Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Balkanska različica Putinizma

Strani: 1 2 3 4

anon-19718 sporočil: 3.853
[#2628334] 21.11.16 10:37
Odgovori   +    19
Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...
novica sporočil: 5.397
[#2628337] 21.11.16 11:02 · odgovor na: anon-19718 (#2628334)
Odgovori   +    1
[toka]
Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...
Pardon, to ni srbščina.
Lep dan,
Novica.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2628341] 21.11.16 11:27 · odgovor na: novica (#2628337)
Odgovori   +    11
[novica]
> [toka]
> Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...

Pardon, to ni srbščina.
Lep dan,
Novica.
Ok, ampak a ste res tako smotani, da ne znate niti tega, da tekst spustite čez Google translate in potem date eni študentki za 3 EUR/h da polektorira ?
anon-319376 sporočil: 145
[#2628369] 21.11.16 13:05
Odgovori   +    7
čas vnosa: 21.11.16 12:04
Prav škoda je, da ni sestavek v kirilici(grabljicah) da ga bi lahko prebrali še mnogi naši državljani. Res škoda, pa še kak naš nepismen, se bi lahko navadil na naša skupna jedra..
srecko31 sporočil: 224
[#2628398] 21.11.16 15:04
Odgovori   +    11
čas vnosa: 21.11.16 14:28
Sedaj mi pa ni popolnoma nič več jasno,zakaj v slovenskem časopisu za slovenske bralce pišete v srbohrvaškem jeziku?Mislim,da je to en dober primer za inšpektorja.Kot kaže na financah,nito po 25 letih še vedno ne morete pozabit vaše ljubljene Jugoslavije.
macon sporočil: 12.861
[#2628399] 21.11.16 15:39
Odgovori   +    7
Šalabajzerji s Financ, menda vas je več deset, torej lahko prevajate tekste v slovenščino.

Kaj se pa greste?
fabiani sporočil: 4.454
[#2628453] 22.11.16 05:42
Odgovori   +    6
Prava turška naveza tale dva iz Ifimesa, še po 10. letih ne znata slovensko!
Zaničevalno do dežele, kjer živita in vsenaokrog fehtata za denar.
Fej in fuj! čas da se pobereta od koder sta prišla.
fabiani sporočil: 4.454
[#2628454] 22.11.16 05:48 · odgovor na: fabiani (#2628453)
Odgovori   +    5
So že deset nazaj imeli vabila samo v srbohrvaščini.
Vsakič opozorilo, še nekaj let trajalo, da so od nažicanega dali malo za prevajalca.
Samo poredila sta se v telo in varžet očitno.
A še vedno vabita potencialne oskubljence v hotel Lev?
Financarji saj je skoraj pred vašimi okni.
res poden od podna, zgled musliintegracije!
najobj sporočil: 31.920
[#2628498] 22.11.16 09:44 · odgovor na: novica (#2628337)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2016 09:46
[novica]
> [toka]
> Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...
Pardon, to ni srbščina.
Lep dan,
Novica.
... čuj, Novica ... evo, očitno sem jaz preveč butast in zato ne razumem, da so tota makedonska notranjepolitična jajca za mene tako zelo pomembna, da morate zaradi aktualnosti, neposrednosti in avtentičnosti obveščanja slovenske(!) javnosti Financarji zdaj že drugič(!) objaviti nakladanja majstrov IFIMES-a iz Ljubljane v srbohrvaškem jeziku, ki ga sicer razumem, ampak koji kurac bi si ga moral jaz prevajati ... khmm, če zdaj pozabim, da velika večina bralcev Financ verjetno ni tako talentirana za tuje jezike kot - vedno znova jo hvalite - prva dama Amerike in vašega teksta sploh ne razume ...

