Strani: 1 2

anon-330984 sporočil: 476
[#2588147] 22.03.16 14:05
Odgovori   +    19
A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...
novica sporočil: 5.397
[#2588148] 22.03.16 14:09 · odgovor na: anon-330984 (#2588147)
Odgovori   +    2
[FIN-557341]
A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...
a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
novica
anon-130092 sporočil: 524
[#2588151] 22.03.16 14:17
Odgovori   +    19
In to bo zdej ta panika 14 dni. In potem pol leta kot da se ni zgodilo nič, potem pa spet kabuuum.... Super se imamo v EU. Pa ne pozabit svoje Facebook profile prekrit z Belgijsko zastavo, ker to bo zelo zelo pomagalo. Bravo EU parlament.
bc123a sporočil: 48.253
[#2588160] 22.03.16 14:37 · odgovor na: novica (#2588148)
Odgovori   +    7
[novica]
> [FIN-557341]
> A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...

a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
Ksenofobija je zunanji simptom tega, da je ljudi strah. Torej, vprasaj se, kaj je za narediti, da ljudi ne bo vec strah.
anon-330984 sporočil: 476
[#2588168] 22.03.16 14:48 · odgovor na: novica (#2588148)
Odgovori   +    4
[novica]
> [FIN-557341]
> A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...

a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
novica
V Šenčurju se jim ni treba preve bat norcev z razstrelivom, "ksenofobni" pa seveda v navednicah,....
novica sporočil: 5.397
[#2588174] 22.03.16 14:52 · odgovor na: anon-330984 (#2588168)
Odgovori   +    0
[FIN-557341]
> [novica]
> > [FIN-557341]
> > A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...
>
> a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
> novica

V Šenčurju se jim ni treba preve bat norcev z razstrelivom, "ksenofobni" pa seveda v navednicah,....
ti nisi uporabil navednic, zato jih tudi jaz nisem. ne vem sicer, katera dva članka si imel v mislih.
novica
anon-318613 sporočil: 664
[#2588181] 22.03.16 15:13 · odgovor na: novica (#2588148)
Odgovori   +    5
[novica]
> [FIN-557341]
> A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...

a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
novica
Zanimivi pogledi na ksenofobnost!

Sigurno ne bo ksenofobija odvrnila bombašev od njihovih namer.

Nekaj stvari pa sigurno povečuje strah in ksenofobijo:
1. Strikno spoštovanje zakonodaje (azilne in migracijske) bi sigurno zmanjšalo verjetnost pritoka bombašev! (Koliko migrantov je SLO policija pri prestopu meje obravnavala v skladu z veljavno zakonodajo? Par procentov ste ugotovili. Trume brez dokumentov so se valile prek meja.)
2. Zakaj ta ista zakonodaja ne velja za vse enako? Zakonodaja je zato, da se krši in to miselnost spodbuje ravno država!
3. Zakaj mediji mesece vse pozitivno o migrantih? Resnice iz tujine, so vas prisilile v objave tudi negativnih dejstev!
4. Kje jih nastaniti, kako socializirati, ..., pa država slabo skumunicira oz. rešuje po tihem in z dekreti.

Tak pavšalni odgovor sigurno ni na mestu in si ga človek, ki ga je strah zaradi neizvajanja zakonodaje in zavajanja javnosti, sigurno ne zasluži! Če je postal ksenofoben, si kvečjemu zasluži kompetenten odnos države in medijev, morebiti tudi zdravstveno oskrbo.

Me prav zanima, če bi se primer ksenofobije kot posledice (ne)skrbnega delovanja države znašel pred sodiščem. Koliko šans bi ksenofob imel, da uspe s tožbenim zahtevkom? Glede na zgodovinske izkušnje, da je država ujetnik lobijev, med drugim birokratskih, pravnih, ..., NOBENE!
novica sporočil: 5.397
[#2588184] 22.03.16 15:18 · odgovor na: anon-318613 (#2588181)
Odgovori   +    2
[s5m]
> [novica]
> > [FIN-557341]
> > A niste Finance tale vikend ene dva članka objavljali proti ksenofobnim slovencem,...
>
> a ti torej verjameš, da je ksenofobija edina rešitev? če bomo vsi kenofobi, se nam ne bo treba več bat norcev z razstrelivom?
> novica

Zanimivi pogledi na ksenofobnost!

Sigurno ne bo ksenofobija odvrnila bombašev od njihovih namer.

Nekaj stvari pa sigurno povečuje strah in ksenofobijo:
1. Strikno spoštovanje zakonodaje (azilne in migracijske) bi sigurno zmanjšalo verjetnost pritoka bombašev! (Koliko migrantov je SLO policija pri prestopu meje obravnavala v skladu z veljavno zakonodajo? Par procentov ste ugotovili. Trume brez dokumentov so se valile prek meja.)
2. Zakaj ta ista zakonodaja ne velja za vse enako? Zakonodaja je zato, da se krši in to miselnost spodbuje ravno država!
3. Zakaj mediji mesece vse pozitivno o migrantih? Resnice iz tujine, so vas prisilile v objave tudi negativnih dejstev!
4. Kje jih nastaniti, kako socializirati, ..., pa država slabo skumunicira oz. rešuje po tihem in z dekreti.

Tak pavšalni odgovor sigurno ni na mestu in si ga človek, ki ga je strah zaradi neizvajanja zakonodaje in zavajanja javnosti, sigurno ne zasluži! Če je postal ksenofoben, si kvečjemu zasluži kompetenten odnos države in medijev, morebiti tudi zdravstveno oskrbo.

Me prav zanima, če bi se primer ksenofobije kot posledice (ne)skrbnega delovanja države znašel pred sodiščem. Koliko šans bi ksenofob imel, da uspe s tožbenim zahtevkom? Glede na zgodovinske izkušnje, da je država ujetnik lobijev, med drugim birokratskih, pravnih, ..., NOBENE!
V reportaži z juga srbije sem govoril z županom preševa...tam so večinsko prebivalstvo albanci in se jim je povsem upravičeno zamalo zdelo, ker je policija na njihove otroke streljala, ko so čez maloobmejne (neuradne) prehode hodili k sorodnikom v makedonijo, zdaj pa so se tam čez valili tisoči brez vake kontrole. www.finance.si/8825610
novica
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2588185] 22.03.16 15:18 · odgovor na: novica (#2588174)
Odgovori   +    5
Če imaš med vsemi pribežniki ali begunci (ne vem več, kako bi jih imenoval), ki so v Sloveniji le pet takih norcev z razstrelivom, ali pa samo enega, je to dovolj da naredi pokol.

Kdo pa lahko garantira, da med več kot enem miljonu pribežnikov v Evropi, ki so prišli v zadnjega pol leta, ni niti enega takega norca?

In kako ga odkriti, pa ni še nobeden povedal.

Garantiral bi lahko samo, če ne bi bilo nobenega pribežnika, pa vseeno bi še ostali tisti, ki so tu že dalj časa, ali pa celo rojeni tukaj.

Kaj pa sedaj narediti, pa naj povedo tisti, ki so bolj pametni kot jaz.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2588191] 22.03.16 15:29
Odgovori   +    13
Kučan je hodil na proteste za odprtje meje za pribežnike.
Me pa zanima, če bo tudi prevzel odgovonost, če se kaj takega, kot v Bruslju, zgodi tudi pri nas.
Kučan, da povej in to takoj!
anon-330984 sporočil: 476
[#2588197] 22.03.16 15:32 · odgovor na: novica (#2588174)
Odgovori   +    1

ti nisi uporabil navednic, zato jih tudi jaz nisem. ne vem sicer, katera dva članka si imel v mislih.
novica
Ja je verjetno je potrebno posebej dati v navednice, poudariti bold, ..... , da pač vsi ki imajo pomislike do priseljevanja teh ljudi,..., zna biti, da celo niso ksenofobi,...
novica sporočil: 5.397
[#2588201] 22.03.16 15:38 · odgovor na: anon-202494 (#2588185)
Odgovori   +    2
[Breiva]
Če imaš med vsemi pribežniki ali begunci (ne vem več, kako bi jih imenoval), ki so v Sloveniji le pet takih norcev z razstrelivom, ali pa samo enega, je to dovolj da naredi pokol.

Kdo pa lahko garantira, da med več kot enem miljonu pribežnikov v Evropi, ki so prišli v zadnjega pol leta, ni niti enega takega norca?

In kako ga odkriti, pa ni še nobeden povedal.

Garantiral bi lahko samo, če ne bi bilo nobenega pribežnika, pa vseeno bi še ostali tisti, ki so tu že dalj časa, ali pa celo rojeni tukaj.

