Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Na vetrobranskem steklu vinjeta, kazen pa 500 evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-265893 sporočil: 275
Pri prekrških je enako kot pri kaznivih dejanjih pomembno, kdo je prekršek storil. Glede na zapisano v članku, bo kaznovani v pritožbenem postopku lahko dokazal, da to ni bil on.

Res pa je, da so cestninski nadzorniki, policaji... nekompetentni dacarji, ki namen svojega dela vidijo izključno v tem da pulijo denar za v državni proračun. To, da je namen kaznovanja predvsem vzgojne in preventivne narave v Slovenistanu ne drži več.

Pred časom so k nam prišli prijatelji iz juga dalmacije, in posebej smo jih opozorili na nakup vinjete. Takoj pri vstopu so jo kupili, na AC pa presenečenje, dobili kazen ca 300 eur, ker je bila vinjeta za avto in ne za kombi. In to je spet primer, ko bi uradnik lahko presodil da tu ni šlo za izogibanje plačila. Kazen v enaki višini kot bi bila brez vinjete je tudi nesorazmerna.

Sam sem bil v podobnem položaju v Italiji, ko sem vozil v enosmerno cesto v nasprotni smeri - sem spregledal znak - pa sem bil deležen zgolj opozorila, enako ko nisem imel pri sebi vozniškega dovoljenja. Ampak tam pso policisti gospodje, ki delajo do 70. leta!

Žal se se vojna med podivjanim požrešnim javnim sektorjem in ostalimi zaostruje. Zaradi podalpske škodoželjnosti in foušije pa ni računati da bo v kratkem bolje.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen