Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dobro obveščeni o koncu najhujše borzne depresije

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (13)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-3916 sporočil: 1.205

CAPITAL je napisal(a):


In krko sem počasi dokupoval in jo še dokupujem; Kupujem pa še nekatere druge papirje. Po malem. Za špekulacije kot prvič nimam časa in kot drugič nimam sreče. Grenka izkušnja mi je pokazala pot in ni mi žal Vlagam v papirje z namenom varčevanja z ročnostjo, če bo treba tudi 10 let. Vlagam tudi v zavarovanja, ter nazadnje sem kupil še nepremičnino. Moje pozicije so dolgoročne, za penzijo in otroke. Sicer pa mi moje podjetje omogoča ob vsem tem še povsem dovolj lagodno življenje. Toliko, da boš malo razumel koga imaš na drugi strani. In kaj je narobe z mojo naložbeno politiko ? Seveda je drugačna od tvoje. Ti si dnevni špekulant, zanima me samo s kakšnim denarjem operirtaš in koliko zaslužiš. Tu se moja debata s teboj konča.

Če se smem vključiti v vajin pogovor bi rekel, da je tvoja politika zanimiva, le preveč ne smeš naenkrat riskirati, samo toliko, da ne padeš v depresijo, ko gledaš tečajnico, kako strmoglavlja. Praksa je pa takšna, da največ zaslužijo vlagatelji ala Bob, ki pozicijo takoj prodajo, ko tečaj malo bolj zaniha v eno ali drugo stran in upajo, da je njihov občutek tako dober, da zdenejo pri več kot polovici transakcij. Če malo pogledaš nazaj, se je dalo z NKBM v mesecu dni zaslužiti 40% in večina kvalificiranih vlagateljev je to izkoristila, žalujoči ostali smo pa popušili (jaz sem celo par % zaslužil, vendar nepomemben znesek).

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(