Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-2085 sporočil: 513

Crni je napisal(a):

 Naprej nisem bral, ker nima smisla. Podjetje je vspostavilo email racun za potrebe podjetja. Podjetje je lastnik racuna invseh sporocil - ingoing in outgoing. Kdor na sluzbeni email pise zasebne stvari, se mora zavedati, da niso zasebne.
 
Načeloma bi moralo biti tako. Zaradi transparentnosti.
Službeni email naslov bi pač moral biti izključno namenjen poslovni komunikaciji. Če pa bi se ga že uporabljalo za zasebno komunikacijo, bi se to lahko že v samem začetku označevalo in filtriralo - kar ni tehnično preveč zapletena zadeva.

++++

No, ta Pooblaščenkin ukrep odpira Pandorino skrinjico - že prej omenjene težave za inšpekcije pri pregledu poslovne dokumentacije in še več. In to je storila že drugič: prvič je bilo v primeru MZZ: ko je dejansko prepovedala LASTNIKU telefonskih linij pregledovati izpiske klicanih številk na LASTNIH telefonih, ki so jih pa uporabniki / uslužbenci uporabljali. Dejansko to pomeni, da lahko povsem neobremenjeno zlorabljam službeni telefon, saj mi delodajalec nič ne more, ker mi ne more tega dokazati, ne da bi posegel v mojo "zasebnost" s pregledom klicanih številk, ki sem jih klical. Enako je s poslovno dokumentacijo - če jo pomešam z zasebno pošto.

Še več: Pooblaščenkino mnenje, da so na SLUŽBENIH računalnikih tudi zasebne zadeve, dejansko pomeni, da LASTNIK računalnika (=podjetje / delodajalec) ne sme brez mojega dovoljenja vpogledati na ta računalnik - ker pač lahko poseže v mojo komunikacijsko in informacijsko zasebnost. In če je ta računalnik server za interno mrežo, potem dejansko lahko firmi onemogočim dostop do tega serverja - ker so tam tudi moje zasebne stvari gor. In še večji absurd: to lahko storim, tudi če me odpustijo / dam odpoved. Dejansko lahko šahiram in paraliziram celotno podjetje. Samo prijavo dam Pooblaščenki. In če bo dosledna - bo pač izdala odločbo, da firma res ne sme vpogledati / dostopiti do tega serverja.

No, tukaj se vprašam, če se ga. NPM sploh zaveda teh svojih dejanj. Kot je že rekla: sama čaka na sodne precedense, sama se pa ne zaveda povsem, da s temi absurdnimi odločbami zelo nevarne precedense ustvarja tudi sama. Res potrebujemo tako zagnano Pooblaščenki, ki izdaja absurdno načelne odločbe, ki lahko paralizirajo delo drugih subjektov - in potem lahko prizadeti to odločbo spodbija na sodišču.

Ga. NPM ima pač rada medijsko pozornost ... Ni bila zaman novinarka in voditeljica večernih TV poročil. In ima pač to vedenje in znanje, da zna manipulirati z mediji / novinarji - saj pozna vse trike in vse slabosti medijev.

No, še vedno me pa zanimajo njeni motivi ... Politični? Je bila že nekajrat opažena kot obiskovalka na posvetih, ki so jih "leve" stranke organizirane. Gospodarski? Nekdanja PRovka Darka Horvata (Aktiva) in žena Aleša Musarja, ki si je na čuden nač prisvojil ogromno zemljišče (37k m2) v Zeleni jami v LJ. Naklonjenost "tajkunom"? Osebni? Megalomanstvo je pač šibkost nemirnega in hiperambicioznega ega. Profesionalni? Je mogoče zaprisežena načelom do konca? Precej bivših kadrov Amnesty International slovenije je zaposlenih v njenem uradu.

Karkoli že ... Kar je, je. Zdaj bo pač moralo sodišče odločiti. In potem pritožbe itd. Vse do Evropskih sodišč, če bo treba. Bo pa zanimivo spremljati delo Pooblaščene (in tudi npr Varuhinje) v prihodnje - še posebeno, če bo jeseni mandat nastopila "leva" vlada. Stavim, da bo potem v SLO spet vse krasno bilo - Pooblaščenka in Varuhinja bosta praktično brez dela. Kot je bilo že prej v času LDSovih vlad.

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen