Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenija v krempljih črnega scenarija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-94166 sporočil: 2.855
[Glavni forum] Tema: Slovenija v krempljih črnega scenarija
[#912925] 03.09.10 08:38 · odgovor na: anon-82925 (#912905)
Odgovori   +    3
[mummychicken]
Da bi Slovenci "popenili" in se šli revolucijo? Ne bi nam kaj prida koristilo. Kar poglejte, še sedaj si nismo opomogli od prejšnje.
Odkrito rečeno pa tudi ne verjamem, da bi bilo bolje. Revolucija res vrže slabe oblastnike, vendar kaj bi s tem pridobili?
Po mojem nič.
Sicer pa se bo videlo na volitvah, da sedanji oblasti ne zaupamo. Gospod Pahor je morda dober politik, ni pa dober predsednik vlade.Razen tega je videti, da si sedanja oblast prizadeva na vse načine očrniti gospoda Janšo. Do sedaj se je vedno izkazalo, da so taki napori dosegli obratne rezultate. Računam, da bo tudi sedaj postal bolj priljubljen in da mu bodo volilci bolj zaupali.
Sinoči sem gledala Poglede Slovenije.
Človek ne more verjeti, da med nami obstajajo sodniki, ki se jim ne zdi nič groznega, da obtožni predlog pride v časopis, preden ga sodišče obravnava in preden obtoženec dobi obtožnico.
Kje je minister za pravosodje, ki si prizadeva za pravno državo? Kje gospa ministrica Kresalova, ki ima to pravno državo v vsaki izjavi?
Ko bi bili pravna država, bi oba morala takoj ukrepati in videti, kako se je to zgodilo, kaznovati krivce in zagotoviti, da se kaj takega ne bi več primerilo.
Pa ne zato, ker je žrtev gospod Janša, ampak zato, ker v normalni pravni državi velja, da je VSAK OBTOŽENI NEDOLŽEN, DOKLER MU NI KRIVDA DOKAZANA.
Da mora obtoženi dokazovati svojo nedolžnost, izvira iz prejšnjega sistema, ki smo ga medtem že zavrgli. Ga morda po tihem aktualna politika postavlja nazaj skupaj s privilegiji, ki so jih v njem uživali?

Tudi jaz sem gledal oddajo"Pogledi Sovenije" Ponovitve ne bom gledal, ker bi zagotovo bruhal. Toliko prostituiranja, laži in sprenevedanja v eni dobri uri. V normalni državi se ne osumlenec, ne vrhovna državna tožilka, ne tsti ki so kakorkoli sodelovali v zadevi po mojem mnenju takšne oddaje v kateri se "razpravlja" o aktualni sodni zadevi niti ne bi mogli udeležiti, ker je normalna TV nebi pripravila, niti se je nebi udeležila, ker je to skregano z zdravo pametjo. Prostor za kakršnokoli izvajanje dokazov in zagovor ter obtožbo je sodna dvorana. TV pa je namenjena informiranju in naj bi bila kulturi in zabavi ljudi. Skratka šow-om. Tako pa, en udeleženec je delal reklamo za svojo "knjigo", dva sta se prepirala kdo je večji lažnivec, gospa vrhovna je nastopala v vlogi odvetnika gospoda Janše in ne vrhovne državne tožilke Hrastarjeve ( bo verjetno v naslednji vladi pravosodna ministrica, Virant, menda doktor upravnega prava je razlagal kazensko pravo.... Oddaja je bila vsaj po mojem mnenju podn od podna. Za zagotovitev enakopravnosti bi bilo verjetno dobro da bi takšna TV soočenja v bodoče omogočli še vsem ostalim zoper katere so vložene obtožnice ali obtožni predlogi.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen