Strani: 1 2

0513ANITO sporočil: 10.824
[#2612644] 22.08.16 06:10
Odgovori   +    74
Tipčna ciganska posla gradonaćenlika Zokija.

On je Ikei prodal zemljo in obljube, da jim bo zgradil še cesto. Preko tuje zemlje, ki ni v last MOL-a. Zdaj izsiljuje neko podjetje, ki nima nič z njegovim mešetarjenjem z IKEO, preko institucije, ki jo vodi.

Zadeva je zrela za obtožbo in obsodbo in zapor...

MOL je tu v dveh vlogah, v katerih se v normalnih državah nikoli ne more pojavti hkrati. Je tožnik in sodnik. Skratka konflikt interesov in z avijona vidna korupcija.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2612646] 22.08.16 06:32
Odgovori   +    70
Jankovič se preprosto požvižga na pravno državo. Kaj je z velikimi preiskavami in obtožnicami zoper njega? Zakaj niso sodne razprave vsaki dan? Zakaj ni na sodišču vsaki dan?
anon-192167 sporočil: 467
[#2612654] 22.08.16 08:43
Odgovori   +    54
Kdo je ta balkanska kreatura, da nam razlašča, kar je naše in ne njegovo? Kje ste pošteni ljudje, da ga odnesete na zapor, kamor spada? Prav on je osebno odkupil od kmeta (preverjeno) veliko zemljišče na jugu Ljubljane, ki je bilo v danes nezazidljivo, drugi dan po poceni odkupu pa zazidljivo in vredno 300 krat več. On je mafijec, ki dirigira svoja kriminalna početja povsem brezosebnim in nezainteresiranim ljubljančanom, ki jim ni mar, ne do svojega mesta in ne do države. Takim ljudem je lahko krasti, da ga pa še volijo večkrat, je pa močno vprašljivo duševno stanje lepega dela ljubljančanov. Žal mi je samo to, da sem prisiljen plačevati bolana in sprevržena dela mafijskega župana in tudi njegovih duševno bolanih volivcev.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#2612657] 22.08.16 09:00
Odgovori   +    26
Zadnja sprememba: FIN-379669 22.08.2016 09:01
Ne razumem nečesa. Zakaj naj bi zazizidljivo zemljišče kupovala MOL. Naj kupi Ikea. Ona to rabi za dostopno cesto.

Razen če ima Djanković z Ikeo oz. Ikeiini slovenskimi dilerji poseben - deal, da zasluži "tistih" 5%. In mora to narediti preko MOL in seveda na račun ostriženih Ljubljančanov.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2612658] 22.08.16 09:01 · odgovor na: anon-192167 (#2612654)
Odgovori   +    44
[Minovak]
...da ga pa še volijo večkrat..
Zakaj ga Ljubljančani izvolijo in ga bodo še volili? Zato, ker jih večina pričakuje drobtinice z njegove mize in jih dobi ter, ker je najmočnejši politik v Ljubljani, kajti tisti, ki je »gazda« na sodišču in »svojem« sodniku v svoji pisarni lahko naroči, da njegove primere zabriše v predal je v bistvu gospodar Ljubljane.
anon-330314 sporočil: 13
[#2612682] 22.08.16 11:34
Odgovori   +    15
čas vnosa: 22.08.16 10:48
Jaz sem iz Ljubljane (kmetavzarca sicer, ne prava meščanka) in jaz pravim: hura za tako odločitev. Kaj mene briga, ali se bodo v stečajnem postopku eni Rajfajzenbank povrnila vsa sredstva, zaradi njenih napačnih naložb. Ali pa kogarkoli drugega, ki se je zakvačkal. Mene ne zanima, ali bodo upniki v celoti "odškodovani", mene zanima, ali bom z dražjim plačilom za navedene parcele iz mestnega proračuna oškodovana jaz. Glede dolga na Durs ni nihče izračunal, koliko je s to transakcijo (pogodba MOL z Ikeo) dobila oziroma izgubila država. Zato sem mi zdi ta članek površen in napisan na prvo žogo. Zdej pa udri po slo čobanki :)
erika100 sporočil: 1
[#2612683] 22.08.16 11:34
Odgovori   +    6
čas vnosa: 22.08.16 09:14
Kako lahko nekdo kar razlasti nekoga, na podlagi česa?Razlasti zaradi tega, ker se ne strinja s ceno, ki mu jo ponuja za odkup? Stečajni upravitelj opravlja svoje delo z mislijo tudi na upnike.Ker če ne, bodo trpeli največ upniki.Stečajni upravitelj itak dobi svoje plačano, ampak upniki...bodo potem takem težko poravnani.
anon-403478 sporočil: 2
[#2612684] 22.08.16 11:35
Odgovori   +    13
čas vnosa: 22.08.16 08:36
Zakaj težave pri projektu IKEA - župan ali ni dobil svojih 10% ali pa je premalo!
anon-78175 sporočil: 834
[#2612688] 22.08.16 11:56
Odgovori   +    5
Vsak, ki se znajde ob koritu , bi rad kasiral - maksimalno, nč pa ne bi vložil. Seveda se je treba pogovarjati in se dogovoriti kompromis. Če tega dogovarjanja ne bi bilo avtocestnem križu še danes ne bi vozili. Rzlastitev je skrajnost, če ni drugih rešitev za projekte nacionalnega pomena.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2612692] 22.08.16 12:23 · odgovor na: anon-78175 (#2612688)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 0513ANITO 22.08.2016 12:29
[urban01]
Vsak, ki se znajde ob koritu , bi rad kasiral - maksimalno, nč pa ne bi vložil. Seveda se je treba pogovarjati in se dogovoriti kompromis. Če tega dogovarjanja ne bi bilo avtocestnem križu še danes ne bi vozili. Rzlastitev je skrajnost, če ni drugih rešitev za projekte nacionalnega pomena.
Ja res. IKEA je zdaj zgleda v "nacionalnem interesu".

Ko je pa parcelo prodajal bi pa še helikopterski dovoz zrihtal za kupce unih puhlih dilc iz Svedske.

PS
Tule sedaj ima stečajni idealno šanso da namoči Jankoviče, ker stečajni v tem primeru res ne more nič zgubiti, kar je njegovega premoženja. (tako kot lahko izgubijo firme ali posamezniki, ki se odločijo za "boj s sodnimi milni, ki jih obvadije mafija".

PPS Stric stečajni. Dovolj je samo en telefonski klic na policijo in malo reklame po cajtngih in Zoki bo vsaj malo moker po koži.

PPS A niso Finance in IKEA oboje od Šveđaninov. Dajte še malo PR-a za IKEO naredit tam gor na severu. Bo vsaj zima malo bolj topla.
jasminko sporočil: 49
[#2612693] 22.08.16 12:24 · odgovor na: (#2612666)
Odgovori   +    9
nevem zakaj se vtikate v malenkosti,.. poglejte širšo sliko... Ljubljana se spreminja.. in je lahko dejansko vidiš... za večino ljubljančanov.. na bolje.
Tisti, ki ga ne marajo in so proti njegovim projektom... kaj naj rečem..... večina zmaga :)
razlastiti za dobro vseh skupaj.. zakaj pa ne.. bolje cesta in travnik kot opustošena skladišča.
Ljubljana je premajhna da bi take lokacije tako samevale.
Še bolj stroga politika bi morala biti kar se tiče zapuščenih in neobnovljenih nepremičnin na območju MOLa, ki mečejo slabo luč na mesto ali del mesta.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2612701] 22.08.16 12:41 · odgovor na: jasminko (#2612693)
Odgovori   +    23
[jasminko]
nevem zakaj se vtikate v malenkosti,.. poglejte širšo sliko... Ljubljana se spreminja.. in je lahko dejansko vidiš... za večino ljubljančanov.. na bolje.
Tisti, ki ga ne marajo in so proti njegovim projektom... kaj naj rečem..... večina zmaga :)
razlastiti za dobro vseh skupaj.. zakaj pa ne.. bolje cesta in travnik kot opustošena skladišča.
Ljubljana je premajhna da bi take lokacije tako samevale.
Še bolj stroga politika bi morala biti kar se tiče zapuščenih in neobnovljenih nepremičnin na območju MOLa, ki mečejo slabo luč na mesto ali del mesta.
Hebo te malenkost....

Ko ti takle ABSOLUT zgazi vse za kar si se celo življenje jebal in garal. In ti zato v interesu javnosti ponudi en pljunek v obraz, takrat se spomni koliko imaš od "javnega interesa".

Sicer pa kar lezte mu z glavo v rit. Boste usrani in smrdeči...

Kdor je kadarkoli imel opravka z njim je ugotovil, da vedno zmaga njegova, ostali so pa nadmudreni....

Tako je, če ima nekdo neformalno zaslombo v Murglah,....
anon-209452 sporočil: 85
[#2612703] 22.08.16 12:52
Odgovori   +    5
Menim da za razlastitev niso izpolnjeni pravni pogoji.
Prvič: kolikor vem ni sprejet izvedbeni akt
Drugič: razlastitev "stečajne mase". Tega termina naše pravo ne pozna.

Če bi do razlastitve res nekako prišlo, potem bi občina dobila obremenjeno zemljišče s hipoteko banke. Upniki ne bi bili oškodovani, ker bi jih poplačali ljubljančani iz proračuna MOL. Ker če se s hipoteko obremenjena parcela deli, se hipoteka ne deli.
prerok sporočil: 3.248
[#2612704] 22.08.16 12:57 · odgovor na: anon-330314 (#2612682)
Odgovori   +    20
[Dana32]
Jaz sem iz Ljubljane (kmetavzarca sicer, ne prava meščanka) in jaz pravim: hura za tako odločitev. Kaj mene briga, ali se bodo v stečajnem postopku eni Rajfajzenbank povrnila vsa sredstva, zaradi njenih napačnih naložb. Ali pa kogarkoli drugega, ki se je zakvačkal. Mene ne zanima, ali bodo upniki v celoti "odškodovani", mene zanima, ali bom z dražjim plačilom za navedene parcele iz mestnega proračuna oškodovana jaz. Glede dolga na Durs ni nihče izračunal, koliko je s to transakcijo (pogodba MOL z Ikeo) dobila oziroma izgubila država. Zato sem mi zdi ta članek površen in napisan na prvo žogo. Zdej pa udri po slo čobanki :)
Jutri bo z enakim postopkom žepan vzel tvoj dom. Ker bo na poti do parcele neke vrtnarije. In ti dal odškodnino za kokošnjak. Pastir ima več pameti od čobana.
prerok sporočil: 3.248
[#2612705] 22.08.16 13:00 · odgovor na: jasminko (#2612693)
Odgovori   +    10
[jasminko]
nevem zakaj se vtikate v malenkosti,.. poglejte širšo sliko... Ljubljana se spreminja.. in je lahko dejansko vidiš... za večino ljubljančanov.. na bolje.
Tisti, ki ga ne marajo in so proti njegovim projektom... kaj naj rečem..... večina zmaga :)
razlastiti za dobro vseh skupaj.. zakaj pa ne.. bolje cesta in travnik kot opustošena skladišča.
Ljubljana je premajhna da bi take lokacije tako samevale.
Še bolj stroga politika bi morala biti kar se tiče zapuščenih in neobnovljenih nepremičnin na območju MOLa, ki mečejo slabo luč na mesto ali del mesta.
Širša slika je, da boš po enakem postopku ti jutri ob svoj dom, odškodnina bo pa za vrednost kokošnjaka. Od kdaj je IKEA skupno dobro pa ne vem. Za čobankoviče je skupno dobro vse, kar njim koristi.

Eidno zadnji stavek ima smisel in samo to bi morala striktno izvajati občina: neizkoriščene gradbene parcele, zanemarjene stavbe itd. uskat davek, da lastnika v 5 letih pripravi ob nepremičnino
jasminko sporočil: 49
[#2612708] 22.08.16 13:17 · odgovor na: prerok (#2612705)
Odgovori   +    0
na mojem koncu, ko so delali Zaloško cesto.. jih poznam kar nekaj, ki so dobili lepo nadomestilo v zameno za staro hišo ob stari cesti.
mislim da je vseeno velika razlika med nekim d.o.o v stečaju in fizično osebo, ki bi lahko zgubila dom.
zakaj je ikea ali cesta/park/ dobro za ljubljančane.. nevem, meni se zdi ok, da se mesto razvija, čeprav to povzroča prometne kaose.. počas bo treba gledat na zunanjo stran obvoznice.
imocl sporočil: 258
[#2612711] 22.08.16 13:35
Odgovori   +    4
jankovič naj kar poizskusi z razlastitvijo - ne bo mu uspelo. raje naj plača lastnikom že uzurpiranih parcel na območju ljubljane kateri imajo na svoji zemlji ceste ki niso bile nikoli ne kupljene, ne razlaščene, najmanj pa plačane.
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2612714] 22.08.16 13:46 · odgovor na: imocl (#2612711)
Odgovori   +    7
[imocl]
jankovič naj kar poizskusi z razlastitvijo - ne bo mu uspelo. raje naj plača lastnikom že uzurpiranih parcel na območju ljubljane kateri imajo na svoji zemlji ceste ki niso bile nikoli ne kupljene, ne razlaščene, najmanj pa plačane.
Trenutno poteka uzrupacija parcel ob Savi nekje od Sneberij dolvodno na desnem bregu Save.

Tam si je zakoličil kakih 10 m široko avenijo za sprehajalce. Količki segajo (si segali) globoko v njive.

Manda ima isti plan tudi na nasprotnem bregu Save.

PS Verjetno bo to pripomoglo k učinkovitejšem pobiranju kmetijskih pridelkov z njiv (po sistemu naberi si sam)
anon-330314 sporočil: 13
[#2612735] 22.08.16 15:00 · odgovor na: prerok (#2612704)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 22.08.16 13:52
Še dobro da si si dal naziv prerok, ker sicer te ne bi mogla jemati resno.

Mogoče se bom pa tako dobro pogajala, kot se je tisti Dolenjec z Darsom, ki je za odstop zemljišča za avtocesto dobil svoj izvoz pa še ena dva milijona, ali koliko.

Lej, takih razlastitev (v javnem interesu) je bilo verjetno že ničkoliko in čisto nič nimam proti, če na tistem področju namesto še ene hale postavijo park. Zemljišč, ki jih prodaja tudi državna DSU in jih novopečeni lastniki degradirajo na škodo celotne okolice (in nikomu ništa), je zadosti.

Nagrada za tega stečajnika, ki sam očitno ni bil sposoben prodati zemljišč pa "njegovi ceni", pa je najbrž tudi odvisna od višini izpogajane cene. In če ne gre zlepa, bo mogoče šlo s takimi članki, he,he. No, jaz se z njimi ne strinjam.
anon-235585 sporočil: 33
[#2612736] 22.08.16 15:01
Odgovori   +    4
čas vnosa: 22.08.16 12:52
Če bi mene vprašali, so tukaj 2 stvari, ki mi štrlijo ven:
- Kako lahko gradijo objekt brez cestnega dostopa. Za kaj takšnega ne dobiš GD.
- Ne morejo te kar tako razlastiti. Za to mora biti nek nacionalni interes, in še to ob predpostavki, da ni druge rešitve. Tukaj pa bi lahko kupili, in to po, kolikor gledam cene zemljišč v LJ, ceni, ki je v mejah možnega.
Interesantno bo, kakšen kruh bo iz te moke.
anon-330314 sporočil: 13
[#2612737] 22.08.16 15:01
Odgovori   +    3
čas vnosa: 22.08.16 12:49
Še malce zagona sem dobila.
Ne razumem, če stečajnik trdi, da je zemljišče več vredno od ponujene cene MOL in se Finance z njim strinjajo (?) - kaj potem tista o vsemogočnosti trga, ki določa ceno, ki ga prodajajo (tudi) Finance, ne drži več? Zakaj se za ceno 190 €/m2 ne tare kupcev?
Aja, še skromni izračun: če bo FURS ostal brez 150 k iz stečajne mase, bom kot državljanka in davkoplačevalka za 7,5 centov na zgubi (računano čez palec, da nas je 2 milijona), če bom kot rezidentska Ljubljane (pre)plačala zemljišča, kot pričakuje stečajnik, bom iz "mojega" mestnega proračuna plačala 1,3 € več, kot ponuja MOL. Imate odgovor na vprašanje v naslovu: ja, bomo občutili državljani, samo jaz za ene 1800x več
0513ANITO sporočil: 10.824
[#2612740] 22.08.16 15:13 · odgovor na: anon-330314 (#2612737)
Odgovori   +    16
[Dana32]
Še malce zagona sem dobila.
Ne razumem, če stečajnik trdi, da je zemljišče več vredno od ponujene cene MOL in se Finance z njim strinjajo (?) - kaj potem tista o vsemogočnosti trga, ki določa ceno, ki ga prodajajo (tudi) Finance, ne drži več? Zakaj se za ceno 190 €/m2 ne tare kupcev?
Aja, še skromni izračun: če bo FURS ostal brez 150 k iz stečajne mase, bom kot državljanka in davkoplačevalka za 7,5 centov na zgubi (računano čez palec, da nas je 2 milijona), če bom kot rezidentska Ljubljane (pre)plačala zemljišča, kot pričakuje stečajnik, bom iz "mojega" mestnega proračuna plačala 1,3 € več, kot ponuja MOL. Imate odgovor na vprašanje v naslovu: ja, bomo občutili državljani, samo jaz za ene 1800x več
Pojma nimaš, oz se delaš BUDALO.

MOL ki ga vodi UZRUPATOR lahko po mili volji odloča o spremembi namembnosti zemljišča katerega lastnik NI (mu je pa v velikem interesu, da ga pobaše zase).

Normalno bi bilo, da se IKEA direkto obrne na stečajnega in od njega kupi zemljo za dovoz do svoje parcele. (Menda bo ja imela tist drobiž).

Verjetno gre par vsem skupaj za neke obljube, ki jih je UZRUPATOR dal IKEI (verjetno tako neformalno OFF RECORD), zdaj ga pa IKEA terja za obljubljeno.

Žrtveno jagnje so pa zgleda vsi, ki participirajo na stečajni masi Protecta GL.

PS MOL ni na tem svetu zato, da se gre REAL ESTATE trgovca.
prerok sporočil: 3.248
[#2612768] 22.08.16 21:24 · odgovor na: jasminko (#2612708)
Odgovori   +    18
[jasminko]
na mojem koncu, ko so delali Zaloško cesto.. jih poznam kar nekaj, ki so dobili lepo nadomestilo v zameno za staro hišo ob stari cesti.
mislim da je vseeno velika razlika med nekim d.o.o v stečaju in fizično osebo, ki bi lahko zgubila dom.
zakaj je ikea ali cesta/park/ dobro za ljubljančane.. nevem, meni se zdi ok, da se mesto razvija, čeprav to povzroča prometne kaose.. počas bo treba gledat na zunanjo stran obvoznice.
Misel vredna komunističnih nacionalizatorjev. Lastnina je lastnina. In je celo zaščitena z ustavo. To kar počneš ti, je ali (a) izkazovanje popolne nevednosti glede ustave ali (b) pozivanje, naj kršimo ustavo, ker se nekomu tako zdi. No Jankoviču se tako zdi, Ko bo imel dovolj podpore, se mu po pa zdelo še kaj drugega. Ko se ti enkrat zdi, da je "vseeno velika razlika med nekim d.o.o v stečaju in fizično osebo, ki bi lahko zgubila dom", bo najprej zgubil lastnino nek d.o.o. v stečaju, nato pa še fizična oseba.

Mentalnim prednikom tvojega miselnega izhodišča se je leta 1945 zdelo, da je vseeno razlika med njimi in prebivalci vil v Rožni dolini. In so se prebivalcev znebili, ko pa so bile hiše tako lepo prikladno prazne, so šli pa oni vanjih.
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2612778] 23.08.16 02:26
Odgovori   +    8
Takole gre Jankovićeva pravna država : "posvečen" cenilec je ocenil zemljišče najnižje kar je mogoče v interesu MOL-a, lastnik na ceno ne pristaja, torej je razlastitev dejstvo in lastnika čaka sodni postopek določitve odškodnine . Sodnica pa bo tudi zagotovo "posvečena". Spremembe namembosti po Jankovićevo gredo po lastništvu zemljišča , ker zazidljivih zemljišč ne more spremeniti v nezazidljiva so zemljišča "županu neprijaznih podjetij" spremenjena v parke in na neuporabna glede na njihovo dejavnost.
V Ljubljani je na cca 200 ha zasebnih zemljišč MOL kategoriziral občinske ceste že leta 2005.
anon-346907 sporočil: 6
[#2612785] 23.08.16 07:52 · odgovor na: FIN-379669 (#2612657)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 22.08.16 14:33
To sporočilo je izbrisal avtor (23.08.2016 18:59)
anon-312416 sporočil: 227
[#2612786] 23.08.16 07:52
Odgovori   +    8
čas vnosa: 22.08.16 14:20
kaj porečejo FDV aktivistke - Ikea izkorišča otroke v Aziji. Nič, saj bodo kupovale po ugodnih cenah
anon-410765 sporočil: 1
[#2612914] 23.08.16 14:02
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.08.16 10:03
Tole spominja na slovenski film Avtosola z Maruso Majer in Janez Burger-jem.
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2613116] 24.08.16 13:28
Odgovori   +    9
Ja, prav nesramno hara po Ljubljani in okolici.
Le kako bi mu uspevalo tam doli, od koder je prišel.
E, sedanja oblast ga najbrž ne bi gledala za razliko od
slovenske pravne in vladne klike.
anon-330314 sporočil: 13
[#2613644] 27.08.16 13:50 · odgovor na: 0513ANITO (#2612740)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 27.08.16 13:46
Ja, je****, o prostorskih planih, zazidalnih načrtih, izvedbenih aktih itd, odloča v Ljubljani ljubljanski mestni svet, v Mariboru mariborski, v Kanalu ob Soči pa kanalski. In je brez veze lajat tle na Jankovića, on izvaja tisto, kar mu omogoča in nalaga zakonodaja.
Seveda pa lahko vsakdo, tudi ti, ali pa stečajnik, ali pa lastniki te proslule firme, če menite, da so s sprejetjem odloka o zazidalnem načrtu kršene vaše pravice, oziroma, da takšen predpis ni bil pripravljen in sprejet v skladu z zakonom, predlagate Ustavnemu sodišču oceno ustavnosti in zakonitosti takšnega predpisa. Tisti na US imajo cajta še pa še, smo brali te dni.

In meni se sladko fučka za tvoje mnenje, če svojega stališča ne znaš utemeljiti, razen da natreseš nekaj floskul, jaz sem svojega utemeljila s konkretno računico.

Vsi tisti pa, ki nakladate o kršenju Ustave, shame on you, ker jo zgleda poznate za en k****. V Ustavi RS med drugim piše v 69.členu: »Lastninska pravica na nepremičnini se lahko v javno korist odvzame ali omeji proti nadomestilu v naravi ali proti odškodnini pod pogoji, ki jih določa zakon.«
anon-292018 sporočil: 7
[#2613738] 28.08.16 15:32
Odgovori   +    0
čas vnosa: 27.08.16 19:14
Ta razlastitev je mogoče sumljiva še iz dveh razlogov:

1) Nova cesta sploh ni v DIREKTNEM interesu meščanov - ja vem, tudi jaz bi imel IKEO, ampak razlastitev se pogojuje z interesom MOL, da izvrši prodajno pogodbo. Ne gre za enak primer kot odkup od avtocestah ipd.

2) Da ni slučajno MOL zavajal kupca (IKEA)? Ker vedno bolj se zdi, da so jim prodali zemljišče z zagotovili, da je dostop (nujen za uporabno dovoljenje) takorekoč že urejen in ... zastonj. V resnici bi glede na 1) moral dostop sofinancirati kupec.

Strani: 1 2