Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-220193 sporočil: 391
[gsavli]
> [greenera]
> Mislim, da si zgrešil poanto današnjega članka! V zadnjih letih je bilo pozidanih je res veliko preveč prej kmetijskih površin.
>

Mi znaš pojasnit zakaj bi to koga brigalo, če še kmetom dol visi za obdelovalno zemljo?

Podatki za Slovenijo:

Pokrivnost tal z gozdom*: 1993 56.5%, 1997 60.1%, 2001 63.3%, 2005 66.0%

Pokrivnost tal s kmetijskimi zemljišči: 1993 38.0%, 1997 34.1%, 2001 30.5%, 2005 27.8%


* opomba: pod gozd se šteje izgleda vse šavje, torej zaraščene površine.

Verjetno s to pozidanostjo nabijate in lažete samo zaradi funkcionalne nepsimenosti, pa naj vam bo oproščeno.

Še vir: www.digitalna-knjizn..._manca.pdf

Gsavli, ti pa ga serješ. Šavje lahko izkrčiš elegantno s kakim dizelsko požrešnim buldožerjem ali pa nad šavje pošlješ horde iz zavoda; v najhujše (kjer raste trnje)
pa bi bilo treba poslati tajkune, sindikaliste, da vsaj majčken operejo krivdo za stanje v Sloveniji. TUDI STANJE V KMETIJSTVU JE TAJKUNIZIRANO ZARADNI BLESAVE EVROPSKE KMETIJSKE POLITIKE! Vsak se spridi, če mu daš manevrski prostor! Tudi večina kmetov ni izjem. Zakaj bi pa bili. Glih tko so požrešni kot druge slovenske ofce!

Lahko z isto lahkotnostjo podiraš hiše, trgovske centre??? Hell, NO!

p.s.: Dokler bo na svetu toliko lačnih in dokler bodo revni in lačni na svoji zemlji pridelovali riž, banane, kavo, čaj... za Evropske, Ameriške požrešne riti, tako dolgo
smo amoralni prasci: Ti, jaz in mi vsi, ki nič ne naredimo za neki vsaj približni "Fair Trade". Gsavli, poglej mal širše, nego do prvega šavja ob cesti!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen