Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'\'Nepremičninske krize je konec\'\'

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-193160 sporočil: 1.682
Nepremičninska kriza se dodaja na več nivojih, pretežni del krize pa se je zakuhal v glavah akterjev, tako investitorjev, gradbenikov in prodajalcev ter tudi bank (ki so talale kredite na lepe oči, zdaj pa so močno zaostrile kriterije) na eni strani in kupcev na drugi. Vsi so mislili, da bo napremičnin zdaj zdaj zmanjkalo in da bodo šle cene samo gor. In bodimo iskreni, to miselnost niso osvojili samo grdi investotorji/gradbinci, pač pa tudi kupci, ki so ponorelo kupovali vse. No, ta balon se je napihnil in tudi počil. Sedaj nihče več ne misli, da gredo cene samo gor in da morajo nujno kupiti na podlagi načrtov, ker bo do dokončanja izgradnje vse razprodano. In ker se je vse to dogajalo v glavah, potem je sledilo dveletno obdobje krize, ko so se pričakovanja v glavah akterjev začela razblinjati, akterji pa so se temu upirali z vsemi silami, smo sedaj prišli do trenutka, ko je vsem jasno, da so včerajšnje sanje končane. Zato se tudi jaz strinjam, da je v tem delu, ki pa je pomenila bistvo vsega balona, nepremičninska kriza končana. Padanje cen, ki se bo najverjetneje še dogajalo, pa ni nobena kriza, ampak je samo to, padanje cen, prilagajanje ponudbe in povpraševanja, stečajih nekaterih gradbenih podjetij pa tudi niso kriza, pač pa samo to, stečaji. Vse to pa se dogaja ves čas, ne glede na krize. Od sedaj naprej se bomo srečevali s posledicami krize, ko se bodo razmere na trgu na en ali drug način umirile, ne pa s krizo samo. Investitorjem/gradbincem je jasno, da lahko nove gradnje gradijo samo po bistveno nižjih cenah, kar je za kupce dobro.Tako sem jaz razumela Murkotove navedbe in se s tem strinjam.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen