Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ciper preložil glasovanje - spet

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[#2053431] 19.03.13 14:35
Odgovori   +    5
... Težko si je namreč predstavljati, da depozitorji ne bi takoj dvignili vsega denarja, še preden bi v veljavo stopil zakon o zaplembi. ...

... evo, meni pa si je težko predstavljati, kako lahko depoziter takoj dvigne svoj vezan denar ...
Endimion sporočil: 10.312
[#2053444] 19.03.13 14:40 · odgovor na: najobj (#2053431)
Odgovori   +    4
Kje pa piše da so to neke vezane vloge?

Lahko so preproste vloge na vpogled....
anon-175174 sporočil: 2.360
[#2053461] 19.03.13 14:49 · odgovor na: najobj (#2053431)
Odgovori   +    3
[najobj]
... Težko si je namreč predstavljati, da depozitorji ne bi takoj dvignili vsega denarja, še preden bi v veljavo stopil zakon o zaplembi. ...

... evo, meni pa si je težko predstavljati, kako lahko depoziter takoj dvigne svoj vezan denar ...
Prekine vezavo, plača pogodbeno kazen, ki je ziher nižja od 15,3% in preseli denar v drugo davčno oazo. Ravno prav, da je sedaj malo pavze, da se lahko pozanimajo in odprejo račune, da bodo potem, ko bodo banke spet odprte, lahko hitro izvedli nakazilo.
najobj sporočil: 31.920
[#2053463] 19.03.13 14:49 · odgovor na: Endimion (#2053444)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Kje pa piše da so to neke vezane vloge?

Lahko so preproste vloge na vpogled....
... čuj, kdor ima 100.000 evrov na vlogi na vpogled, si skoraj zasluži, da mu zarubijo tistih nekaj procentov, ker itak ne zna z denarjem ...

P.S.: če sem dobro slišal, so v špilu vezane vloge ...
anon-118679 sporočil: 183
[#2053466] 19.03.13 14:51
Odgovori   +    9
Tile argumenti, da večja obdavčitev depozitarjev na 100.000 EUR oziroma tujcev, npr. iz 9,9% na 20,0%, pomeni večjo verjetnost navala dvigov depozitov, s strani tujcev je velika neumnost, ker bodo ti po vsaki normalni logiki dvignili ves denar pa tudi če bo obdavčitev "samo" 9,9% odstotna.
Politiki so se znašli v "zanimivi" dilemi in sicer, tujci oziroma depozitarji bodo verjetno ne glede na višino obdavčitve dvignili ves denar, iz tega razloga jih bi bilo logično čimbolj obdavčiti in sprejeti predlog Troike (40% davek), saj so ti depoziti za ciprske banke že tako ali tako izgubljeni. Po drugi strani, pa če se postavim v vlogo ciprskega politika, bi iz svojega preživetvenega nagona, vsekakor raje kot ruskim mafijcem denar pobral, malim domačim depozitarjem. Vsekakor bi imel večjo verjetnost preživetja, čeprav pa bi s tem definitivno zaključi politično kariero.
Vsekakor dilema, v kateri so se znašli ni prijetna:)
najobj sporočil: 31.920
[#2053477] 19.03.13 14:54 · odgovor na: anon-175174 (#2053461)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.03.2013 14:56
[KondaU]
> [najobj]
> ... Težko si je namreč predstavljati, da depozitorji ne bi takoj dvignili vsega denarja, še preden bi v veljavo stopil zakon o zaplembi. ...
>
> ... evo, meni pa si je težko predstavljati, kako lahko depoziter takoj dvigne svoj vezan denar ...
Prekine vezavo, plača pogodbeno kazen, ki je ziher nižja od 15,3% in preseli denar v drugo davčno oazo. Ravno prav, da je sedaj malo pavze, da se lahko pozanimajo in odprejo račune, da bodo potem, ko bodo banke spet odprte, lahko hitro izvedli nakazilo.
... OK, ne poznam vsebine posameznih pogodb in sem mogoče malo preveč pod vplivom pogodb, ki sem jih jaz imel na voljo, kjer depozita ne moreš prekinit, ampak ti banka nudi premostitveni kredit, če rabiš denar pred potekom vezave ... khmm, kar pa se mi v ciperskem primeru zdi bolj malo verjetno ...

P.S.: kaj zdaj je že 15,3% v špilu ? ...
dronyx sporočil: 4.602
[#2053485] 19.03.13 14:58 · odgovor na: (#2053447)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dronyx 19.03.2013 14:59
.
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2053488] 19.03.13 14:59
Odgovori   +    4
Hm, nemške banke imajo na Cipru investiranih 5,8 milijard ojrotov. Prav toliko hoče Evropa dobiti nazaj s plenjenjem depozitov. Hm, so ti nemški bankirji vsi zglajzali, ker očitno najraje investirajo v pigsu?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2053489] 19.03.13 14:59 · odgovor na: najobj (#2053463)
Odgovori   +    5
... čuj, kdor ima 100.000 evrov na vlogi na vpogled, si skoraj zasluži, da mu zarubijo tistih nekaj procentov, ker itak ne zna z denarjem ...
kaj, a so zaceli mesat mocnejse spricerje na stajerskem al ste se vsi pijani od zmage nad kanglerjem?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2053493] 19.03.13 15:04
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-186196 19.03.2013 15:18
par opazk k ciprski zgodbi.

1. ciprska bančna oz. finančna kriza zadnjega leta je samo vrh ledene gore. ciper je že desetletja poligon za kreše ekspanzionističnih apetitov velikih sil (rusija, zda, od ciprskega vstopa v eu nemčija...) in sosednjih držav (turčija, grčija, izrael, od odkritja zalog zemeljskega plina v ciprskih vodah arabci...), ta kriza je v prvi vrsti geopolitična.

2. v zakulisju ne poteka le vojna za omenjeni ciprski plin, ampak za kontrolo nad celotnim vzhodnim mediteranom. (v tem kontekstu se ciprska kriza navezuje na vojno v siriji, štalo z iranom, obisk obame v izraelu...)

3. nekaj tehtnejših člankov, ki sem jih našel v zadnjih dneh:

The EU is not about to tax Private Bank Accounts: Cyprus is the result of Geopolitical Chess (18.3.2013)
www.proedgewire.com/...cal-chess/

The Great Cypriot Game - How important is gas to Cyprus' economic and geopolitical future? (18.3.2013)
www.openeuropeblog.b...nt-is.html

Russia and the Cyprus gambit (19.5.2012)
www.defencegreece.co...us-gambit/

Cyprus, Greece and Israel: a new alliance? (1.5.2012)
www.publicserviceeur...w-alliance

Will Turkey Benefit from its Centrality? (14.3.2013)
oil-gas-energy.com.u...ality.html

4. v celi zgodbi me še najbolj bega vloga zda, a pričakujem, da se bojo njeni kratkoročni interesi jasneje pokazali ob obaminem obisku v izraelu.
najobj sporočil: 31.920
[#2053495] 19.03.13 15:05 · odgovor na: shevchenko (#2053489)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> ... čuj, kdor ima 100.000 evrov na vlogi na vpogled, si skoraj zasluži, da mu zarubijo tistih nekaj procentov, ker itak ne zna z denarjem ...
kaj, a so zaceli mesat mocnejse spricerje na stajerskem al ste se vsi pijani od zmage nad kanglerjem?
... eh, pa saj nisem napisal, da si zasluži, ampak sem napisal, da si skoraj zasluži ...

P.S.: poanta pa je itak v P.S.-u ...
dronyx sporočil: 4.602
[#2053498] 19.03.13 15:09 · odgovor na: anon-186196 (#2053493)
Odgovori   +    1
Ciper ima za pol manj prebivalcev od Slovenije in je v svetovnem merilu praktično nepomemben. Eu gre zlasti na živce to, da je nekakšen Ruski "trojanski konj" znotraj EU.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2053505] 19.03.13 15:15 · odgovor na: dronyx (#2053498)
Odgovori   +    2
[dronyx]
Ciper ima za pol manj prebivalcev od Slovenije in je v svetovnem merilu praktično nepomemben. Eu gre zlasti na živce to, da je nekakšen Ruski "trojanski konj" znotraj EU.
ciper je v svetovnem merilu zelo pomemben zaradi 1. strateške pozicije (poglej na zemljevid), 2. zalog zemeljskega plina in 3. statusa v bančno-finančnih sferah. ne gre za to, da se jaz ne strinjam s tvojo interpretacijo, očitno se glavni playerji ne strinjajo...
lulo9002 sporočil: 267
[#2053508] 19.03.13 15:17 · odgovor na: Endimion (#2053444)
Odgovori   +    1
ti si cela vloga na vpogled:)) denar na računu ni enako depozit:)) Pol bi enostavno rekli, da plenijo sredstva na računih.
anon-301728 sporočil: 1.282
[#2053551] 19.03.13 15:50 · odgovor na: anon-309880 (#2053488)
Odgovori   +    1
menitu, ti pomagam in prilepim link o tvoji trditvi, ki je kot kaže, resnična.
Pa vseeno bi dobil minuse, ane.
kaj to kaki Nemci štepajo tukaj, te minuse?

www.huffingtonpost.i..._ref=italy

www.huffingtonpost.it/

trenutni naslov na HUFFU je: merkel pred bankomatom ki se imenuje Ciper!
anon-118679 sporočil: 183
[#2053599] 19.03.13 16:40
Odgovori   +    0
(WSJ, March 1, 2013): Cyprus' newly appointed Finance Minister Michalis Sarris Friday rejected talk of depositors taking losses as part of the country's bailout as he took control of the country's purse strings following Sunday's presidential elections.
"There is nothing more foolish than talking about a deposits haircut," Mr. Sarris told journalists
(Bloomberg): When asked if a deposit assessment could be ruled out for future rescues, [Olli] Rehn said in an interview: “It can and there is no concrete case where it should be considered.”
čarli sporočil: 13.178
[#2053611] 19.03.13 16:50 · odgovor na: (#2053579)
Odgovori   +    4
[rename]
> [republican]
> > [rename]
> > > [republican]
> > > Prekine vezavo in čao.
> >
> > In plača penale. Verjetno so penali za predčasno prekinitev pogodbe manjši, kot pa striženje.
>
> Penali in obresti so trenutno zadnja skrb tistih, ki imajo denar na Cipru. Po moje bo Ciper doživel bank run čim bo odprl banke... zato pa tako zavlačujejo.

Jasno.
Govora je bilo o tem, da tisti, ki imajo vezane vloge, ne morejo dvigniti denarja.
Seveda ga lahko, čeprav je jasno, da je veliko vprašanje, kolikim bo to uspelo preden bo zmanjkalo denarja.
Mislim sicer, da bodo sprejeli še kak dopolnilni ukrep: v stilu omejitve dviga na neko vsoto in poskušali preprečiti kolaps.

Jaz se sicer zelo bojim, da smo priča dogodkom, kakršnih v zgodovini še ni bilo.
In zelo, zelo, zelo upam, da se motim.
Hmm, kakšni pa naj bi bili dogodki, ki jih v zgodovini še ni bilo? bank runi so že bili. Vojne in klanje ter obešanje voditeljev ter ločevanje glave od telesa smo tudi imeli. Zgodovina se kvečjemu ponavlja in ne na novo piše;)
čarli sporočil: 13.178
[#2053646] 19.03.13 17:20 · odgovor na: (#2053644)
Odgovori   +    1
[republican]
> [čarli]
> Hmm, kakšni pa naj bi bili dogodki, ki jih v zgodovini še ni bilo?

Recimo to, da EU tepta načelo nedotakljivosti zasebnega premoženja.
Ampak to ni nič novega ane:) Edina razlika, da to sedaj dela eussr. Prej je bila to ussr, yuga in ostale đamahirije;) Torej se zgodovina samo ponavlja ko daš neomejeno moč centralnoplanskim birokratom...
anon-309880 sporočil: 1.729
[#2053660] 19.03.13 17:34 · odgovor na: anon-301728 (#2053551)
Odgovori   +    1
[beriberi]
menitu, ti pomagam in prilepim link o tvoji trditvi, ki je kot kaže, resnična.
Pa vseeno bi dobil minuse, ane.
kaj to kaki Nemci štepajo tukaj, te minuse?

www.huffingtonpost.i..._ref=italy

www.huffingtonpost.it/

trenutni naslov na HUFFU je: merkel pred bankomatom ki se imenuje Ciper!
Ne vem kako to z minusi deluje, niti me kaj posebej briga, predpostavljam, da so kaki, ki nimajo drugega dela. Tudi predvidevam, da so večinoma z gov.si in med delovnim časom skočijo malo s facebooka sem. Mah.

Tudi ni jasno zakaj bi talali minuse za nekaj kar je objavila v poročilu Bank for International Settlements www.bis.org/

Najbolj zanimiv v zvezi s tem mi je bil podatek, da pri Irski niso prakticirali kaj takega.
bronhi7 sporočil: 346
[#2053665] 19.03.13 17:39 · odgovor na: (#2053579)
Odgovori   +    0
[rename]
> [republican]
> > [rename]
> > > [republican]
> > > Prekine vezavo in čao.
> >
> > In plača penale. Verjetno so penali za predčasno prekinitev pogodbe manjši, kot pa striženje.
>
> Penali in obresti so trenutno zadnja skrb tistih, ki imajo denar na Cipru. Po moje bo Ciper doživel bank run čim bo odprl banke... zato pa tako zavlačujejo.

Jasno.
Govora je bilo o tem, da tisti, ki imajo vezane vloge, ne morejo dvigniti denarja.
Seveda ga lahko, čeprav je jasno, da je veliko vprašanje, kolikim bo to uspelo preden bo zmanjkalo denarja.
Mislim sicer, da bodo sprejeli še kak dopolnilni ukrep: v stilu omejitve dviga na neko vsoto in poskušali preprečiti kolaps.

Jaz se sicer zelo bojim, da smo priča dogodkom, kakršnih v zgodovini še ni bilo.
In zelo, zelo, zelo upam, da se motim.

V tej zgodbi smo tudi mi. Lahko je NLB novi LBrothers. Kar pri slovesu naše banke ne bilo bilo nič čudnega. Poglej kako so ustanovili našo NLB in kaj so z njo naredili. Igra se odvija zelo hitro.
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2053688] 19.03.13 17:52
Odgovori   +    0
anon-293138 sporočil: 827
[#2053697] 19.03.13 18:06
Odgovori   +    0
Pa je prišel Mesija - oz.hudič ( bankir ) odšel!!!!
Vsaj v SLO, so krivi za marsikater propad podjetja in tudi za kakšno tragedijo!!!
Nekaterim, pa so bili dobri, kot blejske kremšnite ( glede na iskaznice )!!!
bc123a sporočil: 48.253
[#2053701] 19.03.13 18:08 · odgovor na: anon-309880 (#2053660)
Odgovori   +    5
[menitu]
Tudi ni jasno zakaj bi talali minuse za nekaj kar je objavila v poročilu Bank for International Settlements www.bis.org/

Najbolj zanimiv v zvezi s tem mi je bil podatek, da pri Irski niso prakticirali kaj takega.
Gre za mesanico zelje "mascevati" se cipru za status oaze. Kar je bolano, ce jih je to motilo, bi morali zaukazati sprememb zakonodaje glede transparentnosti vlog ze pred vstopom v EU. Vsaka od drzav kandidatk je morala sprejeti dolocene pogoje za vstop, ce tega ni bilo na listi ki jo je EU zahtevala od cipra, e pac jebat ga. So dobili davcno oazo. Drug element so nemske volitve. Tretji element je to, da je ciper pac dovolj majhen.

Cetrti element pa je po moje dejstvo da so se evrokrati hudo usteli (kot vedno, niso sposobni dojeti potencialnih posledic svojih dejanj) in niso racunali, da bo a) zadeva dobila tak mednarodni odmev b) se bo tako dolgo vlekla (na zacetku je EU zahtevala sejo parlamenta v soboto!) in c) niti priblizno niso racunali da obstaja vsaj kancek moznosti, da ciprski parlament NE sprejme zakonodaje.

Po moje, vec casa kot se tole vlece, bolj svicajo v Bruslju in Frankfurtu, ker financno je teh 6 miljard za vse vpletene razen cipra dejansko drobiz, recimo zaokrozitvena napaka ze v primeru grcije, kaj sele spanije.
čarli sporočil: 13.178
[#2053704] 19.03.13 18:11 · odgovor na: (#2053649)
Odgovori   +    0
[republican]
Ampak za razliko od đamahirij tipa ussr in juga, ljudje od EU kaj takšnega niso pričakovali.
Hmm, nekateri smo:) Saj navsezadnje je eussr tipična centralnoplanska organizacija ane;)
čarli sporočil: 13.178
[#2053788] 19.03.13 19:01 · odgovor na: (#2053769)
Odgovori   +    0
[rename]
> [čarli]
> > [rename]
> > > [republican]
> > > > [rename]
> > > > > [republican]
> > > > > Prekine vezavo in čao.
> > > >
> > > > In plača penale. Verjetno so penali za predčasno prekinitev pogodbe manjši, kot pa striženje.
> > >
> > > Penali in obresti so trenutno zadnja skrb tistih, ki imajo denar na Cipru. Po moje bo Ciper doživel bank run čim bo odprl banke... zato pa tako zavlačujejo.
> >
> > Jasno.
> > Govora je bilo o tem, da tisti, ki imajo vezane vloge, ne morejo dvigniti denarja.
> > Seveda ga lahko, čeprav je jasno, da je veliko vprašanje, kolikim bo to uspelo preden bo zmanjkalo denarja.
> > Mislim sicer, da bodo sprejeli še kak dopolnilni ukrep: v stilu omejitve dviga na neko vsoto in poskušali preprečiti kolaps.
> >
> > Jaz se sicer zelo bojim, da smo priča dogodkom, kakršnih v zgodovini še ni bilo.
> > In zelo, zelo, zelo upam, da se motim.
>
> Hmm, kakšni pa naj bi bili dogodki, ki jih v zgodovini še ni bilo? bank runi so že bili. Vojne in klanje ter obešanje voditeljev ter ločevanje glave od telesa smo tudi imeli. Zgodovina se kvečjemu ponavlja in ne na novo piše;)

Problem je v tem, da je vsaka iteracija hujsa, mocnejsa, strasnejsa, okrutnejsa.
Ampak to ni nič novega ane;) To se je vedno dogaja že prej. Poglej si zgodovino in paralele so očitne. Ne pišem zastonj, da so eussr;)
Zato sem napisal, da smo prica zacetku necesa, da si ne predstavljamo cesa.
Hja. Lahko bo vojna. Čeprav nimamo pojma kdo se bo nažigal med sabo. Da bodo par voditeljev po kandelabrih obesili pa ne bo nič novega. Saj navsezadnje vemo kaj se je zgodilo npr gadafiju ali pa ceausescu. In to kar se dogaja sedaj v eussr je bilo predvidljivo in smo to nekateri tudi opozarjali, da bo potem še hujše če se dajo stvari pod preprogo. Pač centralni planerji so še vedno falil. Problem je ker ima folk tako nekritičen odnos do CB. In jih nekateri še povzdigujejo v stilu, saj boljšega ne premoremo in podobne neumnosti;)
bc123a sporočil: 48.253
[#2053831] 19.03.13 19:35 · odgovor na: (#2053822)
Odgovori   +    2
[republican]
Pravkar izvedel, da je ciprski parlament zavrnil predlog. To bo še zanimivo.
Dejansko je bila sama ideja o plenjenju depozitov bolana in takoj, ko je javnost zvedela za to, je bilo konec. To sedaj je samo se formalni protokol. Ne glede na sprejetje ali zavrnitev bi se zgodila za ciprske banke spirala smrti, ker bi depoziti odtekali z davkom ali brez. Banke pac ne morejo biti neskoncno zaprte.

Se vec, po bilanci ciprske banke z najvec tezavami je ze od lani poleti potekal outflow depozitov, zato ima banka na svoji pasivi kar 10 miljard zasilnega financiranja z strani ciprske centralne banke oziroma evrosistema. Dejansko se je spirala zacela ze lani poleti.
čarli sporočil: 13.178
[#2053855] 19.03.13 19:52 · odgovor na: (#2053822)
Odgovori   +    0
[republican]
Pravkar izvedel, da je ciprski parlament zavrnil predlog. To bo še zanimivo.
Odlično:) Vsaj nekdo je končno pokazal FO eussr birokratom. Pač zdaj bodo končno najebali tisti z obveznicami in delnicami;) Boljše default države kot pa umiranje na obroke. Ker na koncu je večja pizdarija če "umiraš na obroke", ker kradeš bogu čas, državi pa denar;)

BTW:
Cypriot Finance Minister Michalis Sarris is about to be replaced upon his return from his current trip to Moscow, Kathimerini understands, as he no longer enjoys the support of President Nicos Anastasiades following his handling of the crisis
globaleconomicanalys...-mill.html
Endimion sporočil: 10.312
[#2054176] 20.03.13 06:53 · odgovor na: lulo9002 (#2053508)
Odgovori   +    0
ti se najprej prosim malo izobrazi..

denar na računu JE ENAKO kot depozit na vpogled (ang. CALL DEPOSIT ali pa SIGHT DEPOSIT). Pri tem banka nikoli ne ve, kdaj boš denar dvignil in so tudi pozitivne obresti minimalne.

Vezani depozit (ang. FIXED DEPOSIT) je depozit, kjer banki posodiš denar za xy časa (prej določeno), in za to ti banka plačuje tudi višje obresti. Z zbiranjem takih depozitov si banke zagotavljajo likvidnost. Banka plačuje višje premije v zameno zagotovilo, da ljudje za xy časa ne bodo dvigali denarja (in ga mimo plačila penalov niti ne morejo).

In prav v primeru pralnice CIPRA mi niti ni najbolj jasno, zakaj bi ruska mafija, ki se je naučila denar dnevno pretakat čez pol zemeljske krogle v pol dneva, ravno na cipru sklepala dolgoročne depozitne pogodbe... Makes no sense. Ravno tako podjetja (OK, kak AAPL, ki ima ziljone prostega denarja pa še visoko siceršnjo likvidnost.) rabijo likvidnost. Posel je nepredvidljiv, in nikoli veš kdaj boš rabil denar. Vezati ga na pitaj-boga-kako-daleč v prihodnost bi bil nesmisel.

NLB ima v bilanci za okoli 7 miljard € depozitov prebivalstva. in to so tako vloge na vpogled, kot vezane vloge, kot kakršnekoli druge vloge fizičnih oseb. In za vse Netto (vsa sredsta na računih - eventuelni krediti ali ostale obveznosti) vloge do 100 jurjev jamčijo ostale banke preko medbančnega jamstvenega sklada, kjer država deluje kot amortizer. Dejansko bi ob propadu NLB država poplačala varčevalce, potem pa ta denar terjala od jamstvenega sklada. Resnica je žal da ne banke ne država nimajo toliko da bi poplačali imetnike sredstev pri NLB, v kolikor ta crkne. In zato smo lah le tiho in to banko lepo saniramo, ker bi njen propad za Slovenijo izgledal, kot da na Lj. Grad vržeš termonuklearno bombo. 3/4 Slovenije gre v luft.. Dobesedno. da ne omenjam one miljarde in pol sredstev ki jih imajo v NLB naložena slovenska podjetja. Njim pa nihče nič ne jamči... Ni obratnih sredstev, ni plač za zaposlene.. Skratka cela štala.

Ciper ima podoben problem kot Slovenija. Oni so si denar sposodili od Ruske mafije (jah, takoj ko na banko položiš nekaj denarja si s to operacijo vzpostavil terjatev do banke, in za ta sposojeni denar ti banka plačuje obresti, de-facto si bankin upnik), in ga vložili v Grško ekonomijo, ki pa je šla rakom žvižgat. Tudi slovenske banke so si od nemcev in francozov in še koga sposodile denar, in ga vlagale v balkanske zgodbe, pa v domače cegle, pa majčkeno se je pokradlo, a to je manjši del problema. a ker se je realna ekonomija sesula, imajo banke zdaj skret v bilancah. Le da je pri nas komplet bačnega sistema za približno toliko kot je BDP-ja, ali malce več, na Cipru pa je petkrat večji od njihovega BDP-ja.

In za konec. Ja dejansko plenijo sredstva na računih... Oziroma jih še ne. Gre za legalno krajo. Namesto da bi denar sumljivega izvora zavrnili že v štartu, ga zdaj pač kradejo lopovom. Majcena Eurobirokratska perverznost. In dvomim, da bodo rusi tole stoično prenašali in gledali... saj veš.. na poletje bodo morda objavili da je pšenice letos zelo malo.. Al pa se bodo v plinovodih pojavljale luknje sredi zime.. Tukaj je opcij za zvijanje rok nešteto. In po 14 dnevih napornh pogajanj bodo morda nabili kak davek na transakcije, al pa kako tako minorno reč in onim jebcem na cipru dali ono pomoč pa jebemu mast.

Tudi pri nas je strašenje ex-financ ministra da ne bomo mogli refinancirat pufov bolj tako tako. Stanje ni tako kilavo (Lani jeseni je bilo slabše) pa smo prodali za 2 miljardi dolarskih obveznic, lahko bi jih pa 10, če bi želeli.

Se pravi, če imaš pet snubcev, rabiš pa enega, potem veš da nisi najbolj grda punčka na plesu...

Strani: 1