Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bi morala Slovenija slediti Chavezu?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35515 sporočil: 2.397
Kako so države neumne. Namesto, da bi vse komercialne banke podržavile in jim zaplenile poslovalnice ter na njih same izvajala vso potrebno distribucijo denarja ljudem in tudi sama pobirale od tega celotno smetata, dopuščajo, da večino smetane poberejo lastniki bank, njim pa zgolj namenijo tisto mizerijo od davka.

Države zavestno dopuščajo, da se nekdo bogati na račun njenih državljanov zgolj s tem, ko nekaterim posameznikom dopuščajo, da si na eni strani sposojajo denar od centralne banke in na drugi strani ta isti denar posojajo po višji obrestni meri ljudem.

Če države potrebujejo sredstva v blagajni, kako je potem to obnašanje mogoče?? Zato, da pokrijejo svoje blagajne, bo nam, navadnim državljanom nabijale davke a denarja kot blata v bančništvu, le pobrati si ga ne upajo ampak to raje dopuščajo posameznikom.

Preprosto izračun:

Recimo, da si sposodim pri centralni banki 50 milijonov evrov po 4% obrestni meri (v resnici je ta mera nižja, pa vendar) za 10 let. Ta denar posodim 5000 ljudem na dobo 10 let in jim zaračunam 8% obresti (toliko recimo trenutno znašajo pri NLB). Izračun pokaže, da bom centralni banki po preteku najema denarja vrnil 70 milijonov, sam bom pa od posojenega denarja dobil 90 milijonov. Torej imam v desetih letih zaslužek od neverjetnih 20 milijončkov, ne da bi kar koli drugega naredil kot ta denar zgolj sposodil drugim.

Kot je nekdo že rekel: Odpret Goli Otok in tja pozapret vse bančnike in zavarovalničarje ter to dejavnost spraviti na državni nivo. Raje vidim, da si država s tem polni svojo blagajno, kot nek posameznik in si ob tem misli, poglje jih bebce, kako so neumni, mene potrebujejo zato, da si sploh znajo sposojati denar.

Pojavi se pa še drugo vprašanje. Če je bančništvo dovoljeno, se pojavi vprašanje, zakaj ni MENI dovoljeno. Zakaj ne morem iti na centralno banko in si denar sposoditi z namenom nadaljnje posoje ampak to lahko počnejo samo izbrani posamezniki, ki že imajo milijone? Se bojijo moje konkurence? Jasno je, da ta prepoved pomeni, da nismo vsi enaki pred zakonom.

Skratka, dokler bodo obstajale komercialne banke, svet ne bo prav nič boljši. Še več. Moj zgornji izračun temelji na konzervativnem bančništvu. Ampak lastniki komercialnih bank so še bolj požrtni in jim je taka preprosta oblika premalo, zato so si izmišljevali razne bančne produkte. In na koncu se račun ni izšel in so cel svet pahnili v krizo. Raje vidim to bančniško sodrgo na Golem Otoku, kot cel svet v krizi. Človeštvo bi bilo bolj zdravo. Tako smo pa vsi bolani od njihovih požrtnih igric.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen