Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Neprijetnosti majhnih razlik

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-158335 sporočil: 53
[Glavni forum] Tema: Re: Neprijetnosti majhnih razlik
[#516222] 06.06.09 10:07 · odgovor na: anon-28836 (#516125)
Odgovori   +    0
Dejstvo je, da je GSM oz. mobilni tel. aparat v ZDA veliko vecji strosek, kot smo ga navajeni placevati v Slo (glede na kolicino pogovorov). Ker nas v Slo. le-ta spremlja na vsakem koraku in se npr. tezko zmenimo za pivo, ce se pred tem ne bi trikrat poklicali, se je temu "luksuzu" tezko odreci. Ker so ameri pac potrosniska druzba, se za to ne sekirajo kaj dosti. Slovenec pa ima vseeno neko bremzo v denarnici in mu verjetno veliko denarja za malo muzike ni vsec :)

Ameri so pac samozadostni, ker so v to sveto prepricani. To, da to ni res, jih kaj dosti ne gane. Tudi to, da so povzrocili svetovno gosp. krizo, tudi ne. Takisto ne, da se vtikajo povsod kot svetovni policaj, posledice pa nosimo vsi.

Nekatere stvari iz ameriskega vsakdanjika so tako butaste, da so ze simpaticne. Ce gres v prvo ZDA prestolnico , Philadelphio, bos slisal vse o deklaraciji o neodvisnosti ter te bodo skusali indoktrinirati na vsakem koraku, da se je vse zacelo v ZDA... Pac, take stvari odmislis in se nasmehnes... Velika vecina amerov ni nikoli zapustila svoje zvezne drzave... Zato ne cudi, da verjamejo stvari, s katerimi jih nasopajo. Vendar, nekatere stvari imajo ze stoletja urejene na isti nacin, samo popravljene s kaksnimi amandmaji. In jim pac spila tako, kot jim. Zato pride do lapsusov, ko "mulac" lahko kupi orozje in vozi avto z osemnajstimi oz. sestnajstimi, do 21. leta pa npr ne sme v strip bar. Tako imaje, take it or leave it.

Se na nekaj sem se spomnil. Te povabijo na piknik, na vabilu ti pise BOB. WTF? No ja, ti povedo, da to pomeni bring your own beer. Pol je na pikniku enih sest vrst piva, pa se hrano prinesejo svojo. Pol pa cakajo na zaru, a la dej ti tvoje steake mal umakn, da jest moje hamburgerje specem. To mi je blo ful cudno (saj se ve: ce povabis, pol tud castis... po slovensko). Ampak, tudi tega se navadis in je potem simpaticno, ko mi das za probat kok si faj meso dobil v Fry's, jest pa ful dobre pleskavice v Walmartu, haha).

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(