Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Debata v cerkvi: Profit ni satanovo delo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[Glavni forum] Tema: Re: Debata v cerkvi: Profit ni satanovo delo
[#625694] 06.11.09 10:57 · odgovor na: purinoli (#625351)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 Meni je vse to skupaj čudno. Brat ekonomist mi trdi, da so vse vrste denarja podvržene inflaciji. Od papirja, školjk, ovac, žensk, zlata do modernih klik na miški penezov. Verni znanci in žlahta so mi rekli : delaj dobra dela, pa ti bo bog povrnil v nebesih. To mi ne gre skupaj.

Če recimo na mediani svojega življenja pri 55 letih ( že mimo) naredim dobra (neplačana) dela v vrednosti 100 enot neke trenutne valute, se bo v naslednjih 55 letih nabrala inflacija. Ko pridem v nebesa, česar si zaradi slabe družbe tam ne želim, ampak na to nimam vpliva, koliko mi bo bog povrnil ? 100 ? Vsi prijatelji štuk nižje, lepo na toplem in v odlični družbi, bi se mi smejali, ker božji bratranec S. baje plačuje promptno, upošteva inflacijo, future value, present value, IRR ( internal rate of return).....Problem je, da baje dobra dela ne čisla preveč, po drugi strani pa menda bogec za primerne peneze tudi zamiži na eno oko, če ga podmažeš. Menda so bile husitske vojne v 15 stoletju ravno zaradi tega in se je papežem potem zgodil narod, pardon Luther Martin, menda ne tisti, ki dela iz mošta vin.

Dilema je tetra ali kar polilema. Delati dobra dela je lepo, ker imaš zadovoljstvo. Vendar potem v večnosti slabo plačo. Delati slaba dela je slabo, ker te peče vest, vendar si potem večno na toplem in bogat. In takih polilem ali ali ali je še oho ho. Mislim, da bi morali iz Vatikan Holdinga poslati kako peticijo tja gor med galaksije. BTW, Banca  Ambrosiana in ostale banke v lasti ledih pobov v kiklah zaračunavajo obresti, kar vnaša še dodatno zmedo v glave nas neukih. Pa menda jim tudi investiranje v mamila in kurbišča ni tuje.

Boljš, da neham, bom raje poskusil dobiti info iz prve roke od kakega veseljaka, ki bo zavandral iz nebes ali pekla nazaj sem in mi povedal, kolikšna je optimalna OM in inflacija, če upoštevaš večnost časa. Nekaj se mi dozdeva, da mora biti večja od 0%.

Lep pozdrav, Purinoli
 
:-). Kombinacij denarja, čustev, občutkov in verskih predpostavk je ohoho neskončno mnogo, IRR :-) je imaginaren v teh razsežnostih in nič (0) je za te razmere idealna številka:-). Saj v 0 ni kaosa, ki pa se začne takoj v smeri + ali -.  Tako, da si v vsakem primeru v celoti poplačan za svoja dela. :-). Lep dan.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(