Kaj pa sedaj narediti, pa naj povedo tisti, ki so bolj pametni kot jaz.
ko grem zvečer ven na pivo, ne vem, v katerem od prijaznih svetlolasih domačinov se skriva metod trobec, breivik ali policaj, ki bo čez dve uri skozi okno vrgel svojega otroka.
kdo mi lahko garantira, da v od migrantov čistem okolju ni nobenega breivika, fritzla ali podobnega? kako ga odkriti? kaj sedaj narediti z vsemi psihoti, ki se skrivajo med nami, tu rojenimi?
z mano je lahko zame itak že po priimku veš, da sem sumljiv, čeprav sem tu rojen in mene komot daš na filter. samo kaj narediš z domačimi psihoti?
novica
novica sporočil: 5.397
[#2588206] 22.03.16 15:41 · odgovor na: anon-330984 (#2588197)
Odgovori   +    0
[FIN-557341]
>
> ti nisi uporabil navednic, zato jih tudi jaz nisem. ne vem sicer, katera dva članka si imel v mislih.
> novica

Ja je verjetno je potrebno posebej dati v navednice, poudariti bold, ..... , da pač vsi ki imajo pomislike do priseljevanja teh ljudi,..., zna biti, da celo niso ksenofobi,...
poglej, kaj si napisal. nisi pisal o ljudeh, ki imajo pomisleke, ampak o ksenofobih. jaz ti ne morem brat misli, kaj si ti mislil s člankoma proti ksenofobnim slovencem.
novica
bc123a sporočil: 48.253
[#2588208] 22.03.16 15:48 · odgovor na: novica (#2588201)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: bc123a 22.03.2016 15:49
[novica]
kdo mi lahko garantira, da v od migrantov čistem okolju ni nobenega breivika, fritzla ali podobnega?
Nihce.

A statistika pravi da so vse napade razen Breivika zagresili radikalni muslimani.

Klasicni odgovor wilkommerjev na to je "niso vsi muslimani teroristi". Moj odgovor na to je, naj se spravijo brat srednjesolske ucbenike matematike.

"Skoraj vsi teroristi so muslimani" ne implicira da so skoraj vsi muslimani teroristi. Elementarna matematika in logika. Implikacija vs. ekvivalenci.

Ce je pred tabo clovek bliznjevzhodnega porekla je apriori verjetnost, da se bo razstrelil, 10x vecja, kot ce je rojen evropejec.

To ni rasizem ali ksenofobija, to je statistika. Seveda je ta apriori verjetnost v enem primeru (karikirano) 0.00000001%, v drugem pa 0.000001%. Ampak vseeno nas na letaliscih slatajo, ceprav smo samo z verjetnostjo 0.00000001% teroristi.

To, da se splaca napore vloziti v pregledovanje (= pridobivanje a posteriori verjetnosti) onih, za kateri je apriori 10x bolj verjetno da so teroristi je tudi povsem jasno.

Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane. Ampak to je samo politicno korektna politika.

Lahko mi verjames da obvescevalne agencije prav lepo sledijo tej statistiki in niti slucajno ne iscejo nordijskih teroristov z enako vnemo kot iscejo arabske. Kar je povsem normalno, ce hoces najboljsi mozni izplen. Hvalabogu se wilkommerji niso se na njih spravili, da naj za vsakega preiskanega arabca preiscejo se enega evropejca, da dokazejo da niso rasisti. Upam.

Torej. So locene steze za pregled na letaliscu po rasah/veroizpovedi/izvoru ksenofobija in rasizem, ali pa najbolj optimalna resitev (najvec izplena za omejene resurse).

A? Ni vec preprosto, kajne?
crt sporočil: 27.194
[#2588211] 22.03.16 15:54 · odgovor na: bc123a (#2588208)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Torej. So locene steze za pregled na letaliscu po rasah/veroizpovedi/izvoru ksenofobija in rasizem, ali pa najbolj optimalna resitev (najvec izplena za omejene resurse).
A? Ni vec preprosto, kajne?
seveda je preprosto. vse navedeno hkrati so.

koliko se lahko posameznik prilagodi takemu stanju, v kolikor ni tkoaltko ze apriori zanj delan - a very good hater, bi rekel reginald hill - pa je breme posameznika.

(in ce ga slucajno resuje tako, da se razstreli, potem ekipa bogov tam zgoraj skomigne z rameni in rece, are humans smarter than yeast?)
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2588212] 22.03.16 15:55
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202494 22.03.2016 16:12
V bruslju sem bil samo enkrat in to 11.Septembra 2001, ko se je zgodil napad na World Trade Center in Pentagon.

Imeli smo letni "Sales meeting" naše finske firme. V Bruslju pa zato, ker večina nas ni bilo še nikoli tam in kot signal, da moramo biti vsi v firmi povezani, če hočemo imeti uspeh.

Eden od kolegov je prejšnji večer preveč praznoval in zamudil sestanek, pa pileti okoli 11 h v kongresno dvorano in začne vpiti, letalo se je zaletelo v WTC. Mi smo samo debelo gledali in mislili, da se šali, potem pa...

Bruselj mi je ostal v spominu kot zelo lepo mesto, polno življenja, predvsem na galvnem trgu. Zdaj pa to...
Gustl sporočil: 13.629
[#2588213] 22.03.16 15:57 · odgovor na: bc123a (#2588208)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane.
No, no, kako da se ne dogaja. Res ni ločene steze, ampak da se pa ne dogaja lahko reče pa samo zahodnjaški arijc.
bc123a sporočil: 48.253
[#2588215] 22.03.16 15:58 · odgovor na: crt (#2588211)
Odgovori   +    4
[crt]
> [bc123a]
> Torej. So locene steze za pregled na letaliscu po rasah/veroizpovedi/izvoru ksenofobija in rasizem, ali pa najbolj optimalna resitev (najvec izplena za omejene resurse).
> A? Ni vec preprosto, kajne?

seveda je preprosto. vse navedeno hkrati so.
za crtovo definicijo besede "preprosto" :)

Drzi kot pribito tisto, kar sem napisal ze mesece nazaj. Evropa je stara izkusena mascevalna prasica in se zavedali se ne bomo, ko ne bo lepo biti musliman v EU. Napad po napad, taborisca.

Ker nisem musliman, je moja optimalna strategija kazati na statistiko in zahtevati, da pa meni ne rinejo prstov v rit na letaliscu, ce bodo jihadisti slucajno zaceli tam tihotapiti bombe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2588217] 22.03.16 15:59 · odgovor na: Gustl (#2588213)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]

> Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane.

No, no, kako da se ne dogaja. Res ni ločene steze, ampak da se pa ne dogaja lahko reče pa samo zahodnjaški arijc.
Lej, seveda se dogaja v ozadju. Tja, kamor wilkommerji in dusebrizniki nimajo dobrega vpogleda.

Javno na oceh pa se ne dogaja. Nic ne vidim, da bi muslimane pregledovali bistveno bolj strogo na letaliscih. A ti to opazis?
bc123a sporočil: 48.253
[#2588221] 22.03.16 16:04 · odgovor na: (#2588219)
Odgovori   +    0
[gsavli]
pred par mesci sem se bil na bolonjskem letališču. vse je zgledalo razfršolano (italijani, jebiga), skoz pregled smo bili cela druščina v minuti. in sem si mislil, to je pa izi tarča. pol so pa za nami enega bradatega z arabskim frisom potegnili na stran in ga dodobra pregledali, pa sem se takoj bolje počutil, ker sem videl, da security vseeno dobro deluje, le zelo selektiven je bil.
Jaz nisem dozivel tega. In tudi bi pricakoval, da ce bi to bila razsirjena praksa, bi bil ze ogenj v EU strehi.
Gustl sporočil: 13.629
[#2588222] 22.03.16 16:06 · odgovor na: bc123a (#2588217)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> > [bc123a]
>
> > Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane.
>
> No, no, kako da se ne dogaja. Res ni ločene steze, ampak da se pa ne dogaja lahko reče pa samo zahodnjaški arijc.

Lej, seveda se dogaja v ozadju. Tja, kamor wilkommerji in dusebrizniki nimajo dobrega vpogleda.

Javno na oceh pa se ne dogaja. Nic ne vidim, da bi muslimane pregledovali bistveno bolj strogo na letaliscih. A ti to opazis?
Ja, pogosto opazim. Seveda precej različno, kje si. V Dohi ne, v USA pa. V Munchnu da, v Stockholmu ne (ali pa dovolj dikretno).

Sploh ni treba daleč it. Bus Zagreb - Munchen. Policijska kontrola na nemški meji. Mal več smučarskih dni na Krvavcu imaš pa je že ekstra preverjanje dokumentov in vprašanja. Kar je seveda logično, če je namen te meje ustavit nenadzorovan pritok s titih koncev.

Sam povem, da ni res, da se to ne dogaja.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2588223] 22.03.16 16:06 · odgovor na: novica (#2588201)
Odgovori   +    1
[novica]
> [Breiva]
> Če imaš med vsemi pribežniki ali begunci (ne vem več, kako bi jih imenoval), ki so v Sloveniji le pet takih norcev z razstrelivom, ali pa samo enega, je to dovolj da naredi pokol.
>
> Kdo pa lahko garantira, da med več kot enem miljonu pribežnikov v Evropi, ki so prišli v zadnjega pol leta, ni niti enega takega norca?
>
> In kako ga odkriti, pa ni še nobeden povedal.
>
> Garantiral bi lahko samo, če ne bi bilo nobenega pribežnika, pa vseeno bi še ostali tisti, ki so tu že dalj časa, ali pa celo rojeni tukaj.
>
> Kaj pa sedaj narediti, pa naj povedo tisti, ki so bolj pametni kot jaz.

ko grem zvečer ven na pivo, ne vem, v katerem od prijaznih svetlolasih domačinov se skriva metod trobec, breivik ali policaj, ki bo čez dve uri skozi okno vrgel svojega otroka.
kdo mi lahko garantira, da v od migrantov čistem okolju ni nobenega breivika, fritzla ali podobnega? kako ga odkriti? kaj sedaj narediti z vsemi psihoti, ki se skrivajo med nami, tu rojenimi?
z mano je lahko zame itak že po priimku veš, da sem sumljiv, čeprav sem tu rojen in mene komot daš na filter. samo kaj narediš z domačimi psihoti?
novica
Vprašanje je samo, kako visok je riziko.

Bombnih oz. samomorilskih napadov tudi v celi rajnki jugovini ni bilo (vsaj jez se jih ne spomnim), mogoče kdaj na Kosovu, a o tem seveda ni bilo poročano.

Sam sem bil na službeni poti v Prištini, ko se je pričela ena vstaja (mislim, da je bilo leta 1979). Bilo je kar veliko streljanja, vsi leti odpovedani, vlaki iz Beograba so ustavljali kaka 2 km pred postajo, pobrali potnike in se potem takoj vračali v Beograd. Vse je bilo nabito polno in smo morali podkupiti sprevodnika, da nas je spustil v vlak, čeprav smo imeli vozovnice. Drugače nisi prišel noter, četudi si imel vozovnico.
crt sporočil: 27.194
[#2588224] 22.03.16 16:09 · odgovor na: bc123a (#2588215)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 22.03.2016 16:13
[bc123a]
> [crt]
> > [bc123a]
> > Torej. So locene steze za pregled na letaliscu po rasah/veroizpovedi/izvoru ksenofobija in rasizem, ali pa najbolj optimalna resitev (najvec izplena za omejene resurse).
> > A? Ni vec preprosto, kajne?
>
> seveda je preprosto. vse navedeno hkrati so.

za crtovo definicijo besede "preprosto" :)
ne vem, a se razumeva. ti si postavil ali-ali. jaz ti odgovarjam, da ni ali-ali. ksenofobija in rasizem se po sili statistike vsaj kratkorocno-operativno splacata kot logisticno optimalna. to je zame osebno zelo zalostno, vseeno pa ugotavljam, da pac tako je ne glede na to, kako jaz to vrednotim.
Drzi kot pribito tisto, kar sem napisal ze mesece nazaj. Evropa je stara izkusena mascevalna prasica in se zavedali se ne bomo, ko ne bo lepo biti musliman v EU. Napad po napad, taborisca.
Ker nisem musliman, je moja optimalna strategija kazati na statistiko in zahtevati, da pa meni ne rinejo prstov v rit na letaliscu, ce bodo jihadisti slucajno zaceli tam tihotapiti bombe.
prvih 5 min bos pomirjen.

potem pa sva nazaj pri tistem, kar sva se pred par meseci o tem ze pogovarjala - da gre ta hudic tezko lacen spat, ko se enkrat zbudi.

ti nisi muslic, pa si zato varen in bos imel mir, right?

not necessarily. mogoce res ne zgledas kot muslic (ali pa, ne vem :), ampak morda to samo pomeni, da si se ekstra sumljiv. da ne govorimo o tem, da saj morda ne gre SAMO za muslice, ampak so sumljivi po kapljicah zdaj ti, zdaj oni taksni i odstopajo od mainstreama in kazejo neke statisticne odklone glede interesov, stalisc, dejavnosti.

www.youtube.com/watc...bOy3RNyWME

kaj pa je alternativa?

operativno ni alternative. smo ze na tem toboganu. lahko upas, da mogoce ne bo sel zelo dalec, ce ti je od tega lazje.

mimogrede, slovenske travme o udbi so sala ob tem, kako mainstream je/bo udba v modernem svetu in kako mocna, podprta z modernimi sredstvi. udba je preteklost in prihodnost.

get over it :)

in kdor ob tem rekel: ah, ampak saj to je zato, da nas je XX% varnih, tisti eksoti tam na robu pa... jah, interesi vecine pac odtehtajo interese manjsine, kurc jih gleda...

... je dal legitimacijo jugo udbi in titu. just fyi.
novica sporočil: 5.397
[#2588234] 22.03.16 16:38 · odgovor na: anon-202494 (#2588223)
Odgovori   +    0
[Breiva]
> [novica]
> > [Breiva]
> > Če imaš med vsemi pribežniki ali begunci (ne vem več, kako bi jih imenoval), ki so v Sloveniji le pet takih norcev z razstrelivom, ali pa samo enega, je to dovolj da naredi pokol.
> >
> > Kdo pa lahko garantira, da med več kot enem miljonu pribežnikov v Evropi, ki so prišli v zadnjega pol leta, ni niti enega takega norca?
> >
> > In kako ga odkriti, pa ni še nobeden povedal.
> >
> > Garantiral bi lahko samo, če ne bi bilo nobenega pribežnika, pa vseeno bi še ostali tisti, ki so tu že dalj časa, ali pa celo rojeni tukaj.
> >
> > Kaj pa sedaj narediti, pa naj povedo tisti, ki so bolj pametni kot jaz.
>
> ko grem zvečer ven na pivo, ne vem, v katerem od prijaznih svetlolasih domačinov se skriva metod trobec, breivik ali policaj, ki bo čez dve uri skozi okno vrgel svojega otroka.
> kdo mi lahko garantira, da v od migrantov čistem okolju ni nobenega breivika, fritzla ali podobnega? kako ga odkriti? kaj sedaj narediti z vsemi psihoti, ki se skrivajo med nami, tu rojenimi?
> z mano je lahko zame itak že po priimku veš, da sem sumljiv, čeprav sem tu rojen in mene komot daš na filter. samo kaj narediš z domačimi psihoti?
> novica

Vprašanje je samo, kako visok je riziko.

Bombnih oz. samomorilskih napadov tudi v celi rajnki jugovini ni bilo (vsaj jez se jih ne spomnim), mogoče kdaj na Kosovu, a o tem seveda ni bilo poročano.

Sam sem bil na službeni poti v Prištini, ko se je pričela ena vstaja (mislim, da je bilo leta 1979). Bilo je kar veliko streljanja, vsi leti odpovedani, vlaki iz Beograba so ustavljali kaka 2 km pred postajo, pobrali potnike in se potem takoj vračali v Beograd. Vse je bilo nabito polno in smo morali podkupiti sprevodnika, da nas je spustil v vlak, čeprav smo imeli vozovnice. Drugače nisi prišel noter, četudi si imel vozovnico.
seveda je bilo poročano. srbske medije bi malo spremljal. :) albanci na kosovu so bili zanje ves čas teroristi. tako kot so kurdi teroristi za turke. in ni bilo malo bomb. kakšna je vizualna razlika med mano in kakim albancem, ki je za prihodnjo članico eu kvalificiran kot terorist?
nikakršna, sam sem navidez bolj musliman kot marsikateri musliman, pa sem krščen v pravoslavni cerkvi, za vero mi pa pretežno dol visi, z izjemo praznikov, kadar se fino je. to tudi občutim sem in tja na kakem letališču, ko me malo bolj podrobno pogledajo, in s tem nimam nobenih problemov.
novica
pcs sporočil: 5.462
[#2588237] 22.03.16 16:56 · odgovor na: Gustl (#2588213)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]

> Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane.

