Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2590600] 05.04.16 22:36
Odgovori   +    0
Ta Nevena Tea Gorjup mi je ful znano ime. Mislim, da je morala sodelovati v številnih lopovskih rabotav v Sloveniji.

Upam, da Finance malo raziščete njeno ozadje. Ker jaz močno dvomim, da bi se kar takole iz ljubega miru spustila v to zadevo. Zadaje so zagotovo botri ala Isajlovič. Da je to res, dokazujejo tudi odločitve sodišč, ki jih v Sloveniji še vedno deloma obvladujejo preverjeni kadri.
simona2 sporočil: 2.203
[#2590603] 05.04.16 22:41 · odgovor na: sopranos (#2590600)
Odgovori   +    0
nevena te gorjup je nevenka grgic - tam pa srd...
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2590611] 06.04.16 06:16 · odgovor na: sopranos (#2590600)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-202494 06.04.2016 06:33
[sopranos]
Ta Nevena Tea Gorjup mi je ful znano ime. Mislim, da je morala sodelovati v številnih lopovskih rabotav v Sloveniji.

Upam, da Finance malo raziščete njeno ozadje. Ker jaz močno dvomim, da bi se kar takole iz ljubega miru spustila v to zadevo. Zadaje so zagotovo botri ala Isajlovič. Da je to res, dokazujejo tudi odločitve sodišč, ki jih v Sloveniji še vedno deloma obvladujejo preverjeni kadri.
Tokrat se ne strinjam s tabo, kakor tudi ne z odločitvijo SDH. Ne bom se spuščal v to , kdo je ta Nevena, ker je to popolnoma nepomembno.

ECO-Invest sicer ne poznam, poznam pa firme iz papirne industrije, ki jih ima delno, ali pa večinsko v lasti in te so:

1. Mondi SCP a.s., Ružomberok, ECO-invest je 49% lastnik, je največji proizvajalec celuloze in pisarniških papirjev v bivših vzhodnih državah (kamor spada tudi Slovenija). Zelo moderna tovarna, v katero so skupaj z Mondi Paper investirali okoli 200 miljonov evrov v modernizacijo. Mondi Group, lastnica 51% Mondi SCP Ružomberok, iz Južne Afrike je ena največjih proizvajalk papirja na svetu. Npr. v Avstriji ima 3 tovarne.

2. SHP GROUP, ECO-Invest je večinski lastnik
Nadnárodná spoločnosť SHP GROUP (SLOVAK HYGIENIC PAPER GROUP) zastrešuje niekoľko spoločností, pôsobiacich v oblasti celulózo-papierenského priemyslu na európskych trhoch, ku ktorým patria výrobné spoločnosti: SHP HARMANEC, a.s., Harmanec, SHP SLAVOŠOVCE, a.s., Slavošovce, SHP CELEX, a.d., Banja Luka v Bosne a Hercegovine, SHP INTIM PAPIR, d.o.o., Baderna v Chorvátsku a obchodné spoločnosti SHP BOHEMIA, s.r.o., Praha, SHP HUNGARIA, Kft., Budapešť, SHP CELJE, d.o.o., Slovinsko, SHP ZAGREB, d.o.o., Chorvátsko. Všetky spoločnosti pôsobia na trhu s papierovými hygienickými produktmi pod značkou Harmony, Celex a Harmasan.

SHP je pred leti prevzel razpadajoči Celex Banja Luka, ga moderniziral in danes ponuja higijenske papirje celo v Hoferju pod znamko "Solo". Npr: Papirnati robci so precej boljši, kot Palomini.

Kaj sem hotel povedati?

Po moje je ECO Invest , oz. SHP Group veliko boljši partner za Palomo, kot pa poljaki. SHP Group (katere lastnik je ECO Invest) je družba, ki se ukvarja z proizvodnjo higijenskih papirjev in ima gotovo interes povečati svojo kapaciteto proizvodje in kvaliteto papirjev.
SHP Harmanec je tudi stara firma: Za logom s labuťou sa skrýva história výroby papiera v Harmanci siahajúca až do 19. storočia (1829).

Tu je potencial za sinergijo znanja SHP in Palome!
blackmack sporočil: 3
[#2590626] 06.04.16 08:10
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: blackmack 06.04.2016 08:28
Kaj to je zopet plačan članek promo agencije Gosaka, ki ga na koncu plača Paloma?

A so že znani kriteriji, na podlagi katerih se preferira poljski sklad Abris?
A so že pokazali jamstva na podlagi katerih je večja verjetnost izvršitve posla s strani Abrisa?

Aja ne.

Razvoj Palome si Gosak predstavlja tako, da iz nje odpušča tehnologe, ki tam delajo že desetletja in nastavja ljudi celo iz primorske (so pač naši), ki vedo samo, da se rolica papirja uporablja za brisanje riti.

In točno ve, če bo Palomo prevzel kdo drug kot njegov Abris, bo s svojo ekipo iz Palome letel prvo on in to po dolgem in počez.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2590652] 06.04.16 10:04
Odgovori   +    3
Ker za Abris še nikoli nisem slišal, sem odprl link, ki vodi do nasprotovanja SDS prodaji Palome temu "podjetju".

Zanimivo je, kaj je dejal levičar Štefanec:

Citiram: Pobič pravi: Na seji je bil prisoten tudi predsednik protikorupcijske komisije g. Štefanec, ki pa je povedal sledeče: »Kot predsednik komisije lahko zelo jasno in z vso odgovornostjo povem, da se je tudi v tem konkretnem primeru (torej v primeru Palome) izkazalo, kako so pravzaprav skoraj vsi postopki privatizacije v RS od takrat naprej, ko smo se o tej temi začeli pogovarjati, netransparentni in tudi »ta postopek je netransparenten«. To z vso odgovornostjo povem kot predsednik komisije. Kot pravnik poudarjam in lahko povem še nekaj, da na razpisu sodeluje neka pravna oseba, Abris, pogodbo pa sklepa neka druga pravna oseba, ki na razpisu ni sodelovala.« To drugo podjetje je podjetje PPPRS holding s sedežem v davčni oazi Ciper. In to podjetje je, kot sem že večkrat poudaril, tudi kupec Palome. Konec citata.

To mi potrjuje moj sum, da SDH poizkuša prodati Palomo neki "Briefkasten" firmi, ki nima nobene povezave s papirno industrijo.

Mislim, da je Abris kar krepko "podmazal" nektare odgovorne, da so sprejeli tako odločitev.

Za tiste, ki so novi ma tem forumu: sam imam 50 let izkušenj v papirni industriji in sem bil v Harmanecu približno 20 krat (ko sem bil še aktiven).
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2590660] 06.04.16 10:49
Odgovori   +    0
Nevena pravi: »Naš namen nikakor ni zavlačevanje. Menimo, da je Eco Invest primernejši investitor za Palomo, tako z vidika dokapitalizacije kot izplačila delničarjev. Eco Invest je med drugim ponudil 200 novih delovnih mest in 70 milijonov evrov dodatnih vlaganj.«

Tu ima ženska popolnoma prav!. Paloma potrebuje za posodobitev proizvodnje najmanj teh 70 miljonov evrov, verjetno pa še precej več. Slovaki vedo, o čem govorijo, saj imajo tudi svojo lastno proizvodnjo.

Gospoda Miroslava Vajsa, ki je sedaj podpredsednik ECO Investa, poznam osebno, še iz časov, ko je bil teh. direktor Harmaneca, je dober strokovnjak, čeprav z njim nismo mogli skleniti nobenega posla, imel je raje našo konkurenco. Tu je njegov kratek CV:
Je absolventom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a absolventom postgraduálneho štúdia “Vedenie firmy v podmienkach trhovej ekonomiky” na Univerzite v St.Gallen vo Švajčiarsku. Od roku 1980 pôsobil na viacerých technických manažérskych pozíciách v Harmaneckých papierňach a stál pri všetkých fázach ich transformácie. Od roku 1990 do roku 2003 pôsobil na poste generálneho riaditeľa spoločnosti SHP Harmanec ako aj prezidenta SHP Group, ktorá zastrešuje aktivity výroby a predaja hygienického papiera spoločností SHP Harmanec, a.s., SHP Slavošovce, a.s. a SHP Celex, a.s. v Bosne a Hercegovine. V spoločnosti ECO-INVEST, a.s. zastáva od roku 2003 pozíciu viceprezidenta zodpovedného za akvizície.
sopranos sporočil: 11.404
[#2590706] 06.04.16 13:23 · odgovor na: anon-202494 (#2590611)
Odgovori   +    0
[Breiva]
> [sopranos]
> Ta Nevena Tea Gorjup mi je ful znano ime. Mislim, da je morala sodelovati v številnih lopovskih rabotav v Sloveniji.
>
> Upam, da Finance malo raziščete njeno ozadje. Ker jaz močno dvomim, da bi se kar takole iz ljubega miru spustila v to zadevo. Zadaje so zagotovo botri ala Isajlovič. Da je to res, dokazujejo tudi odločitve sodišč, ki jih v Sloveniji še vedno deloma obvladujejo preverjeni kadri.

Tokrat se ne strinjam s tabo, kakor tudi ne z odločitvijo SDH. Ne bom se spuščal v to , kdo je ta Nevena, ker je to popolnoma nepomembno.

ECO-Invest sicer ne poznam, poznam pa firme iz papirne industrije, ki jih ima delno, ali pa večinsko v lasti in te so:

1. Mondi SCP a.s., Ružomberok, ECO-invest je 49% lastnik, je največji proizvajalec celuloze in pisarniških papirjev v bivših vzhodnih državah (kamor spada tudi Slovenija). Zelo moderna tovarna, v katero so skupaj z Mondi Paper investirali okoli 200 miljonov evrov v modernizacijo. Mondi Group, lastnica 51% Mondi SCP Ružomberok, iz Južne Afrike je ena največjih proizvajalk papirja na svetu. Npr. v Avstriji ima 3 tovarne.

2. SHP GROUP, ECO-Invest je večinski lastnik
Nadnárodná spoločnosť SHP GROUP (SLOVAK HYGIENIC PAPER GROUP) zastrešuje niekoľko spoločností, pôsobiacich v oblasti celulózo-papierenského priemyslu na európskych trhoch, ku ktorým patria výrobné spoločnosti: SHP HARMANEC, a.s., Harmanec, SHP SLAVOŠOVCE, a.s., Slavošovce, SHP CELEX, a.d., Banja Luka v Bosne a Hercegovine, SHP INTIM PAPIR, d.o.o., Baderna v Chorvátsku a obchodné spoločnosti SHP BOHEMIA, s.r.o., Praha, SHP HUNGARIA, Kft., Budapešť, SHP CELJE, d.o.o., Slovinsko, SHP ZAGREB, d.o.o., Chorvátsko. Všetky spoločnosti pôsobia na trhu s papierovými hygienickými produktmi pod značkou Harmony, Celex a Harmasan.

SHP je pred leti prevzel razpadajoči Celex Banja Luka, ga moderniziral in danes ponuja higijenske papirje celo v Hoferju pod znamko "Solo". Npr: Papirnati robci so precej boljši, kot Palomini.

Kaj sem hotel povedati?

Po moje je ECO Invest , oz. SHP Group veliko boljši partner za Palomo, kot pa poljaki. SHP Group (katere lastnik je ECO Invest) je družba, ki se ukvarja z proizvodnjo higijenskih papirjev in ima gotovo interes povečati svojo kapaciteto proizvodje in kvaliteto papirjev.
SHP Harmanec je tudi stara firma: Za logom s labuťou sa skrýva história výroby papiera v Harmanci siahajúca až do 19. storočia (1829).

Tu je potencial za sinergijo znanja SHP in Palome!
Glede na to, da sva v preteklosti o tem že precej debatirala in je več kot očitno, da panogo dobro poznaš, ti verjamem.

Strani: 1