P.S.: če se ga prav spomnim s TV ekranov, Zijad Bećirović govori slovensko vsaj tako dobro kot jaz srbohrvaško in bi članek - ker ga Financarji očitno ne zmorete - lahko tudi sam prevedel v slovenščino, tako da tista jajca v opozorilu na začetku članka prodajajte komu drugemu ...
novica sporočil: 5.397
[#2628519] 22.11.16 11:28 · odgovor na: najobj (#2628498)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [novica]
> > [toka]
> > Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...

> Pardon, to ni srbščina.
> Lep dan,
> Novica.

... čuj, Novica ... evo, očitno sem jaz preveč butast in zato ne razumem, da so tota makedonska notranjepolitična jajca za mene tako zelo pomembna, da morate zaradi aktualnosti, neposrednosti in avtentičnosti obveščanja slovenske(!) javnosti Financarji zdaj že drugič(!) objaviti nakladanja majstrov IFIMES-a iz Ljubljane v srbohrvaškem jeziku, ki ga sicer razumem, ampak koji kurac bi si ga moral jaz prevajati ... khmm, če zdaj pozabim, da velika večina bralcev Financ verjetno ni tako talentirana za tuje jezike kot - vedno znova jo hvalite - prva dama Amerike in vašega teksta sploh ne razume ...

P.S.: če se ga prav spomnim s TV ekranov, Zijad Bećirović govori slovensko vsaj tako dobro kot jaz srbohrvaško in bi članek - ker ga Financarji očitno ne zmorete - lahko tudi sam prevedel v slovenščino, tako da tista jajca v opozorilu na začetku članka prodajajte komu drugemu ...
ne želim polemizirat s tabo. zato mi dovoli samo odziv na zlobno podtikanje; sam talenta za tuje jezike pri "naši" prvi dami amerike, če govoriva o njej, nisem zaznal. zato je absolutno nemogoče, da bi kje opazil, da sem ga jaz hvalil. sicer nimam nič proti njej, nasprotno, prav fejst se mi zdi. tudi obregovanje ob njen akcent se mi zdi mimo, ipak je čefurka. ampak, da bi hvalil njen talent za jezike, ta je pa močna.
novica
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628522] 22.11.16 11:56 · odgovor na: novica (#2628519)
Odgovori   +    8
Novica.

Ne pravim, da naj vam serverje zalije zegnana voda iz slovenskih hudournikov ali karkoli. Ampak ce se ze javis kot novinar Financ z odgovarjanjem na (zelo jeznorita) vprasanja na temo jezika clanka, bi bilo lepo, ce bi zgolj na kratko pojasnil odlocitev, da objavljate tekst v srbscini ali hrvascini. Ali kar to pac je, jaz in se mnogo bralcev nismo dovolj tekoci, da bi poznali razliko.

Ce ugotavljate, da obstaja ciljna publika za izvozniki.si v jugoslovanskih jezikih, okej, v redu, say so. Meni je jasno, da ogromno drzavljanov slovenije pac raje in bolj tekoce bere v svojem jeziku, kot v slovenskem.

Ampak tisto kvazi "opozorilo v skladu s 5. clenom" na zacetku, da se kolumna zaradi "aktualnosti, neposrednosti in avtenticnosti obvescanja javnosti" objavlja v izvirnem jeziku - a se je res treba delat budale na tak nacin? Podobno velja za tvojo naduto enovrsticnico "Pardon, to ni srbscina. Lep dan, Novica"

