Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SDS s koalicijo vložila zahtevo za izredno sejo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-76818 sporočil: 4.031

castro je napisal(a):

 
Heh začelo se je s tvojo trditvijo, da bi oni odlašal s sklicom seje v nedogled :) no, ko dobiš servirano, da je seja bila (tudi iz citiranega teksta je razvidno, kdo je imel večino in kdo bi lahko odlašal, predlagal svojo sejo...) pa začenš "gont" neko drugo o absolutizmu - pri tem pa ne dojameš, da postopa tvoj ljubljeni vodja s svojimi vojščaki enako (ali celo še slabše) :P

a veš kaj boli? boli, da je telet tvojega kova v sloveniji veliko (beli, rdeči, ...), kdaj boste dojeli da so (lahko) eni in drugi pokvarjeni in da tisti, ki opozarjajo na napake enih niso avtomatično privrženci drugih, neverniki...
Hu, Fidel, zdaj si pa začel streljati s težkim orožjem (in to mimo). Sicer je na žaljivke težko odgovarjati kulturno in argumentirano, ampak bom to kljub vsemu poskusil. Če si kot odrasel človek (predvidevam, da si) pripravljen drugače mislečemu reči, da je tele, bo s tabo verjetno težko diskutirati , vendar mislim, da si to zaslužiš. Sem dovolj demokrata za to :)

Poglej, če misliš, da sem tele iz preprostega razloga, ker sem politično opredeljen, in misliš, da je to tudi večina Slovencev, ki bo šla 21.09. na volitve, je to tvoja osebna svobodna odločitev. Ne bom te prepričeval, da nisem tele (dopuščam možnost, da sem - torej da živim v popolni zmoti, da so moji možgani oprani, da so mi lagali iz vseh strani in jaz sem bil dovolj naiven, da sem te laži požiral...) , ti bom pa le poskusil pojasniti moje videnje vodenja države. Morda je tebi osebno bliže anarhija - be my guest. Verjetno si eden od tistih, ki meni, da se mora posameznik v tem življenju zanesti le nase in na ozek krog zaupnih prijateljev, ker izven tega kroga je 'itak vse skorumpirano, pokvarjeno, nevredno zaupanja'.  Tu se pojavi vprašanje, zakaj sploh imamo državo ? Zakaj sploh obstaja kakršnakoli družbena ureditev, če pa je na koncu vse odvisno le od sposobnosti posameznika ? Če razmišljaš na ta način, te lahko razumem, ker sem tudi sam skeptičen do vsega političnega, nacionalnega, religioznega. Nisem Janšev vernik, kot bi me rad ti tako posplošeno popredalčkal.

Kljub temu pa menim, da posameznik nikoli ne more preživeti popolnoma izven družbe. In družba mora biti sama po sebi na nek način organizirana. In država (če jo že imamo) imeti neko vodstvo - in to vodstvo naj bo demokratično izvoljeno (pa naj bo "belo" ali "rdeče", kot si se izrazil). Ja, bom razočaran, če bo po 21.09. ponovno vladala leva opcija (kot kaže jim bo uspelo), ampak to ne pomeni, da ne bom še vedno plačeval davkov tej državi, hodil po njenih uradih, svojega očeta vodil po njenih prenapolnjenih zdravniških ordinacijah -  in od nje tudi upravičeno pričakoval, da meni in mojim potomcem kljub vsemu zagotovi vsaj malo boljše življenje (torej, da poskrbi za tisti del, za katerega pri najboljši volji in vsej svoji sposobnosti ne morem poskrbeti sam). Torej, volil bom SDS,  volil sem tudi Peterleta in nisem sprožil državnega udara, ko je bil izvoljen Tuerk. In ja, to javno povem, SDS se mi zdi boljša opcija - pa kaj ? V čem je tu problem ?

Iz tvojega pisanja je razvidno vsaj še to, da si poln predsodkov. Po tebi je vsak, ki voli SDS, Janšev vojak, njegov "vernik", nedemokrat, privrženec avtoritarne države. No, sam to definitivno nisem, moja vera je drugje, ne v ljudeh (pričakujem kako psovko in žaljivko še na ta račun :)  

In, ker se moram zdaj vrnit k svojemu pravemu delu, ti za konec povem le še nekaj: morda sem v poplavi sektaških postov na tem forumu na tvoj post tudi sam res reagiral preveč sektaško. Ne zagovarjam slepo vladajoče opcije, naj ti bo to jasno. Je pa bil tvoj na "pladnju prinešeni članek" o tisti izredni seji leta 2004 (za katero sem priznal, da je bila lep primer KOREKTNEGA dela Boruta Pahorja, ko je bil predsednik DZ) res priložnost, da se pokaže, kako so levičarji delali za časa svoje vladavine delali natanko tisto, česar že vsa 4 leta tega mandata obtožujejo sedanjo vlado.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen