Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »V plemenite kovine petino premoženja«

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-226010 sporočil: 3.863
[Glavni forum] Tema: V plemenite kovine petino premoženja
[#779903] 15.04.10 18:59 · odgovor na: (#779875)
Odgovori   +    0
[alek14]
> [jesterjay]
> > [alek14]
> Zadnja 3 leta se intenzivno ukvarjam z globalno ekonomijo (prebral sem več materiala kot zafax). Na podlagi tega vedenja "vem" kaj se splača.

Na podlagi branja "veš" kaj se splača. Si že kdaj slišal za Thalerja (Behavioral Finance) pa overkonfidence? :))

Jaz sem tudi že nekaj prebral pa tudi že več let trgujem s "svojim po koprivah". Bodočnost ni v knjigah. Razlog je preprost. Trg (smart money) poskuša z novimi pristopi outsmartati "old money". To stanje avtomatično negira zapisano. Celo vedenjske finance lahko zapeljejo v slepo ulico razen najosnovnejših momentov, kot sta recimo pohlep in strah.
Res je treba poznati trge, a prihodnost je v razmisleku, kako bodo spretni in tudi goljufivi trgovalci skušali pretentati ostale.
Glej...
Izhajam iz preprostih predpostavk:
1. Prebivalstvo narašča eksponentno
2. Potrebe naraščajo še bolj eksponentno
3. "Finančno premoženje" je eksplodiralo (glej moj citat na današnji temi: GBD-ETF)
4. Svet/dobrine/energija ne "raste", ampak se glede na prebivalstvo krči
5. Finančno premoženje mora kupit realno premoženje in realno premoženje se proda za finančno premoženje (mora biti ravnovesje)
Ne berem knjig v zvezi z ekonomijo, temveč članke ljudi, ki nimajo možnosti nastopanja na mainstream medijih. Berem COT reporte, tehnične analize, napovedi znanih ekonomistov, politične dogodke,... Na koncu pa vse to povežem v neko celoto in si ustvarim mnenje. To mnenje predstavljam vam, bralcem. Ne upiram se diskusiji, želim pa se pogovarjati z ARGUMENTI. Recimo tvoj navedek: "Bodočnost ni v knjigah" ni noben argument, "s svojim po koprivah" tudi ne.
Investicija v PM (precious metals) pomeni: nezaupanje v valuto, ohranitev kapitala, prevzem odgovornosti nase, beg pred prikritim obdavčevanjem,... Skratka določen % PM v portfelju je OK.
V zgornjih komentarjih sem odgovoril na paniko glede cen (katera delnica je tam, kjer je bila pred krizo - PM so tam), glede likvidnosti (probaj prodat delnice kake SLO firme recimo v ZDA, potem pa probaj prodat npr. zlatnik).
Jaz ne prodajam PM, s tem ne delam dobička, samo ozaveščam male "sheeple", da obstaja še kaj drugega kot papirji, ki jih tako radi ponujajo naši borniki.
Žalostno pa se mi zdi, da ljudje ne dojamejo, kaj jim želiš povedat.
Slovenčki, dajte mal čez planke pogledat in se resno pozanimajte o finančni kuhinji. Poznajte vzroke in posledice, ne verjamte vsakmu, ki ima kravato in polizano frizuro, na vizitki pa mu piše borzni posrednik/finančni svetovalec...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(