Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšen nacionalni interes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-174979 sporočil: 2
[Glavni forum] Tema: Kakšen nacionalni interes
[#685974] 19.01.10 13:42
Odgovori   +    4
Saj bi to še mogoče bilo smiselno, vendar ima eno veliko napačno predpostavko: "Ali nismo vstopili v EU čisto zares in (verjetno) za vedno?¨" Tole je razmišljanje nekoga, ki ne vidi dlje od svojega nosa. Kdo pravi, da ne bo Evropska unija jutri razpadla; kdo ve koliko časa bo še obstajala? Prav zaradi takega mišljenja imamo to sranje, mislilo se je da bo Jugoslavija večna. Da ni važno kje je meja, saj je vse naše. Če bi tako kratko razmišljal Slomšek verjetno ne bi imeli severne meje tam kot je danes. Tudi za to se je zgubilo Trst, kako če bi ga Jugoslavija zahtevala bi bila še vojna. Ne bi bila, ne bi pa bilo Jugoslaviji to enostavno zahtevat in dobiti, seveda. Ali pa raje dobit vrnjene domobrance in tako priliko za dolgo uničiti (pobiti) svoje politične nasprotnike, kot pa možnost, da se pridobi del Koroške nazaj. Sicer pa načert Jugoslavije je kar dobro uspeval, to je čim bolj oslabiti Slovence.

Zaradi take politike in takega mišljenja Slovenija vedno izgublja. Vedno se gleda samo za trenutno dobro (važno da se sklene nek sporazum, zato jaz nekaj veljam, ker sem to sklenil, posledice, sploh dolgoročne pa niso važne, saj takrat jaz ne bom več na oblasti, ali pa sloh živ več ne).

Gorje nam, ker imamo take politike!

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen