Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 22.03.2016 15:49
[novica]
kdo mi lahko garantira, da v od migrantov čistem okolju ni nobenega breivika, fritzla ali podobnega?
Nihce.

A statistika pravi da so vse napade razen Breivika zagresili radikalni muslimani.

Klasicni odgovor wilkommerjev na to je "niso vsi muslimani teroristi". Moj odgovor na to je, naj se spravijo brat srednjesolske ucbenike matematike.

"Skoraj vsi teroristi so muslimani" ne implicira da so skoraj vsi muslimani teroristi. Elementarna matematika in logika. Implikacija vs. ekvivalenci.

Ce je pred tabo clovek bliznjevzhodnega porekla je apriori verjetnost, da se bo razstrelil, 10x vecja, kot ce je rojen evropejec.

To ni rasizem ali ksenofobija, to je statistika. Seveda je ta apriori verjetnost v enem primeru (karikirano) 0.00000001%, v drugem pa 0.000001%. Ampak vseeno nas na letaliscih slatajo, ceprav smo samo z verjetnostjo 0.00000001% teroristi.

To, da se splaca napore vloziti v pregledovanje (= pridobivanje a posteriori verjetnosti) onih, za kateri je apriori 10x bolj verjetno da so teroristi je tudi povsem jasno.

Dogaja pa se ne, ker bi hudica in pol zagnali vsi dusebrizniki ce bi imel loceno stezo za security za muslimane in nemuslimane. Ampak to je samo politicno korektna politika.

Lahko mi verjames da obvescevalne agencije prav lepo sledijo tej statistiki in niti slucajno ne iscejo nordijskih teroristov z enako vnemo kot iscejo arabske. Kar je povsem normalno, ce hoces najboljsi mozni izplen. Hvalabogu se wilkommerji niso se na njih spravili, da naj za vsakega preiskanega arabca preiscejo se enega evropejca, da dokazejo da niso rasisti. Upam.

Torej. So locene steze za pregled na letaliscu po rasah/veroizpovedi/izvoru ksenofobija in rasizem, ali pa najbolj optimalna resitev (najvec izplena za omejene resurse).

A? Ni vec preprosto, kajne?

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen