Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-58562 sporočil: 3.316
Zadnja sprememba: anon-58562 13.09.2009 11:03

bc123a je napisal(a):
Zakaj ne racunalnicarja ali elektrotehnika? Ali morda strojnika. Data mining je zadeva, ki se zelo mocno dotika tudi umetne inteligence in sorodnih inzenirskih znanosti. Ekonomisti so se najslabsi profil za tole.
 Štos data mininga je v tem, da je itak precenjen, saj v večini primerov pove le tisto, kar ptiči na vejah čivkajo, nekdo je pa preglup ali preslep, da bi reč uvidel.
Tako mi je en DM guru, pa s tem ne mislim nič slabega, ker gre za firmo, ki ima dobre DM rešitve, neke 5 let nazaj prikazoval njihove projekte in kako so recimo pri Vodafone-u ugotovili, da je najpomembnejši faktor za izbiro in zamenjavo mobilnega operaterja ponudba mobilnih telefonov. Pa sem mu odgovoril, da je to meni itak samoumevno in da za tako dejstvo ugotovit nisem rabil porabit 5 mio EUR. 
Torej pravi analitik, ki pozna svoje produkte in zna analizirati podatke, lahko ven izlušči precej več kot nek data mining. Če je pa za krmilom cepec, pa mu niti DM ne bo pomagal narest bilokaj. Verjetno bo že inpute za analizo izbral napačne.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(