Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Dana32]
Še malce zagona sem dobila.
Ne razumem, če stečajnik trdi, da je zemljišče več vredno od ponujene cene MOL in se Finance z njim strinjajo (?) - kaj potem tista o vsemogočnosti trga, ki določa ceno, ki ga prodajajo (tudi) Finance, ne drži več? Zakaj se za ceno 190 €/m2 ne tare kupcev?
Aja, še skromni izračun: če bo FURS ostal brez 150 k iz stečajne mase, bom kot državljanka in davkoplačevalka za 7,5 centov na zgubi (računano čez palec, da nas je 2 milijona), če bom kot rezidentska Ljubljane (pre)plačala zemljišča, kot pričakuje stečajnik, bom iz "mojega" mestnega proračuna plačala 1,3 € več, kot ponuja MOL. Imate odgovor na vprašanje v naslovu: ja, bomo občutili državljani, samo jaz za ene 1800x več
Pojma nimaš, oz se delaš BUDALO.

MOL ki ga vodi UZRUPATOR lahko po mili volji odloča o spremembi namembnosti zemljišča katerega lastnik NI (mu je pa v velikem interesu, da ga pobaše zase).

Normalno bi bilo, da se IKEA direkto obrne na stečajnega in od njega kupi zemljo za dovoz do svoje parcele. (Menda bo ja imela tist drobiž).

Verjetno gre par vsem skupaj za neke obljube, ki jih je UZRUPATOR dal IKEI (verjetno tako neformalno OFF RECORD), zdaj ga pa IKEA terja za obljubljeno.

Žrtveno jagnje so pa zgleda vsi, ki participirajo na stečajni masi Protecta GL.

PS MOL ni na tem svetu zato, da se gre REAL ESTATE trgovca.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen