Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202494 sporočil: 2.309
Zadnja sprememba: anon-202494 06.04.2016 06:33
[sopranos]
Ta Nevena Tea Gorjup mi je ful znano ime. Mislim, da je morala sodelovati v številnih lopovskih rabotav v Sloveniji.

Upam, da Finance malo raziščete njeno ozadje. Ker jaz močno dvomim, da bi se kar takole iz ljubega miru spustila v to zadevo. Zadaje so zagotovo botri ala Isajlovič. Da je to res, dokazujejo tudi odločitve sodišč, ki jih v Sloveniji še vedno deloma obvladujejo preverjeni kadri.
Tokrat se ne strinjam s tabo, kakor tudi ne z odločitvijo SDH. Ne bom se spuščal v to , kdo je ta Nevena, ker je to popolnoma nepomembno.

ECO-Invest sicer ne poznam, poznam pa firme iz papirne industrije, ki jih ima delno, ali pa večinsko v lasti in te so:

1. Mondi SCP a.s., Ružomberok, ECO-invest je 49% lastnik, je največji proizvajalec celuloze in pisarniških papirjev v bivših vzhodnih državah (kamor spada tudi Slovenija). Zelo moderna tovarna, v katero so skupaj z Mondi Paper investirali okoli 200 miljonov evrov v modernizacijo. Mondi Group, lastnica 51% Mondi SCP Ružomberok, iz Južne Afrike je ena največjih proizvajalk papirja na svetu. Npr. v Avstriji ima 3 tovarne.

2. SHP GROUP, ECO-Invest je večinski lastnik
Nadnárodná spoločnosť SHP GROUP (SLOVAK HYGIENIC PAPER GROUP) zastrešuje niekoľko spoločností, pôsobiacich v oblasti celulózo-papierenského priemyslu na európskych trhoch, ku ktorým patria výrobné spoločnosti: SHP HARMANEC, a.s., Harmanec, SHP SLAVOŠOVCE, a.s., Slavošovce, SHP CELEX, a.d., Banja Luka v Bosne a Hercegovine, SHP INTIM PAPIR, d.o.o., Baderna v Chorvátsku a obchodné spoločnosti SHP BOHEMIA, s.r.o., Praha, SHP HUNGARIA, Kft., Budapešť, SHP CELJE, d.o.o., Slovinsko, SHP ZAGREB, d.o.o., Chorvátsko. Všetky spoločnosti pôsobia na trhu s papierovými hygienickými produktmi pod značkou Harmony, Celex a Harmasan.

SHP je pred leti prevzel razpadajoči Celex Banja Luka, ga moderniziral in danes ponuja higijenske papirje celo v Hoferju pod znamko "Solo". Npr: Papirnati robci so precej boljši, kot Palomini.

Kaj sem hotel povedati?

Po moje je ECO Invest , oz. SHP Group veliko boljši partner za Palomo, kot pa poljaki. SHP Group (katere lastnik je ECO Invest) je družba, ki se ukvarja z proizvodnjo higijenskih papirjev in ima gotovo interes povečati svojo kapaciteto proizvodje in kvaliteto papirjev.
SHP Harmanec je tudi stara firma: Za logom s labuťou sa skrýva história výroby papiera v Harmanci siahajúca až do 19. storočia (1829).

Tu je potencial za sinergijo znanja SHP in Palome!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen