno, ce se po avtocesti vozi tablica, za katero ni bila placana vinjeta pa kazen in postopek kot sedaj. Pa se manj darsovcev bi rabili, ker tablice pa lahko precej dobro kontrolira avtomatski sistem in darsovcem kar lepo sporoca, kje naj lovijo krsitelje, niti daljnogledov ni treba. Pa je vse komplet anonimno.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2634935] 05.01.17 11:43 · odgovor na: (#2634830)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-180464 05.01.2017 11:44
Zakaj mislite, da je reg. številka osebni podatek le v povezavi z imenom in priimkom?
Reg. številka je osebni podatek sama po sebi. Omogoča približno v enaki meri kot ime in priimek enolično označiti posameznika.
Kolikor mi je bilo znano, je predlog v tej smeri že bil na mizi pred leti, ko je bila pooblaščenka še Musarca, ki je ob tej ideji takoj dobila rdeče pike in reagirala v stilu, da to pa samo prek njenega trupla.

Res je, da to imajo Madžari že dolgo, eno leto pa tudi Slovaki. Tega pa ne bodo uvedli Avstrijci, saj je pri njih z grozečo drakonsko kaznijo (mislim da 10k€) zaradi varovanja osebnih podatkov prepovedano že snemanje prometa s kamero v avtu (kar imajo praktično vsi Rusi).

Kolikor mi je znano, je menjava tablic med avtomobili istega lastnika omogočena v Avstriji. Logika je v tem, da se ena oseba itak ne more hkrati voziti več kot z enim avtom - dobiš le en par tablic. To pomeni, da bi npr. jaz moral kupiti tri (elektronske) vinjete za moje tri avte. Avstrijec v podobni situaciji pa le eno. Potem bi se pač sproti odločil, s katerim avtom se bo vozil pri nas, enkrat z enim drugič z drugim. Kakšno vezo ima tukaj, da bi moral evto menjati med vožnjo pri nas?
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2634946] 05.01.17 13:17 · odgovor na: anon-180464 (#2634935)
Odgovori   +    2
[kekez]
Kolikor mi je znano, je menjava tablic med avtomobili istega lastnika omogočena v Avstriji. Logika je v tem, da se ena oseba itak ne more hkrati voziti več kot z enim avtom - dobiš le en par tablic. To pomeni, da bi npr. jaz moral kupiti tri (elektronske) vinjete za moje tri avte. Avstrijec v podobni situaciji pa le eno. Potem bi se pač sproti odločil, s katerim avtom se bo vozil pri nas, enkrat z enim drugič z drugim. Kakšno vezo ima tukaj, da bi moral evto menjati med vožnjo pri nas?
So fucking what. Velika večina ljudi nima treh avtov, tudi v Avstriji ne. Zaradi par primerkov med milijoni ostalih bi ti picajzlal in kompliciral?
Saj zaradi take mentalitete preštevnja zadnjih fižolčkov* imamo tisoče kompliciranih predpisov in posledično zjeban sistem.

*preštevanje posameznih fižolčkov na eni strani, medtem ko gredo po drugi strani v maloro celi vagoni

Strani: 1 2