2 uri
Kitajski vlaki so prispeli v Luko Koper, po Srbiji bodo vozili 200 na uro
2 uri
Najbolj brani članki danes
3 ure
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
6 ur
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
6 ur
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
7 ur
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
7 ur
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 3
8 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
10 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
10 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
10 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
11 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
11 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
11 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
11 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
12 ur
Utrip iz Gornje Radgone
14 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
14 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 3
15 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
19 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-200933 sporočil: 104
Torej, nihče ni napisal, da imamo glede na delež BDP (okoli 7% - najmanj med razvitimi državami v evropi) kar lepe pravice in kvalitetno zdravstveno oskrbo. Verjetno bi se tudi iz teh 7% dalo izvleči več, a kdaj je Slovenija slovela po učinkoviti porabi javnega denarja? Nikoli. Torej Češka, ki odvaja praktično enak delež je že pred 3 leti uvedla participacijo v zdravstvu (in vlada NI padla in umrljivost bolnikov se NI povečala). Participacija ni velika - ranga 2 eura za obisk splošnega zdravnika pa tja do cca 30 EUR (v kčr seveda)za recimo porod v porodnišnici. Zavedajte se, da hodimo Slovenci k zdravniku povprečno 6x pogosteje kot Švedi, da imamo res slabo preventivo in pozno ukrepanje (torej ukrepamo, ko se bolezen razvije v težko obliko - katere zdravljenje je dražje). Poleg tega ima SLO najmanj zdravnikov na 100.000 prebivalcev v EU. Če si dohtarji bodo skupaj z ZZZS res izdelali standarde obremenitev kot se napoveduje - bodo upravičeni do nižje obremenitve - ergo čisto legalno bodo manj delali.Poleg tega smo Slovenci vodilni pri težkih poškodbah - npr. v prometu - blizu vrha po mrtvih in ranjenih v EU, in zdravljenje teh poškodb je grozljivo drago. Kaj je še res - vsi Slovenci smo nezgodno zavarovani (Triglav, Slovenica, Grawe...) - kjer dobiš odškodnino za relativno banalno poškodbo - a seveda če prineseš izvid od travmatologa..torej s kladivom po prstu, da je malo plav, potem pa na urgenco po potrdilo, da bom dobil denar od zavarovalnice. Sem že slišal na urgenci, ko je punca razlagala - sej mi ni nič, čist malo sem se ruknila z avtom, samo sem prišla po zdravniško potrdilo, da me vrat boli, da dobim od Triglava denar, da bom lahko vsaj pleh popravila....Takih malenkosti je ogromno in počasi nanesejo veliko maso stroškov za javno blagajno...npr. vsi vemo, da hodijo upokojenci k osebnim zdravnikom na klepet in duševno podporo. Mene je groza ko moram po bolniški list - ne glede kdaj pridem - v čakalnici 20 upokojencev, noben pa ne izgleda zelo bolan. Če ukinejo privat ambulante bo pa sploh sran.. . A si predsrtavljaze vso maso ljudi iz privat ambulant, ko se bo postavila v vrsto v bolnicah in zdravstvenih domovih - samo še slabše bo. Zdaj za 50 eur lahko v dveh dneh prideš do izvida pri ortopedu, če se ti že mudi. Zdaj bom pa res čakal 6 mesecev...

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(