You can do better.
najobj sporočil: 31.920
[#2628526] 22.11.16 12:09 · odgovor na: novica (#2628519)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2016 12:12
[novica]
> [najobj]
> > [novica]
> > > [toka]
> > > Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...
>
> > Pardon, to ni srbščina.
> > Lep dan,
> > Novica.
>
> ... čuj, Novica ... evo, očitno sem jaz preveč butast in zato ne razumem, da so tota makedonska notranjepolitična jajca za mene tako zelo pomembna, da morate zaradi aktualnosti, neposrednosti in avtentičnosti obveščanja slovenske(!) javnosti Financarji zdaj že drugič(!) objaviti nakladanja majstrov IFIMES-a iz Ljubljane v srbohrvaškem jeziku, ki ga sicer razumem, ampak koji kurac bi si ga moral jaz prevajati ... khmm, če zdaj pozabim, da velika večina bralcev Financ verjetno ni tako talentirana za tuje jezike kot - vedno znova jo hvalite - prva dama Amerike in vašega teksta sploh ne razume ...
>
> P.S.: če se ga prav spomnim s TV ekranov, Zijad Bećirović govori slovensko vsaj tako dobro kot jaz srbohrvaško in bi članek - ker ga Financarji očitno ne zmorete - lahko tudi sam prevedel v slovenščino, tako da tista jajca v opozorilu na začetku članka prodajajte komu drugemu ...
ne želim polemizirat s tabo. zato mi dovoli samo odziv na zlobno podtikanje; sam talenta za tuje jezike pri "naši" prvi dami amerike, če govoriva o njej, nisem zaznal. zato je absolutno nemogoče, da bi kje opazil, da sem ga jaz hvalil. sicer nimam nič proti njej, nasprotno, prav fejst se mi zdi. tudi obregovanje ob njen akcent se mi zdi mimo, ipak je čefurka. ampak, da bi hvalil njen talent za jezike, ta je pa močna.
novica
... OK, sploh ne zanikam, da sem včasih malo zloben, vsekakor pa sem na Financah nekajkrat prebral, kako je naša prva ameriška dama talentirana za jezike, ker da jih govori kar nekaj, kar pa seveda ne bi mogla, če ne bi bila talentirana ... evo, nazadnje sem se tukaj live.finance.si/3088...anio-Trump rahlo zlobno pohecal na račun "rezultatov", ki jih je naša prva ameriška dama "dosegla" v Ameriki, kjer štejejo samo rezultati ...

P.S.: našo prvo ameriško damo sem zaradi tujega jezika omenil samo mimogrede in moja bodica niti približno ne leti na tebe, definitivno pa ga Financarji hudo serjete - sploh glede na njegovo znanje slovenščine - s totim Bećirovićom v originalu, kar pa spet ne leti (samo) na tebe ... aja, pa jaz niti slučajno nimam nič proti "taspodnjim", ampak kar je preveč, je pač preveč, jebiga ...
crt sporočil: 27.193
[#2628527] 22.11.16 12:10 · odgovor na: anon-207617 (#2628522)
Odgovori   +    1
rdjavom kurcu svaka dlaka smeta :)

(osebe, ki tega zapisa ne razumejo, ker ni v slovenscini, naj se ne pocutijo prikrajsane.)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628529] 22.11.16 12:20 · odgovor na: crt (#2628527)
Odgovori   +    6
[crt]
rdjavom kurcu svaka dlaka smeta :)

(osebe, ki tega zapisa ne razumejo, ker ni v slovenscini, naj se ne pocutijo prikrajsane.)
Glej, ce je objavljen clanek pac cupav i dlakav, je za pricakovat debato o dlakah, ne glede na kondicijo kurcev.

Nisem zdaj prisel pizdit na Njegosev gorski venec. Finance so objavile tekst, vprasanja o tem zakaj ni v slovenscini pa so odgovorjena z rdjavimi kurci in pametovanjem o tem, kateri jezik to ni.

Lahko preprosto nic ne napisete, in v redu. Pac imate clanke v srbohrvascini. Ampak oholi odzivi na vprasanja bralcev v zvezi s tem dajejo vtis, da so rdjavi kurci tukaj na vasi strani.
crt sporočil: 27.193
[#2628530] 22.11.16 12:29 · odgovor na: anon-207617 (#2628529)
Odgovori   +    0
there is no "we", jaz o tem clanku vem to, da obstaja, izvedel sem pa na podlagi foruma.

vsekakor se strinjam, da bi bilo lepo, da je stvar bolj razlozena.

ne glede na to se mi zdi svojevrsten fenomen naslednje:

- imas tiskan casopis, prostora v njem je omejeno in se placal si ga, zato je normalno, da ce ti nek posamezni prispevek ne pase, se s tem ukvarjas, saj ti bistveno spreminja cost benefit

- imas online casopis, prostora v njem je neomejeno in v veliki meri ga tudi brezplacno beres, zato je normalno, da.... glej prejsnji post.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628543] 22.11.16 13:52 · odgovor na: crt (#2628530)
Odgovori   +    9
[crt]
there is no "we", jaz o tem clanku vem to, da obstaja, izvedel sem pa na podlagi foruma.

vsekakor se strinjam, da bi bilo lepo, da je stvar bolj razlozena.

ne glede na to se mi zdi svojevrsten fenomen naslednje:

- imas tiskan casopis, prostora v njem je omejeno in se placal si ga, zato je normalno, da ce ti nek posamezni prispevek ne pase, se s tem ukvarjas, saj ti bistveno spreminja cost benefit

- imas online casopis, prostora v njem je neomejeno in v veliki meri ga tudi brezplacno beres, zato je normalno, da.... glej prejsnji post.
Vem da zate tukaj ne obstaja "we" - ampak za forum userja si se vedno admin, in ne nakljucni gost.

Fenomen pa je seveda precej normalen, for reasonable values of "normalen"; ose se res lovi na med, ampak muhe pa tudi na drek. Ni tako nenavadno, da se ljudje razpisemo in razpetelinimo ravno pod clanki, ki nas zjezijo - funkcija ventila.

Pri doticnem primeru gre za kulturni boj. Folk ni obremenjen s tem, da v zastonjskih financah obstajajo tudi clanki v juznem jeziku, zdaj pa on nima dovolj clankov v slovenskem - in to ti dobro ves, kot tudi Finance dobro vedo. Folk je obremenjen s tem, da se slovenija cefurizira. Del tega so denimo Sportske Novosti, in domorodcem aktivno gre na kurac, da ima subkultura svoj jezik o slovenskih sportnih dogodkih (kot jih tudi sicer pekli to, da bi slovenski fuzbal brez cefurjev bil nekje na nivoju slovenskega umetnostnega drsanja) - in jim gre na kurac, ce se v slovenskem casopisu objavlja clanek v cefurscini.

Podobno lahko vidis jezne odzive na potrebe po znanju spanscine in spanske oddaje/clanke v medijih v juznih ZDA. To je vse del plemenskega boja.

Zato je vsekakor bolje, ce Finance vodijo svojo humanisticno naprednost in prepoznavanje multikulturnosti svojega trga z zgledom mirnega tona, ne pa z roganjem tem domorodcem, ki se cutijo cefursko ogrozene. Tudi ostati tiho bi bilo bolje, kot se rogati. A nismo ravno imeli Brexita in Trumpa?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2628557] 22.11.16 14:53 · odgovor na: crt (#2628530)
Odgovori   +    5
bobek13 sporočil: 4.301
[#2628579] 22.11.16 15:25 · odgovor na: (#2628568)
Odgovori   +    3
glavno da je biznis...

:-)

LpA
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628586] 22.11.16 15:41 · odgovor na: bobek13 (#2628579)
Odgovori   +    7
[bobek13]
glavno da je biznis...

:-)

LpA
A res ne tebe in ne renama ne zanima breaking news and analiza putinizacije Makedonije, ki je bila tako urgentna, da za razumevanje in hitrost informacije niti prevajati ni bilo smiselno?

A se lahko pogovarjamo o STVARI, ne pa o bedastih podrobnostih, kot je jezik clanka, ali to, da je avtor lopov, ki se preko politicnih povezav priklaplja na javnosekstorske vire s svojimi analizami?

Pih, kaki nehvalezni bralci. Medij vam servira in depth analizo mednarodno pomembne situacije (in to v izvornem jeziku, da ja ne pride do popacenj!), ki ima vpliv na slovenski izvoz in posledicno na vse med nami, vidva pa s temi trac privatnimi osiranji lop po avtorju.
fabiani sporočil: 4.454
[#2628607] 22.11.16 16:27
Odgovori   +    2
Ifimes, hahaha! Kolk ste jim plačal?
Administrator, spustite tale srbohrvaškiIfimes jajc
skoz kakšen program za preverjanje plagiatorstva;

podcrto.si/koprska-o...plagiatov/
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2628609] 22.11.16 16:51 · odgovor na: crt (#2628530)
Odgovori   +    0
[crt]
there is no "we", jaz o tem clanku vem to, da obstaja, izvedel sem pa na podlagi foruma.

vsekakor se strinjam, da bi bilo lepo, da je stvar bolj razlozena.

ne glede na to se mi zdi svojevrsten fenomen naslednje:

- imas tiskan casopis, prostora v njem je omejeno in se placal si ga, zato je normalno, da ce ti nek posamezni prispevek ne pase, se s tem ukvarjas, saj ti bistveno spreminja cost benefit

- imas online casopis, prostora v njem je neomejeno in v veliki meri ga tudi brezplacno beres, zato je normalno, da.... glej prejsnji post.
Ja GOTO 10, ali vse je relativno...
Meni je všeč tale komad, ne iz muzikalnih razlogov, bolj iz nacionalnih, če zastopiš:
www.youtube.com/watc...epoGq7_4P4
jao Alene, šta uradih od sebe :))
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2628610] 22.11.16 17:09 · odgovor na: novica (#2628337)
Odgovori   +    2
[novica]
> [toka]
> Mislim, da je čas da se vas prijavi. S tole srbščino se preselite s svojimi jugoljubnimi levičarji južno od Kolpe. In potem se še čudite, da vam naklada pada. Ste levo trobilo, nič boljše kot Delo, Mladina...

Pardon, to ni srbščina.
Lep dan,
Novica.
Nego kaj?
pobalin sporočil: 14.456
[#2628636] 22.11.16 19:37 · odgovor na: bobek13 (#2628557)
Odgovori   +    4
[bobek13]
podcrto.si/koprska-o...plagiatov/
Ja, prešišal si tudi mene. V tolažbo mi je, da sem mogoče prvi, ki bo opozoril, da je ta zgodba prišla tudi v nocojšnji TV Dnevnik javnega zavoda.
4d.rtvslo.si/arhiv/p.../174439000

Pri Financah res znajo perfektno izbrati avtorje, jezik in tajming, svaka im čast! :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2628643] 22.11.16 19:58 · odgovor na: pobalin (#2628636)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [bobek13]
> podcrto.si/koprska-o...plagiatov/

Ja, prešišal si tudi mene. V tolažbo mi je, da sem mogoče prvi, ki bo opozoril, da je ta zgodba prišla tudi v nocojšnji TV Dnevnik javnega zavoda.
4d.rtvslo.si/arhiv/p.../174439000

Pri Financah res znajo perfektno izbrati avtorje, jezik in tajming, svaka im čast! :-)
Koliko so plačali za ta plagiat od članka ?
pobalin sporočil: 14.456
[#2628647] 22.11.16 20:03 · odgovor na: fabiani (#2628454)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: pobalin 22.11.2016 20:15
[fabiani]
A še vedno vabita potencialne oskubljence v hotel Lev?
Seveda. Ta objava je očitno reklama za naslednje predavanje, za halo efekt pa so poskrbeli Pod Črto in TV Slovenija. Hotel Lev bo krcato pun. :-)
Mednarodni inštitut za bližnjevzhodne in balkanske študije (IFIMES)
vas v okviru cikla predavanj »Zahodni Balkan in EU« vljudno vabi na predavanje
prof.dr. Ljubomirja Frčkoskega, nekdanjega ministra za notranje in zunanje zadeve Republike Makedonije
z naslovom Makedonija pred predčasnimi parlamentarnimi volitvami 11. decembra 2016
ki bo v ponedeljek, 28. novembra 2016, ob 16.00 uri,
v hotelu »Lev«, 13. nadstropje, dvorana »Grad«, Vošnjakova 1, Ljubljana.
Predavanje bo potekalo v jezikih južnoslovanskih narodov.
www.ifimes.org/si/9249
pobalin sporočil: 14.456
[#2628651] 22.11.16 20:10 · odgovor na: anon-204390 (#2628643)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
Koliko so plačali za ta plagiat od članka ?
Kako naj jaz to vem? Pobrskaj po dark netu ali pojdi prisluškovat v kuloarje Delavskega doma. :-)
153 sporočil: 9.333
[#2628657] 22.11.16 20:24
Odgovori   +    0
Ne(odgovorni) privlečejo na e-plano
5.člen zakona o medijih z izvotlenim
pojasnilom, da bi ponovno preizkusili,
do kod lahko še širijo poniževanje svojih
bralcev - forumašev, Financ soustvarjalcev ?

Sodražan
crt sporočil: 27.193
[#2628664] 22.11.16 21:12 · odgovor na: anon-207617 (#2628543)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 22.11.2016 21:34
[NemirniTujec]
Vem da zate tukaj ne obstaja "we" - ampak za forum userja si se vedno admin, in ne nakljucni gost.
to je priblizno enako smiselno kot razlagat softverasu v petrolu, da je po tvoje svinjarija, ker so cene bencina take pa take. ce ti softveras odgovori "tam mas spegu pa se zmeni", je to vrh glave prijazno.

Pri doticnem primeru gre za kulturni boj. Folk ni obremenjen s tem, da v zastonjskih financah obstajajo tudi clanki v juznem jeziku, zdaj pa on nima dovolj clankov v slovenskem - in to ti dobro ves, kot tudi Finance dobro vedo. Folk je obremenjen s tem, da se slovenija cefurizira. Del tega so denimo Sportske Novosti, in domorodcem aktivno gre na kurac, da ima subkultura svoj jezik o slovenskih sportnih dogodkih (kot jih tudi sicer pekli to, da bi slovenski fuzbal brez cefurjev bil nekje na nivoju slovenskega umetnostnega drsanja) - in jim gre na kurac, ce se v slovenskem casopisu objavlja clanek v cefurscini.
s tem se zelo ne strinjam.

mislim, strinjam se z ugotovitvijo, da se folk pali na to, da se "slovenija cefurizira".

ne strinjam pa se s tem, da je ta proces tocen.

(zavedajoc se strasnega prakticnega dometa tega nestrinjanja, kajpada :)

mislim namrec, da je slovenska "balkanskost" vrh glave domorodska, da je kot solza cista "necefurska" slovenija nostalgicni pravljicni konstrukt, primerljiv z jugonostalgijo (ceprav je z njo skregan) in da je naravnost tragikomicno, kadar se slovenci obnasajo, kot da izhajajo od nekod severno od hamburga. pri cemer se opravicujem tistim, ki menijo, da so iz stockholma in je zanje hamburg zabacena cefurija.

(ekstra smesno pa je, kadar se neslovenskost ocita kaksnemu frajerju, ki ima znj masla na glavi, nakar mu publika od vsega najde kot glavni omembe vredni greh ravno neslovenskost. ali pa clanku, for that matter.)

pikcaste slovence pogosto jezijo severni tujci, progaste slovence pogosto jezijo juzni tujci, najvec stofa za jezo bi bilo pa kar znotraj domorodske mnozice, ce bi kdo tja pogledal.
Zato je vsekakor bolje, ce Finance vodijo svojo humanisticno naprednost in prepoznavanje multikulturnosti svojega trga z zgledom mirnega tona, ne pa z roganjem tem domorodcem, ki se cutijo cefursko ogrozene. Tudi ostati tiho bi bilo bolje, kot se rogati. A nismo ravno imeli Brexita in Trumpa?
ce bomo na ravni slovenije prisli samo do brexita in trumpa, bo to precej uspesen razplet.

(in a bo pohod v to smer in preko nje poganjala pikcasta antipatija do juznih ali progasta do severnih tujcev, niti ni neka kvalitativna razlika.)

na splosno pa je seveda precej na tem, da finance pogosto, namerno ali ne, preizkusajo svojo "naravno" publiko do te mere, da vcasih potem jaz simono po mailu vprasam, a finance dejansko ciljajo na vse tri prebivalce slovenije z latnostmi, kakrsne ostanejo, ko naredimo presek vsebine casopisa, ali samo na par. v cem je smisel tega, ne bi vedel.

vem pa, da na neki tocki se moras odlociti, ali bos se sodeloval v dialogu gluhega in nemega ali pa bos raje gojil dezevnike. nadaljevanje poznas. ampak to nadaljevanje je moj luksuz, ker pac hvalabogu novinarstvo ali urednikovanje ni moj poklic in interes.

ker folk je pac v kurcu iz raznih razlogov, nabira se mu jeza in samo isce, kam bi se stresla. (pa smo nazaj pri rdjavom kurcu kojem svaka dlaka smeta in se razveseli priloznosti, da se bo lahko spet malo znesel.) ce se potem odlocis - pa pisimo tako, da ja ne bo nihce jezen... ti ostanejo osmrtnice in vreme, pogojno.

now pardon me while i go and read the bleedin' article... ups, neslovensko.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628670] 22.11.16 22:37 · odgovor na: crt (#2628664)
Odgovori   +    6
Nisem želel povedati, da je proces čefurizacije točen - ravno zato sem uporabil tako besedo.

Smo pa v cajtih, ko je plemensko mišljenje in spremljajoči občutki postalo zelo popularno. Povsod, od ZDA do slovenije. Čefurji nismo nujno bolj številčno prisotni, smo pa bolj izpostavljeni kot taki. Smo bolj pereča tema.

Na tako podlago nasuti najprej "nujno aktualno" analizo enega lopova, ki je hkrati še plemensko ne-naš, jo pustiti v srbohrvaščini (ali kaj to je, Novica se še ni izjasnil :-)), in nato plemensko jezo še malo zajebavati s podučevanjem, da to ni srbščina itd...

Its just a bad policy od zacetka do konca.

Pomoje bi srbohrvaški trač gospodarski cajtng o slovenskih temah komot našel neko bralstvo, kakih 10k ljudi, in kakih 100k, ki bi se na to občasno nanašali - tako kot sportske novosti. Ampak da imaš kao free market Finance, pač moraš prodajati anti-čefurjem, ker to v slovenski plemenski virtualni resničnosti gre skupaj s free market :-)

Timing objave skupaj z rtv objavo o svinjarijah avtorja pa je epic, itak :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2628674] 22.11.16 22:46 · odgovor na: crt (#2628664)
Odgovori   +    3
Da so pa tudi softwerasi v petrolu paradrzavni cigoti, ki se mastijo na nas racun plačevanja predragega bencina, pa je itak jasno vsakemu ljubitelju plemenske skupnosti, ki mu mora vse urediti Država :-)

Tak da nemoj da se vadiš, Financarski softweraš, in hkraten svetovalec upravi Financ na področju rekreativnega kolesarstva ter socialnih navad čebeljih panjev... (zdaj sem pomislil na register prijavljenih dejavnosti za podjetja)

Grem baterijskega psa spustit ven, da mal zalaja če se kak domorodec smuka okrog bajte.

Strani: 1 2 3 4