No, no, kako da se ne dogaja. Res ni ločene steze, ampak da se pa ne dogaja lahko reče pa samo zahodnjaški arijc.
Ne vem če je kdo opazil, ponekod imajo "loterija" sistem. Kao en naključni generator, na vsake toliko se prižge rdeča lučka in če se zgodi tebi te malo bolj pretipajo. Naivni verjamejo, da gre za naključni generator, v praksi ima pa pomoje osebje override gumb. Tako je volk sit in koza cela.

Na meji v Mehiki so imeli celo velik oversized rdeč gumb, ki si ga pritisnil sam in potem dobil zeleno ali rdečo lučko. Hecno.

M
Gustl sporočil: 13.629
[#2588239] 22.03.16 17:10 · odgovor na: pcs (#2588237)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [Gustl]
> > [bc123a]
>
> > Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane.
>
> No, no, kako da se ne dogaja. Res ni ločene steze, ampak da se pa ne dogaja lahko reče pa samo zahodnjaški arijc.

Ne vem če je kdo opazil, ponekod imajo "loterija" sistem. Kao en naključni generator, na vsake toliko se prižge rdeča lučka in če se zgodi tebi te malo bolj pretipajo. Naivni verjamejo, da gre za naključni generator, v praksi ima pa pomoje osebje override gumb. Tako je volk sit in koza cela.

Na meji v Mehiki so imeli celo velik oversized rdeč gumb, ki si ga pritisnil sam in potem dobil zeleno ali rdečo lučko. Hecno.

M
Nekaj imam v glavi (ne vem, kd kod), da imajo Izraelci in ponekod v USA neke toplotne kamere, ki iz obraza pokazejo, kdo je zivcen in kdo ne.

Hudic je najbrz, ker je vsak drugi, ki ga je strah letenja, bolj zivcen kot fanatik, ki je na pragu raja.
pobalin sporočil: 14.456
[#2588240] 22.03.16 17:10 · odgovor na: novica (#2588201)
Odgovori   +    1
[novica]
z mano je lahko zame itak že po priimku veš, da sem sumljiv, čeprav sem tu rojen in mene komot daš na filter. samo kaj narediš z domačimi psihoti?
Nič. Pustiš jim, da
- prav po arijsko poženejo poln nemški potniški avion na poti iz Španije v francoske Alpe
- za krmilom španskega hitrega vlaka sanjajo, da so Alonso pod polnim gasom in ga raztreščijo kot se je vzorniku v nedeljo zgodilo v Melbournu
- itn.

Ampak to so nesreče v civiliziranem svetu s katoliškimi vrednotami, to ne gre v statistiko zločinov. Mrtvim je sicer vseeno, ali so takšni zaradi otročje objestnosti strojevodje, norosti pilota ali opranoglavosti džihadista.

V bistvu ta psihologija deluje že pri prometnih nesrečah. Udeležen mlad voznik? Ja, saj vemo, mularija nori o vožnji pa nima pojma. Udeležen Audi ali BMW? Ja, bogati objestni prasci se obnašajo kot da so edini na svetu. Ljudje smo skrajno čudne živali.
bc123a sporočil: 48.253
[#2588241] 22.03.16 17:21 · odgovor na: Gustl (#2588239)
Odgovori   +    0
Kamere so imeli v aziji zaradi sarsa, pticje in prasicje gripe
Sem jo osebno videl v akciji v Denpasarju.

Ne vem ce ima to zveze z zivcnostjo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2588242] 22.03.16 17:24 · odgovor na: crt (#2588224)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 22.03.2016 17:25
[crt]
... je dal legitimacijo jugo udbi in titu. just fyi.
5* (za cel post, da se razumeva)
Itak se je treba spomniti, kaj so se šli (zlasti hrvaška) emigracija in udba. Če je kdo pozabil ugrabitev aviona, zagrebško postajo ipd.
crt sporočil: 27.194
[#2588243] 22.03.16 17:41 · odgovor na: novica (#2588234)
Odgovori   +    0
[novica]
to tudi občutim sem in tja na kakem letališču, ko me malo bolj podrobno pogledajo, in s tem nimam nobenih problemov.
ce pa se kdo sumljivo priblizuje, samo reces gledaj a ne diraj :)

Strani: 1 2