Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Izvršilni odbor SLS podprl Šrota

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25464 sporočil: 2.725
[Glavni forum] Tema: Re: Izvršilni odbor SLS podprl Šrota
[#305107] 31.08.08 10:20 · odgovor na: anon-521 (#305070)
Odgovori   +    1

lukav je napisal(a):

 
en vprašanje: v čem je bil Virant tako uspešen? res je, da je bolj artikuliran in pametnejši od povprečnega slovenskega ministra, ampak v čem je njegov uspeh? je radikalno zmanjšal število zaposlenih v javni upravi, je razpustil kakšno nepotrebno agencijo? je morda odjebal debilne zahteve sindikatov in jim povedal, da naj se ne vračajo? je predsednika vlade kdaj poučil kaj je naloga države in mu povedal kaj o razmerjih med vejami oblasti?

ali pa je samo na TV občasno povedal stavek, ki je imel rep in glavo in zdaj v pomanjkanju kakršnekoli konkurence velja za uspešnega?
 Z zgornjim se strinjam. Virantu sicer priznam, da je pospešil tempo dela v državni upravi, tvoji zgornji kritiki bi pa dodal  tole:

Eden izmed problemov uradnikov v državni upravi je zloraba pooblastil, nespoštovanje določb ZUP, nespoštovanje vrstnega red obravnavnja zadev po prispelosti. Osebno sem naletel na uslužbenko, ki je med službenim časom in s službenimi (davkoplačevalskimi!) sredstvi opravljala zasebno dejavnost, v okviru katere je uporabljala interne informacije do katerih je imela dostop v državni službi.

Uradnica je bila celo tako vehementna, da si je uporabljala celo uradne državne žige na zasebni pošti, ki jo je prejemala kar na delovno mesto. Zloraba in modus zlorabe je bil take vrste, da jo je lahko opravljala samo ob vedenju nadrejenih.

Uradniško samovoljo z vsemi dokazi sem javil na upravno inšpekcijo (ki je del Virantove MJU), nakar sem po nekaj mesecih prejel odgovor, da so nadrejenega opozorili na nepravilnosti in da jo je odpravil. (Uradnici se ni skrivil niti lasek). Pa sem se odločil biti zoprn in sem poslal prijavo še na ministrstvo pod katerega je vsebina dela uradnice spadala. Odgovor tega ministrstva je bil še bolj vehementen, ker so me napotili na zasebno pravdo. Potem sem iz čiste zajebancije na MJU poslal še en dopis z vprašanjem, ali bodo od organizacije v katere korist je uradnica delala v službenem času (in za kar jo je ta organizacija nedvomno plačevala) sprožili civilni postopek za povrnitev pridobljene koristi, pa mi z MJU tudi odgovorili niso.

Če mene vprašate, je Virant največjji luzer ravno na področju preprečevanja uradniške samovolje, zlorabe službenih sredstev v privat-podjetniške namene uradnikov, zlorabe notranjih informacij ... in to ne v smislu nekih sistemskih ukrepov, ampak kaznovanja uradnikov z imeni in priimki, tudi s sankcijo izgube službe (tukaj pridemo do točke, kjer se problem dotakne sindikatov). 

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen