Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-167067 sporočil: 3.637

purinoli je napisal(a):

Vuksan,

V normalnih situacijah seveda ni problem. Zamisli si pa situacijo, da je na istem računalniku osnutek patentne prijave in hkrati še privatni zapisi klepeta kakega raziskovalca z ljubico. In med tem klepetom se glej ga vraga znajde še nepooblaščen prenos top seecret podatkov tej ljubici.

Kako boš pa potem zašil tega tipa, ki ti je naredil veliko gospodarsko škodo? Sorry, kolega, če bi to bilo v moji firmi, ga sprašim, da bi se bliskalo. Če ima kdo kaj za delat zasebnega v službenem času, naj prosi delodajalca za odmor, se odstrani iz firme in opravi, kar želi. Pa še tu ni čisto 100% zasebnosti, ker so poslovne skrivnosti ipd lahko podvržene preiskavi v primeru suma zlorabe. Po mojem mora biti prepovedana samo zloraba zasebnih podatkov in ne njena uporaba v namene preiskave.

Purinoli
 
 Saj pravim, jaz bi ti svetoval, da daš vsakemu delavcu podpisati izjavo, da se zaveda, da lahko vpogledaš v celoten njegov promet, kadarkoli to hočeš. Poudaril sem samo, da bi to tako - brez opozorila - bilo narobe.

 Mislim, da lahko delavcem tudi izrecno prepoveš  vsako uporabo računalnika za privatne namene. Ampak, a bi se ti splačalo, da bi ti za vsako malenkost hodili jemat dopust? Npr. za mail sinu: ja, lahko te pridem iskat na letališče (recimo, da se mulc vrača s počitnic...).

 In ravno to je neka razumna uporaba: ne gre se za zabavo v službenem času, ampak za kakšna nujna sporočila, ki delavcu olajšajo življenje.

Vse ocene tega sporočila:

Ni nobene :(